بازسازی منزل در تهران

0
685
بازسازی منزل در تهران
بازسازی منزل در تهران

بازسازی منزل در تهران : برای خیلی از افراد پیش آمده که دوست نداشته باشند به خانه جدیدی بروند و از طرفی نیز شرایط موجود در خانه فعلی شان به گونه ای است که دیگر نمی توانند در آن بمانند. قدیمی شدن فضا، تمیز نبودن دکوراسیون غذاخوری، مناسب نبودن شومینه و… همه و همه می توانند دلایلی باشند که دیگر خانه فعلی تان آن جذابیت همیشگی را برایتان نداشته باشد. بازسازی منزل در تهران ، در تغییر روحیه ی  اعضای خانواده نقش مهمی دارد. قبل از اینکه بازسازی منزل در تهران را شروع کنید، به آنچه که دوست دارید به آن برسید و تغییراتی که قرار است در دکوراسیون خانه شما اجرا شود به خوبی فکر کنید.

اگر نگاهی به قیمت املاک و وضعیت بازار مسکن بیندازید، احتمالا شما هم با ما موافق خواهید بود که بازسازی منزل در تهران جایگزینی مناسب برای خرید خانه و اسباب‌کشی است. اگر شما با برنامه و اجرایی مناسب دست به بازسازی منزل در تهران بزنید مطمئنا هم ارزش خانه‌تان افزایش پیدا می‌کند و هم به طرز قابل‌توجهی در منزلتان احساس راحتی بیشتری می‌کنید.

برای بازسازی منزل در تهران مراحل مختلفی را باید طی کنید که در ادامه و طی سرفصل‌های زیر شما را با این مراحل آشنا می‌کنیم:

 

 • تعیین نیازها و نقشه کلی
 • محاسبه میزان بودجه مورد نیاز
 • کارهایی که قبل از شروع عملیات بازسازی خانه باید انجام شوند
 • بازسازی منزل در تهران

 

تعیین نیازها و نقشه کلی

اولین قدم در شروع عملیات بازسازی و نوسازی خانه تعیین نیازها و نقشه کلی ساختمان با توجه به نیازهای خانواده است. نقشه کلی و فضاهای کنونی را در نظر بگیرید و آن‌ها را روی کاغذ پیاده کنید. با استفاده از متراژ صحیحی که از هر قسمت به دست می‌آورید، فضای کنونی را اندازه‌گیری کرده و یادداشت کنید.

فضاهای کور خانه که در حال حاضر برایتان قابل ‌استفاده نیستند را شناسایی کنید. اگر از نقشه خانه، که شامل متراژ اتاق‌ها، آشپزخانه، پذیرایی و سرویس بهداشتی می‌شود، راضی هستید و تصمیم به تعمیرات و بازسازی خانه به ‌طور کلی را دارید، پروسه بازسازی منزل در تهران برای شما راحت‌تر بوده و یک‌ قدم جلو هستید.

در مشخص کردن نقشه فعلی جای درها و پنجره‌ها را فراموش نکنید؛ این کار به شما دید کلی از فضایی که دارید را می‌دهد. حالا نوبت به ایجاد تغییرات است. هیچ جای محدودیتی ندارید. می‌توانید اتاق‌ها را حذف کرده و به سالن اضافه کنید و یا از گوشه سالن که زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اتاق‌خواب کوچکی بسازید. فقط یادتان باشد که درب ورود و خروج و پنجره‌ها را فراموش نکنید؛ ضمن اینکه نورگیر بودن اتاق‌ها و فضا نیز آیتم مهمی است؛ مگر اینکه در خانه نیاز به اتاق صدابرداری یا تاریک‌خانه داشته باشید.

سعی کنید منطقی به پلان خانه نگاه کنید. هیچ‌گاه از یک آپارتمان ۸۰ متری نمی‌توان انتظار تبدیل ‌شدن به یک‌خانه ویلایی ۱۵۰ مترمربعی را داشت. مشخص کردن تعداد اتاق‌خواب‌ها، سرویس‌های بهداشتی و حمام در ابتدا کار شما را تسریع می‌بخشد. کمک گرفتن از متخصصین بازسازی و نوسازی نیز به شما در تصمیم‌گیری کمک بزرگی می‌کند. می‌توانید از ۲ یا چند کارشناس خبره و پیمانکار برای بازدید دعوت به عمل‌آورید. آن‌ها با توجه به نیازها و فضای شما با توجه به تبحر و تخصصشان نقشه‌ها و طرح‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند. بهتر است پس از جمع‌آوری تمام اطلاعات با توجه به سلیقه شخصی، نقشه نهایی را تعیین کنید. تیم تخصصی مهندسی ساز به شما کمک میکند که به بهترین نقشه با توجه به سلیقه شخصی و بودجه تان دست پیدا کنید.

محاسبه میزان بودجه مورد نیاز برای بازسازی

قدم دوم پس از تعیین نقشه نهایی، بودجه‌بندی و تعیین میزان هزینه‌ها بر اساس نقشه دلخواه است. بهتر است با کارشناسان امر صحبت کرده و از آن‌ها مشاوره بگیرید و البته خودتان به ‌طور تخمینی می‌توانید مبلغ مصالح را با توجه به قیمت روز و دستمزد کارگران را مشخص کنید. بهتر است در صورت امکان علاوه بر هزینه پیش‌بینی ‌شده مبلغی را برای موارد غیرقابل ‌پیش‌بینی و غیرمنتظره کنار بگذارید.

برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها از پیمانکار بخواهید در صورت سالم بودن و قابل‌استفاده بودن بعضی قسمت‌ها و لوازم در بازسازی خانه استفاده کند تا از هزینه‌ تراشی‌های بی‌مورد جلوگیری شود.

خرید خانه کلنگی و بازسازی آن عموماً از خرید خانه نوساز هزینه کمتری می‌برد گرچه این هزینه‌ها را باکمی مدیریت می‌توان به حداقل رساند، این موضوع در مورد اجاره خانه کلنگی نیز صدق می‌کند.

کارهایی که قبل از شروع عملیات بازسازی خانه باید انجام شوند

پس از تعیین نقشه و تعیین و تأمین هزینه موردنیاز قبل از شروع عملیات بازسازی باید مواردی را در نظر داشته باشید:

 

 • اگر شما قصد اجاره یک خانه کلنگی را دارید و یا پس از خرید خانه کلنگی می‌خواهید آن را اجاره دهید و میزان بودجه شما محدود است، علاوه بر زیبایی، به مواردی که موجبات آسایش ساکنین را نیز تأمین خواهد کرد، توجه داشته باشید. مثلاً از سالم بودن لوله‌کشی‌ها، شیرآلات و برق‌کشی ساختمان مطمئن شوید.
 • اگر قصد بازسازی و نوسازی خانه‌ای که در آن ساکن هستید را دارید، بهتر از برای جلوگیری از بروز مشکلات در زمان انجام عملیات، خانواده را در جای دیگری ساکن کنید؛ همچنین لوازم خانه را بسته‌بندی کرده و دریکی از اتاق‌ها قرار دهید یا در صورت امکان خانه را تخلیه کنید.
 • پس از مشورت و ارزیابی با کارشناسان و پیمانکاران مربوطه، قرارداد رسمی با توجه به تغییراتی که در نظر دارید تهیه و طرفین را ملزم به اجرای آن به‌طور رسمی کنید.
 • با اینکه زمان دقیق تحویل‌خانه در قرارداد ذکر می‌شود، اما همیشه برنامه‌ریزی‌های خود را برای حداقل یک هفته بعد از آن تاریخ در نظر بگیرید.
 • میزان مصرف انرژی را در نقشه‌ها مدنظر قرار دهید، همچنین بهتر است تا جایی که بودجه به شما اجازه می‌دهد وسایل پیشرفته‌تر و بروزتری را بکار گیرید.
 • از تمام فضای خانه استفاده کنید، با کمی تحقیق و مطالعه می‌توانید ایده‌های بهتری در هر قسمت خانه اجرا کنید.
 • خانه‌های قدیمی و کلنگی المان‌های قدیمی بسیاری از قبیل شیشه‌های رنگی، دستگیره‌هایی با طرح‌های خاص و… دارند. می‌توان با نگه‌داشتن آن‌ها به زیبایی و اصالت خانه افزود.
 • بهتر است قبل از شروع هر کاری کمی در مورد آن مطالعه کنید و از آخرین متد کاربردی در این زمینه اطلاع حاصل کنید.

 

بازسازی منزل در تهران
بازسازی منزل در تهران

بازسازی منزل

 

چرا بازسازی منزل مهم است

 

 • لزوم جدی بازسازی یا تعویض برخی از قسمت‌های ساختمان
 • زیبایی و مدرن‌سازی خانه
 • بهینه‌سازی و افزایش کارایی فضاهای داخلی
 • همگام شدن با جدیدترین متدهای دکوراسیون داخلی
 • تغییر نقشه ساختمان
 • مقاوم‌ سازی ساختمان طبق متد روز
 • تنوع در دکوراسیون و طراحی
چه بخش‌هایی در ساختمان‌ها نیازمند بازسازی هستند

بازسازی منزل از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام تغییرات متفاوتی در فضاهای متفاوت خانه ایجاد خواهد کرد. بازسازی‌هایی که برای محیط خارجی خانه انجام می‌شود با بازسازی داخلی منزل کاملا متفاوت است و یا بهسازی نشیمن با نوسازی آشپزخانه تفاوت بسیاری را خواهد داشت.

در ادامه با قسمت‌های متفاوت فرایند بازسازی بیشتر آشنا خواهیم شد، که موجب تغییر در ظاهر خانه، برطرف کردن فرسودگی و دوام سازه می‌شود و در نهایت باعث ایجاد فضایی مدرن‌تر برای منزل قدیمی خواهد شد. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در مورد بازسازی منزل در تهران خدمتتان ارائه کنیم. لازم به ذکر است که بازسازی خانه و اینکه چه بخش‌هایی نیازمند بهسازی هستند به نظر مشتری و نظر کارشناسان بستگی خواهد داشت.

 

بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی یک اصل انکار ناپذیر در مدرن‌سازی و بازسازی خانه‌های قدیمی به شمار می‌رود. امروزه طراحی داخلی سرویس‌های بهداشتی کاملا متفاوت‌تر از گذشته شده است. بازسازی سرویس‌های بهداشتی بیشتر در زمینه‌های تعویض توالت فرنگی، ایرانی، اعمال سیفون توکار؛ افزودن قسمت‌هایی از جمله روشویی‌های کابینت‌دار، کابین دوش، وان، جکوزی؛ بازسازی سنگ و کاشی کف و دیوارها که در نهایت شامل افزودن بعضی از امکانات جدید مثل سقف کاذب و نورپردازی‌های حرفه‌ای انجام خواهد شد.

بازسازی منزل در تهران
بازسازی منزل در تهران

بازسازی تاسیسات ساختمان

بازسازی برخی از تاسیسات کاملا با بهسازی تاسیسات آب، برق و گاز رابطه مستقیم دارد که نخستین گام و مهمترین گام در بازسازی منزل به شمار می‌رود. تمام بازسازی‌ها به شرط کارکرد مناسب آنها به وسیله تعمیراتی که در کالبد انجام می‌شود، کارایی خاصی را متحمل می‌شوند.

اگر تعمیرات اصولی زیرکار به درستی انجام نپذیرد، سریعا تمام بازسازی‌های روکار بی‌استفاده و فرسوده خواهند شد. تعویض لوله‌های فرسوده با لوله‌های نو، تعمیر موتورخانه یا تعویض آن با پکیج‌های گرمایشی مدرن، برق‌کشی مجدد، تعویض کابل‌ها و لوله‌های انتقال انرژی از گزینه‌هایی هستند که در بهسازی تاسیسات انجام خواهند شد.

بازسازی منزل در تهران
بازسازی منزل در تهران

بازسازی استخر

تعمیر استخر اغلب برای بازسازی بناهای ویلایی مهم است زیرا که استخر، سونا و جکوزی از مشاعات لوکس و لاکچری به شمار می‌رود. مهمترین گزینه در بازسازی استخر بحث بازسازی تاسیسات به شمار می‌رود. فرسودگی تاسیسات زیر کار استخر و جکوزی‌ها علاوه بر اینکه باعث از بین رفتن کاربردی بودن آنها می‌شود، سبب ایجاد نازیبایی برای فضا نیز خواهد شد. ترمیم کاشی کاری‌ها نیز بخشی از بازسازی استخر به شمار می‌رود که زیبایی را برای آن ایجاد خواهد کرد.

بازسازی منزل در تهران

نوسازی کابینت

بازسازی کابینت‌ های آشپزخانه اصلی ترین آیتم بازسازی منزل در تهران به شمار می‌رود. زیرا آشپزخانه قلب خانه است و مهم‌ترین آیتم زیبایی و کاربردی آن کابیت‌ها هستند. دلیل دیگر بازسازی کابینت ، فرسودگی و از کار افتادگی بخش‌های متفاوتی از کابینت‌بندی است. امروزه کابینت‌هایی با طراحی مدرن و طراحی کلاسیک یا همان ممبران وجود دارند که خوشبختانه طراحان، گزینه‌های بسیار زیبایی برای نوسازی کابینت‌ها طراحی می‌کنند.

بازسازی منزل در تهران
بازسازی منزل در تهران

گاهی بازسازی آشپزخانه تنها با تعویض کابینت‌ها به پایان می‌رسد. گاهی کیفیت کابینت‌ها پایین است و نیاز به تعویض پیش از موعد خواهند داشت. برخی اوقات نیز خریداران منزل از مدل کابینت‌ها و چیدمان پیشین راضی نیستند و شروع به تعویض و تغییرات مورد پسند خود خواهند کرد. گاهی ممکن است سبک کابینت‌ها با سبک دیگر نقاط خانه هماهنگ نباشد و نیاز به تعویض وجود داشته باشد. مثلا سبک قالب بر خانه مدرن است ولی سبک کابینت‌ها کلاسیک است که با هم همخوانی ندارند، بنابراین تعویض کابینت‌ها مناسب‌ترین گزینه برای ایجاد هم‌خوانی سبک‌ها خواهد بود.

 

بازسازی تجهیزات گرمایش و سرمایش

سیستم گرمایشی و سرمایشی همیشه برای راحتی ساکنان خانه تعبیه می‌شود. این تجهیزات به دلیل کارکرد مداوم نیاز به بازسازی و تعمیر دارند که بهترین بازدهی را برای ساکنان ایجاد کنند. تعمیر سیستم‌های خنک کننده و گرمایشی مانند کولرهای گازی و آبی، چیلر، فن کویل، موتورخانه، پکیج‌های خانگی و سیستم‌های گرمایش از کف، بازسازی‌هایی هستند که با صرف هزینه‌ای نه چندان زیاد می‌توان به بازدهی بیش از آنچه که انتظار می‌رود، دست یافت.

 

بازسازی آسانسور

برای شروع بازسازی آسانسور مهمترین کار بازسازی کابین آسانسور و بازسازی تجهیزات آسانسور به شمار می‌رود. تعویض یا ترمیم کابین آسانسور ممکن است اغلب جنبه زیبایی و تزیینی را داشته باشد. ولی تعمیر بخش تاسیساتی به دلیل فرسودگی تجهیزات است که اغلب برای بازسازی آسانسور بسیار ضروری خواهد بود. ولی بازسازی کابین اگر تنها به دلیل زیبایی باشد، ضروری نیست و در بازسازی ساختمان نقش چندانی نخواهد داشت.

بازسازی آشپزخانه

از آنجایی که آشپزخانه قلب هر خانه است، زیبایی آن تاثیر چشمگیری برای کل خانه دارد. در بازسازی منزل توجه به بازسازی آشپزخانه برای هر چه کاربردی‌تر شدن و مدرن شدن امری کاملا لازم و ضروری خواهد بود. برجسته‌ترین بخش طراحی داخلی ساختمان‌های قدیمی بازسازی آشپزخانه به شمارمی‌رود.

بازسازی آشپزخانه‌های قدیمی از تعمیر زیرکار، تعویض لوله‌ها، تعویض سنگ و کاشی دیواره‌ها و کف آغاز و به تعویض شیرآلات، تعویض کابینت‌ها و نصب اجاق گاز رومیزی و هود منتهی می‌شود. ولی در آشپزخانه‌هایی که اتصالات سالم هستند و نیاز به تعمیر و تعویض زیرکار نیست، فقط کاشی‌ها تعویض می‌شوند و سپس به کابینت‌ها و شیرآلات رسیدگی خواهد شد.

بازسازی منزل در تهران
بازسازی منزل در تهران

بازسازی درب و پنجره

از جمله موثرترین آیتم‌ها که در شکل ظاهری خانه بسیار موثر است، درب‌ها و پنجره‌ها به شمار می‌رود. در بازسازی آپارتمان علاوه بر تغییرات ظاهری، هدف مهمی که امروزه بیشتر از گذشته به آن توجه می‌شود، بهینه سازی مصرف انرژی است. تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های یو پی وی سی و پنجره های آلومینیومی بسیار موثر در صرفه جویی انرژی محسوب می‌شود.

 

بازسازی سقف

بازسازی سقف از فرایندهای نوسازی ارزان و بی‌دردسر محسوب می‌شود. این نوع بازسازی علاوه بر ارزان بودن جلوه جدیدی به فضا خواهد داد که بسیار چشمگیر است. بازسازی سقف شامل اجرای سقف کاذب، گچبری، پی وی سی، سقف کشسان و  نورپردازی آن می‌شود. بازسازی نورپردازی در سقف شامل نصب نور مخفی و تعویض لوسترها است که علاوه بر زیبایی که خلق می‌شود، سبب بهینه‌سازی مصرف انرژی و برق نیز خواهد شد.

 

بازسازی روف گاردن

روف گاردن نیز مانند حیاط، حتی بیشتر از آن، در معرض آسیب قرار دارد. به همین دلیل بسیاری از مواقع به تعمیر و بازسازی نیاز خواهد داشت. تعویض گلدان‌ها، تعویض چمن، هرس کردن درخت‌ها از ترمیم‌های روکار هستند که در بازه‌های زمانی کوتاه، مثلا ماهی یک مرتبه، بهتر است انجام شوند.

البته تعمیراتی مثل بازسازی زهکشی کف، بازسازی لوله‌ها و تاسیسات آبیاری، بهسازی آلاچیق، شومینه، منقل و فرنیچر احتمالی موجود در روف گاردن‌ از جمله موارد بازسازی هستند که ممکن است در فاصله‌های زمانی بیشتری نیاز به تعمیر داشته باشند.

بازسازی منزل در تهران
بازسازی منزل در تهران

بازسازی حیاط

بازسازی محوطه و حیاط به اجرای بهسازی و نوسازی حیاط و باغچه مربوط می‌شود. البته اگر این قسمت از بهسازی، بازسازی مشاعات باشد، بازسازی پارکینگ و بازسازی راه پله‌ها نیز در این دسته قرار می‌گیرد. این کار با هدف زیبایی چشمگیرتر و به روز رسانی این قسمت‌ها انجام خواهد شد. تعویض گلدان‌ها، چمن و هرس درختان از ترمیم‌های کم هزینه و بازسازی سرامیک‌های دیوار، تعویض پوشش کف و اجرای نور مخفی نیز از بازسازی‌های اساسی محوطه‌های باز محسوب می‌شود.

 

بازسازی کف خانه

کف از لحاظ زیبایی و کاربردی بودن در منزل، اهمیت بالایی دارد. بازسازی کف خانه‌های قدیمی باعث ایجاد تغییرات ظاهری چشمگیری خواهد شد. بازسازی کف شامل مواردی از جمله تغییر در کفپوش، پارکت، لمینت، اپوکسی، سنگ و سرامیک می‌شود.

این آیتم نیز مثل بازسازی سقف ساختمان‌های قدیمی در زمینه دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی دیگر جزء موارد ضروری به شمار می‌رود که به چشم خواهد آمد. گاهی نیز نوسازی کف مربوط به ظاهر نیست و این فرایند مربوط به لوله‌های کار گذاشته شده در کف است که به منظور تامین سیستم گرمایش، تعبیه می‌شود. به همین دلیل نیاز به تعویض یا نوسازی کفپوش نیز اجتناب ناپذیر خواهد شد.

بازسازی منزل در تهران
بازسازی منزل در تهران

دکوراسیون داخلی

بعد از اینکه تمامی نکات موجود در منزل را برطرف کردید، در پایان کار نیاز به یک چیدمان زیبا متناسب با سبک منزلتان دارید، سبکی که امروزه طرفداران بیشتری به خود جذب کرده سبک مدرن در دکوراسیون داخلی است که شرط اول در آن حفظ سادگی است. یک دکوراسیون داخلی زیبا مو متناسب به سبک خانه می تواند تمامی نکاتی که در بازسازی منزل در تهران انجام دادید را بازتاب دهد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید