دکوراسیون داخلی

تلفیقی ازعلم و هنر دکوراسیون داخلی

6
1642
Interior decoration
Interior decoration

دکوراسیون داخلی : Interior Design  امروزه دکوراسیون داخلی و مباحث مرتبط با آن به تحصیلات اکادمیک نیازمند است. البته این موضوع که زیبا دیدن و زیبا چیدن فضای داخلی ساختمان به ذوق ذاتی فرد مربوط می باشد،غیرقابل اغماض است. اما رعایت اصول فنگ شوئی و مطالعه داشتن در این زمینه  نیزبی تاثیر نیست. بی شک دانستن اصول پر کاربرد در رابطه با دکوراسیون داخلی، فضای ساختمان را پویا و دلپذیرمی نماید. با روند رو به رشد جهان مکانیزه، یک دکوراسیون داخلی جذاب و دلنشین، از زمختی زندگی ماشینی خواهد کاست.

تجسم کنید که خسته از یک روز کاری به منزل باز می گردید. کلید را در قفل در می چرخانید و با داخل شدن و دیدن هماهنگی رنگ ها و چیدما ن داخلی ( دکوراسیون داخلی ) خستگی را به دست  فراموشی خواهید سپرد. یک دکوراسیون شیک و مدرن که راحتی ، جذابیت  و آرامش را توامان به همراه دارد، پاسخگوی تام نیاز انسان به شاد زیستن خواهد بود.

دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی Interior Design  به قدری حائز اهمیت است که دانشگاه های معتبر بین المللی، آنرا علم روز تلقی می کنند. آنها رشته ها و مدارک معتبری را به دکوراسیون داخلی اختصاص داده اند.

افرادی که در زمینه  دکوراسیون داخلی مشغول به کار هستند را دکوراتیو می نامند.

دکوراتیو ها با کسب اطلاعات در مورد علاقه مندی های مشتریان شان ، دکوراسیون داخلی ساختمان آنها را طراحی می کنند.

دکوراسیون داخلی تا حدی تاثیرگذار است که به روند بهبود بیماران  کمک شایانی می نماید.

دکوراسیون داخلی و هارمونی چیدمان و رنگ ها، حتی در خلق و خوی افراد نیز تاثیر بسزائی دارد.

دکوراسیون داخلی یک واحد/ مجموعه تجاری، خود جاذب مشتری خواهد بود .

دکوراسیون داخلی  و موضوعات مرتبط با آن همیشه از برنامه های پرمخاطب تلویزیونی بوده اند.

انسان ذاتا موجودی زیبا پسند است، بنابراین دکوراسیون داخلی زیبا وهماهنگ، پاسخگوی نیاز ذاتی بشر می باشد .

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی به هنر و دانش خلق فضای داخلی  اطلاق می گردد که از نظر زیبا شناختی دلپذیر و رضایت بخش و از نظر ساختاری برای ساکنان مفید باشد. گر چه گاها فضای بیرونی ، جزئی از دکوراسیون داخلی به حساب می آید اما در مجموع با عنوان دکوراسیون داخلی از آن یاد می شود.

هر کسی که تا کنون حتی برای یک بار خانه یا دفتر کاری راچیدمان نموده به نوعی  عمل دکوراسیون داخلی را انجام داده است. موضوع دکوراسیون داخلی ، تاپیک محبوب بسیاری از شوءهای تلویزیونی مفرح می باشد.

دکوراسیون داخلی، سرگرمی بسیاری از مردم می باشد چرا که نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی برای پیشبرد دکوراسیون داخلی منزل خود ندارند.

دکوراتیو ها ( طراحان دکوراسیون داخلی ) چه کاری انجام می دهند؟

طراح داخلی یا دکوراتیو ، شخصی است که برای طراحی فضا استخدام می شود. اگرچه  چنین به نظر می رسد که غایت این شغل، به سادگی، انتخاب رنگ و قرارگیری اثاثیه است؛ اما ذات شغل طراحی داخلی بسیارمهمتر از انتخاب این دو فاکتور است.

نکات مهمی که بایستی در طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفت چیست؟

دکوراسیون داخلی ساختمان، دغدغه بسیاری از انسان هاست . خواه این ساختمان محل سکونت و یا محل کار آن فرد باشد. برای داشتن دکوراسیون داخلی نسبتا بی نقص و اصولی، رعایت چندین قانون به ظاهر ساده اما بنیادین حائز اهمیت است.

❶ شناخت خود و علاقه مندی تان

نخستین گام در طراحی یک دکوراسیون داخلی مطابق با درونیاتتان، شناخت خودتان می باشد. اینکه به چه سبک دکوراسیون داخلی علاقه مند هستید و بسط ذهنی ان بسیار کمک کننده خواهد بود.

شما ابتدا بایستی بتوانید آنچه را که مدنظر دارید بیان نمایید.

تا دکوراتیو بتواند بر مبنای خواسته تان، دکوراسیون داخلی خانه / دفترتان را طراحی و اجرا نماید. چند در این راه سرچ، دیدن عکس های دکوراسیون داخلی موجود، پیاده سازی ذهنی تان بر روی کاغذ همگی کمک کننده خواهد بود.

❷ تعیین نقطه تمرکز

نقطه تمرکز در دکوراسیون داخلی، می تواند دیوار،کنج، ورودی ساختمان و… باشد. محلی که مرکز توجه ساختمان است و بر مبنای آن مابقیع طراحی دکوراسیون داخلی پیش می رود.

❸ عدم افراط

نکته حائز اهمیت در دکوراسیون داخلی و پیاده سازی علاقه مندی این است که نبایستی به شکل افراطی از رنگ یا شکلی در دکوراسیون داخلی استفاده نمود. بعنوان مثال شما به رنگ قرمز علاقه مند هستید؛ نبایستی در کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی منزل/دفتر کارتان افراط نمایید. انتخاب توناژهای متفاوت از یک رنگ یا یک طرح بر جذابیت دکوراسیون داخلی شما جلوهای چندین برابر خواهد بخشید.

دکوراسیون داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل

❹ جزئیات دکوراسیون داخلی را فردی انتخاب نمایید

درزمان طراحی دکوراسیون داخلی، اقلامی همچون دیوارکوب، گلدان و… را به شکل فردی انتخاب نمایید. به کار گیری جزییات بر حسب علاقه مندی فردی به پیشرفت دلخواه تر دکوراسیون داخلی برایتان کمک شایانی می نماید.

❺ گرما بخشی به محیط

گاهی حس می کنید که محیط منزل/ کارتان سرد و بی روح است. به کار گیری عناصر طبیعی مانند چوب، گلها و… به گرمابخشی محیط کمک میکند. سعی کنید از عناصر طبیعی در دکوراسیون داخلی منزل/ محل کارتان بهره ببرید.

❻ نورپردازی

مقوله نورپردازی در دکوراسیون داخلی، مبحثی مبسوط است. مثلا رنگ قرمز هیجان انسان را تحریک می کند یا رنگ سبز شور و نشاط بخش است. چند نکته ظریف در نور پردازی وجود دارد.

نخست اینکه هر رنگ ، القا کننده یک حس در انسان است. بایستی در انتخاب رنگ ها، دقت لازم به کار گرفته شود.

دیگر اینکه شدت و ضعف تابش رنگ نیز خود مقوله ای جداست. مثلا نور کم حس و حال رمانیک را در انسان تقویت می کند.

آخر اینکه ابزارپایه استفاده شده در نورپردازی دکوراسیون داخلی نیز بسیار با اهمیت است. به عنوان مثال کاربرد لوستر کریستالی تداعی گر محیطی کلاسیک می باشد. حال آنکه استفاده از لامپ های ال ای دی مخفی به نوعی جلوه ای مدرن به محیط می بخشد.

❼ انتخاب مبلمان متناسب با دکوراسیون داخلی

یکی از نکات بسیار مهم در چیدمان و دکوراسیون داخلی، انتخاب مبلمان متناسب با مساحت مورد طراحی می باشد. مثلا مبلمان راحتی حجیم مناسب دکوراسیون داخلی یک سوئیت 50 متری نیست. و یا مبلمانی با طراحی ظریف مناسب نشیمنی وسیع نیست. در مورد اول محیط کوچک تر و در مورد دوم حس خالی بودن به بیننده القا می شود.

با انتخاب مبلمان متناسب با دکوراسیون داخلی و مهمتر چیدمان صحیح یکی از اصول دکوراسیون داخلی اجرا شده است.

❽ در طراحی دکوراسیون متفاوت باشید

دکوراسیون داخلی مدرن
دکوراسیون داخلی مدرن

جسارت در متفاوت بودن یکی از مقوله های بسیار حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. متاسفانه بنا به فرهنگی که ما در آن رشد نموده ایم، همیشه متفاوت بودن مورد سرزنش قرار گرفته و جریان ارتباطات انسانی عرف جامعه ما را به سوی یکنواخت بودن سوق داده است.

سعی کنید در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی محیط مورد نظرتان کمی عنصر جسارت را چاشنی کار نمایید. از رنگ مورد علاقه تان در دکوراسیون داخلی استفاده نمایید. البته نه به شکل افراطی !

مثلا کوسن ، گلدان، قاب عکس و… به رنگ دلخواهتان در دکوراسیون داخلی فضای مدنظر بگنجانید. هر چند که رنگ مورد نظر چندان عامه پسند نباشد.

❾ در پیروی از مُد روز متعادل باشید

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که پیرو مد روز هستند، دکوراسیون داخلی خود را متعادل پیش ببرید. تصور کنید دوره ای طرح های کلاسیک مد روز شده است ، در انتخاب چیدمان و دکوراسیون داخلی تان از چنین طرح هایی هرگز افراط نکنید.

❿ قاب ها در دکوراسیون داخلی

حد فاصل استاندارد قاب ها 10-5 سانتی متر است. اگر از تک قاب در دکوراسیون داخلی استفاده می کنید، نصب آن در هر نقطه ای بلا مانع است.اما وقتی تعداد قاب ها از یک تجاوز می کند، رعایت فواصل معین ومنظم الزامی است.این مورد دو علت دارد.

نخست اینکه از نظر زیباشناختی دکوراسیون داخلی، فاصله دادن به نصب قاب ها باعث می شود زیبایی هر یک به شکلی مجزا به چشم بیاید.

دیگر اینکه از شلوغ به چشم رسیدن محیط جلوگیری به عمل آمده است.

❶❶ کف پوش متناسب با مساحت مورد طراحی دکوراسیون داخلی بخرید

پیرو رعایت اصول دکوراسیون داخلی، کف پوش کوچک متناسب مساحت کوچک و کف پوش بزرگ مناسب مساحت برزگ است. کاربرد جابجای اندازه کف پوش ها ، نتیجه ای معکوس به همراه خواهد داشت.

❷❶ پارتیشن بندی و دکوراسیون داخلی

مجسم کنید یک سوئیت 40 متری دارید که بدون اتاق خواب طراحی و ساخته شده است. استفاده از پارتیشن در دکوراسیون داخلی در اینجا مطرح می گردد. فرض کنید بودجه کافی برای این کار ندارید. دکوراسیون داخلی ترفندی بسیار جالب برای شما دارد. شما به راحتی با چیدمانی صحیح به این مهم دست می یابید.

نوع چیدمان مبل ها، استفاده از پرده های تزئینی و… در دکوراسیون داخلی محدود و کم مساحت بسیار کاربردی وشکیل است.

رایج ترین سبک های دکوراسیون داخلی کدام موارد هستند؟

همانطور که پیش تر اشاره شد، دکوراسیون داخلی، تلفیقی از علم و هنر است. دکوراسیون داخلی نیز مانند هر رشته هنری دارای سبک های متفاوت و در نوع خود جذابی می باشد. انواع سبک های دکوراسیون داخلی به شرح زیر است:

کوراسیون داخلی سبک مدرن

کوراسیون داخلی سبک مدرن میانه قرن

کوراسیون داخلی سبک مینیمالیسم

کوراسیون داخلی سبک اسکاندیناوی

کوراسیون داخلی سبک صنعتی

کوراسیون داخلی سبک معاصر

کوراسیون داخلی سبک شهری

کوراسیون داخلی سبک کلاسیک

کوراسیون داخلی سبک آرت دکو

کوراسیون داخلی سبک روستیک

کوراسیون داخلی سبک ساحلی

کوراسیون داخلی سبک سنتی

کوراسیون داخلی سبک التقاطی

کوراسیون داخلی سبک آنتیک

کوراسیون داخلی سبک آسیایی /zen

کوراسیون داخلی سبک بوهمی

دکوراسیون داخلی و سبک مدرن

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

سبک مدرنیسم با الها م از جنبش هنر مدرنیسم در آغاز قرن بیستم متداول گردید. در مبحث دکوراسیون داخلی ، این سبک رابطه ی انسان، فضا و هنر زیبا شناختی را تحکیم بخشید.

در این سبک، ساختارهای دقیق، خطوط و هندسه واضح، کاربردی می باشد. در این سبک از دکوراسیون داخلی ، ساختمان چیزی بیشتر از یک پوسته جهت سکونت یا کارر به شمار می رود.

دکوراسیون دخلی وسبک مدرن میانه قرن

این سبک در دکوراسیون داخلی، سبکی است که پس از جنگ جهانی دوم دچار شتاب شده است. سبک مدرن میانه قرن، با تاثیرپذیری از جنبش بین الملل وسبک Bauhaus به کاربرد واضح از رنگ ها، خطوط مشخص و تعامل با طبیعت مبادرت می ورزد. طیف رنگی نارنجی، سبز، زرد و قهوه ای بر این سبک دکوراسیون داخلی حاکم است.

دکوراسیون داخلی و سبک مینیمالیسم

این سبک از دکوراسیون داخلی تحت تاثیر هنرمینیمالیسمی دهه های 1960 و 1970 و با الهام از طراحی سنتی ژاپن و فلسفه zen، مفاهیم مدرنیسم را با پافشاری به کار می برد.

هدف این سبک از دکوراسیون داخلی پرهیز از شلوغ کاری و به حداکثر رساندن تاثیرات بصری و استفاده اساسی از فضا می باشد. توناژ ملایم با یک یا دو طیف در مرکز، بر این سبک از دکوراسیون داخلی حاکم است.

دکوراسیون داخلی و سبک اسکاندیناوی

این سبک از دکوراسیون برسادگی و کاربردی بودن تاکید دارد. مشخصه این سبک استفاده از مواد طبیعی، تزئینات و جزئیات ساده  می باشد. پالت این سبک از دکوراسیون داخلی سیاه و سفید به همرا خاکستری و ابی می باشد. طرح های گرد و موجدار در سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی غالب است.

دکوراسیون داخلی وسبک صنعتی

این سبک از دکوراسیون داخلی طرح ها را بسیار قوی و مردانه ارائه می دهد. سبک صنعتی به استفاده از آهن یا فولاد، بتن نما و آجر کاری ناتمام مبادرت می ورزد. مبلمان و تزیئنات این سبک از طرح های صنعتی آنتیک می باشد.

دکوراسیون داخلی و سبک معاصر

همانطور که از نام این سبک از دکوراسیون داخلی پیداست، سبکی پویا است. پالت رنگی این سبک از دکوراسیون داخلی با توجه به نامش در حال تکامل است ودر هر دوره ای یک طیف رنگی خاصی متداول می شود. محیط این سبک گرم و آرامش بخش است نه سرد و رسمی.

دکوراسیون داخلی و سبک شهری

تاکید این سبک از دکوراسیون داخلی بر روی قالب ها و طرح هایی است که موجب ایجاد بافت شهری در داخل ساختمان می گردد. پالت رنگی غالب بر سبک شهری، رنگ های روشن می باشد.

دکوراسیون داخلی و سبک کلاسیک

این سبک دکوراسیون داخلی ، سبک سنتی غوطه ور درراحتی و افراط گرائی دکوراسیون کلاسیک ارو پائی ، به گذشته برگشته تا با ایده هایی نو بازگردد. در این سبک بک گراندهای (پس زمینه های) روشن و ساده با رنگ هایی غنی ارائه می شود. تزئینات معماری در این سبک دکوراسیون داخلی به وفور یافت می گردد.

دکوراسیون داخلی وسبک آرت دکو

در این نوع سبک از دکوراسیون داخلی، اشکال زاویه دار،طرح های لایه ای و منحنی های ضخیم  بسیار به چشم می خورد. در این سبک حتی طراحی چراغ ها در بالا و پائین،به شکل لایه ای می باشد. در این سبک دکوراسیون داخلی نظم و تقارن حرف اول را می زند.

دکوراسیون داخلی وسبک روستیک

عنصر غالب در این سبک از دکوراسیون داخلی، گرم و دنج بودن است.  در طرح های سبک روستیک ، علاقه و احترام به روستا موج می زند. فضاهای طراحی شده به سبک دکوراسیون داخلی روستیک، پر از چوب و سفال و مجموعه ای مواد طبیعی با حسی صمیمانه است. پالت رنگی این سبک دکوراسیون داخلی ، سرشار از رنگ های گرم ملایم است.

دکوراسیون داخلی و سبک ساحلی

تزئینات داخلی و نقوش و عناصر مورد استفاده در سبک ساحلی ، یادآور خورشید و دریا است. استفاده ماهرانه از تضاد رنگ آبی و سفید وجه تمایز این سبک از دیگر سبک هامی باشد. طیف رنگی آبی مثل آبی دریایی، سبزآبی و فیروزه ای در این سبک به وفور یافت می شود.

این سبک از دکوراسیون داخلی تا جایی به سمت معنای لغوی خود پیش می رود که میتوان از صدف ها، طناب ها، تصویر های دریایی و تخته پاره های دریایی در طراحی و اجرای این سبک بهره جست.

دکوراسیون داخلی و سبک سنتی

سبک سنتی دکوراسیون داخلی شکوه دهه 1980 بریتانیا را به عرصه می آورد. این سبک با فضاهای بسیار روشن و دلباز ،بین ظاهر یک کلبه انگلیسی و تجملات ظریف طرح های کلاسیک  توازن چشمگیری ایجاد نموده است. مبلمان در این سبک مدرن اما رنگ وررو رفته ارائه می شود.

دکوراسیون داخلی و سبک التقاطی

این نو ع سبک از دکوراسیون داخلی به شکلی آزادانه از دیگر سبک ها الهام می گیرد. سبک التقاطی با استفاده از لایه بندی های زیاد و از طریق رنگ، ترکیب ، تعادل و مواد در محیط هماهنگی ایجاد می کند.

دکوراسیون داخلی و سبک آنتیک

این سبک از دکوراسیون داخلی، با احترام به دهه 40 و 50 ، دوران پس از جنگ جهانی دوم ، زمانی که مردم سعی در ایجاد فضاهای گرم و دوست داشتنی داشتند ، ایجاد گردیده است. پالت رنگی  سبک آنتیک سرشار از طیف روشن و خنثی  می باشد.

دکوراسیون داخلی و سبک آسیایی/zen

دکوراسیون داخلی zen (اصل فلسفی سنتی ژاپن به زندگی) نیز همانند دیگر سبک ها برتعادل، هماهنگی و توجه تاکید دارد. فضا های خلوت ، آرامش بیشتری را در این سبک به همراه دارد. متریال ها اساسا ارگانیک هستند. طیف رنگی با تن ملایم وطبیعی بر این سبک حاکم می باشد.

دکوراسیون داخلی و سبک بوهمی

سبک بوهمی در دکوراسیون داخلی به شکلی کاملا دموکرات اجازه طراحی فضا با احترام تام به نظرات فرد را فراهم آورده است. سبکی شلوغ که با زرق و برق اشیا نیز سروکار دارد. این سبک دکوراسیون داخلی طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.

مزایای دکوراسیون داخلی

بر اساس نظر یک دکوراتیو هندی ( اهل بمبئی) ؛ ” دکوراسیون داخلی به هنر و علم اشاره دارد. با دکوراسیون داخلی ، از نظر زیبا شناختی محیطی دلنشین و از لحاظ ساختاری فضایی مفید خواهید داشت. وی می افزاید ؛” پس از سالها زندگی در یک خانه، محیط داخلی کسل کننده وکهنه به نظر می رسد و ساکنین آن پتانسیل واقعی آن را نیز به دست فراموشی سپرده اند. در این زمان، کاربرد دکوراسیون داخلی خانه بُلد می شود. مزایای بی شمار دکوراسیون داخلی ساختمان به شرح زیر است:

◌ الهام بخشی- چنانچه ذات پویایی دارید ، بی شک با تغییر دکوراسیون داخلی، تفاوت در اینکه چگونه زندگی را تجربه کنید، حس خواهید کرد.

◌  ایجاد جذبه و علاقه- تغییر دکوراسیون داخلی به افزایش سطح علاقه شما نسبت به کارتان کمک خواهد نمود. در حقیقت تغییر دکوراسیون داخلی، به نوعی محرک شما خواهد شد.

◌مهمان نوازی- دکوراسیون داخلی دلنشین و مناسب ،به  گشاده رویی و اجتماعی بودن ساکنان آن کمک شایانی می کند.

◌پاکسازی از به هم ریختگی و آشفتگی-  سالهای متمادی زندگی کردن در یک خانه، آشفتگی های محیط را افزایش می دهد که با تغییر دکوراسیون داخلی این آشفتگی ها به پایان می رسد.

◌ تغییر یا مرمت اثاثیه یا لوازمی که به مرور زمان کهنه و فرسوده شده اند- تغییر دکوراسیون داخلی ، بهترین  دلیل برای خلاص شدن از شر آنهاست.

ارزش بنا افزایش می یابد- زمانی که شخصی به تغییر دکوراسیون داخلی علاقه مند است، در حقیقت با تغییر دکوراسیون داخلی، هزینه ی نگهداری و حفظ آنرا پرداخت می کند.نگهداری لوازم در شرایط مناسب وبه روز کردن نواحی کهنه و فرسوده داخلی، راههای مناسب جهت افزایش ارزش بنا می باشد.

◌ خلق مجدد فضا- دکوراسیون داخلی ساختمان ها عموما تغییر و تحول می یباد. بسیار اتفاق می افتد که فضایی خاص برای دو یا چند هدف متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. چنانچه فضای بزرگ دیگری به اتاقی جدید  با سرویس مجزا،بدل گردد؛ ارزش مالی ساختمان افزایش می یابد.

تغییرطراحی و دکوراسیون داخلی دارای مزایای بسیاری می باشد. تغییر، نه تنها موجب سلامت جسمی می گردد بلکه زندگی در فضایی که الهام بخش و دلپسند است نیز خوشایند است.با این هزینه ، شما تغییرات عمده ای در کیفیت زندگی خانواده و خلق تجربیات جدید برای اعضای خانواده به ارمغان می آورید.

10 ترفند هوشمندانه دکوراسیون داخلی متحول کننده منزل تان

1.اتاق های کوچک را با رنگ های ملایم تر و روشن تر رنگ کنید. این کار کمک به بزرگتر دیده شدن شان می کند.

  1. از آینه های تزیینی جهت درخشان و روشنتر نمودن فضای زندگیتان استفاده نمایید.
  2. طرح ها و نقش و نگارها ، سنتی و مدرن ، گران و ارزان را با هم تلفیق نمایید.
  3. کمی به سمت اشیاء و اثاثیه آسایش بخش متمایل شوید.
  4. از سبد های حصیری برای تزیین و جمع و جور کردن اتاق ها استفاده نمایید.
  5. به سراغ جعبه های داخل کمد و کابینت بروید، حتما لوازمی برای تغییر دکوراسیون داخلی می یابید.
  6. آویز نگهدارنده ظروف را در اشپزخانه نصب کنید.
  7. از گیاهان و گلها در دکوراسیون داخلی بهره جوئید.
  8. رنگ قفسه کتاب تان را عوض کنید. از استیکر ها نیز می توانید استفاده کنید.
  9. در دکوراسیون داخلی منزل تان از قالیچه های سنتی برای لطیف نمودن کف پوشهای زمخت استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی چاشنی هارمونی بخش زندگی

دکوراسیون داخلی چاشنی هارمونی بخش زندگی
دکوراسیون داخلی چاشنی هارمونی بخش زندگی

دکوراسیون داخلی تا پیش از قرن بیستم برای عامه مردم مفهوم چندانی نداشت. پیش از قرن بیستم، اکثر خانواده های مقامات و افراد مهم ، ساختمان هایشان را برای طراحی به دست دکوراتیو ها می سپردند.

دکوراسیون داخلی پس از قرن بیستم جنبه عمومی ش نمود پیدا کرد. حتما لازم نیست ساختمانتان را برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی به دست دکوراتیو ها بسپرید. مهم ایجاد تغییرات در راستای خلق فضایی دلنشین و کارامد است.ساختمانتان را به دکوراتیو درونتان بسپارید. حتما در واحد جزئی از این چاشنی، برای هارمونی بخشیدن به زندگی تان استفاده نمایید.

6 نظرات

  1. […] دکوراسیون داخلی : Interior Design  امروزه دکوراسیون داخلی و مباحث مرتبط با آن به تحصیلات اکادمیک نیازمند است. البته این موضوع که زیبا دیدن و زیبا چیدن فضای داخلی ساختمان به ذوق ذاتی فرد مربوط می باشد،غیرقابل اغماض است. اما رعایت اصول فنگ شوئی و مطالعه داشتن در این زمینه  نیزبی تاثیر نیست. بی شک دانستن اصول پر کاربرد در رابطه با دکوراسیون داخلی، فضای ساختمان را پویا و دلپذیرمی نماید. با روند رو به رشد جهان مکانیزه، یک دکوراسیون داخلی جذاب و دلنشین، از زمختی زندگی ماشینی خواهد کاست. […]

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید