فروش hdf

0
727
فروش hdf
فروش hdf

فروش hdf : پارکت لمینت از کفپوش های دکوراتیو و زیبا در دکوراسیون داخلی است که دارای طرفداران زیادی است. کفپوش لمینت یا همان کفپوش hdf به دلیل قیمت مناسب و طرحهای زیبا امروزه جای پارکت را پر کرده و از جمله کفپوش های پر مصرف در دکوراسیون داخلی می باشد. لمینت در واقع همان پارکت مصنوعی و صنعتی است که از مغز فشرده HDF با روکش طرح چوب و لایه محافظ رویه و زیرین ساخته شده است. لایه رویه پارکت لمینت ضد آب و اشعه UV می باشد و مغز آن نیز بدلیل فشردگی زیاد تا حدودی مقاوم در برابر رطوبت می باشد که البته در بعضی از برندها با استفاده از پارافین در کلیک ها، این محصول را ضد آب نموده اند و تنها راه نفوذ آب به داخل لمینت را از این طریق بسته اند. فروش hdf و کفپوش پارکت لمینت در ضخامت ۸ میلی متر عرضه می شود.

چرا لمینت؟

اولین مزیتی که در فروش hdf از لمینت به نظر میرسد زیبایی و کیفت بالای چوب است، همچنین پارکت عایق مناسبی برای ساختمان هایی است که در مکان های سردسیر قرار دارند. خیلی ها علاقه دارند از لمینت به عنوان پوشش کف استفاده کنند اما بخاطر هزینه زیاد آن منصرف میشوند و از دیگر پوشش ها استفاده می کنند که هزینه کمتری برایشان داشته باشد در حالتی که استفاده از پارکت خیلی هزینه بر نیست و به آن حدی که در نظر عموم گران قیمت به نظر میرسد نیست!

فروش hdf
فروش hdf

لمینت ماهیت بادوامی دارد و نسبت به سایر پوشش ها عمر طولانی تری دارد. همچنین این محصول دارای تنوع زیادی از نظر طرح و رنگ بندی است و میتوانید آن را با سایر اجزای منزل مانند مبلمان هماهنگ کنید. استفاده از لمینت علاوه بر زیبایی و دیگر فوایدش یک امتیاز ساختمان به حساب می آید و بر ارزش ملک می افزاید. انتخاب لمینت به عنوان پوشش کف بسیار مناسب تر از فرش است مخصوصا اگر دارای حیوان خانگی باشید یا کودکان کوچک داشته باشید چرا که رسیدگی به فرش و تمیز نگه داشتن آن بسیار دشوار است.

لمینت ها معمولا با دو استاندارد کلی از نظر تولید مغزی میباشد استاندارد MDF و HDF

ام دی اف (Medium Density Fiberboard)

تخته فیبر با چگالی معمولی، MDF نوعی تخته فیبر است که چگالی آن بین 800-650 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. کاربرد آن در تولید لمینت، ورق های تولید کابینت و درب های مسکونی و تجاری می باشد

اچ دی اف (High Density Fiberboard)

تخته فیبر با چگالی زیاد، در واقع با بیشتر کردن میزان فیبر، چسب و فشار در حین تولید ورق های سنگین تری با چگالی بالای 800 کیلوگرم بر متر مکعب تولید می شود. افزایش چگالی فیبر علاوه بر افزایش اسحکام قابلیت های ماشین کاری و سطح سازی (رنگ و روکش) را افزایش خواهد داد.

موارد استفاذه ار فیبرهای سنگین عبارتند از، روکش های درب، کف پوش ها، پله ها، قفسه های صنعتی، میز کار و…

تفاوت پارکت لمینت با پارکت چوبی

در فروش hdf پارکت لمینت ها از هر نظر تفاوت های بسیار زیادی با پارکت های چوبی دارند از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فروش hdf
فروش hdf
  • پارکت لمینت ها به هنگام نصب به کف، چسب نمی خورند بلکه با شیارهایی که به آنها کلیک گفته می شود و دور تا دور لمینت ها وجود دارد به صورت نر و ماده درون یکدیگر قرار می گیرند و هرچه متراژ کار بالاتر می رود وزن لمینت های در هم قفل شده نیز به نسبت بیشتر می شود و همین وزن یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب می باشد.
  • پارکت لمینت ها به علت اینکه به کف چسب نمی خورند کف زیرین خود را خراب نمی کنند به عنوان مثال اگر کفی سنگ فرش باشد و از روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت ها را جمع کنیم بدون اینکه کوچکترین آسیبی به کف سنگ زیرین وارد شود می توانیم این کار را انجام دهیم.
  • پارکت لمینت ها را می توان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری و مجددا در فضایی دیگر نصب کرد.
  • پارکت لمینت ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود پس از اجرای کامل تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کند.
  • فوم زیر پارکت لمینت ها علاوه بر عایق صدا، عایق حرارت و برودت نیز می باشد.
  • نسبت به آب بسیار مقاومتر از پارکت های قدیمی چوبی هستند.
  • نسبت به اجسام نوک تیز بسیار مقاومتر از پارکت های قدیمی هستند.
  • سرعت نصب و اجرای پارکت لمینت بسیار بالاست به طور میانگین یک واحد با مساحت ??? متر مربع در یک روز الی یک روز و نیم اجرا می شود.
  • پس از نصب نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام  می رسد پس از نظافت می توان وسایل را روی آن چید.
  • بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر متریال های ساختمانی مانند سنگ و سرامیک و … می باشد.
فروش hdf
فروش hdf

تفاوت بین لمینت ها در فروش hdf

علت اختلاف قیمت بین پارکت لمینت ها در چیست ؟

این سوال ها هنگام خرید لمینت اغلب برای ما پیش می آید، لمینت ها از نظر مواد تشکیل دهنده تا حدودی ممکن است متفاوت باشند،  یکی از تفاوت لمینت ها با یکدیگر نوع شیار (کلیک) آنهاست. این تفاوت بین لمینت ها نقش اصلی را در چفت و بست کردن لمینت ها به عهده دارند. اگر لمینتی از نظر کلیک استانداردهای لازم را دارا نباشد ممکن است پس از مدتی که از نصب آن بگذرد تایلها از یکدیگر جدا شوند.

نصب لمینت hdf

سرعت نصب لمینت بسیار بالاست. به عنوان مثال ۱۰۰ متر مربع تقریبا در یک روز به اتمام می رسد و بلافاصله پس از نصب می توان وسایل را بروی آن چید، لمینتها به طور معمول آنتی باکتریال و ضد حشره هستند. لمینت ها نسبت به آب نیز مقاومت خوبی دارند و به راحتی پارکت، آب را به خود جذب نمی کنند، البته این به معنای ضد آب بودن لمینت نیست. اگر آبی بروی آن ریخته شد بایستی به سرعت جمع شود، لمینت ها بر اساس ضریب سایشی (پاخور) دارای استانداردهای مختلفی هستند که با AC نشان داده می شوند مانند AC2 , AC3 , AC4

فروش hdf
فروش hdf
نکته مهم در کیفیت لمینت ها

نکته ی مهم این است که هر چه کیفیت لمینت بالاتر باشد پس از نصب کار یک دست تر و یکنواخت تر خواهد بود تا حدی که در برخی از لمینت ها پس از نصب حتی مرز بین دو تایل با ناخن نیز احساس نمی شود، لمینتها را با استاندارد AC طبقه بندی می کنند مانند AC2 – AC3 – AC4 هر چه AC لمینت بالاتر باشد قیمت لمینت نیز به نسبت بالاتر خواهد بود، البته به شرطی که AC واقعی باشد نه این که فقط روی بسته بندی درج شده باشد، یعنی هویت کالا برای خریدار روشن باشد.

همانطور که میدانیم نگهداری لمینت ها بسیار آسان است و لمینت ها یکی از محبوب ‌ترین انواع کف‌ پوش هستند . بنابراین علت دانستن تفاوت بین لمینت ها، که بر روی قیمت آن در فروش hdf تاثیر گذار است ضروری میباشد.

فروش hdf
فروش hdf

فروش hdf

لمینت اچ دی اف از نظر قیمت بسیار ارزانتر از پارکت، سنگ و تقریبا با سرامیک در یک رده قرار دارند با این تفاوت که امروزه از نظر زیبایی همچنان بالاترین رتبه را لمینت ها به خود اختصاص داده اند و از این نظر با هیچ یک از دیگر متریالهای کف قابل مقایسه نیستند.

عوامل موثر بر هزینه نصب پارکت لمینت

تاثیر متراژ بر هزینه نصب پارکت لمینت

اولین عاملی که در قیمت نصب پارکت و قیمت نصب کفپوش و لمینت تاثیر می‌ گذارد، متراژ فضایی است که قرار است نصب پارکت لمینت در آنجا انجام شود. قیمت نصب کفپوش برای یک اتاق ۱۰ متری با قیمت نصب پارکت برای یک خانه‌ ۱۰۰ متری قطعا متفاوت خواهد بود زیرا نصاب کفپوش بنابر مساحت کف، خرید پارکت و باقی مصالح مورد نیاز را انجام می ‌دهد. پیش از درخواست نصاب پارکت برای نصب کفپوش، حتما از نصاب پارکت بپرسید با توجه به متراژ فضای موردنظرتان، چه مبلغی را بابت قیمت نصب پارکت دریافت خواهد کرد. برخی از متخصصینی که نصاب کفپوش و نصاب لمینت هستند اگر مساحت کف از یک متراژ مشخصی بیشتر شود، مبلغ کمتری را بابت اجرت نصب لمینت دریافت می ‌کنند، به‌ همین خاطر بهتر است پیش از سفارش نصاب پارکت، از هزینه نصب پارکت توسط نصاب پارکت مطمئن شوید.

فروش hdf
فروش hdf
تاثیر زیرسازی پارکت لمینت و قرنیز بر قیمت نصب پارکت لمینت

یکی از مهم ‌ترین نکاتی که پیش از نصب پارکت باید به آن توجه کرد، این است که سطح کف موردنظر می ‌بایست بدون هیچ گونه فرورفتگی یا برجستگی باشد تا نصب لمینت و کفپوش با کیفیت بالایی انجام شود. می ‌توانید از نصاب لمینت درخواست کنید پیش از نصب لمینت، موکت یا پوشش ‌های قبلی را جدا کرده و سپس با سیمان و ملات، زیرسازی را انجام دهد و سطح کف را صاف کند. مرحله‌ی بعدی در زیرسازی پارکت، پوشاندن کف با لایه‌ای از فوم یا فویل است تا نفوذ رطوبت به پارکت را به حداقل برساند.

در مناطقی که درصد رطوبت آن بالاست یا در خانه ‌هایی که سیستم گرمایش از کف دارند، انجام زیرسازی پارکت از مراحل ضروری نصب پارکت محسوب می‌شود. بنابراین درصورتی ‌که فضای مورد نظرتان برای نصب پارکت احتیاج به زیرسازی داشته باشد، هزینه نصب پارکت کمی افزایش خواهد یافت. از طرفی به علت فاصله‌ ای که باید هنگام نصب کفپوش لمینت با دیوار وجود داشته باشد، نصاب لمینت اغلب استفاده از قرنیز را نیز پیشنهاد می‌ دهد. به همین خاطر مبلغ نهایی نصب پارکت لمینت در فروش hdf ، در واقع مجموع هزینه نصب لمینت و قرنیز با هم است.

فروش hdf
فروش hdf
تاثیر انواع پارکت بر هزینه نصب پارکت و کفپوش

عامل مهم دیگری که در هزینه نصب پارکت تاثیر دارد، نوع و جنس پارکت انتخابی شماست. برای مثال قیمت پارکت چوبی با قیمت پارکت لمینت متفاوت است زیرا هرکدام از این انواع پارکت، ویژگی ‌هایی دارند که مخصوصی فضاهای متناسب با آن ویژگی‌ هاست.

پارکت چوبی یکی از انواع کفپوش است که از جنس چوب ‌های درختانی مانند راش، گردو، افرا، صنوبر و بلوط تهیه می ‌شوند. به‌گفته‌ی یک نصاب پارکت چوبی، قیمت پارکت چوبی ارزان ‌تر است به این دلیل که مقاومت کمتری در برابر خش و رطوبت و گرما دارد و بعد از مدتی دچار بادکردگی می‌شود. البته اگر با توجه به آب ‌و هوای منطقه در انتخاب نوع چوب پارکت چوبی دقت کنید و از نصاب پارکت چوبی ماهر کمک بگیرید، پارکت چوبی دوام بسیار زیادی خواهد داشت.

فروش hdf
فروش hdf

نوع دیگر کفپوش که بر قیمت نصب کفپوش تاثیر می ‌گذارد، پارکت لمینت است که به گفته‌ی یک نصاب لمینت، سهولت نصب کفپوش hdf لمینت به ‌دلیل عدم نیاز به چسباندن، باعث محبوبیت نصب پارکت لمینت نسبت به پارکت چوبی شده است. قیمت لمینت بسته به طرح و جنس چوب آن متفاوت خواهد بود؛ برای نصب کفپوش سه بعدی معمولا از طرح‌ های سه بعدی لمینت استفاده می‌شود که بر قیمت پارکت لمینت اثر می‌ گذارد. معمولا قیمت پارکت ارزان مربوط به چوب کاج و صنوبر می ‌شود پس اگر مایل به خرید پارکت ارزان دارید بهتر است به سراغ این چوب‌ ها بروید؛ اما چوب گردو، بلوط و افرا قیمت لمینت کف را افزایش می ‌دهد و اگر هزینه پارکت منزل برایتان اهمیت دارد حتما پیش از خرید پارکت، از نصاب لمینیت درباره ‌ی نوع و قیمت پارکت مشورت بگیرید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید