هزینه بازسازی توالت

0
3530
هزینه بازسازی توالت
هزینه بازسازی توالت

هزینه بازسازی توالت

همه نیاز به زمان دارند. آدم نباید پیش از اینکه بداند چه می‌گوید، نتیجه گیری کند.

هزینه بازسازی توالت : ممکن است منزل شما جدید نباشد و فضاهای مختلف قدیمی داشته باشد. بنابراین برای به روز کردن خانه خود ؛ بازسازی و یا نوسازی و تغییر دکوراسیون می تواند به شما کمک کند. یکی از این فضاهای مهم سرویس بهداشتی میباشند. اگر فضای سرویس بهداشتی شما قدیمی است و دوست دارید آن را بهتر کنید. بهتر است آن را بازسازی کنید. معمولا در بازسازی خانه یکی از مراحل مهم ؛ بازسازی و نوسازی سرویس بهداشتی و حمام خواهد بود. این پروژه می‌تواند شامل تغییرات کلی و اساسی سرویس بهداشتی، تغییرات کفپوش و نصب کاشی و سرامیک جدید، تغییر محل قرارگیری تجهیزات بهداشتی مثل روشویی،رنگ؛سقف کاذب؛ دوش حمام و یا توالت و یا تغییرات در نوع شیرآلات و نصب شیرآلات جدید و مد روز را به خود اختصاص دهد. در این صورت مواردی دیگر مثل آب بندی و عایق‌بندی و یا قیرگونی کف سرویس بهداشتی در صورت نیاز به کل پروژه اضافه میشود.

هزینه بازسازی توالت
هزینه بازسازی توالت

نکات اساسی درباره بازسازی سرویس بهداشتی توالت و حمام

۱- اشیای ثابت حمام در درجه اول اهمیت قرار دارند. اگر توالت، دستشویی و وان حمام مستعمل و لکه دار شده است، می توانید از تنوع رنگ و اشکال موجود در بازار و همچنین از لوازمی که مجهز به امکانات صرفه جویی حرارتی هستند، بهره ببرید، وان در اندازه های مختلفی موجود است.

۲- می توان با استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری های وینیل یا پنل های چوبی یا ورقه ای و سرانجام نصب کاشی آینه ای یا آیینه بزرگ از جنسی که بخار نمی گیرد، خیلی سریع چهره ی تازه ای به دیوارهای سرویس بهداشتی داد.

۳- امکانات کف حمام متنوع است. از کاشی مرمر گران قیمت، کاشی سرامیک، کاشی متوسط از حیث قیمت گرفته تا کفپوش وینیل مرمرنما که قیمت ارزانی دارد. موکت یکی از نشانه های تجملی بودن حمام است، تنها باید اطمینان حاصل کرد که زیر سازی آن برای نوسازی حمام مناسب است.

۴- روشنایی حمام را می توان به کمک کلید دیمر چنان تنظیم کرد که حال و هوای مناسبی بوجود آورد.

۵- مشکلات مربوط به کپک رطوبت را رفع کنید

۶- برای نگهداری و انبار لوازم و اشیاء از روش های معمول در آشپزخانه الهام بگیرید.

۷- در حمام همیشه اصل اول «ایمنی» است.

هزینه بازسازی توالت
هزینه بازسازی توالت

بازسازی و تعمیر لوله کشی ها و عایق بندی دیوار و کف های توالت  و حمام:

هر کدام از سازه ها در ساختمان بعد از گذشت زمان فرسوده می شود و کیفیت فیزیکی آن پایین می آید و از نظر بنیادی و ساختاری نیاز به بازسازی و تعمیرات ساختمان و سرویس اساسی دارد تا در صورت خراب شدن و خرابی بیشتر از آن جلوگیری کرد و یک زندگی بدون خطری را برای افراد خانواده فراهم کرد که این عیب ها ی به وجود آمده در لوله کشی ها به دو صورت در یک سرویس بهداشتی و حمام به وجود می آید .این عیب ها یا به شکل ظاهری در روی دیوارها یا فضای داخلی قابل مشاهده هستند یا اینکه این عیب ها در فضای داخلی دیوار ها ، تاسیسات و لوله کشی ها پیش می آید  که پی بردن به آن فقط در تخصص کارشناسان ساختمان قابل شناخت می باشد که باید برای تعمیرات این عیوب سریعا اقدام کرد. اما اگر لازم بود در بازسازی سرویس بهداشتی یا وان را تعویض کنیم اول باید این کارها انجام و بعد مرحله لوله کشی انجام شود . برای نصب کاسه توالت بعد از مرحله عایق گذاری باید زمین به کمک شمشه تراز شود که برای راحتی و بهداشت بیشتر کاسه توالت را به سمت خروجی فاضلاب شیب می دهند . برای اینکه ملات ماسه و سیمان به درزهای آن نفوذ نکند فضای خالی اتصال را با گونی نخی می پوشانند . کف سرویس بهداشتی یا حمام نباید لغزنده باشد و باید در برابر آب و رطوبت مقاومت کافی را داشته باشند و به صورتی باشد که بدون درز و شکاف در عین حال طوری انجام شود که قابل شستشو هم  باشد. عایق کاری در زیر سرویس بهداشتی ها باید به صورتی انجام شود که تا داخل لوله ی فاضلاب هم کشیده شود و حتما برای به وجود نیامدن درز و سوراخ به صورت یکنواخت این عایق کاری انجام شود . زیر سنگ توالت ها باید از مصالح ماسه نرم پر شود زیرا ماسه نرم باعث میشود که در حین گذاشتن سنگ توالت از شکستن سنگ جلوگیری شود و طوری هم انجام شود که هم تراز کاشی کف باشد.

هزینه بازسازی توالت
هزینه بازسازی توالت

تعویض کاشی ها و نقاشی دیوارها: بعد از انجام دادن مرحله عایق کاری و تعمیر لوله کشی اجرای نصب کاشی می باشد که معمولا قبل از نصب و بند کشی کاشی دیوارها ابتدا سنگ توالت نصب میشود . نصب کاشی در سرویس بهداشتی و حمام به صورتی  انجام می شود که اطراف آن را سیمان کاری و زیرسازی می کنیم .باید طوری زیر سازی انجام شود که داری شیب به سمت آبرو داشته باشد . درصد شیب باید به صورتی انجام شود که حرکت آب که از مبدا تا مقصد حرکت و کشش آب و یا حرکت  فضولات بدون اینکه ایجاد مانع باشد با سرعت نسبی انجام شود .که استاندارد شیب برای فضولات حدود ۵ درصد و جهت هدایت آبهای هرز و مشابه نزدیک به ۱الی ۳ درصد می باشد .در صورتی که فضا کوچک باشد با کم و زیاد کردن ملات در پشت کاشی در نظر گرفته میشود. اگر فضا بزرگ باشد عمل شیب بندی به وسیله شمشه و کرم سازی انجام می شود که بعد از آن کار نصب سرامیک را شروع کرد. نکاتی که برای نصب کاشی باید رعایت کرد .اندازه ارتفاع خط تراز از کف تا زمین میباشد که آن هم بستگی به گود یا تخت بودن سنگ توالت دارد که ارتفاع آن نهایتا در ۱۰ تا ۲۶ سانتی متر از کف می باشد که بعد از نصب کاشی  زیر آن قرار  گیرد. کاشی هایی که در دیوار نصب میشوند اگر به صورت افقی نصب شوند فضای حمام را بزرگ تر جلوه می دهند  . البته در  دیوارهای سرویس بهداشتی یا حمام بستگی به طراحی که انجام می شود متفاوت است . ممکن است دیوارها با رنگ نقاشی شود یا با سنگ یا سرامیک کار شود که برای جذب کردن فضای حمام و سرویس می توان از روش ترکیبی کاشی و سرامیک هم استفاده کرد و یا با استفاده از رنگ های روشن و شاد باعث بزرگ دیدن این فضاها شود.

هزینه بازسازی توالت
هزینه بازسازی توالت

تعویض شیر آلات: یکی از تغییرات اساسی در سرویس بهداشتی و حمام  تعویض شیرآلات و ابزار ها می باشد . با گذاشتن یک ست شیرآلات زیبا و مدرن دکوراسیون سرویس بهداشتی شما را بیشتر از همیشه جذاب تر و زیباتر کرد.

بازسازی حمام: هنگامی که سال ها از عمر حمام شما بگذرد و جوانی اش را از دست بدهد و در  دوران پیری خود، بدشکل به نظر برسد و کاشی‌های آن پوسته پوسته شده و مانند غاری تاریک و بی روح به نظر برسد و دکوراسیون منزل شما را بد نما کند، نوسازی کامل و پرهزینه تنها راه فرار و چاره نیست.اگر لوله‌کشی چنین حمامی به خوبی کار می‌کند، بهتر است به  کمک رنگ ، پارچه ، کاغذ دیواری ، کفپوش و تزیینات مناسب، هویت و چهرۀ جدیدی به حمام ببخشید. بر قسمت های برجسته حمام بیشتر تاکید کنید. روکش چوبی دیوار و قرنیز گچ‌بری شده را رنگ سفید براق بزنید تا در تضاد با رنگ‌ها و نقش‌های زنده بقیه دیوار خود را به خوبی نشان دهد. برای دگرگونی چهره حمام و جذابیت آن در دکوراسیون ، تنها سطوح پس‌زمینه را نو کنید و بگذارید پنجره قوس دار قدیمی و روشویی پایه‌دار کهنه در میانه این پس‌زمینه بدرخشد . از اشیای قدیمی استفاده کنید، از جمله یک گنجه‌ کشودار قدیمی را در زیر دستشویی تعبیه کنید و سینک را با رویه مرمر در آن جاسازی کنید یا دستشویی کوچک با را با مخزن و شیر آب به روش انگلیسی که در آن طرح گل نقاشی شده است تزیین کنید. با ترفندهای طراحی می‌توانید حمام‌های خیلی بزرگ را جمع و جور جلوه دهید و سقف‌های بلند و پنجره‌های بزرگ را پنهان کنید. با رنگ تیره یا کاغذ دیواری پر نقش و نگار می‌شود سقف بلند را کوتاه نشان داد. برای کوچک‌تر نشان دادن حمام‌های بزرگ،  با پارچه‌هایی که طرح‌های هماهنگ دارند پوشش جذابی برای پنجره بسازید . این گونه می توانید نمایی متفاوت و خیره کننده به دکوراسیون منزل ببخشید.

هزینه بازسازی توالت
هزینه بازسازی توالت
چطور هزینه بازسازی توالت و حمام را کاهش دهیم؟

۱- اولویت بندی کنید: قبل از هر اقدامی برای بازسازی ابتدا باید یک لیست از موارد ضروری که بایستی هزینه شما صرف آن شود تهیه کنید تا اولا هزینه اضافی نکنید و ثانیا هزینه شما بیهوده در موارد غیر ضروری هدر نرود. اولویت شما باید خرابی ها باشد به خرابی ها توجه بیشتری نشان دهید. اگر دیوار شما ترک خورده یا کاشی ها شکسته است، اگر سنگ توالت شکسته یا وان حمام فرسوده شده است، اگر شیرآلات زنگ زده و یا غیرقابل استفاده هستند، اگر لوله ها گرفته یا نیاز به تعویض لوله دارید، همه را یادداشت کرده و اولویت بندی کنید تا هزینه شما صرف موارد غیر ضروری نشود.

۲- به رنگ ها توجه کنید: معمولا هنگام ساخت خانه فضای کمی را برای سرویس های بهداشتی و حمام در نظر می گیرند. انتخاب یک رنگ مناسب برای سقف و دیوار باعث می شود که فضای سرویس بهداشتی توالت  و حمام بزرگتر از آن چیزی که است به نظر بیاید. همچنین استفاده از آینه و کاغذ دیواری های ضد آب و قابل شستشوی عمودی نیز یکی دیگر از مواردی هستند که می توانید توسط آنها محل مورد نظر را بزرگتر از آن چیزی که است نشان دهید. برای بزرگ نمایش دادن سرویس بهداشتی و همچنین ایجاد حس آرامش در افراد معمولا از رنگهای ملایم با زمینه سفید استفاده میشود.

۳- خرابی ها را تعمیر کنید: یکی دیگر از نکاتی که می توانید با رعایت آن هزینه کمتری را صرف کنید تعمیر کردن خرابی ها به جای تعویض آن ها است. شما به راحتی می توانید قسمتی از کاشی های شکسته شده یک سرویس بهداشتی را با هزینه ای کمتر تعمیر کنید و یا وسایل قدیمی مانند وان های فلزی حمام را رنگ کرده و جلا داده و آنها را مانند روز اول کنید. اگر لوله ها سالم و فرسوده نیستند با پوشش های مناسبی که در بازار هستند بپوشانید و از تعویض لوله ها خودداری کنید زیرا هزینه زیادی را باید صرف آن کنید.

هزینه بازسازی توالت
هزینه بازسازی توالت

۴- گرفتگی های لوله را برطرف کنید: هر چقدر هم که سرویس بهداشتی توالت و حمام شما تمیز و زیبا باشد، اگر لوله های دفع فاضلاب گرفته باشد و یا چاه فاضلاب آن پر شده باشد، عملا بی استفاده قرار می گیرد. زیرا اولا گرفتگی های لوله و پرشدن چاه فاضلاب باعث عدم دفع صحیح فاضلاب شده و آب و دیگر فضولات در کف حمام یا در کف سنگ توالت جمع میشود و همچنین باعث ایجاد بوی نم و نامطبوع در توالت و فضای خانه می شود که خود یکی از بزرگترین معضلاتی است که خانه های قدیمی گرفتار آن میشود. پس اگر نیازی به رفع گرفتگی لوله یا تخلیه و لایروبی چاه فاضلاب دارید حتما برای آن هزینه کنید. در این مورد اگر گرفتگی لوله ها زیاد باشد ممکن است هزینه بازسازی توالت و حمام کمی افزایش یابد، اما حتما آن را انجام دهید.

۵- استفاده از کابین حمام شیشه ای: اگر حمام و سرویس بهداشتی شما جدا از هم نیستند استفاده از کابین شیشه ای حمام گزینه بسیار خوبی است. چرا که هم مدرن است و هم فضای حمام را بزرگتر از آن چیزی که است نشان می دهد. همچنین از ریختن آب به دیگر نقاط نیز جلوگیری کرده که همین امر می تواند هزینه های اضافی که باید صرف جابه جایی دیگر اجزا کرد را کم کند.

۶- به تزیینات توجه خاصی نشان دهید: استفاده از تزیینات برای دیوار، کف و حتی وسایل دیگر می تواند هزینه کم ولی زیبایی زیادی را در حمام یا سرویس بهداشتی شما به ارمغان بیاورد. استفاده از گیاهان و گلدان های مصنوعی یا طبیعی گزینه بسیار خوبی برای یک حمام به حساب می آید و یا استفاده از ست حوله ، آینه و جاصابونی نیز از دیگر وسایلی هستند که زیبایی و حس مدرنیته را به استفاده کنندگان القا می کند. آویزهای دیواری، حوله تمیز و یا یک کفپوش مناسب نیز از دیگر تزییناتی هستند که هم استفاده کاربری دارند و هم به محیط زیبایی می بخشند.

هزینه بازسازی توالت
هزینه بازسازی توالت

۷- با اهالی فن مشورت کنید تا هزینه بازسازی سرویس بهداشتی را به کمترین حد ممکن کاهش دهید: در همه زمینه ها بهترین راه برای گرفتن نتیجه مطلوب استفاده از مشاوره متخصصان و اهالی فن است . از این زمینه می توانید از سایت های تخصصی ساختمان از جمله کلینیک ساختمانی معتبر استفاده کنید . در این کلینیک های ساختمانی معتبر علاوه بر فروش انواع محصولات می توانید از مشاوره متخصصان دکوراسیون داخلی و صنعت ساختمان استفاده کنید.

قیمت نصب کاشی یا سرامیک توالت و حمام: قیمت نصب کاشی و سرامیک یک مبلغ ثابت نیست و با توجه به معیارهای مختلفی اجرت سرامیک کاری مشخص می شود:

۱- قیمت نصب کاشی و سرامیک با توجه به مکان: هزینه نصب کاشی و سرامیک در شهرهای مختلف متفاوت است. در شهرهای کوچک اجرت سرامیک کار بسیار کمتر از شهرهای پر جمعیت است. در شهرهای بزرگ با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی، اجرت بیشتری دریافت می شود.

هزینه بازسازی توالت
هزینه بازسازی توالت

۲- استاد کار نصب کاشی و سرامیک: قیمت نصب کاشی و سرامیک بستگی زیادی به نصاب دارد. تصمیم با شماست آیا می خواهید از یک نصاب غیر حرفه ای کمک بگیرید و اجرت سرامیک کاری کمتری پرداخت کنید؟ یا می خواهید یک سرامیک کار خوب و با تجربه کاشی کاری را بر عهده بگیرد؟ به طور یقین این دو فرد دستمزدهای متفاوتی دارند. صرف هزینه بیشتر در قبال کیفیت کار، یک اصل مهم و اقتصادی است که رضایت بیشتری را به همراه دارد.

۳- سهولت دسترسی در حین کار: نصب کاشی و سرامیک برای فضاهای کوچک با قناسی زیاد دشوارتر است و موجب کندی کار نصاب می شود. سهولت دسترسی بر قیمت نصب کاشی و سرامیک تاثیر می گذارد. این امر در مورد آپارتمان هایی که در ساختمان های بدون آسانسور واقع شده اند نیز صدق می کند. حمل مصالح به طبقات بالایی هزینه ای اضافی دارد.

هزینه بازسازی توالت
هزینه بازسازی توالت

۴- قیمت نصب کاشی و سرامیک بر اساس متراژ: به طور معمول اجرت سرامیک کاری بر اساس هر متر مربع محاسبه می شود ولی در اتاق های خیلی کوچک نرخ دستمزد توافقی انجام می شود و اندکی بالاتر از متراژ بالاتر است.

۵- عایق کاری کاشی کاری کاشی کاری: کاشی کاری حمام ، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه با عایق کاری و قیرگونی همراه است. جلوگیری از نم و رطوبت و نشتی با انجام عایق کاری در فضاهایی که در معرض رطوبت هستند امکان پذیر است.عایق کاری روی قیمت نهایی نصب کاشی و سرامیک تاثیر می گذارد.

۶- جنس و نوع کاشی و سرامیک: نصب سنگ های طبیعی نظیر سنگ مرمر و گرانیت از نصب کاشی های پرسلن گران تر است. کار با سنگ های طبیعی دشوارتر است و ابزار تخصصی برای برش و نصب نیاز دارد. نصب سرامیک هایی از جنس سنگ های طبیعی پیچیدگی های بیشتری دارد.

۷- قیمت نصب کاشی و سرامیک با توجه به اندازه :نصب کاشی و سرامیک با ابعاد بزرگتر در زمان کمتری انجام می شود و منطقه بیشتری را پوشش می دهد. به این ترتیب نیروی کار کمتری مصرف می شود. سرعت نصب سرامیک های بزرگ تر موجب کاهش هزینه نصب کاشی و سرامیک شده است.

۸- خرده کاری ها و تعمیرات: چنانچه سطح زیر کار نیاز به تعمیرات و مرمت داشته باشد مصالح بیشتری استفاده شده و زمان اجرای پروژه طولانی تر می شود. انجام خرده کاری ها می تواند قیمت نهایی پروژه را افزایش دهد.

۹- نصب کاشی و سرامیک سفارشی: انجام کارهای سفارشی با الگوهای متفاوت نیازمند تجربه بالا و مهارت نصاب سرامیک است. کاشی کاری روی قفسه ها، طرح های ابتکاری و غیره تا حدود زیادی قیمت نصب کاشی و سرامیک را افزایش می دهد. زیبایی و انحصاری بودن کار ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد.

هزینه بازسازی توالت
هزینه بازسازی توالت

هزينه لوله کشی و تعویض لوله های فرسوده در سرویس بهداشتی

۱- هزینه ی اجرت انجام كار از هزينه قطعات مصرفی جدا است. استادکاران معمولا قیمت تقریبی مصالح مورد نیاز را می دانند بنابراین می توانید مسئولیت خرید مصالح و ابزارهای مورد نیاز را به آنها بسپارید.

۲- هزينه لوله کشی معمولا از روی متراژ و تعداد انشعابات مشخص است. بنابراین هزینه لوله کشی آب خانه های چند خوابه و چند طبقه بیشتر از خانه هایی با همان متراژ اما تعداد بخش های کمتر است. هزینه لوله کشی با افزایش تعداد انشعابات مثل روشویی یا سینک و شیرآلات و سرویس های بهداشتی هم طبعا افزایش می یابد.

۳- هزینه ی لوله کشی توکار به علت تعمیرات اساسی، كنده كاری، ايزوگام و … بیشتر از هزینه ی لوله کشی روکار است.

۴-  معمولا استادکاران برای بازدید و تخمین قیمت هزینه ای دریافت نمی کنند.

***به یاد داشته باشید که سرویس بهداشتی جزو یکی از قسمت های مهم هر خانه ای میباشد. شاید باور نکنید ولی با کمی کسب اطلاعات مفید در خصوص بازسازی حرفه ای می توانید با کمترین هزینه ها همه قسمت های خانه خود را بازسازی و زیبا کنید. بنابراین قبل از هر اقدامی در مورد بازسازی اطلاعات کافی بدست بیاورید.***

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید