مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند

0
505
مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند
مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند

مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند

برخی چیزها را نباید گفت. برخی چیزها را اگر بگویی، رخ می‌دهند.

مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند : طراحی داخلی میتواند فوق العاده هیجان انگیز اما در عین حال دلهره آور باشد. هنگامی که نمیدانید دقیقا باید چه کاری انجام دهید تصویری در ذهن شما ساخته نمیشود و در نتیجه احساس درماندگی و ضعف به شما دست می دهد. به همین دلیل مهم است که یک ایده روشن از آنچه می خواهید و یک برنامه ریزی برای ایجاد آن داشته باشید. شما همچنین باید بدانید که در پروژه چه میزان هزینه می خواهید صرف کنید و در نظر داشته باشید که تزئین خانه خود را با میران بودجه خود امکان پذیر کنید. دکور خانه ارزان قیمت به معنای کیفیت کم آن نیست، بلکه به این معنی است که شما باید خلاق باشید تا ایده های تزئینی مناسب که برای فضای و بودجه شما مناسب هستند را پیدا کنید.

ویژگی های بهترین طراحی داخلی سال۲۰۱۹ : هر ساله سبک طراحی داخلی جدیدی می‌آید و به ما خواهند گفت چه چیز جدیدی برای سال جدید در انتظارمان می‌باشد.

٭ کاربرد بیشتر چوب در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ : ممکن است شما بگویید چوب یک ماده سنتی است که هرگز برای استفاده در سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی کهنه نمی‌شود، و البته این گفته‌ی شما درست است. محبوبیت استفاده از چوب سال به سال رشد کرده است و ما انتظار داریم در دکوراسیون داخلی۲۰۲۰ نیز ادامه پیدا کند. طبق گفته کریس فون اکارتسبرگ و هانس بالدوف از موسسه (BCV Architecture + Interior)، “مردم به طور فزاینده‌ای به دنبال ارتباط با طبیعت هستند و چوب در سال پیش رو نیز یک انتخاب مناسب و بی‌نظیر برای نوسازی فضای آشپزخانه و حتی یک رستوران قدیمی است”.

مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند

٭ ترکیبی از مردانه و زنانه در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ : نیمکت‌ها و صندلی‌های چرمی هیچ چیز جدیدی نیستند، اما طبق گفته‌ی بریا هممل از موسسه (Bria Hammel Interiors)، باید انتظار داشته باشیم که از عناصر چرمی بیشتری در مکان‌های غیر منتظره استفاده شود. هامل می‌گوید: “ما شروع به دیدن بیشتر و بیشتر می‌‌کنیم و دوست داریم که با طرح‌های خودمان هماهنگ شویم، این دو را برای ایجاد هماهنگی کامل، تیره‌تر، پوسته‌های منحصر به فرد با زرق و برق دار سفید، با هم ترکیب می‌کنیم. ما بر این باوریم که بهترین و زیباترین اتاق‌ها و خانه‌های سال ۲۰۱۹ به توازن ایده آل مردانه و زنانه دست می‌یابد.” هنگام طراحی یک فضای داخلی در این سال نگران ترکیب عناصر مردانه (مانند چرم) با احساسات زنانه نباشید تا تنوع بیشتری را برای دکوراسیون خود به ارمغان بیاورید.

٭ عبور از کاشی‌های سفید : اکثر ما عاشق استفاده از کاشی‌های سفید و تمیز در دیوار آشپزخانه هستیم. اما اکثر طراحان به کاربرد کاشی‌های طرح‌دار در سال جدید تاکید می‌کنند و انتظار می‌رود این سلیقه در سال ۲۰۲۰ پررنگ‌تر شود.

٭ خداحافظی با مینیمالیسم در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ : در حال حاضر شما احتمالا همه چیز را در مورد دکور خانه مینیمالیسم می‌دانید، اما سبک رایج در سال ۲۰۱۹ “بیشتر  بیشتر است.” ما در پشت نگاه ظریف و مدرن قرار می‌گیریم و حساسیت بیش از حد و بافتی را درک می‌کنیم. با توجه به طراح داخلی هاپفر، ما باید انتظار افزایش این نوع سبک را در سال جدید را هم داشته باشیم.

هاپفر می‌گوید: “سال ۲۰۱۹ از مینیمالیسم عبور می‌کنیم و دنیا به سبک ماکزیمالیسم احترام می‌گذارد. من خوشحال هستم وقتی که مشتریانم در ایده طراحی ما همراه هستند، خود را به خطر می‌اندازند و به مسیر خلاقانه ما اعتماد می‌کنند. در نهایت، این فضاهای منحصر به فرد، افسانه‌ای و بی‌انتها، فقط برای آنها ایجاد شده است.”

مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند
مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند

٭ سبک بوهو : بوهو، سبکی است که از دل برمی‌آید، با ذهنیت فردی همراه می‌شود و شکل عینی به خود می‌گیرد. این سبک با سادگی و سبک‌بالی، فضایی سرشار از زندگی و ویژگی‌های هنری و فرهنگی متمایز از دیگر سبک‌های چیدمان می‌آفریند. بوهو از آن دسته سبک‌هایی است که گاهی رونق می‌گیرد و گاهی نیز به خاطره‌ها سپرده می‌شود اما تعدادی از طراحان از جمله کارولاین گرانت و دلورس سوارز از موسسه Dekar Design معتقدند که امسال موعد اوج گرفتن سبک بوهو در طراحی داخلی بوده اما با پیچ و تاب‌های مدرن و خطوط منحنی. پارچه‌های شیب دار و النگو چیزی است که شما دوباره در طراحی داخلی خواهید دید، این بار ولی در حاشیه، پاک‌تر و روشن‌تر.” در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ آغوش خود را برای بافت‌های درهم و هیپی باز کنید تا اتمسفر بوهمیایی را در هر اتاق خود حس کنید. بخصوص برای مهدکودک‌ها استفاده از این سبک می‌تواند کارگشا باشد البته با پیچیدگی بیشتر برای سرگرم کردن کودکان!

٭ آبی نفتی بجای سیاه : رنگ سیاه بی‌نظیر و سنتی است، اما یکی از جنبه‌های طراحی داخلی سال ۲۰۱۹ استفاده بیشتر از رنگ آبی نفتی در طراحی داخلیست. Danielle Walish، طراح داخلی و مبلمان Inside، انتظار دارد که “آبی نفتی مورد استفاده در روش‌های تازه و مدرن طراحی داخلی با رنگ آبی نفتی مورد علاقه مادربزرگ شما متفاوت است. البته آبی نفتی همیشه در کابینت کلاسیک می‌درخشد، اما من برای جفت کردن آن با رنگ سبز نعنایی و صورتی هیجان زده هستم. به نظر می رسد بجای استفاده از مبلمان سیاه و سفید می‌توانید از مبلمانی به رنگ آبی نفتی استفاده کنید تا این صندلی‌های خوشرنگ، نگاه پاک و مدرن را بدون در نظر گرفتن احساس سنگین یا تاریک در فضای خود ارائه می‌کنند.

٭ آشپزخانه‌هایی مشکی رنگ : آشپزخانه‌های سفید اکنون برای مدت‌های مدیدی محبوب هستند، تا اینکه در سال ۲۰۱۹ شاهد ظاهر شدن مطبخ‌هایی تیره‌تر باشیم. طراح تریسی لین می‌گوید: “آشپزخانه سفید همواره در طول چند سال گذشته مدنظر بوده است و به همین ترتیب ما به آرامی رنگ را دوباره اضافه کردیم. آشپزخانه‌های سیاه به دلیل براق بودن و نمودی از دنیای ثروتمندان در حال محبوب شدن هستند.”

مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند
مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند

٭ دکورهای دوست‌دار محیط زیست : در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ همه چیز در مورد قطعات پایدار و دکور بازیافتی است. با توجه به گفته‌ی تریسی لین، “اقلام دست ساز با استفاده از مواد پایدار، یک راه عالی برای مردم است که در خانه‌هایشان احساس کنند بیشتر با زمین و ریشه‌های آن در ارتباط هستند.” در این عکس زاک بنسون، می‌بینیم که چگونه هنر می‌تواند به معنای واقعی کلمه باشد. به جای سرمایه گذاری و خرید یک تابلوی گران قیمت، گیاهان زنده را در نظر بگیرید. این قاب پر از گل یک راه منحصر به فرد برای کشاندن طبیعت به محیط خانه و پاشیدن رنگ به فضای اتاق شماست.

٭ گرم و نرم چون مخمل : بسیاری از طرح‌های دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ مخملی باشد. مخمل در بسیاری از سبک‌های دکوراسیون داخلی از آرت دکو گرفته تا ماکزیمالیسم راه خود را به شکلی خزنده باز کرده است. لیز تومبز، طراح داخلی و رئیس و صاحب امتیاز اینترنشنال PDR، می‌گوید ما باید انتظار داشته باشیم که در چند سال آینده نیز شاید حتی مخمل بیشتری در طراحی‌ها ببینیم.اما مخمل نباید به شکل سنتی استفاده شود. Toombs می‌گوید: “هنگامی که مخمل بر روی یک قطعه مصنوعی با خطوط ساده استفاده می‌شود، دیگر به نظر نمی‌رسد که یک قطعه مبلمان ویکتوریا در خانه‌ مان داریم”.

مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا ۲۰۲۰ آشنا میکند : در سال ۲۰۲۰ چه اتفاقی در عرصه دکوراسیون داخلی رخ خواهد داد؟ اگر شما از جمله افرادی هستید که به ایده های طراحی داخلی علاقمند هستید، بدون شک به دنبال یافتن تازه ترین های دیزاین داخلی در سال ۲۰۲۰ خواهید بود. آن چه که بسیاری از افراد در دیزاین خانه به کار میبرند، استفاده از ایده و سلیقه شخصی خود در طراحی خانه می باشد. اما در این میان توجه به آن چه که در دنیای دکوراسیون داخلی اتفاق می افتد، نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. ایده های دیزاین داخلی هر سال تغییر کرده و مواردی جدید به آن اضافه می شود. این بدان معنا نیست که هر سال باید مطابق با تغییرات، دیزاین کلی خانه را تغییر داد، بلکه می توان المان ها و مواردی جدید را به آن اضافه یا از آن کم کرد. این تغییرات می تواند از انتخاب یک رنگ گرفته تا تغییر مبلمان، گستردگی داشته باشد. در ادامه به بیان این ایده ها خواهیم پرداخت.

٭ ایجاد انرژی در فضای خانه : ایجاد فضایی پر انرژی در خانه نکته مهمی است که در تازه ترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه ویژه ای شده است. حال سوال اینجاست که چگونه می توان به ایجاد این انرژی در فضای خانه کمک کرد؟ یکی از ساده ترین راهکارهایی که می توان برای انجام این کار مورد استفاده قرار داد، به کارگیری اشکال هندسی غالب و رنگی می باشد. با انجام این کار سطح انرژی در خانه بالا رفته و انرژی به جریان می افتد. استفاده از رنگ هایی که باعث ایجاد حس سرزندگی در خانه شود، از نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند
مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند

٭ به کارگیری طراحی ساده در دیزان خانه : آن چه که در تازه ترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰ به چشم می خورد، ایجاد فضایی آرام بخش و راحت می باشد. انجام این کار جز با استفاده از یک طراحی ساده و بدون هرج و مرج محقق نخواهد شد. استفاده از رنگ خاکستری به عنوان یک رنگ خنثی از جمله نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. بهتر است در استفاده از رنگ های خنثی طیف روشن این رنگ ها را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. شما می توانید از این رنگ در آشپزخانه هایی به سبک روستیک و حمام مدرن کوچک استفاده شود. در صورت استفاده از رنگ خاکستری در اتاق نشیمن یا  اتاق خواب، در کنار آن از یک رنگ تیره غالب استفاه نمایید. آن چه که در دیزاین خانه به سبکی ساده باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از بافت و انواع متریال با کیفیت می باشد. در تازه ترین ایده ها، استفاده از رنگ هایی هم چون زرد لیمویی در کنار رنگ خاکستری به چشم می خورد. رنگ بژ نیز از دیگر رنگ هایی است که به استفاده از آن در سال ۲۰۲۰ توصیه شده است.

٭ ایجاد فضایی راحت : ایجاد فضایی که فرد در آن احساس راحتی داشته باشد، از دیگر مواردی است که در لیست ایده های دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰ به چشم می خورد. استفاده از چه المان هایی می تواند در ایجاد چنین فضایی به شما کمک کند؟ برای ایجاد فضایی که افراد در آن احساس راحتی داشته باشند، استفاده از کوسن ها را فراموش نکنید. برای انتخاب رنگ کوسن ها نیز می توانید از رنگ هایی مانند خاکستری، آبی، صورتی و قهوه ای با توجه به ترکیب رنگ سایر المان ها استفاده نمایید. چنین ترکیبی در خانه ای که از پارکت چوبی در طراحی آن استفاده شده باشد، می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد کند.

٭ استفاده از المان های تزئینی براق : برای به روز کردن دکوراسیون داخلی خانه خود از المان  های تزئینی براق استفاده نمایید. وسایل تزئینی  به رنگ برنز، رزگلد، طلایی و برنج گزینه های خوبی برای انتخاب هستند. بهتر است برای انتخاب این وسایل از نمونه هایی که شکل منحنی دارند، استفاده نمایید. در کنار رنگ های برنز و رزگلد می توانید از رنگ هایی هم چون آبی استفاده نمایید. استفاده از مبلمان یا یک صندلی که از مخمل در ساخت آن استفاده شده باشد، را در گوشه ذهن خود داشته باشید.

مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند
مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند

به کارگیری سبک ژاپنی

٭ استفاده از برخی ایده های سبک ژاپنی در میان ایده های دیزاین داخلی در سال ۲۰۲۰ به چشم می خورد:  برای مثال به کارگیری مبلمانی با اشکال ویژه و خاص، تابلوهای نقاشی خاص و منحصر بفرد، استفاده از بافت هایی مانند ابریشم و ساتن از جمله راهکارها برای استفاده از سبک ژاپنی در دیزاین خانه می باشد. استفاده از این سبک می تواند در ایجاد فضایی آرام بخش و راحت نیز به شما کمک کند. برای انتخاب رنگ در این سبک می توانید از رنگ های آرام بخشی همچون آبی، سبز، خاکستری روشن و صورتی در کنار رنگ ها غالبی هم چون رنگ تیله ای، نیلی و زمردی استفاده نمایید. انتخاب المان های با کیفیت نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. در صورتی که علاقمند به استفاده از رنگ های تیره در این سبک هستید، بهتر است در طراحی فضای بزرگ از آنها استفاده نمایید. به کارگیری آباژورهای پایه دار در کنار کفپوش بامبو از ایده  هایی است که می توانید برای به روز کردن دیزاین خانه مورد استفاده قرار دهید.

مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند
مهندسی ساز شما را با طراحی داخلی سال دنیا آشنا میکند

٭ دعوت از طبیعت به خانه : از ایده هایی که در سال ۲۰۱۹ مورد استفاده قرار گرفته و در سال ۲۰۲۰ نیز به چشم می خورد، استفاده از ایده هایی است که یاد آور طبیعت در خانه باشد. برای مثال استفاده از رنگ های موجود در طبیعت می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد. برای مثال می توانید از رنگ هایی هم چون سبز، صورتی مات، آبی و خردلی استفاده کنید. هم چنین بهتر است از المان هایی که مخمل، چوب و چرم در آن ها به کار رفته است، استفاده نمایید. استفاده از انواع کاغذ دیواری با طرح برگ نیز می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد.

٭٭٭ هر سال یک رنگ و یک طرحی از دکوراسیون داخلی وارد بازار میشود. که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند. که می توانند بهترین آثار را خلق کنند. ٭٭٭

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید