نصب پکیج ایران رادیاتور

2
1520
نصب پکیج ایران رادیاتور
نصب پکیج ایران رادیاتور

نصب پکیج ایران رادیاتور

بهترین راه به دست آوردن اعتماد به نفس،انجام کارهایی است که از آن ها می ترسیم.

نصب پکیج ایران رادیاتور: امروزه استفاده از پکیج ها در ابعاد و انواع گوناگون مخصوصا پکیج دیواری رشدی روز افزون دارد. این افزایش تقاضا از نیاز به استقلال واحد ها و افراد نشات می گیرد. برای انتخابی درست و ایمن نیاز است تا اطلاعاتی از قبیل اجزای پکیج، طریقه نصب و نگهداری، تفاوت ها، ابعاد و حجم ها، مزایا و معایب و … بدانیم.

طرز کار پکیج ایران رادیاتور : آشنایی با طرز کار دستگاه ما را در مباحث بعدی خیلی جلو می اندازد، وقتی بدانیم این جعبه سفید رنگ چیست و چگونه کار میکند خود به خود بسیاری از سوال ها محو می شود. قطعات پکیج دیواری ایران رادیاتور شامل برد الکترونیک یا واحد الکترونیک ECU، ترموستات، شیر کنترل و اطمینان، محفظه احتراق، فن، مشعل، کلید کنترل حداقل فشار آب، مبدل اصلی، شیر تخلیه، پمپ، منبع انبساط، فن، شیر خودکار هواگیری، الکترود جرقه زن و تشکیل شعله، اتصال دودکش و … که درون بدنه پکیج جای گرفته اند. این قطعات در مجموع مشخصات فنی پکیج ایران رادیاتور را نیز تشکیل می دهند. یکی از اصلی ترین قطعات که شروع عملیات را بر عهده دارد واحد الکترونیک دستگاه یا همان برد الکترونیک است. که وظیفه کنترل کارکرد های آب گرم کن شامل کنترل دما، جرقه، جریان گاز و مدلاسیون و ایمنی دستگاه را دارد.

وقتی شیر آبی در خانه باز می شود سنسور جریان آب که به برد اصلی دستگاه متصل است جریان آب را تشخیص میدهد و اولین مرحله شروع عملیات گرم کردن آب را اجرا میکند.

آب از یک مسیر مارپیچی مانند لوله های شوفاژ در دستگاه عبور میکند و همزمان با عبور آب از این لوله ها مشعل گاز گرما را به مبدل حرارتی اعمال میکند و مبدل، گرما را به لوله های جریان آّب انتقال میدهد. دلیل گرم شدن آب در مدت زمان کوتاه این است که آب از مسیری مارپیچ شکل عبور میکند و گرما را دریافت میکند از طرفی گرما تماما مترکز است و هدر رفت گرما نداردیم و تمام گرمای تولیدی به لوله ها منتقل می شود. بنابراین هم سریعتر گرم میشود و هم بیشتر گرم می ماند، بدین ترتیب نیازی به مخزن برای گرم نگهداشتن نیست و صرفه جویی در انرژی و هزینه نهایی را در پی دارد. البته به علت نبود مخزن ممکن است در استفاده همزمان شیرهای آب مصرفی، آب دچار افت فشار شود. به عنوان مثل اگر آب در حمام و ظرفشویی هم زمان استفاده شود امکان افت فشار وجود دارد. پس نیاز است در انتخاب پکیج مناسب بسته به  حجم و متراژ دقت به خرج دهیم تا بعدا دچار مشکل نشویم.

نصب پکیج ایران رادیاتور
نصب پکیج ایران رادیاتور

راهنمای نصب پکیج ایران رادیاتور

قبل از هر چیز چند نکته مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کرد:

٭ به یاد داشته باشید ابعاد پکیج ایران رادیاتور میتواند بسته به محیط، سایز و اندازه، متغیر باشد، برای محاسبه تقریبی ظرفیت پکیج مورد نیاز نسبت به ابعاد باید متراژ واحد را در عدد 150 برای آپارتمان ها و در عدد 1000 برای مراکز اداری ضرب کنیم. حداقل متراژ برای نصب پکیج ایران رادیاتور باید 64 متر مربع باشد وگرنه نیاز به نصب دریچه هوای تازه جهت احتراق الزامی است.

٭ محیط نصب پکیج ایران رادیاتور باید کلیه ویژگی های  اساسی نصب شامل حجم و شرایط مورد نیاز دودکش و محفظه هوا را دارا باشد

– به ازای هر کیلو وات توان دستگاه 1 متر مربع فضا نیاز است. به عنوان مثال برای دستگاهی با توان N کیلو وات دقیقا به حداقل فضا و حجم N متر مربع نیز نیاز است.

٭ در محیط اتاقی که دستگاه نصب شده است نیاز به دریچه یا به اصطلاح بهتر راه رد و بدل شدن هوا وجود دارد. بنابراین باید همیشه قسمتی از پنجره یا همچین چیزی برای عبور جریان هوا باز باشد، درست مانند توصیه ها برای بخاری ها چرا که در پکیج ها هم امکان جمع شدن گاز وجود دارد. وجود راهی برای عبور هوا از انباشت گاز در اتاق و صدمات احتمالی جلوگیری میکند. این مورد برای پکیج ها علی الخصوص پکیج فن دار ایران رادیاتور الزامی است پس در رعایت آن سهل انگاری نکنید.

٭ حتما در نصب پکیج ایران رادیاتور این نکات را رعایت کنید که : دستگاه به هیچ وجه نباید در مجاورت مکان یا اشیاء قابل اشتعال مانند کاغذ، رنگ، مواد سوختنی و این دست موارد قرار گیرد یا نصب شود.

٭ دستگاه هرگز در مجاورت گازهای خورنده نباشد، زیرا این گازها باعث آسیب رساندن به بدنه و بعضی قطعات دستگاه مانند پمپ میشوند.

٭ دستگاه را تحت هیچ شرایطی در مکانهای خطرناکی مانند حمام یا دستشویی، زیرزمین یا مکان هایی با ابعاد کوچک یا بسیار کوچک قرار ندهید.

٭ دستگاه را در مجاورت فن های قوی یا بادهایی که باعث اختلال در کار فن دستگاه میشود قرار ندهید. این مهم امکان جمع شدن گازهای سمی و خطرناک یا درست کارنکردن فن دستگاه را در پی خواهد داشت.

نصب پکیج ایران رادیاتور
نصب پکیج ایران رادیاتور

٭ دستگاه را در مجاورت یا بالای وسایل گرمایشی خطرناک مانند اجاق گاز قرار ندهید.

٭ دستگاه با دیوار مقابل خود باید فاصله حداقلی یک متر را دارا باشد. یک متر فاصله از دیوار مقابل، حداقل فاصله از طرفین و دیوار های مجاور شوفاژ دیواری ایران رادیاتور باید 15 سانتی متر باشد و حداقل فاصله پکیج دیواری ایران رادیاتور از کف زمین 1400 سانتی متر باشد. برای اطمینان از ابعاد در محل نصب میتوانید از عکس پکیج ایران رادیاتور در ابعاد واقعی یا عکس سه بعدی استفاده کنید تا درک بهتری در موضوع داشته باشید.

٭ پریز برق سیم اتصال به زمین را دارا باشد و استاندارهای این بخش در آن رعایت شده باشد.

٭ دیوار و مصالح ساختمانی دیوار برای نصب پکیج دیواری ایران رادیاتور مناسب باشد و از استحکام کافی برخوردار باشد.

٭ به سختی و میزان اسیدی یا بازی بودن آب توجه کنید سختی آب نباید بیشتر از 250 PPM باشد و میزان اسیدی و بازی بودن آب نباید از 8.5 بیشتر و از 7 کمتر باشد.

٭ دیوارهای حساس به حرارت باید با عایق مناسب پوشانده شود.

این موارد، موارد بسیار مهمی شامل شرایط محل نصب دستگاه و خطرات احتمالی درکمین هستند که کم و بیش دردفترچه راهنمای نصب پکیج ایران رادیاتور هم ذکر شده اند  پس با مطالعه آنها از آسیب به خود و خانواده خود پیشگیری کنید.

وظایف نماینده مجاز نصب قبل از نصب پکیج ایران رادیاتور :

٭ نصاب دستگاه موظف است قبل از نصب پکیج ایران رادیاتور و  یا باز کردن کارتن دستگاه از درست و بودن و صحت موارد ایمنی گفته شده در بالا اطمینان پیدا کند و موارد را چک کند. درصورت عدم مغایرت دستگاه با شرایط محیط تکنسین یا نصاب موظف است دستگاه را با دستگاهی مناسب متراژ و شرایط محیط تعویض نماید.

٭ تاسیسات ساختمان باید توسط نصاب پکیج ایران رادیاتور بررسی و کنترل شود و درصورت وجود مشکل در تاسیسات ساختمان شامل آب، برق، گاز، شیرآلات و دودکش ها دستگاه نباید نصب شود تا مشکلات احتمالی رفع گردد.

٭ نصاب موظف است قبل از نصب دستگاه، چه شوفاژ دیواری ایران رادیاتور، چه پکیج فن دار ایران رادیاتور و چه دودکش  دار از سلامت لوله های رفت و برگشت رادیاتورها و شست و شوی لوله آب گرم مصرفی اطمینان حاصل کند و از مسدود نبودن مسیر رفت و برگشت رادیاتور ها مطمئن شود.

نصب پکیج ایران رادیاتور
نصب پکیج ایران رادیاتور

٭ قبل از نصب دستگاه نصاب باید با ایجاد مقداری دود از باز بودن مسیر دودکش و کشش مناسب هوا اطمینان حاصل کند.

٭ اگر برای نصب دستگاه از قبل محافظ استاندارد برق و صافی یا صافی مغناطیسی استاندار برای محافظت از دستگاه در برابر کثیفی ها یا سنگینی آب خریداری نشده باشد، نصاب موظف است قبل از نصب دستگاه این موارد را یادآوری کند. درصورت عدم رعایت این موارد دستگاه نباید نصب شود.

این ها مواردی هستند که باید درمورد آنها اطلاعات کافی را داشت تا اگر تحت شرایطی کوتاهی یا سهل انگاری جزیی از طرف تکنسین مشاهده شد اطلاع داده شود.

طریقه نصب پکیج ایران رادیاتور : قبل از نصب حتما دفترچه راهنمای نصب پکیج ایران رادیاتوررا مطالعه کنید. اجزای پکیج دیواری ایران رادیاتور که درون جعبه دستگاه قرار دارند شامل : دستگاه، نایلون دفترچه راهنما، شابلون نصب ،دسته شیر پرکن، پلاک سرویس، قلاب آویز، کارت گارانتی، پیچ ها و روپلاک، حلقه های دودکش برای پکیج فن دار ایران رادیاتور

٭٭ توصیه مهم ٭٭ کارتن دستگاه کاملا پلمپ بوده هیچ کس به غیر از نماینده رسمی ایران رادیاتور مجاز به باز کردن پلمپ دستگاه نیست، نماینده رسمی هم تنها در صورتی که موارد گفته شده جهت ایمنی را رعایت شده باشد مجاز به باز کردن پلمپ دستگاه است.

اتصالات مورد نیاز برای نصب پکیج ایران رادیاتور شامل : صافی آب و گاز مناسب و با کیفیت، کلیه اتصالات مانند شیلنگ ها، شیر فلکه و واشرها، محافظ برق، سختی گیر، صافی ها که جهت نصب توسط نصاب به کار میرود که همگی باید از نوع با کیفیت و استاندارد باشند. خرید اتصالاتی شامل شیر فلکه، شیلنگ رابط، نوار تفلون، محافظ برق، سختی گیر و صافی اغلب به عهده مشتری است.

٭ طریقه نصب پکیج ایران رادیاتور به این صورت است که :

نصاب قبل از نصب دستگاه شیر مشکی رنگ روی شیر هواگیری را باز میکند تا مسیر خروج هوا باز شود، عدم رعایت این مهم باعث عدم تخلیه هوای داخل سیستم شده و وجود هوا منجر به آسیب رسیدن به پمپ دستگاه می شود. شابلون نصب بیرون آورده میشود و در جای مناسب خود یعنی 40 سانتی متر زیر سوراخ دودکش دیوار نصب می گردد در مرحله بعد با مداد محل هایی که باید سوراخ شود علامت گذاری میشود، حالا شابلون را از روی دیوار جدا میشوند و توسط مته دیوار سوراخ میشود و پیچ ها، روپلاک، قلاب یا بست آویز روی دیوار و پلاک سرویس نصب میشوند و در انتها دستگاه در محل نصب خود روی بست آویز قرار میگیرد و باید محکم روی بست قرار گرفته باشد. بعد از نصب دستگاه شلنگ ها و شیرفلکه مورد نیاز نصب میشوند تا دستگاه اماده آبگیری شود. در اخر ارتباط دودکش به دستگاه وصل می شود.

نصب پکیج ایران رادیاتور
نصب پکیج ایران رادیاتور

در پکیج فن دار ایران رادیاتور در صورت نیاز در مرحله نصب  باید از حلقه های کم کننده حجم مناسب استفاده شود و محل اتصال دودکش به دستگاه توسط واشر چسبی زردرنگ آببندی که داخل نایلون دفترچه راهنمای دستگاه است آببندی میشود.

مزایا و معایب استفاده از پکیج دیواری ایران رادیاتور

مزایا : مناسب برای خانه و آپارتمان های کوچک و متراژ پایین

عدم نیاز به فضای زیاد یا زیربنا

سوختی تمیز در کنار راندمان انرژی بالا و صرفه جویی در انرژی

استقلال در استفاده از آب مصرفی و تنظیم دمای آب

مستقل از دیگر واحد های آپارتمان

نصب آسان دستگاه، مناسب برای سرویس های بهداشتی، دوش و ظرفشویی

آب گرم فوری و نامحدود بدون نیاز به انتظار

گرمایش مطبوع و یکنواخت ارائه میدهد

معایب: به علت نبود مخزن، با بازکردن دو یا چند عدد شیرآب مصرفی به صورت همزمان ممکن است حجم آب کاهش یابد

با قطع برق یا بروز اشکال در سیستم انرژی امکان دسترسی به آب گرم مقدور نیست.

مدل های کوچک و بدون منبع آن، برای مکان هایی با دو یا چند حمام مناسب نیست.

مزایا و معایب پکیج ایران رادیاتور

٭ کیفیت اجزای داخلی پکیج ایران رادیاتور و استاندارهای بین المللی مشخصات فنی پکیج ایران رادیاتور درکنار جنس برنجی  به کار رفته در سیستم هیدرولیک آن خبر طول عمر مفید بالا و درنهایت کیفیت پکیج ایران رادیاتور می دهد.

٭ سازنده برد اصلی پکیج های ایران رادیاتور شرکت خوش نام و با سابقه Brahma است. اهمیت کیفیت برد دستگاه در امنیت دستگاه بیشتر به چشم می آید. چرا که برد الکترونیک یا ECU در پکیج وظیفه کنترل سنسور آتش و احتراق و قطع خودکار گاز را برعهده دارد. عملکرد درست این قطعه در مواقع بحرانی مانند تجمع گاز حیاتی است، ECU هنگام تجمع یا نشت گاز جریان گاز را قطع میکند.

٭ تعمیر و عیب یابی دستگاه های ایران رادیاتور با توجه به سیستم عیب یابی خودکار، در مقایسه با هم رده های خود در بازار، آسان است.

نصب پکیج ایران رادیاتور
نصب پکیج ایران رادیاتور

٭ علیرغم کیفیت پکیج ایران رادیاتور قیمت هایی نهایی رقابتی و مقرون به صرفه است.

٭ ابعاد پکیج ایران رادیاتور نسبت به متراژ های مختلف متغیر است و دست مشتری در این بخش بسته نیست

٭ پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور علاوه بر مصرف کم در سوخت و انرژی کارایی و راندمان بالایی را در اختیار کاربر قرار میدهد.

٭ از جمله معایب مورد بحث صدای پکیج ایران رادیاتور در مدل پکیج فن دار ایران رادیاتور است که بعد از مدتی صدای پکیج کمی بالا میرود، البته این مورد در محصولات اخیر ایران رادیاتور تا حد زیادی مرتفع شده است.

٭ گارانتی محصولات پکیج ایران رادیاتور شاید در ابعاد بزرگ خیلی سریع نباشد و ممکن است در بعضی شرایط با دیرکرد یک روزه مواجه شوید.

٭٭٭ به یاد داشته باشید نصب، راه اندازی و تعمیر پکیج باید توسط افرادی که دوره های آموزشی مربوط به پکیج را در مراکز معتبر گذرانده اند و دارای گواهینامه معتبر نصاب و تعمیرکار پکیج هستند. انجام شود. ٭٭٭ سپاس از نگاه سبزتان

2 نظرات

  1. بسیار خوب بود ولی من به جواب سوالم نرسیدم
    مشکل اینجاست که زمانیکه شیر آب را باز میکنیم سینک و رادیاتورها دارای برق میشوم علتش چی می‌تونه باشه

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید