چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

0
2249
چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟
چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

اگر می‌خواهید خواب‌هایتان تعبیر شوند، اول باید بیدار شوید.

چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟ یکی از باورهای اصلی  در ذهن متخصصان داخلی این است که همه مستحق زندگی در یک فضای باورنکردنی هستند که راحتی و شادی را برایشان به ارمغان بیاورد.  فضای خانه و محیط کار نه تنها باید شگفت انگیز به نظر برسد بلکه باید بازتابی از شخصیت و سبک شما باشد و باید به شکلی اجرا شود، که با نحوه زندگی شما سنخیت داشته باشد.  ممکن است غیرممکن به نظر برسد ، و دلیل آن این است که طراحی داخلی باورنکردنی  رخ نمی دهد. تا بفهمید که چطور معجزه اتفاق می افتد. و فضاهای عالی توسط متخصصان مورد کاوش ، با برنامه ریزی و مدیریت چگونه به نحو احسن ایجاد میشود، داشتن یک زندگی راحت و زیبا اولین دلیلی است برای جواب اینکه چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم.

شاید بهتر است بگوییم طراحی داخلی هنر مدیریت صحیح فضای داخلی به منظور رسیدن به بهترین بازدهی فیزیکی و روانی است و طراحان و معماران با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی، وضعیت آب و هوا، نوع بافت منطقه، نوع فعالیت و شغل افراد ساکن، هدف از طراحی، رفع نیازهای افراد، تعداد، سن، جنسیت، وزن و خلق و خوی افراد و فاکتورهای گوناگون دیگری، در جهت رفاه افراد ساکن در محل مورد نظر اقدام به طراحی می کنند. امروزه استفاده از علم و هنر چیدمان و طراحی  فضا بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و منافع بکارگیری ترفند ها و نکات تخصصی دکوراسیون داخلی، بیشتر بر همگان آشکار گشته است، متاسفانه مشکل رایج در میان جامعه امروز نسبت دادن معماران و طراحان داخلی به کسانی است که تنها فضا را به زیبایی چیدمان می کنند  اما نکته قابل تامل و بسیار مهم در چیدمان و عواملی که طراحان و معماران به کار می برند رعایت استاندارد ها و ساختن فضاها متناسب با نیاز ها برای عملکرد مناسب می باشد، در واقع قوانین دکوراسیون و معماری داخلی علاوه بر زیبایی فضا می بایست به تناسبات  فضا اهمیت داده و همزمان با بهترین استفاده از فضا و مبانی زیباشناسی با استانداردهای متناسب با ابعاد انسانی و جنبه های احساسی انسان همراه و هم جهت باشد و برای کارایی بالاتر به متریال ها، بافت ها، رنگ ها و نور چه از نظر بصری و چه  کیفیت و مکان بکارگیری توجه کرده و در عین حال در هنگام طراحی با برنامه ریزی و مدیریت مناسب با بودجه مورد نظر بهترین انتخاب ها را انجام دهد. میدانیم دکوراسیون داخلی هنر استفاده از فضای داخلی محیط برای پیاده سازی بهترين بازدهی فیزیکی  و روانی است.

چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟
چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

مروری بر تاریخچه طراحی داخلی : طراحی داخلی صرفا مربوط به بهبود وضعیت بصری با ظاهری یک فضای داخلی نیست بلکه هدف آن بهینه سازی و سازگار کردن استفاده های مورد نظر برای یک محیط ساخته شده است. در واقع می توان از آن به روندی عملکردی، زیبایی شناختی و هدایت گر، برای رسیدن به اهداف مورد نظر از جمله پویایی، افزایش بازده کاری و یا بهتر کردن روش زندگی یاد کرد. در این راستا، یک طراحی داخلی موفق، علاوه بر این آیتم ها باید پاسخگو در مقابل تغییرات اقتصادی، تکنولوژیکی، جمعیتی و اهداف تجاری سازمان یا نهادی که برای آن در نظر گرفته شده است، باشد. به عنوان یک فعالیت انسانی، طراحی داخلی دارای پیشینهای طولانی است اما به عنوان یک تخصص مجزا با عنوان «طراح داخلی»، اخیرا مطرح شده است. بسیاری از متخصصان آغاز آن را مربوط به اوایل قرن بیستم و مطرح شدن دکوراسیون داخلی به عنوان حرفه ای مجزا از معماری  می دانند. در دهه های اخیر، این مبحث تمرکز زیادی روی فضاهای مسکونی داشته است. در دهه ۱۹۴۰ عناوین «طراحی داخلی» و «طراح داخلی» توسط برخی افراد که یک سری خدمات در این زمینه ارائه می دادند، مطرح شد. بعد از جنگ جهانی دوم، ادارات، هتل ها، فروشگاه ها و مدارس، همزمان با رونق اقتصادی کشورها، از لحاظ ساختار و ترکیبات فضایی، اهمیت زیادی یافتند. به طور کلی می توان دو دسته بندی عملکردی مسکونی و خدماتی را برای طراحی داخلی در نظر گرفت. امروزه همانطور که ساختمانها و مصالح رفته رفته متنوع تر و آمیخته با تکنولوژی پیشرفته تر و قوانین و استانداردهای مورد نیاز می شوند، طراحی داخلی نیز در حال تخصصی تر شدن است.

شايد با خود بگوييد طراحی داخلی چه منافعی برای ما به عنوان مصرف كننده دارد ؟ اینجا ما مزایای کلی را مطرح مکنیم تا بیشتربه منفعت آن پی ببریم.

٭ یکی از مزایای طراحی داخلی استفاده از بهترين چيدمان برای أشياء منزل است .

٭ مسلماً چیدمان های مختلف فضاهای مختلفی را شكل ميدهد و اشغال ميكنند و هنر يك طراح داخلی در اشغال كمترين فضا هنگام چيدمان وسايل منزل است . اما صرفاً استفاده ی بهينه از فضا وظيفه ی يك طراح نيست ، وظيفه ی بعدی كه بسيار مهم تر هم ميباشد زيبايی منزل است.

٭ اهميت زيبايی منزل و چشم نواز بودنش بسيار بالاست به دليل افراد ساكن كه برای مدت طولانی بارها دكوراسيون مورد نظر را خواهند ديد . اما دليل بعدی كه بسيار مهم تر است ، تأثيرات مختلف بر روح و روان اعضای خانواده است .

٭ امروزه علم روانشناسی موارد بسیار جالبی  را برای افزايش نشاط و شادابي اعضای خانواده ، موثر ميداند كه نوع طراحی داخلی يكی از اين موارد است .

٭ جدا از فضای خانه ، معماری داخلی محيط كاری هم بسيار حائز اهميت است  ، زيرا ارتباط مستقيمی با بهره وري كاركنان مجموعه ی مورد نظر دارد .

٭ یک طراحی خوب منجر به داشتن دكوراسيون زيبا و كاربردی و متناسب با محيط مورد نظر خواهد شد كه همواره آرامش روح و لذت مداوم افراد بيننده و بالاترین بازدهی کاری رو به ارمغان می آورد.

چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟
چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

طراحی داخلی طراحی داخلی در معماری سنتی : در بررسی معماری سنتی ایران همواره به ایجاد فضاهای پر و خالی با کمک احجام معماری بر می خوریم مقرنس ها و گوشواره ها نمونه هایی از این احجام هستند که بعد منفی دارند. به طور کلی در معماری ایران گچبری ها پدید آوردن همین فضاهای مثبت و منفی هستند. همچنین بازی با رنگ ، آینه کاری ها و بهره گیری از نقوش و طرح های منظم هندسی بخشی از آرایش فضای داخلی بسیاری از مکان ها از جمله خانه ها را تشکیل می داده اند که نمونه های آن در شهرهایی چون کاشان، اصفهان و شیراز فراوانند. نکته قابل توجه در تزیینات داخلی و خارجی بناهای سنتی ایران این است، که تزیینات جزیی از بنا بوده و هیچ گاه به صورت بزک و عنصری اضافی نبوده است حتی در دورهای سفت کاری و تزیینات همزمان اجرا می شد. این میزان توجه به ارائه و تزیینات سبب ارتقای کیفیت فضاهای مورد استفاده بوده است. استفاده از شیشه، آینه، گچ کاری و هنرهای ظریف دیگر در تزئین و آرایه بندی فضا، تمام ملاحظات زیبایی شناسی، اقلیمی و حتى شرعی را نیز شامل می شده است . معماری کویری ایران به ویژه در خانه ها، به علت ماهیت درونگرای آن سرشار از نمونه های بدیع و زیبای طراحی داخلی است که در آن ایجاد فضایی در تضاد با محیط کویری و القای حس زندگی و سرسبزی درون بنا از مهمترین اهداف معماران سنتی در طراحی داخلی بوده است. همه ی نشان میدهد که  چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟ دکوراسیون داخلی خلق شد برای اینکه ما زیبا زندگی کنیم و با آرامش از لحظه لذت ببریم.

طراحی داخلی چه منافعی برای ما دارد؟

طراحی داخلی هنر استفاده از فضای داخلی خانه یا منزل، برای پیاده سازی بهترین بازدهی فیزیکی و روانی است. شاید با خود بگویید طراحی داخلی چه منافعی برای ما به عنوان مصرف کننده دارد؟  یکی از مزایای معماری داخلی استفاده از بهترین چیدمان برای اشیاء منزل است.  مسلما چیدمان های مختلف فضاهای مختلفی را اشغال می کنند و هنر یک طراح داخلی در اشغال کمترین فضا هنگام چیدمان وسایل منزل است.  اما صرفا استفاده بهینه از فضا، وظیفه یک طراح داخلی نیست.  وظیفه بعدی که بسیار مهمتر هم می باشد زیبایی منزل است. زیبایی منزل بسیار با اهمیت است.  زیرا قرار است افرادی به مدتی طولانی در این فضا زندگی کنند و روزی صدها بار چشمشان به قسمت های مختلف منزل بیفتد.  اما دلیل بعدی از همه مهمتر میباشد و آن تاثیرات مختلف بر روی روح و روان اعضای خانواده است.  امروزه علم روانشناسی موارد بسیار جالبی را بر افزایش نشاط و شادابی اعضای خانواده موثر می داند که نوع طراحی داخلی یکی از این موارد است. جدای از فضای خانه، محیط های کاری هم به شدت به موضوع معماری داخلی گرایش پیدا کرده اند.  زیرا بهره وری کارکنان خود را در این امر یافته اند. محیط های کاری شاداب و با بهره وری بالا معمولا توجه زیادی به معماری اداره و شرکت خود داشته اند.

چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟
چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

تاثیر دکوراسیون طراحی داخلی بر رفتار انسان

٭ تاثیر دکوراسیون داخلی بر رفتار و فعالیت های مخاطبان فضا و کاربران محیط، امری بدیهی و غیر قابل اجتناب است. دانش معماری سعی در تدوین فضاهای مناسب جهت تأمین حداکثر لذت و نشاط را داشته و با کمک گیری از اصول مربوطه در این زمینه ویژگی های فیزیکی مانند فضا، نور، رنگ، چیدمان  و… می کوشد محیط زیست بهتری را برای استفاده کنندگان ایجاد نماید.

٭ بهره گیری از ویژگی های فیزیکی کافی در کنار مبلمان و شناخت نیازهای طراحی داخلی به ویژه متناسب با نیازهای خانم خانه از خصوصیات طراحی داخلی معماری آشپزخانه است که در روحیات و واکنش های رفتاری بانوان استفاده کننده تاثیر می گذارد.

٭ با توجه به اینکه پیشرفتهای تكنولوژی، فرآورده های گوناگون و جذابی برای دکوراسیون مدرن و یا کلاسیک که در داخل خانه عرضه میکند و در پی افزایش استفاده از این فرآورده به منظور زیبا کردن محیط داخل خانه، به ویژه آشپزخانه، بین مردم رواج پیدا کرده است.

٭ جنبه های محیط فیزیکی شامل فضاهای متعددی که فرد در آن قرار میگیرد و هم چنین زمان تعاملات او در این فضاها روزانه، هفتگی، یا سر تا سر طول عمر می تواند بر جنبه های مختلف سلامتی او تاثیر متفاوتی داشته باشد ویژگیهای خاص مربوط به داخل خانه و محیط فیزیکی ممکن است با شناختها و هیجان های افراد مرتبط باشند. این که شیوع خیلی از مشکلات جسمانی و روانی در خانواده های سطح اقتصادی اجتماعی پایین با فراوانی بیشتر دیده می شود، کاملا پذیرفته شده است.

٭ افراد دارای سطح اقتصادی پایین نه تنها با استرس های بیشتر مواجه هستند، بلکه در محیط های فیزیکی نامساعد تر هم زندگی میکنند. اما این که ویژگیهای محیط فیزیکی دقیقا از طریق چه مکانیسم هایی با وضعیت سلامت جسمانی و روانی افراد ارتباط دارد، مشخص نشده است. به علاوه ویژگیهای محیط فیزیکی و معماری آشپزخانه از چه طریقی می تواند سلامتی را تسهیل کند یا به مخاطره می اندازد، شناخته نشده است.

چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟
چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

وظایف طراح داخلی چیست؟

نوع و غلظت رنگ، آشنایی با فلسفه و تاثیرات رنگ ها، نوع چیدمان اشیاء، نوع طرح های استفاده شده، نورگیر بودن قسمت های مهم اتاق یا هال، جنس وسایل به کار برده شده و..  مواردی هستند که باید طراح داخلی به آنها توجه داشته باشد.  البته موارد بالا برای مکان های مختلف خانه و اعضای خانواده متفاوت است. به طور مثال استفاده از رنگ های تیره و طرح های سنگین برای اتاق خواب یک کودک مناسب نیست و تاثیر منفی بر روحیه او خواهد داشت.

نکاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی برای زیباتر شدن فضای اطرافمان باید بدانیم : لازمه دانستن این که چطور می توانید یک دکوراسیون هوشمندانه و خلاقانه برای منزل خود ایجاد کنید رعایت چند نکته ساده می باشد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد:

٭ شخصیت شناسی و تصویر سازی : اولین نکته ای که در طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه داشت  میزان علاقه مندی و شخصیت شناسی و تصویر سازی شما  از محیط می باشد. دانستن اینکه به چه رنگ یا سبکی (مدرن، کلاسیک، سنتی و …) علاقه مند هستید و تصویر سازی آنچه که می خواهید، کار دشواری نمی باشد. در واقع هویت شناسی کمک شایانی در این زمینه می باشد تا طراحان دکوراسیون بتوانند هوشمندانه تر مراحل طراحی را اجرا نمایند.

٭ ایجاد نقطه تمرکز : نقطه تمرکز در اجرای دکوراسیون داخلی در واقع اولین قدمی است که دکوراتور پیش می رود. به عنوان مثال نقطه تمرکز می تواند دیواری باشد که بر اساس آن سایر وسایل چیده می شوند و مرکز توجه آن قسمت از خانه قرار می گیرد. نکته مهمی که می توان به آن اشاره کرد ورودی خانه می باشد، به این صورت که اگر ورودی خانه شما دارای فضایی بزرگ می باشد سعی کنید با استفاده از چند شی یا دکور خاص و ارزشمند آن قسمت را منحصر به فرد نشان دهید تا افراد با ورود به خانه در همان ابتدا مجذوب چیدمان زیبای خانه شوند.

چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟
چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

٭ افراط نکردن در یک چیز : گر شما فردی هستید که به عنوان مثال به رنگ زرد و یا به گلدان علاقه بسیاری دارید لزومی ندارد که دکوراسیون منزل خود از این رنگ یا گلدان به صورت افراطی استفاده کنید. زیاده روی در استفاده از یک شی یا رنگ از جذابیت و آرامش حاکم بر دکوراسیون شما می کاهد؛ به عنوان مثال اگر شما علاقه مند به رنگ زرد می باشید می توانید از توناژ های متفاوت رنگ زرد برای دکوراسیون خانه خود استفاده نمایید تا خانه ای زیبا تر و خاص تر داشته باشید.

٭ لوازم خود را فردی انتخاب کنید : در طراحی دکوراسیون منزل یکی دیگر از نکات قابل توجه این  است که لوازم دکوراتیو همچون شمع ها، گلدان، قاب عکس و … را به صورت فرد انتخاب کنید تا جذابیت دیداری را برای افراد چندین برابر کند.

٭ خانه خود را گرم کنید : گر احساس می کنید خانه شما سرد و بی روح می باشد می توانید با استفاده از عناصر طبیعی همچون چوب و یا استفاده از گل های طبیعی به خانه خود گرما ببخشید و از آن لذت ببرید.

٭ استفاده از نورپردازی متفاوت : روشنایی و استفاده از نورهای مختلف در دکوراسیون منزل یکی دیگر از نکات شایان ذکر می باشد؛ استفاده از هالوژن ها و لوستر ها در خانه جدا از جذابیت ظاهری باعث ایجاد حس و حال مختلف برای افراد می شود. به عنوان مثال استفاده از نور کم و ملایم یک فضای احساسی و رومانتیک را برای شما پدید می آورد در صورتی که استفاده از نور زیاد هیجان و انرژی را با خود همراه دارد. پس سعی کنید از نورهای مختلف برای ایجاد هر نوع فضایی که احتیاج دارید استفاده نمایید.

٭ انتخاب و چیدمان صحیح مبل : یکی از عدم همخوانی هایی که در بسیاری از خانه های کوچک دیده می شود استفاده نادرست از مبل می باشد. خرید مبل مناسب نیز از دیگر موارد مهم در دکوراسیون داخلی می باشد. در نظر بگیرید که برخی افراد دارای خانه هایی کوچک می باشند از به دلیل علاقه به سبک خاصی از مبل متاسفانه مبلی را انتخاب و خریداری می کنند که برای خانه آن ها بزرگ می باشد و جدا از دست و پا گیر بودن مجبور می شوند که پس مدت اندکی مجددا هزینه ای اضافی بابت خرید مبل بپردازند. پس بهتر است زمانی که می خواهید اقدام به خرید مبل خانه خود کنید متراژ خانه را در نظر بگیرید سپس اقدام نمایید. بعضی از افراد به رنگ های خاص علاقه بسیاری دارند و دوست دارند دیوار های خانه خود را به رنگ مورد علاقه خود رنگ آمیزی کنند اما از اینکه پس از مدتی پشیمان شوند و یا مورد پسند دیگران نباشد از این کار خودداری می کنند؛ زیبایی و خاص بودن یک دکوراسیون داخلی همان طور که که در بالا به آن اشاره شد زیاده روی در یک چیز نیست. شما می توانید زمانی که به رنگ خاصی علاقه مند هستید یکی از دیوارهای منزل خود را برای این رنگ در نظر بگیرید و سایر دیوار ها را با کاغذ دیواری و یا رنگ های دیگر ترکیب کنید. در رنگ آمیزی دیوار ها هر چه جسورتر و البته با دقت عمل کنید مطمئنا فضایی زیبا تر و منحصر به فرد خلق می شود. نکته دیگری که در این قسمت باید به آن اشاره کرد عدم استفاده از رنگ سفید بر روی تمامی دیوار ها می باشد؛ بسیاری از افراد برای راحتی و جلوگیری از سردرگمی خود رنگ سفید را برای تمام خانه انتخاب می کنند که این کار صحیح نمی باشد زیرا یک خانه یکنواخت و بی روح تحویل شما داده می شود.

چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟
چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

٭ افراط نکردن در دنبال کردن مد : اگر شما از آن دسته افراد می باشد که به مد و رایج شدن وسایل و لوازم منزل علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم که برای دکوراسیون داخلی منزل خود در این زمینه زیاده روی نکنید، به عنوان مثال فرض کنید طرح های شلوغ مدتی است که بین مردم باب شده است شما نباید تمام خانه خود را پر از طرح ها و وسایل شلوغ کنید بلکه می توانید با استفاده از یک تابلوی شلوغ و یا چند کوسن با طرح شلوغ جلوه به روز و متفاوتی به خانه خود دهید.

٭ آویز کردن صحیح قاب ها : اگر می خواهید بر روی یک دیوار تنها یک قاب عکس یا تابلو نقاشی آویزان کنید می توانید بر حسب رعایت استاندارد در هر جای دیوار آن را استفاده کنید اما برای آویزان کردن چندین قاب بر روی یک دیوار سعی کنید، آن ها را در کنار هم یا بر روی هم قرار دهید و فاصله ای حدود پنج تا ده سانتی متر بین هر قاب را رعایت کنید تا زیبایی هر قاب نمایان شود و از فاصله انداختن زیاد بین هر قاب خودداری نمایید.

٭ کفپوش مناسب با ابعاد خانه استفاده کنید : تاثیر استفاده از کف پوش مناسب در طراحی دکوراسیون شاید برای برخی از افراد مهم به نظر نرسد اما باید اشاره کرد که برای خانه هایی با ابعاد کوچک حتما از کف پوش هایی در ابعاد کوچک استفاده کنید تا خانه شما بزرگتر به نظر برسد. به طور کلی برای خانه های کوچک از کف پوش هایی با ابعاد کوچک، و برای خانه هایی بزرگ از کف پوش هایی با ابعاد بزرگ باید استفاده کرد.

٭ استفاده از پارتیشن : پارتیشن به عنوان جدا کننده فضا یکی از وسایل کارآمد در طراحی دکوراسیون می باشد؛ در صورتی که شما علاقه مند به ایجاد چندین فضای مجزا در خانه خود می باشید می توانید از پارتیشن استفاده کنید. همچنین اگر علاقه چندانی به پارتیشن ندارید میتوانید چیدمان مبل ها را به صورتی هوشمندانه ترتیب دهید که به عنوان مثال فضای نشیمن و پذیرایی از یکدیگر جدا شوند.

٭ لایه های روشنایی متفاوت در طراحی دکوراسیون منزل در نظر بگیرید : طراحی مناسب ویا نامناسب روشنایی در دکوراسیون اتاق می تواند تاثیر زیادی در خلق و خوی اتاق شما داشته باشد. تلاش خود را انجام دهید که نور از زاویه های مختلف به اتاق روشنایی بد. سعی کنید فقط از لامپ یا لوستر ویا هرچیز روشنایی روی سقف استفاده نکنید. به تابش نور و روشنایی از گوشه های اتاق توجه خاصی داشته باشید این نوع روشنی ها یاعث می شود دکوراسیون منزل بهتری با افزایش خلق و خوی داشته باشید.

چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟
چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

آیا برای داشتن یک طراحی داخلی که نیازهایتان را برآورده کند، حتما باید دکوراسیون داخلی صرفا توسط متخصصین انجام شود؟ مسلما سپردن کارها به کاردان مزایای خاص خود را دارد و نتایج آن هم غالبا موثرتر است.  اما برخی افراد برای به بدست آوردن تجربه و برخی دیگر به دلیل عدم استطاعت مالی دوست دارند خود این مراحل را انجام دهند. در صورت استطاعت مالی حتما از متخصصین این حوزه کمک بگیرید و پیشنهادات خود را قبل از شروع به کار به آنها انتقال دهید. در صورتی که قادر به تامین هزینه های طراحی داخلی نیستید نگران نباشید! هر انسانی به اندازه خودش دارای خلاقیت و تفکر است.  سعی کنید با وسایل موجود در خانه و هزینه های اندک مانند رو مبلی، کاغذ دیواری، رنگ آمیزی، خریدن پوستر یا پارچه های طرح دار و… طراحی قابل قبول و زیبایی برای خانه خود انجام دهید.  همچنین با جا به جایی وسایل خانه می توانید به چیدمان مورد نظر خود دست پیدا کنید. البته قبل از شروع کار، پیشنهاد میشود، به شما مطالعه بیشتر در این زمینه داشته باشید. تا بهترین بازدهی را داشته باشید.

٭٭٭ در دنیای امروز می توان به خلاقیت و نوآوری نگریست، با توجه به نیاز روزافزون بشر به هماهنگی و همزیستی با محیط پیرامون، استفاده بیشتر از منابع، ارتقاء کیفیت زندگی و در نهایت دستیابی به کامیابی، آسایش و آرامش، لزوم تحول اساسی در نوع نگرش، درک مفاهیم خلاقیت، نوآوری، ایده و فرصت و استفاده از ذهن خلاق در کلیه امور زندگی بیش از پیش نمایان است. دکوراسیون داخلی خلق شد تا نیازهای فراتر انسان را نسبت به محیط زندگیش برآورده کند. ٭٭٭

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید