قیمت پکیج بوش

0
2731
قیمت پکیج بوش
قیمت پکیج بوش

برای چیزی که پنج سال دیگه ارزشی نداره بیشتر از پنج دقیقه غصه نخور.

قیمت پکیج بوش : امروزه پکیج شوفاژ دیواری یکی از متداول ترین وسیله  های گرمایشی ساختمان است که جایگزین موتورخانه ها شده است. استقلال واحدهای مسکونی، ایمنی بسیار بالا، ابعاد کوچک و نتیجتا اشغال فضای کمتر، تنظیم دما به دلخواه، راندمان بالا و مصرف بهینه سوخت موجب برتری پکیج شوفاژ دیواری ها نسبت به موتورخانه ها شده اند.

پکیج دیواری بوش یا زمینی: پکیج گرمایشی دیواری بوش BOSCH در مدل های کلاسیک تک مبدله فن دار، کامفورت با ظرفیت 24000 و ظرفیت 28000 دو مبدله فن دار و مدل اکسکلوسیو دو مبدله فن دار با ظرفیت 35000است. مدل کلاس 6000 بوش محصولات این شرکت بوده و از دو مبدله فن دارها به شمار می رود. مدل های دو مبدل حرارتی جهت تامین آب گرم مصرفی و آب گرم سیستم گرمایشی به طور جداگانه است. مدل های فن دار دارای محفظه احتراق بسته بوده که برای ساختمان هایی که محل نصب پکیج دیواری آن ها در بالکن در نظر گرفته شده است مناسب است.

پکیج شوفاژ دیواری بوش : امروزه پکیج شوفاژ دیواری یکی از متداول ترین وسیله برای گرمایش ساختمان است که جایگزین موتورخانه شده است. استقلال واحدهای مسکونی ، ایمنی بسیار بالا ،ابعاد کوچک ،  فضای اشغال شده کم ، تنظیم دما به دلخواه ، راندمان بالا و مصرف بهینه سوخت باعث برتری پکیج شوفاژ دیواری نسبت به موتورخانه های ساختمان ها شده است.

پکیج دیواری بوش دارای دومبدل می باشد، در این نوع پکیج دیواری از دو نوع مبدل استفاده می شود ، مبدل اصلی (Gas water heat wxchanger ) و مبدل صفحه ای (Water Heat exchanger) . برای تامین گرمایش ساختمان از مبدل اصلی استفاده می شود . طرز کارپکیج دو مبدله به این صورت است که پمپ دستگاه فعال بوده و با گردش آب در مبدل اصلی گرمایش تامین می گردد. در حالت آبگرم مصرفی پمپ دستگاه مجددا فعال شده و با گردش آب شهر بهداشتی در مبدل صفحه ای ثانویه آبگرم مصرفی را تامین می کند.مبدل ثانویه با قرار گیری آب سرد مصرفی در مجاور آبگرمی که توسط مبدل اصلی ایجاد شده آبگرم مصرفی را تحویل می دهد. با توجه به اینکه آبگرم مصرفی با شعله مشعل تماس مستقیم ندارد ، تشکیل رسوب بر جدار داخلی مبدل صفحه ای به مراتب دیرتر از پکیج دیواری تک مبدل اتفاق می افتد. رسوب آب در داخل مبدل اصلی دستگاه پکیج مهمترین علت فرسایش دستگاه پکیج است که در پکیج های دو مبدل به دلیل عدم عبور مستقیم آب سرد ورودی از این مبدل، این میزان رسوب گذاری آب به شدت کاهش می یابد. پکیج بوش از نوع فن دار می باشد.

قیمت پکیج بوش
قیمت پکیج بوش

پکیج ها به دو دسته فن دار و بدون فن تقسیم می شوند. پکیج بدون فن به پکیجی گفته می شود که دود حاصل از احتراق به وسیله مکش طبیعی به بیرون هدایت می شود. این مکش طبیعی حاصل از ارتفاع دودکش است. این پکیج ها در داخل ساختمان نصب می شوند و قطر دودکش پکیج بدون فن 15 سانتیمتر است و ارتفاع دودکش باید حداقل 3 متر باشد. دودکش این نوع دستگاه ها باید مستقیم با هوای آزاد ارتباط داشته باشد. بدلیل نداشتن فن ، صدای کمتری نسبت به مدل های فن دار دارند . و البته قیمت پکیج بوش را متفاوت می کند. در پکیج های بدون فن ، دستگاه هوای مورد نیاز را از محیط منزل می گیرد که باعث ایجاد علائم ناشی از کمبود اکسیژن می گردد.

پکیج فن دار چیست؟ پکیج فن دار به پکیجی گفته می شود که دود حاصل از احتراق به وسیله فن دستگاه از طریق دودکش به بیرون هدایت می شود. در بالای این دستگاه ها قطعه ای موجود است که برای ورود هوای تازه و خروج دود و بخارات حاصل از احتراق طراحی شده است ، که اصطلاحا به آن فلنج فن می گویند. قطر خارجی فلنج که 10 سانتیمتر است محل ورود اکسیژن به دستگاه و قطر داخلی آن که 6 سانتیمتر می باشد محل خروج بخارات حاصل از احتراق است.

اجزای کنترلی پکیج بوش

۱-  دکمه حالت آماده به کار

۲-  فعال بودن مشعل

۳- علامت هشدار/ نمایش دهنده حالت آماده به کار

۴-  فعال بودن مدار گرمایش

۵- فعال بودن مدار آب گرم مصرفی

۶- فعال بودن حالت تابستانی

۷- حالت سرویس

۸-  نمایش دهنده دما

۹- دکمه منفی

۱۰- دکمه بازگشت

۱۱- دکمه مثبت

۱۲- دکمه ok

ویژگی های کلی پکیج دیواری بوش

٭ دارای سیستم عیب یاب الکترونیک

٭ دارای پمپ سیرکولاتور

٭ دارای سیستم ایمنی محدود کننده

٭ حداکثر دمای آب مدار گرمایش

٭ دارای محفظه احتراق بسته

٭ قابل اتصال به سیستم خورشیدی

٭ دارای گواهینامه EN13203

٭ دارای استاندارد EN432-2000

نحوه محاسبه ظرفیت پکیج دیواری: برای محاسبه تقریبی ظرفیت پکیج مورد نیاز، متراژ واحد مسکونی را درعدد 150 (کیلو کالری) و متراژ واحدهای اداری را در عدد 100 (کیلو کالری) ضرب می کنیم (بعنوان مثال برای یک آپارتمان مسکونی با زیربنای تا 140 متر مربع استفاده از پکیج 21000 کیلوکالری می تواند مناسب باشد). پکیج های دیواری گازی بوش دارای 25 ماه ضمانت و  نصب رایگان توسط شرکت وارد کننده می باشند. (هزینه لوازم , شیر آلات و اتصالات نصب به عهده خریدار می باشد.)

قیمت پکیج بوش
قیمت پکیج بوش

طبق مبحث 17 مقررات ملی ساختمان (1390) حداقل متراژ قابل تایید برای نصب پکیج در واحد آپارتمانی (مسکونی یا اداری ) 64 متر مربع می باشد و در غیر اینصورت تعبیه دریچه تامین هوای تازه جهت احتراق مناسب در محل نصب پکیج الزامی است.

شرایط نصب و راه اندازی پکیج بوش: پکیج شوفاژ فن دار که دارای یک فن هوادهی در بخش اگزوز گازهای احتراق پکیج می باشند در شرایطی استفاده می شوند که یا پکیج در فضای باز ( مانند بالکن و پاسیو ) نصب شده باشد و یا بخشی از مسیر دودکش پکیج بصورت افقی ( بیش از 30 سانتی متر ) باشد.به همين دليل پكيج ديواري فن دار معمولاً مجهز به يك دودكش مخصوص دوجداره می باشد كه جداره داخلی آن دارای قطر6 سانتيمتر می باشد و دود دستگاه از طريق اين لوله به محيط بيرون تخليه مي گردد و قطر جداره خارجي آن 10 سانتيمتر می باشد.

چنانچه نحوه قرارگیری دودکش پکیج بصورت حرف L باشد (یعنی بخشی از مسیر دودکش افقی اجرا شده باشد) و یا در صورت نصب پکیج در بالکن و یا هر فضای باز دیگر، استفاده از پکیج فن دار جهت عبور آسان دود و گازهای احتراق ضروری است.

بطور کلی نصب و راه اندازی و خدمات بعد از فروش کلیه پکیج های دیواری بوش باید فقط توسط سرویسکاران مجاز شرکت انجام گردد. بدیهی است پس از خرید دستگاه جهت انجام هماهنگی های مربوطه اقدام خواهد گردید.

قیمت پکیج بوش

قیمت پکیج بوش با توجه به انواع آن بسیار متفاوت می باشد.

٭ مدل : پکیج شوفاژ دیواری (محفظه احتراق بسته) WBN6000-24C RN

قیمت : 35,650,000

٭ مدل : پکیج شوفاژ دیواری (محفظه احتراق بسته) WBN6000-28C RN

قیمت : 40,625,000

٭ مدل : پکیج شوفاژ دیواری (محفظه احتراق بسته) WBN6000-35C RN

قیمت : 49,437,500

٭ مدل : پکیج شوفاژ دیواری گازی 24000 دو مبدله بوش سری 24C RN مدل CLASS 6000W

قیمت : 7,000,000

قیمت پکیج بوش
قیمت پکیج بوش

راهنمای خرید پکیج بوش (BOSCH)

۱-  تمامی مدل های پکیج های بوش (دیواری گازی) ساخت کشور ترکیه و تحت لیسانس کشور آلمان تولید می شوند و از نوع پکیج های فن دار به شمار می روند.

۲-  پکیج دیواری بوش مدل Class 6000 -24 FF به  صورت دومبدله فن دار  تولید و عرضه می شود. راهنمای خرید پکیج بوش (BOSCH)

۳-  در مدل های فن دار، محفظه احتراق پکیج دیواری بوش بسته است که این پکیج ها عمدتا در آشپزخانه ها، بالکن، و حتی انباری های خارج از فضای مسکونی نصب می شوند.

۴- پکیج دیواری بوش مدل Class 6000 -24 FF،  دارای سیستم مدولار الکتریکی برای کنترل حرارت آب گرم شوفاژ و آب گرم مصرفی است و سنسورهای ، مشعل اتمسفریک با سیتم جرقه زن خودکار، سیستم آیونایز حفاظت از شعله و سیستم ایمنی تخلیه گاز را نیز دارا می باشند.

۵- چنانچه نحوه قرارگیری دودکش پکیج بصورت حرف L باشد (یعنی بخشی از مسیر دودکش افقی اجرا شده باشد) و یا در صورت نصب پکیج در بالکن و یا هر فضای باز دیگر، استفاده از پکیج فن دار جهت عبور آسان دود و گازهای احتراق ضروری است.

۶- برای محاسبه تقریبی ظرفیت پکیج مورد نیاز، متراژ واحد مسکونی را درعدد 150 (کیلو کالری) و متراژ واحدهای اداری را در عدد 100 (کیلو کالری) ضرب می کنیم (بعنوان مثال برای یک آپارتمان مسکونی با زیربنای تا 140 متر مربع استفاده از پکیج 21000 کیلوکالری می تواند مناسب باشد).

۷- پکیج های دو مبدله در شرایطی مورد استفاده قرار  میگیرند که یا آب مورد استفاده دارای سختی ( املاح ) زیاد باشد و یا زیربنای آپارتمان بالاتر از 120 متر باشد.

۸- پکیج دیواری بوش مدل Class 6000 -24 FF مجهز به سیستم حفاظت در برابر یخ زدگی، سیستم ایمنی ضد انسداد پمپ, سیستم بای پس اتوماتیک، سیستم آیونایز (تشخیص شعله) جهت ایمنی دستگاه می باشند.

۹- پکیج دیواری بوش مدل Class 6000 -24 FF با طراحی منحصر به فرد و برگرفته از تکنولوژی روز اروپا با ابعادی بسیار کوچک و ظاهری زیبا، مناسب برای نصب در انواع فضاها می باشند.

قیمت پکیج بوش
قیمت پکیج بوش

۱۰- از مزایای پکیج دیواری بوش مدل Class 6000 -24 FF می توان به موارد زیر اشاره کرد :

٭ قابلیت اتصال به ترموستات اتاقی جهت بهینه سازی مصرف انرژی

٭ قابلیت نصب و مونتاژ سریع و نگهداری آسان

٭ قابلیت کارکرد با گاز طبیعی و مایع

٭ راندمان بسیار بالا و مصرف بهینه انرژی با استفاده از تکنولوژی مدولاسیون مداوم

٭ دارای پمپ سیرکولاسیون سه مرحله ای (ساخت آلمان)

٭ برق مورد نیاز تمامی مدل های پکیج گازی بوش تک فاز و 220 ولت می باشد.

٭٭٭ در پایان طبق مبحث 17 مقررات ملی ساختمان (1390) حداقل متراژ قابل تایید برای نصب پکیج در واحد آپارتمانی (مسکونی یا اداری ) 64 متر مربع می باشد و در غیر اینصورت تعبیه دریچه تامین هوای تازه جهت احتراق مناسب در محل نصب پکیج الزامی است. ٭٭٭

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید