قیمت حوله خشک کن بوتان

0
3453
قیمت حوله خشک کن بوتان
قیمت حوله خشک کن بوتان

قیمت حوله خشک کن بوتان

من به ضرورتِ اقدام، معتقدم. دانستن کافی نیست، باید دانسته‌هایمان را به کار ببریم. خواستن کافی نیست، باید کاری انجام بدهیم.

قیمت حوله خشک کن بوتان : یکی دیگر از وسایل گرمایشی که در حمام و سرویس های بهداشتی استفاده می گردد، حوله خشک کن ها می باشند که نوعی رادیاتور است. که بسیار وسیله کاربردی و مهمی می باشد.حوله خشک کن امروزه در شکل های متفاوتی توليد شده و مثل يک قطعه هنری جای خود را در حمام خانه های شيک و مدرن باز كرده است. مطمئنا برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است كه از وجود حوله خشک كن های قديمی در حمام منزل خود خوشحال نباشيم. چرا كه در اكثر مواقع با ظاهر نامناسبشان و يا قرار گرفتن در يک جای نامناسب، زیبایی حمام ما را تحت تاثير قرار می دهند. شرکت بوتان از قدیم الایام همواره در صدر انتخاب مشتریان حوزه‌ی تاسیسات ساختمانی بوده و توانسته با سرویس های خوبی که ارائه می دهد در کنار کیفیت خوب محصولاتش مشتریان بسیار زیادی را به خود جذب کند. یکی از تولیدات شرکت بوتان رادیاتور حوله خشک کن می باشد. حوله خشک کن های بوتان در دو سایز ۵۰ * ۶۰ و ۵۰ * ۸۰ سانتی متری تولید می شوند و جمعا دارای سه مدل می باشند که لیست قیمت حوله خشک کن بوتان به همراه مشخصات هر یک را در ذیل این پاراگراف برایتان شرح میدهیم.

*قیمت حوله خشک کن بوتان ۱۰ لول و مشخصات: حوله خشک کن ۱۰ لول بوتان ( BST 60×۵۰ – ۱۰ ) دارای عرض ۵۳ سانت و ارتفاع ۶۲ سانتی متری بوده. آکس این محصول همانند دیگر مدل های حوله خشک کن بوتان ۵۰ سانتی متر می باشد و بدنه‌ی فولادی آن ۴ کیلو و ۲۰۰ گرم وزن دارد. حجم آبگیری این مدل ۲٫۷ لیتر بوده و پوشش رنگ الکترواستاتیک با کیفیت و ماندگاری بر روی آن قرار دارد.

(قیمت 157000 تومان)

قیمت حوله خشک کن بوتان
قیمت حوله خشک کن بوتان

*قیمت حوله خشک کن بوتان ۱۴ لول و مشخصات: حوله خشک کن ۱۴ لول بوتان ( BST 60×۵۰ – ۱۴ ) دارای عرض ۵۳ سانت و ارتفاع ۶۲ سانتی متری بوده که به دلیل تعداد لول های بیشتر نسبت به مدل ۱۰ لول توان حرارتی بالاتری نیز دارد. آکس این محصول ۵۰ سانتی متر می باشد و بدنه‌ی فولادی آن ۵ کیلوگرم وزن دارد. حجم آبگیری این مدل ۳٫۲ لیتر بوده و پوشش رنگ الکترواستاتیک با کیفیت و ماندگاری بر روی آن قرار دارد.

(قیمت190000 تومان)

قیمت حوله خشک کن بوتان
قیمت حوله خشک کن بوتان

*قیمت حوله خشک کن بوتان ۱۹ لول و مشخصات: حوله خشک کن ۱۹ لول بوتان ( BST 80×۵۰ – ۱۹ ) دارای عرض ۵۳ سانت و ارتفاع ۸۰ سانتی متری بوده که به دلیل تعداد لول های بیشتر نسبت به مدل ۱۰ لول و ۱۴ لول و همچنین ارتفاع بیشتر توان حرارتی بالاتری نیز دارد. آکس این محصول ۵۰ سانتی متر می باشد و بدنه‌ی فولادی آن ۶ کیلو و ۷۰۰ گرم وزن دارد. حجم آبگیری این مدل ۴٫۷ لیتر بوده و پوشش رنگ الکترواستاتیک با کیفیت و ماندگاری بر روی آن قرار دارد.

(قیمت235000 تومان)

قیمت حوله خشک کن بوتان
قیمت حوله خشک کن بوتان

مزیت های حوله خشک کن های بوتان: از دیگر مزیت های رادیاتور حوله خشک کن بوتان میتوان به قیمت اقتصادی حوله خشک کن بوتان ، دوام و طول عمر بالا ، مقاومت در برابر خوردگی ، توان حرارتی بالا ، انتقال سریع و یکنواخت گرما ، بهره گیری از فناوری بریزینگ جهت عدم نشتی ، آبکاری ماندگار و بادوام ، سهولت در نصب و قابلیت کارکرد با انواع سیستم های گرمایشی همچون پکیج شوفاژ دیواری ، موتورخانه مرکزی ، سیستم های خورشیدی و بویلر های چگالشی.

راهنمای انتخاب و خرید حوله خشک کن و بررسی انواع آن

حوله خشک کن ها نوعی از رادیاتورها هستند که اغلب در فضای حمام و یا سرویس های بهداشتی نصب می شوند و علاوه بر گرم کردن فضای مذکور به عنوان یکی از لوازم دکوری هم شناخته می شوند، چرا که ظاهر آن ها با رادیاتورهای معمولی تفاوت دارد و زیباتر هستند. این وسیله به گونه ای طراحی گردیده که به راحتی قابل نصب بر روی دیواری می باشد. از حوله خشک کن ها می توان برای خشک کردن حوله ها، دستمال ها و لباس های کوچک استفاده کرد.

اجزای تشکیل دهنده حوله خشک کن ها: رادیاتور حوله خشک کن از لوله هایی تشکیل شده است که در میان آن ها آب گرم در گردش است که تبادل حرارت بین لوله ها و محیط سبب گرم شدن محیط حمام و یا سرویس های بهداشتی می شود. مزیت حوله خشک کن ها این است که همزمان با گرم کردن حمام و یا سرویس بهداشتی، رطوبت موجود در آن را نیز از بین می برند.

نحوه کار حوله خشک کن ها: حوله خشک کن ها گرمای مورد نیاز خود را عموما از آبگرم موجود در سیستم گرمایش ساختمان که می تواند موتورخانه مرکزی و یا پکیج باشد تامین نماید. در واقع انتخاب نوع مناسب حوله خشک کن ها بر اساس سیستم های گرمایشی ساختمان تعیین می شوند.

انواع حوله خشک کن ها بر اساس جنس: حوله خشک کن ها از نظر جنس به انواع حوله خشک کن های شیشه ای، آلومینیومی و فولادی یا همان استیل طبقه بندی می شوند.

حوله خشک کن های شیشه ای: این نوع حوله خشک کن ها دارای بدنه ای تقریبا شفاف هستند و از انواع شیشه های حرارتی در ساخت آن ها استفاده می شود، این نوع حوله خشک کن ها به نسبت دیگر انواع آن دارای وزن سبک تری هستند و مدت زمان نصب آن ها هم به نسبت بقیه انواع آن کمتر است. لازم به ذکر است که حوله خشک کن های شیشه دارای تنوع رنگی زیادی هستند.

حوله خشک کن های آلومینیومی: همان طور که از نام آن ها پیدا است در ساخت این نوع حوله خشک کن ها از ورقه های آلومینیومی استفاده شده است که مزیت آنها نسبت به حوله خشک کن های فولادی داشتن وزن سبک تر می باشد و البته فراموش نشود که قیمت خرید مدل های آلومینیومی کمتر از مدل های استیل و فولادی آنها است.

حوله خشک کن های استیل (فولادی): این نوع حوله خشک کن ها معمول ترین نوع حوله خشک کن هستند و در ساخت آن ها از فولاد ضد زنگ استفاده می شود که کمی به نسبت دیگر انواع سنگین تر و مدت زمان بیشتری هم برای نصب زمان می برند. حوله خشک کن بر اساس اندازه محیط حمام دارای لوله های متعددی می باشند که برای حمام های کوچک معمولا اندازه ۸ لوله ای کافیست و برای حمام های بزرگ ۱۴ لوله میتواند گزینه ای مناسب باشد. امروزه در بازار حوله خشک کن رقابت زیادی بین نوع جنس و کشور سازنده وجود دارد. اگر می خواهید از حوله خشک کن ها در دکوراسیون حمام تان استفاده کنید، باید به این نکته توجه کنید که اگر نوع رنگ نخورده آن را تهیه کنید ممکن است بعد از مدت کوتاهی با زنگ زدگی آنها مواجه شوید. پس بهتر است کاملا در موقع خرید به جنس و رنگ آن ها توجه کنید.

قیمت حوله خشک کن بوتان
قیمت حوله خشک کن بوتان

حواله خشک کن استیل مدل 304 60 در 60

قیمت (600000) تومان

توان خروجی حوله خشک کن ها: هر مدل از حوله خشک کن ها توان خروجی مختص خود را دارد که به واحد Watt ارائه می شود.

حوله خشک کن ها فقط حوله خشک کن نیستند!

احتمالا در مورد سیستم های حوله خشک کن مطالبی را شنیده یا در تصاویر اینترنتی حمام های لاکچری آن ها را دیده اید. اما اینکه این دستگاه ها در عمل دارای چه ماهیتی بوده و چه مزایایی را در اختیار کاربران قرار می دهند، قابل توجه است. آنچه که مسلم است در ساخت و دیزاین بسیاری از ساختمان‌ها، حوله خشک کن از جمله اکسسوری و تجهیزات غیر ضروری به شمار می رود. اما مطالعه قابلیت‌ها و مزایای این سیستم ها می تواند عقیده شما را تغییر دهد.اغلب سیستم های سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده در ساختمان های امروزی دارای ابعاد بزرگی هستند که می تواند در تناقض با فضای اندک ساختمان های مدرن باشد. از سوی دیگر، اهمیت زیبایی و جلوه ای که این سیستم ها دارند نیز کمتر از کارایی شان نیست. از این رو، سیستم های حوله خشک کن مدرن می توانند به عنوان تکنولوژی ای مدرن، جایگزین سیستم های گرمایشی سنتی شوند.

نحوه عملکرد و انواع حوله خشک کن

از نظر نحوه عملکرد

*حوله خشک کن الکتریکی (Electric)

*حوله خشک کن هیدرونیکی (Hydronic)

*سیستم های الکتریکی به صورت مستقل از سیستم های گرمایشی کار می کنند. این سیستم ها، به المنت های الکتریکی کم توانی (Electric-Powered Low Watt Elements) مجهز هستند که عامل گرمایش هستند. برخی از این حوله خشک کن ها از المنت های خشک (Dry Elements) بهره می برند که با داغ شدن یک سیم در داخل تیوب ها عمل گرمایش را انجام می دهد. در حالی که انواع دیگر آن ها با استفاده از المنت های خیس (Wet Element) و بر اساس گرمایش سیال (روغن یا آب)  کار می کنند.

*نوع دیگر حوله خشک کن ها، که به صورت هیدرونیکی هستند نیز با استفاده از جریان سیال گرفته شده از سیستم های گرمایشی کار می کنند. در حقیقت، این سیستم ها درست مثل یک رادیاتور عمل می نمایند. از همین رو نیز برای انتخاب و خرید این سیستم ها لازم است سیستم گرمایش مرکزی ساختمان مد نظر قرار گرفته شود.

از نظر جنس

جنس حوله خشک کن ها نیز می تواند نوع دیگری از طبقه بندی را برایشان رقم بزند. این طبقه بندی عبارت است از:

* استیل (فولادی)

* شیشه ای

* آلومینیومی

انتخاب سیستم بر اساس جنس آن تقریبا تابع شرایط فیزیکی و دکوراسیون حمام و محیط مورد نصب است. در صورت تمایل به خرید حوله خشک کن های رنگی و شفاف می توانید انواع شیشه ای را انتخاب نمایید. در حالی که استفاده از حوله خشک کن های استیل نیز می تواند در عین ساده و مچ بودن با اغلب دکوراسیون ها، اندکی نسبت به سایر انواع سنگین باشد.

 

قیمت حوله خشک کن بوتان
قیمت حوله خشک کن بوتان

حوله خشک کن بوتان مدل 730KT60CM

قیمت (640000) تومان

مزایا

*حوله خشک کن ها محدود به حمام نیستند و به جرات میتوان گفت همه کاره اند! می توانید از این دستگاه ها در آشپزخانه، ورودی ساختمان، انباری ها، زیرزمین یا حتی در اتاق خوابتان نیز استفاده نمایید.

*این سیستم ها بسته به مکانیسم عملکرد و نوع سیستم گرمایشی مرکزی، می توانند دارای ابعاد، اشکال و جنس های مختلفی باشند که دست کاربر را برای تغییر و بهبود دکوراسیون ساختمان باز می گذارد.

*علاوه بر خشک کردن حوله، لباس ها و منسوجات، با کنترل مرتب و دقیق رطوبت و درجه حرارت، از ایجاد کپک و قارچ ناشی از رطوبت در حمام و آشپزخانه و … جلوگیری می نماید.

*می توانید با نصب این وسیله به جای رادیاتور در اتاق های کوچک، در مصرف انرژی و هزینه های مربوط به آن صرفه جویی نمایید.علاوه بر طبقه بندی های مذکور، حوله خشک کن ها در انواع ایستاده (Free Standing)، دیواری (wall-hung) یا نصب شده به کف (floor-mounted) نیز طراحی و ساخته می شوند. البته مدل های هیدرونیکی به دلیل اتصال به لوله کشی قابلیت حالت ایستاده را ندارند و حتماً باید به کف یا دیوار نصب شده باشند.

روش نصب حوله خشک کن به چه صورت می باشد ؟  قبل از انجام نصب حوله خشک کن ابتدا محل پایه های دیواری را اندازه گیری کنید، روی دیوار علامت گذاری کرده و تراز کنید. ( پایه های دیواری بزرگ در بالا و پایه های دیواری کوچک در پایین نصب گردد)·

*محل های که قبلا نشانه گذاری شده را به قطر 9 میلی متر و عمق 50 میلیمتر با در نظر گرفتن مسیر عبور سیم و لوله سوراخکاری نمایید و  احتیاط کنید تا سیم و لوله های را سوراخ نکنید.

*پایه های دیواری را در سوراخ های دریل شده ای که محلشان از قبل اندازه گیری و تعیین شده اند پیچ کنید.

*پلاستیک های پایه های دیواری را در شیارهای پایه های دیواری قرار دهید و در محل چفت کنید.

*درپوش هواگیری و درپوش کور را به رفت و برگشت بالای حوله خشک کن با استفاده از آچار متصل کنید.

*مغزی ها را به رفت و برگشت پایین حوله خشک کن با نوار PTFE با استفاده از آچار به هم متصل کنید.

*شیرهای ربع گرد به مغزی ها با نوار PTEF را با استفاده از آچار و ابزار مورد نیاز  متصل کنید.

*شیلنگ های ارتجاعی فلزی را به رفت و برگشت دیوار با نوار PTFE با استفاده از آچار وصل کنید.

*شیلنگ های ارتجاعی فلزی را به شیرهای ربع گرد با نوار PTFE متصل کنید.

قیمت حوله خشک کن بوتان
قیمت حوله خشک کن بوتان

حوله خشک کن برقی بوتان

قیمت (474000) تومان

*حوله خشک کن را از حلقه های پشت آن به پایه های دیواری به نحوی که نشان تجاری روی شیشه در پایین قرار گیرد بیاویزید تا بصورت استاندارد نصب گردد.

*شیرهای ربع گرد را باز کنید.

*حوله خشک کن را همانند رادیاتور به طور کامل هواگیری کنید تا سیکل گرمایشی به صورت درست و کامل صورت گیرد.

*** با استفاده از انواع حوله خشک کن ها می توان علاوه بر گرمايش، از مزایای دیگری همچون بهره مندی از یک المان مدرن دكوراسيون داخلی در حمام و سرویس بهداشتی برخوردار شد. به ویژه آن که امروزه حمام به عنوان یکی از عناصر مهم منزل شیک و زیبا به شمار می رود.***

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید