آشپزخانه آماده

0
417
آشپزخانه آماده
آشپزخانه آماده

بزرگترین لذت در زندگی انجام کاری است که دیگران می گویند: تو نمی توانی!

آشپزخانه آماده : همه خانم ها مایل به داشتن آشپزخانه ای بزرگ می باشند اما این امر برای همه میسر نیست. برای استفاده بهینه از تمام فضای داخلی آشپزخانه بایستی از دکوراسیون داخلی مناسب با طرحی خلاقانه استفاده کرد. طراحی آشپزخانه های کوچک و زیبای آپارتمانی باید به  گونه ای باشند تا بتوان از فضای کم آشپزخانه به طور بهینه استفاده کرد به طوری که هم بتوان فضای کافی برای قراردادن لوازم و هم فضایی برای کار در آشپزخانه ایجاد کرد. یکی از تکنیکهای داشتن آشپزخانه بزرگ، استفاده کردن از آشپزخانه آماده است.

ایده آشپزخانه آماده

برای خانه دارهای شهرنشین، زندگی کردن در فضای کوچک آن هم با یک آشپزخانه بسیار کوچک آزار دهنده و مایوس کننده است. در  حقیقت چیزهای کمی وجود دارد که به این اندازه آزار دهنده باشد. در صورتی که اگر همه چیز در آشپزخانه مرتب، منظم و کاربردی طراحی شده باشد، طوری که کار کردن با آن ساده و بدون دردسر باشد، آنوقت حتی کوچکترین آشپزخانه ها نیز آزار دهنده و مشکل آفرین نخواهند بود. همیشه به یاد داشته باشید که بزرگی یا کوچکی آشپزخانه هیچ وقت به اندازه ساختار آشپزخانه مهم نیست. به بیان دیگر این ساختار و نوع طراحی و چینش آشپزخانه است که الویت اول را دارد، نه اندازه آن. برخی از این مدل های آشپزخانه آماده بقدری جالب و خلاقانه طراحی شده اند که حتی برای خانه های بزرگ نیز استفاده از آنها بصرفه است. بنابراین فرقی نمی کند که آشپزخانه ای بزرگ دوست دارید یا کوچک. لوازم آلمانی همیشه سر زبان ها بوده اند. اولین مدل آشپزخانه های آشپزخانه آماده هم با این المانها ساخته شده اند.

انواع مدل آشپزخانه آماده

۱- مدولار آشپزخانه آماده : نوعی از آشپزخانه بوده که هر شخصی با توجه به دفترچه راهنما می تواند سیستم و چینش آنرا به خواسته خودش تغییر دهد. انعطاف پذیری و تنوع بالای این نوع به ما اجازه می دهد آنها را در هر فضایی با هر استایلی استفاده کنیم. مورد جالب تر، توجه زیاد این شرکت آلمانی به طراحی این آشپزخانه آماده است. مثلا حتی برای شیار بین کابینت ها نیز سیستمی در نظر گرفته شده که بتوان از آن برای فضای ذخیره سازی اضافه استفاده کرد. هر تکه از این آشپزخانه آماده، شامل میز کار، کشو قفسه بندی شده، کابینتی بزرگی که  فضای وسط را برای قرار دادن مایکروویو و ماشین ظرفشویی کاربرد خواهد داشت.

آشپزخانه آماده
آشپزخانه آماده

۲- مدل آشپزخانه آماده مینکی پنهان :  این نوعاز آشپزخانه بسیار جالب و خلاقانه است. این آشپزخانه اغلب کوچک هستند، که گاهی اوقات دیده می شود و گاهی اوقات پنهان! این آشپزخانه کمپکت را می توانید هر موقعی که دوست داشتید از دید پنهان کرده یا اینکه آنرا همانند یک کابینت / کنسول دیواری شیک و زیبا بنمایش بگذارید. نام این محصول جالب مینکی (minkii) است و بسیار هوشمندانه، سودمند و مخصوص آپارتمان های کوچک طراحی شده است. طراحی خاص این مدل به شما اجازه می دهد که بعداز تمام شدن کارتان آنرا پنهان کرده و همانند کابینت های دیواری در اتاق نشیمن نشان شان دهید. وقتی همه چی مخفی باشد کل آشپزخانه به شکل یک سری کابینت و کشوی دیواری بزرگ دیده می شود، دقیقا مانند کمدهای لباسی که در اتاق خواب و اتاق نشیمن قرار دارند. از آنجایی که در آپارتمان های کوچک امروزی یا استدیو آپارتمان ها فضای نشیمن با آشپزخانه مشترک است،  این ظاهر نیز برای چنین خانه هایی کاملا عادی جلوه خواهد کرد. اما وقتی درب های مخفی کنار می روند ناگهان خود را در مقابل آشپزخانه ای کامل و جادار می بینید. این آشپزخانه آماده هر چه را بخواهید در خود دارد، یخچال، سینک، ماشین ظرفشویی، گاز، مایکروویو، میز تاشو و همینطور کشوهای و کابینت های زیاد برای ذخیره سازی.

۳- مدل آشپزخانه آماده پکیج کامل :  مدل دیگری که بازهم برای آپارتمان های کوچک و استدیو آپارتمان ها طراحی شده است، ایده پشت طراحی این مدل آشپزخانه بسیار کوچک قرار دادن آپشن های گوناگون در یک فضا واحد است. کل این پکیج را می توان فضای دو متری یا سه متری هم قرار داد. آشپزخانه ای کمپکت با فضای ذخیره سازی مناسب و سایر ویژگی هایی که یک آشپز به آن نیاز دارد. خوبی این آشپزخانه ها این است که کاربر بسته به نیاز خود به روش های مختلفی از این جزیره کوچک و زیبا استفاده کند.

۴- مدل آشپزخانه های دیواری با درب های کشویی : این مدل برای آپارتمان های استدیو و آپارتمان هایی که فضاهای عمومی خانه با یکدیگر مشترک است بهترین انتخاب اند. آشپزخانه دیواری و پنهان شونده، در مواقع مورد نیاز ظاهر شده و وقتی به آن نیازی ندارید یا موقع مهمانی ها، برای اینکه ظاهر خانه شیک و مرتب بنظر برسد توسط یک درب کشویی پنهان می شود. آشپزخانه بعدی از این گروه بازهم خلاقیت را به اوج خود رسانده، یونیت های این آشپزخانه ها چرخ دار بوده و مصرف کننده براحتی می تواند به سلیقه خود ظاهر و چینش یونیت ها را عوض کند.

آشپزخانه آماده
آشپزخانه آماده
توصیه های دیگر برای داشتن آشپزخانه بزرگ

علت این که آشپزخانه و دکوراسیون آن تا این حد اهمیت دارد به این برمی گردد که این فضا یک فضای کاملا عملکردی است و بسیاری از فعالیت های شما در طول روز را دربرمی گیرد. آشپزخانه، قلب خانه شماست. اگر چیدمان و دکوراسیون وسازماندهی آن را به درستی انجام ندهید، خودتان ضرر  خواهید کرد. حال این که در یک آشپزخانه کوچک، چیدمان یک چالش واقعی به حساب می آید. آشپزخانه های کوچک کلافه کننده هستند، اما مطمئن باشید برای  جبران مشکل آن ها علاوه بر آشپزخانه آماده می توان اقدامات زیر را انجام داد.

۱- فضای باز : از اولین پیشنهاد شروع می کنیم. اگر آشپزخانه تان کوچک است، لطف کنید و کوچک ترش نکنید! چطور؟ فضا را نبندید. کانتر اپن آشپزخانه شما نباید ضلع رو به نشیمن را کاملا ببندد. اگر کابینت های بیش تری می خواهید، سعی کنید از فضاهای بالایی استفاده کنید. کانتر اپن را کوچک در نظر بگیرید و تا می توانید، فضای داخل آشپزخانه را با بیرون پیوند دهید و تا کوچک بودن آن کمتر به چشم بیاید. در واقع با این کار باعث می شوید آشپزخانه از حالت محبوس خود درآمده و کمی دلبازتر به نظر بیاید.

۲- کفپوش براق : به سراغ کفپوش می رویم. انتخاب کفپوش آشپزخانه یکی از کارهای مهمی است که باید انجام دهید؛ خصوصا اگر فضای آشپزخانه تان تنگ است. خیلی راحت بگویم که کفپوش های تیره رنگ و مات به درد آشپزخانه های کوچک نمی خورند. این کفپوش ها فضا را تاریک و دلگیر می کنند و حتی از آن چه هست هم کوچک تر جلوه اش خواهند داد، پس دور آن ها را خط بکشید. به جای رنگ های تیره و کدر از رنگ های روشن و براق استفاده کنید. رنگ های روشن و براق، نور را منعکس کرده و فضا را دلبازتر نشان می دهند.

۳- نقش رنگ : اگر بخواهم یکی از قوی ترین ترفندها در دکوراسیون فضاهای کوچک را با شما در میان بگذارم، مطمئنا نحوه ی انتخاب رنگ خواهد بود. انتخاب رنگ برای یک آشپزخانه کوچک مسئله خیلی مهمی است. زمانی که می خواهید رنگ عناصر آشپزخانه را انتخاب کنید، از رنگ کفپوش و کاشی های بین کابینت گرفته تا رنگ سقف، کابینت ها و میز غذاخوری و دیگر تجهیزات باید به این موضوع توجه داشته باشید که فضا چه مساحتی دارد. برای آشپزخانه های کوچک تر پیشنهاد می شود از رنگ های روشن، مثل سفید استفاده کنید.

۴- قفسه بندی : در یک آشپزخانه با فضای کم باید از هر جایی که وجود دارد به بهترین نحو استفاده کنید. این یعنی حتی کوچکترین قسمت ها را هم نباید از دست بدهید. کابینت های گوشه را طوری سازماندهی کنید که قابل استفاده باشند. از قسمت های بلا استفاده به عنوان انبار وسایل کوچک استفاده کنید و در هر قسمتی که می توانید، قفسه کار بگذارید. چیدمان قفسه ها را تا زیر سقف ادامه دهید تا از فضا بیشتر استفاده کرده باشید. خلاصه این که اطمینان حاصل کنید هیچ فضایی را از قلم نینداخته اید.

آشپزخانه آماده
آشپزخانه آماده

۵- نور طبیعی : یکی دیگر از نکاتی که می تواند فضای یک آشپزخانه کوچک را بسیار دلبازتر و بزرگ تر نشان دهد، استفاده از نور طبیعی و مناسب است. نور زیاد می تواند فضا را بزرگ جلوه دهد. در مقابل، فضاهای کم نور خیلی کوچک تر به نظر می رسند. اگر آشپزخانه تان پنجره دارد، پرده ها را کنار بزنید و بگذارید نور همه جا را پر کند. این ترفند می تواند تاثیر قابل توجهی بر فضا بگذارد. در صورتی که آشپزخانه از نور طبیعی برخوردار نیست، باید نورپردازی را به گونه ای انجام دهید که این کمبود جبران شود. اگر از آشپزخانه آماده استفاده می کنید سعی کنید آن را در فضای پر نور نصب کنید.

۶- شلوغی ممنوع : آخرین چیزی که شما در یک آشپزخانه کوچک نیاز دارید، شلوغی است! فضای شلوغ، حتی اگر بزرگ هم باشد، کوچک و دلگیر به نظر می رسد. حالا تصور کنید آشپزخانه کوچک تان شلوغ و درهم برهم باشد. چه خواهد شد؟ بی نظمی و شلوغی از بدترین چیزهایی است که می تواند در چنین فضایی اتفاق بیفتد. شما نباید اجازه دهید فضا به هم ریخته شود، چرا که همین به هم ریختگی از لحاظ بصری تاثیر منفی بر ذهن تان گذاشته و فضا را بسیار کوچک تر نشان خواهد داد. همیشه سطح کانترها را خالی و مرتب نگه دارید و وسایل را داخل قفسه ها جای دهید. به هیچ عاملی اجازه ندهید فضا را آشفته نشان دهد.

٭٭٭ داشتن آشپزخانه کوچک و یا نداشتن حتی یک آشپزخانه کوچک می تواند  یک بدشانسی تمام عیار باشد، اما هیچ اشکالی ندارد! ترفندهای دکوراسیون به درد همین مواقع می خورند. به همین خاطر به شما می گویم که نگرانی را کنار بگذارید و به دنبال راه حل باشید. اگر معمار ساختمان شما کم لطفی کرده یا دستش حسابی بسته بوده، شما می توانید جبرانش کنید. ٭٭٭ پایان

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید