پرده

0
350
پرده
پرده

پرده

پرده از جایگاه ویژه ای در سبک های مختلف دکوراسیون و بویژه سبک ایرانی برخوردار است. در کل پرده به چند دلیل عمده کاربرد دارد.نخست اینکه موجب جلوگیری از تابش نورآفتاب به داخل می گردد. ازسوی دیگر نصب پرده موجب حفظ حریم خصوصی می گردد. مورد دوم بنا به فرهنگ ما، دلیل موثرتری می باشد.

مضاف بر اینکه پرده عیوب دیوار و چارچوب درب و پنجره را می پوشاند. شایان ذکر است که موجب کنترل دمای اتاق نیز می گردد. انواع آن متناسب با نوع سبک مورد انتخاب متفاوت می باشد. جنس قد و طرح پرده از فاکتورهای مهم در انتخاب مناسب ان برای قسمت های مختلف ساختمان می باشد.

انواع پرده حریر، فضا را دلباز و خودمانی جلوه می دهد.

پرده چند لایه ( مثلا پرده با والان و…) به فضا جلوه ای زیباتر می دهند.

از خرید اینترنتی حذر نمایید؛ چرا که جنس پارچه ، رنگ و طرح واقعی آن با تصویر بسیار متفاوت می باشد.

برای تکمیل جلوه پردها، از بست ها و سرمیله ها استفاده کنید. شاید جزیی به نظر برسند، اما تکمیل کننده هستند.

در انواع سبک های سنتی، بلندی  به اندازه ای بود که چند سانت روی زمین می افتاد حال آنکه در سبک مینیمال یا معاصر قد پرده چند سانت مانده به زمین محاسبه می گردد.

پیش از خرید پرده به سراغ ژورنالها بروید؛ زورنال ها کمک می کنند که دست از یکنواختی کشیده و ایده های متفاوتی را تجربه نمایید.

پرده
پرده

پرده چیست؟

پوششی از پارچه، چوب یا فلز که برای قاب پنجره ها و درب ها استفاده می شود. این پوشش می تواند به شکل دوخته شده از متریال های پارچه ای ( پرده های متداول ) یا قالبی ( دراپه ها) از جنس چوب یا فلزباشد.

پرده چاپی چیست؟

نسل نسبتا نوین و مدرنی هستند که اخیرا با استقبال مواجه گردیده اند. برای تولید این نوع از پارچ های ساده استفاده می شود. طرح منتخب بر روی پارچه ساده چاپ می گردد و خروجی کار پرده چاپی خواهد بود.

تقریبا تمامی انواع پارچه های ( حریر، مخمل، هازان و…) قابلیت تبدیل شدن به پرده چاپی را دارند. هر طرحی نیز قابل چاپ برای پرده های چاپی می باشد؛ عکس کاراکتر انیمیشنی مورد علاقه کودکتان یا عکس خود کودکتان برای اتاق خوابش و… .

مزایای پرده چاپی چیست؟

با توجه به اینکه هر سبک یا ایده ی جدیدی به دنبال بهبود و رفع نواقص پدید می آید؛ پرده چاپی نیز دارای مزایایی به شرح زیر می باشد:

* امکان انتخاب طرح و رنگ

* کیفیت بالای چاپ و رنگ

* سهولت مَچ کردن طرح، رنگ، نقش پردهها با سبک انتخابی

* عدم محدودیت در چاپ طرح دلخواه

* قیمت مناسب

* امکان ست کردن طرح پردههابا روکش مبل، روتختی، آباژور و…

* امکان تغییر رنگ طرح اصلی جهت ست و هماهنگ کردن با سایر لوازم منزل و ایجاد هارمونی چشم نواز

* نصب آسان ( به دلیل اینکه پرده های چاپی به صورت پانچ دوخته و نصب می شوند، حتی فرد غیرحرفه ای نیز قادر به نصب و جابجایی است)

پرده
پرده

* سهولت در شستشو

انواع چاپ پرده چاپی کدام موارد هستند؟

در تولید این مدل از انواع چاپ های مختلف استفاده می شود که از جمله می توان به چاپ روتاری، چاپ مستقیم دیجیتال، چاپ ترانسفر یا سابلیمیشن دیجیتال اشاره نمود.

متداول ترین نوع چاپ، چاپ دیجیتال است. چاپ دیجیتال منعطف است و امکان انجام هر طرح و تغییری در آن وجود دارد.

بهترین ایده ها 2019

پرده ها و تزیینات قاب پنجره به راحتی دکور اتاق را برای سالهای پیشرو پیش بینی و تفسیر می نمایند. در این بخش طراحان داخلی “دکوراِید” برای به اشتراک گذاری ایده های مرتبط با پرده و الهام بخشی آن برای خانه تان مشتاق هستند.

در این بخش ایده های برتر برای پرده اتاق نشیمن و اتاق خواب که کاربردی و در عین حال شیک هستند را با شما به اشتراک می گذاریم. ایده هایی فوری با نتایجی شگرف !

  • سَبُک و دل باز

از پارچه هایی نازک برای ایجاد نمایی خودمانی و اغوا کننده استفاده نمایید؛ از این طریق اتاقتان حس سبکی و دلبازی را القا می نماید که متناسب با سبک مدرن است وجاذبه ای جاودانی دارد. پرده های نازک نور کافی را به داخل راه می دهند و در آن واحد محافظ و نیمه شفاف هستند.

پرده های نازک( حریر) به دلیل عبور دادن نور، بهترین انتخاب به عنوان لایه داخلی اتاق خواب در طی روز می باشند. همچنین بهترین انتخاب برای اتاق نشیمن هستند چرا که نمایی شگفت انگیز از روشنی و درخشانی نور را به نمایش می گذارند- مثلا پالت یکنواخت و سفید طراحی مینیمال که با صرف هزینه ای اندک می توانید پرده هایی ساده اما جذاب تهیه نمایید.

  • زیبایی نهفته در صورتی

تونالیته هایی مانند صورتی ، در طول زمان بسیار پرکاربرد بوده اند اما مدت زمانی صرف گردید تا ایده استفاده از این رنگ دلربا برای پرده ها مطرح گردد. صورتی اعیانی و تونالیته های دیگر رنگ سرخ، پالتی ایده ال برای اتاق خواب و در صورت تمایل اتاق نشیمن می باشند.

تونالینه سرخ ، محیط اتاق خواب را راحت و ارامش بخش می کند؛ فضایی عالی برای استراحت  و آرامش پس از یک روز کاری پرمشغله و سخت. تُن سرخ برای هر سبک طراحی بی نظیر است؛ بویژه زمانی که با تونالیته ی تیره تر همراه گردد.

پرده
پرده
  • تونالیته جواهرات سلطنتی

در سال 2018 شاهد اثاثیه و تزیینات مات و بدون جلا بودیم ؛ حال آنکه به نظر می رسد در سال 2019 با عکس این قضیه روبرو هستیم. اثاثیه با تونالیته جواهرات سلطنتی و اکسسوری های درخشان و براق.

این تُن حس جذابیت و کششی جاودانه ایجاد میکند و چه منبعی بهتر از پرده ها!! ایده مدلهای پذیرایی با تُن رنگی سلطنتی ، ایده ای الهام بخش و بی نظیر است.

این تونالیته را با سطوح متالیک و فوق درخشان تلفیق نمایید. مخمل و ابریشم بهترین گزینه های متریال برای این طراحی هستند.

  • ایده مدل حاشیه دوزی شده

یکی از جدیدترین ایده های دنیای پرده که طراحان داخلی ما آنرا عمیقا توصیه می کنند، ایده مدلهای جذاب حاشیه دوزی شده است.

پرده های حاشیه دوزی شده ، راه حلی هوشمندانه برای افزودن طرح و نقش به محیط است؛ و در نهایت حس صمیمیت و گرمی را القا می نماید. ما عاشق حاشیه های انگلیسی مشکی هستیم که به پرده های سفید ساده افزوده می شود.

  • پرده های حاشیه دار

مدلهای حاشیه ار با کنتراست رنگی، حس و حالی دراماتیک به فضا می دهد. این دسته از پرده ها اتاق و پنجره  را بزرگ، دلپسند و گرانبهاتر جلوه می دهند.

نکته کلیدی این سبک ترکیبات رنگی ساده جهت حفظ جذابیت و جاودانگی محیط است. این مدلها جایگزین مناسب پرده های طرح دار، برای هر سایز اتاقی هستند.

پیش از خرید بخوانید

* قد

قد پرده، فاکتوری ضروری پیش از انتخاب آن است. پرده مناسب، تمام قاب پنجره را می پوشاند و با سطح زمین مماس است. در انواع سنتی پرده را چند اینچ (بیش از سه  سانتیمتر) بلندتر سایز می زدند تا روی کف زمین بریزد.

اگر می خواهید سقف شما بلندتر از آنچه هست به نظر بیاید، پرده ها را چند اینچ ( بیش از سه سانت )

بالاتر از پنجره ها نصب نمایید. استفاده از پرده های بزرگتر از سایز پنجره نیز ایده ای مناسب است. در این صورت پنجره شما بزرگتر از آنچه هست به نظر میرسد و خطای دید موجب بزرگتر به نظر رسیدن اتاق و بلندتر به نظر رسیدن سقف می گردد.

* رنگ

برای انتخاب رنگ مناسب، لیستی از رنگ های مورد علاقه تان تهیه نمایید سپس دست به انتخاب بزنید. طراحان داخلی ما پالت رنگی خنثی را پیشنهاد می دهند. اما در انتخاب رنگ غالب دقت لازم را مبذول فرمایید.

پرده
پرده

* جنس

از آنجا که پرده ها به نوعی اکسسوری به حساب می آیند و امکان حذف آنها نیز وجود دارد. پیشنهاد ما تغییر فصلی پرده است. برای فصول سرد سال به سراغ پارچه های ضخیم تر بروید؛ در اینصورت فضای خانه گرم تر خواهد بود. در ماه های گرم سال به سراغ پرده های نازک تر بروید مانند حریر شیفون که نور طبیعی بیشتری به داخل بتابد.

*طرح

طرح ها زمانی به پرده ها اضافه می گردند که سریع دِمُده نشوند. در صورت طرح دار بودن پرده ، پس از مدتی فضا کسل کننده می شود. برای یافتن بهترین تعادل به سراغ طرح های ظریف با تونالیته خنثی بروید. گفته می شود که پرده های راه راه عمودی سقف شما را بلندتر از اندازه واقعی جلوه می دهد.

 

کاوری چند منظوره

پرده و فلسفه آویختن آن دلایل متعددی دارد. آنچه مبرهن است افزودن رنگ به فضا از طریق این اکسسوری اختیاری است. از آنجا که پرده جز تزیینات به حساب می آید، ست شدن ان با سرویس چوب و اثاثیه دیگر به نوعی الزامی می باشد.  تکنولوژی پرده ها و دراپه های هوشمند، ایده ای جذاب و لاکچری است که تناقض این اکسسسوری کهن را با مدرنیته به چالش می کشد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید