دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز

0
173
دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز
دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز

دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز

” از طراحی داخلی نترسید چیزی که استادم به من یاد داده است ، این است که خودتان تمام کار را انجام دهید. همه ی طراحان داخلی مورد علاقه من خودآموز بودند.”  ماکس هامفری

دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز : دکوراسیون داخلی چیست؟ دکوراسیون داخلی هنر تزیین یک خانه مسکونی یا تجاری است، و با توجه به ترجیحات و سبک شخصی مشتری انجام می شود، که این هنر شامل انتخاب طرح های رنگی ، نوع کفپوش ، نوع مبلمان ، آثار هنری و لوازم جانبی است. که محل مورد نظرتان را به یک مکانی با طراحی زیبا و دلپذیر تبدیل می کند. ما در این مقاله سعی داریم که این هنر زیبا را بر اساس دکوراسیون داخلی مهندسی ساز بیان کنیم، لطفا با ما همراه باشید.

سبک های طراحی داخلی

سبک های طراحی داخلی مدام در حال تغییر است و مطابق با زمان و مدهایی که انتخاب می شوند، مثلا رنگ سال متغیر است. در طی سال ها سبک های بیشماری در طراحی وجود داشته است ، اما ما اینجا محبوب ترین ها را به شما می گوییم.

٭ طراحی داخلی سبک ساحلی :ساحل استایل مناسب برای کسانی که می خواهند ساحل و اقیانوس را وارد زندگی روزمره خود کنند. رنگهای به کار رفته در این سبک زیبا شامل رنگ های سفید ، آبی ، سبز و نارنجی است.  لوازم جانبی شامل صخره های اقیانوس قاب ، پوسته های دریایی ، عناصر چوب و مبلمان گاه به گاه برای ایجاد فضایی آرامش بخش است. ایده های طراحی داخلی به سبک ساحلی همه چیز در مورد آرامش کشیده شده است؛ یک طرح رنگی ساده و سبک که با مواد طبیعی و مقدار زیادی نور طبیعی تکمیل شده است، همه با یکدیگر همکاری می کنند تا به شما کمک کنند فضای ایجاد شده را به راحتی در اختیار داشته باشید. اگر ایده هایتان برای طراحی داخلی به سبک ساحلی بدون مواد طبیعی باشد، میتوانید از مواد مصنوعی به جای طبیعی استفاده کنید. چوب و پنبه برای افزودن یک حس گرم و نوستالژی به دکوراسیون داخلی بسیار عالی خواهد بود. سنگ از جمله مواردی می باشد که برای کف آشپزخانه ایده ی بسیار خوبی می باشد.

دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز
دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز

٭ دکوراسیون داخلی سبک مدرن : طراحی مدرن یک سبک براق و برجسته است که سادگی را بیشتر نشان میدهد. دکوراتورها در این سبک بیشتر از طرح های اصلی رنگ سفید ، خاکستری و سیاه استفاده می کنند.  این طرح ها تمیز و یکدست هستند.  البته گاهی در این سبک خطوط مستقیم و جسورانه ترجیح داده می شوند، که استفاده کنید، و طرحی نو بیافرینید، در ای سبک اصولا از عناصر و مواد طبیعی لوازم جانبی مانند قابهای چوبی ، تزئینات فلزی و مبلمان چوبی و استیل استفاده می شود. سبک مدرن بر فرم‌های مرتب، الگوهای معاصر و یک جریان یکدست بین فضاهای داخلی و خارجی استوار است که باعث ایجاد آرامش و راحتی و شیک بودن می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم در سبک دکوراسیون مدرن، پنجره‌های بزرگ هستند. در این سبک اصطلاحا گفته می‌شود که خانه‌های مدرن، فضاهای داخلی را بیرون برده و برعکس آن فضاهای خارجی را به داخل منزل می‌آورند. این عبارت عجیب به دلیل استفاده از در و پنجره‌های بزرگ در خانه‌های به سبک مدرن است که باعث می‌شود به راحتی از داخل خانه بیرون را مشاهده کرده و نور کافی نیز به داخل منزل برسد. شما می‌توانید بدون اینکه خرابی زیادی داشته باشید، بیرون را با زیبایی تمام به درون منزل خود بیاورید. پنجره‌ها را بدون پرده بگذارید یا نورگیر سقفی قرار دهید. می‌توانید از کاغذ دیواری نیز استفاده کرده و یا وسایل دیگری را به شکل طبیعی در اتاق خود قرار دهید که با نور طبیعی کاملا منطبق شوند. رنگ‌های خنثی و گاهی تیره نیز یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی دکوراسیون مدرن هستند. رنگ‌های تیره باعث ایجاد سبکی ویژه و خاص شده و از فاکتورهای مهم ایجاد دکوراسیون مدرن هستد. وسایل دکوراسیون اتاق در سبک مدرن نیز معمولا به میز کاناپه و وسایل معدود دیگری محدود  می‌شوند.

٭ دکوراسیون داخلی سبک معاصر : سبک معاصر نوعی نرم تر از طراحی مدرن است. که اغلب با مدرن اشتباه گرفته می شود زیرا همچنین دارای ظاهری تمیز با خطوط مستقیم است.  و نشست رنگ های جسورانه، مثلا نرم و خنثی را امکان پذیر می کند. سبک معاصر با طراحی مدرن متفاوت است زیرا سبک آن همیشه در حال تغییر است. و تمرکز این سبک بر روی طرح ها و روندهای امروزی است و با آنها تغییر می کند. در واقع آنچه امروزه طراحی معاصر را تعریف می کند ممکن است در آینده آن را تعریف نکند. رنگ های سفید، سیاه و خنثی از رنگ های اصلی در طراحی داخلی به سبک معاصر میباشد. پالت رنگی برای این سبک طراحی از رنگ های روشن و تیره پوشیده شده است. رنگ سیاه گاهی اوقات برای زمینه استفاده میشود و نماد سبک معاصر است. اصالت، سادگی، پیچیدگی نامحسوس، بافت و خطوط منظم از ویژگی های سبک معاصر در طراحی داخلی ست. این سبک دکوراسیون، فضا را بیشتر از اشیاء نشان میدهد. با تمرکز بر رنگ، فضا و شکل، طراحی به سبک معاصر میتواند نمایی براق و تازه داشته باشد.

٭ سبک دکوراسیون داخلی شهری : در این سبک از عناصر و دکوری جاتی استفاده می شود که حس و حال فضای شهری را در داخل خانه به وجود می آورد و به آن جلوه ای مدرن و منحصر به فرد می دهد. سبک شهری از نظر ظاهری به سبک دکوراسیون صنعتی که قبلا آن را معرفی کردیم، بسیار شبیه است ولی به طور کلی نسبت به آن، ظرافت و زیبایی بیشتری را در خانه ایجاد می کند. ناگفته نماند که سطوح انعکاسی و آینه ها در این سبک، نقش مهمی را اجرا می کنند که باعث می شوند، محیط خانه از آن چه که هست، بزرگ تر و روشن تر به نظر بیاید.

دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز
دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز

٭ دکوراسیون داخلی سبک روستیک یا روستایی : سبک روستیک مواد طبیعی و عناصر روستایی را برای تأمین محیط زندگی در مزرعه در فضای باز برجسته می کند. قرمز رنگ غالب با رنگهای یه مقدار نرم تر بیانگر این سبک زیباست. سبدهای حصیری ، پالت و قطعات چینی سفید از لوازم جانبی محبوب این سبک است. برای اینکه خانه شما به سبک دکوراسیون روستیک دست یابد باید عوامل طبیعت وارد خانه شود. نزدیک کردن خانه به طبیعت مانند این است که از لوازم طبیعی در خانه استفاده شود. مهم نیست خانه‌ای که در ذهن دارید در کنار دریاچه قرار دارد یا در کوهستان، تنها کافی است عواملی که یک خانه را جنگلی می‌کند یا به آن نزدیک می‌کند در خانه قرار گیرد. درختان، تنه درختان و حتی چوب‌های برش خورده آن‌ها اولین و ابتدایی‌ترین مواردی هستند که می‌توانند در خانه جای گیرند و حس و حال یک خانه روستایی را پدید آورند. گاهی چیدن یک ست از میز و صندلی تفریحی بیرون منزل و در دکوراسیون تراس یا بالکن نیز همین  حال و هوای خانه‌های روستایی را در ذهن تداعی می‌کند.

٭ دکوراسیون داخلی سبک بوهمیان : یک کلمه برای توصیف این سبک وجود دارد و آن جسورانه است، سبک بوهمی روشن و رنگی است. از رنگهای اصلی ، قرمز ، زرد و آبی با زمینه های صورتی ، بنفش عمیق و نارنجی استفاده می شود. قطعات مبلمان چوبی که با مواد مخمل خواب دار پوشانده شده اند با تزیینات راه راه ، هندسی و گلدار توری تزئین شده اند. نشان از این سبک زیباست، سبک بوهمی برای افرادی است که ممکن است از سفر و فرهنگ الهام بگیرند. شاید در نگاه اول سبک و سیاق زندگی بوهمیان شما را به یاد سلایق سرخ پوست‌ها و یک زندگی کولی وار بیاندازد، اما جالب است بدانید که بوهمیان یا همان ساکنین بوهمیا، منطقه‌ای که در جمهوری چک واقع شده، افرادی هستند که در زمان پادشاه سابق آن منطقه در قرن بیستم می‌زیسته‌اند. با این توضیحات به سراغ دکوراسیون بوهمیان می‌رویم تا ببینیم آن‌ها در مورد رنگ‌ها، دکوراتیو خانه، مبلمان و اکسسوری‌های منزل چه فکری می‌کنند و در این سبک در حالی که برای دکوراسیون بوهمیان هیچ دستور و قاعده‌ای برای رعایت رنگ وجود ندارد، اما چیزی که در اغلب آن‌ها قابل مشاهده است استفاده از رنگ‌های گرم و خاکستری است. رنگ‌هایی که می‌توان از شباهت به ترکیب فلزات و جواهرات با هم تشکیل می‌شوند. این صحبت‌ها شما را به فکر در مورد رنگ‌هایی می‌اندازد که شامل؛ قهوه ای تیره، استفاده از چوب‌های روغن خورده در خانه، قهوه ای روشن ،طیف‌های دیگر چوب، سبز و خاکستری است و با نارنجی اشباع شده، پرتقالی روشن و آبی یخی ترکیب می‌شوند. ترکیب کردن و ست کردن این رنگ‌ها با هم و ایجاد لایه‌های رنگی همان چیزی است  که شما را از دیگران متمایز می‌کند و باعث می‌شود خاص به نظر برسید. پس آن‌ها را دست کم نگیرید. دکوراسیون چگونه عمل می‌کنند.  در حالی که برای دکوراسیون بوهمیان هیچ دستور و قاعده‌ای برای رعایت رنگ وجود ندارد، اما چیزی که در اغلب آن‌ها قابل مشاهده است استفاده از رنگ‌های گرم و خاکستری است. رنگ‌هایی که می‌توان از شباهت به ترکیب فلزات و جواهرات با هم تشکیل می‌شوند. این صحبت‌ها شما را به فکر در مورد رنگ‌هایی می‌اندازد که شامل؛ قهوه ای تیره، استفاده از چوب‌های روغن خورده در خانه، قهوه ای روشن ،طیف‌های دیگر چوب، سبز و خاکستری است و با نارنجی اشباع شده، پرتقالی روشن و آبی یخی ترکیب می‌شوند. ترکیب کردن و ست کردن این رنگ‌ها با هم و ایجاد لایه‌های رنگی همان چیزی است  که شما را از دیگران متمایز می‌کند و باعث می‌شود خاص به نظر برسید. پس آن‌ها را دست کم نگیرید.

دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز
دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز

٭ سبک دکوراسیون داخلی وینتج : وینتج شاید یک سبک کلاسیک محسوب شود اما آنچه که امروز به طور کلی میتوان گفت و اینگونه در ذهن مردم نقش بسته است این است که وینتیج سبکی نوستالژیک با عناصر کهنه و قدیمی است که یادآور خاطرات سالهای دور و گذشته باشد و قاعده و الگوی خاصی ندارد. رنگهای اصلی آن خنثی است: قهوه ای ، سفید و خاکستری.  سبک وینتج شامل جنبه های معاصر ظاهری است و با الهام از این سبک می توان طرحی خاص و متفاوت داشت.  این سبک جز بهترین سبکها در دکوراسیون داخلی مهندسی ساز است چون خاص و بی نظیر است، این طرح ها می توانند مثلا مبلمان خرد شده ، آجر در معرض پوسیدگی ، صندلی های زنگ زده و چوب های پیر باشد در این طرح گذشته را با عناصر موجود ترکیب می کند تا ظاهری بی موقع و تازه به وجود آورد.تاریخچه این سبک به بعد از پایان یافتن جنگ جهانی دوم در اروپا برمی گردد که مردم پس از جنگ برای ساختن خانه‌هایشان به خریدن اشیا دست دوم و قدیمی روی آوردند. سبک وینتیج از اوایل سال ۱۹۹۰ میلادی به این ترتیب مورد توجه مردم قرار گرفت.

٭ دکوراسیون داخلی سبک آسیایی : سبک طراحی آسیایی از عناصر طبیعت برای احساس آرامش استفاده می کند.  رنگهای سفید ، سبز ، بلور و نوتال طرح های اصلی رنگی هستند.  نور طبیعی با پوشش های پنجره ای محدود مورد نظر است تا بیشترین میزان نور خورشید را در یک اتاق قرار دهد.از پارچه ها و در این سبک از  چاپ های الهام گرفته شده آسیایی به عنوان طرحی خاص برای صندلی ها ، بالش ها و سایر پوشش ها استفاده می شود.  برای افزودن لمس های طبیعی ، گیاهان کوچک در سراسر این طرح پخش می شوند. محوریت اصلی این سبک زیبا و جذاب، آرامش و تعادل در آن است. همچنین در سبک دکوراسیون آسیایی، تفکرات عمیق فلسفی و معنوی را در تمامی کلیات و جزئیات آن می توان مشاهده نمود. یکی از جالب ترین ویژگی های این سبک قابلیت انعطاف پذیری آن نسبت به سلیقه ها و تفکرات مختلف است. به طور مثال ممکن است فردی با این سبک، محیطی آرامش بخش و خنک را خلق کند در صورتی که فردی دیگر می تواند با استفاده از دکوراسیون آسیایی محیطی مرموز و دلهره آور را ایجاد نماید. یکی از نکات مهم در رنگ آمیزی در دکوراسیون آسیایی هماهنگی میان تمامی اجزای منزل است. زمانی که دکوراتور تصمیم به رنگ آمیزی منزل دارد می بایست تمامی بخش ها مانند دیوارها، سقف، مبلمان، آشپزخانه و … را در نظر گرفته و کلیت کار را فراموش نکند. رنگ های به کار رفته با توجه به منطقه آسیایی می توانند متفاوت باشند، به طور مثال در ژاپن از سیاه و سفید به همراه رنگهایی استفاده می شود که تداعی کننده طبیعت باشند و یا در کشورمان ایران، از رنگ های آجری، فیروزه ای، خاکی و … استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی که همه را دوست دارد

٭  از دیدگاه دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز، اگر از کسی در مورد طراحی داخلی ایده آل خود سؤال می کنید ، مطمئناً پاسخ های زیادی را خواهید گرفت.از آنجا که هر کسی سلیقه ی منحصر به فرد خود را دارد ، می تواند با درستی طراحی کنند ایده ی خود را طراحی کند. اینکه فضای داخلی خود را چگونه می توانند بسازند، این طراحی میتواند به عنوان یک پسوند شخصیت برای آن فرد باشد، اگرچه كسی كه طراح داخلی میداند، علم آن را دارد، كاملاً معتبر است. اما این امر می تواند برای طراحان یک چالش باشد که با توجه به اینکه همه افراد دارای سلیقه ها و گزینه های مختلفی هستند، بتوانند طراحی فوق العاده ای داشته باشد. طراحی یک اتاق می تواند برای مخاطبان گسترده ای جذاب باشد و یا  دشوار.  با این حال، پس از بررسی شباهت های موجود در روند دکوراسیون فعلی ، ویژگی های زیر بیشترین جست و جو را دارند و افزودنیهای عالی برای هر اقامتگاهی هستند. اگر از هر کسی که در یک اتاق یا دفتر کوچک کار میکند. بپرسید که چه چیزی را می پسندن به احتمال زیاد فضای بیشتر است. اگر چه اقامت در یک منطقه ی کوچک احساس راحتی و گرما را به وجود می آورد، اما طراحی های مدرن شهری با استفاده از فضا برای حداکثر کارایی، نیز حول محور خود میچرخد. و خانه شهری برای مقابله با آن ، خانه ها به عنوان فزاینده ای متصل می شوند.  اتاقهای نشیمن ، آشپزخانه ها و اتاقهای غذاخوری را در یک فضای واحد ترکیب می کنید.  این امر به همه اتاق ها می تواند از فضای باز تری برخوردار شوند و در ضمن به طراحان نیز این امکان را می دهند تا از یک موضوع اصلی پیروی کنند و فضای یکدست تری را تزیین کنند.

دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز
دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز

٭ روشنایی مناسب :  در طول روز ، خصوصاً در خانه هایی که دارای پنجره های بزرگ و باز هستند ، استفاده از نور مصنوعی جهت روشنایی مهم نیست.  بدن انسان در نور طبیعی خورشید احساس راحتی بیشتری می کند، بنابراین شمول چراغهای سقفی و پنجره های کمان باعث می شود مقدار زیادی از نور در طول روز وارد خانه شود. اگرچه در شب، همه چیز متفاوت است. به طور سنتی، استفاده از لامپ های رشته ای باعث دعوت از نور می شود، با توجه به اینکه اکنون فناوری لامپ های LED ارزان قیمت این امکان را برایمان فراهم میکند که نور کافی در خانه داشته باشیم، خانه های مدرن اغلب مجهز به نورپردازی LED روشن و خاموش کنترلی هستند که امکان کنترل بیشتر در روشنایی اتاق را فراهم می آورد. همچنین گزینه های RGB برای طیف بیشتری از نورهای رنگی نیز وجود دارد.

٭ طراحی ظریف : شاید تفاوت اصلی بین معماری کلاسیک و مدرن ظرافت در ظاهر کارهای آنها باشد. طراحی کلاسیک به ایجاد تصویر جسورانه بسیار وابسته بود و روشهای معمول آن منحنی و الگوی قابل توجه بود.  هرچند ، اکنون ، این رویکرد شاید دیگر کم رنگ باشد ولی اکثریت قریب به اتفاق مردم عاشق طرح های نادیده گرفته و خاموش هستند که بر روی چشم سبک تر است. خانه ای که با ظرافت در ذهن طراحی شده است نه تنها عالی به نظر می رسد بلکه بی انتهاست. این به فضای داخلی جذابیت جهانی می بخشد که می تواند متناسب با هر سبکی باشد.

٭ تهویه طبیعی : در مناطقی که باد زیادی دارند، به نظر می رسد جلوگیری از ورود هوای خارج از هوا مسدود باشد. اگرچه ، برای مناطقی که از هوای خشک و گرم برخوردار هستند ، تکیه بر تهویه طبیعی منطقی تر است.  بیشتر فضای داخلی مدرن دارای فضاهای باز هستند که با استفاده از پنجره ها و دهانه های بزرگ به طور طبیعی روشن می شوند ، و نور کافی وجود دارد. اینها را می توان باز کرد تا در هوای تازه قرار گیرد تا گردش هوا را ترویج کند. یک روش شگفت انگیز برای عملی کردن این امکان ، درج پنجره های بزرگ و دریچه های بزرگ برای استراتژیک برای حداکثر جریان هوا است.

دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز
دکوراسیون داخلی در مهندسی ساز

٭ مبلمان راحت :  برخلاف فضاهای عمومی که مبلمان برای پذیرایی تعداد بیشتری از افراد طراحی شده است ، مبلمان داخلی باید به گونه ای طراحی شود که بیشتر به راحتی آن تاکید می شود.  بسیاری موافقند که هیچ چیز آزاردهنده تر از نشستن روی صندلی سفت و سخت در حالی که در یک شرکت منتظر هستید نیست. این امر نباید در مبلمان خانه وجود داشته باشد ، به ویژه که خانه ها باید مکان هایی باشند که حداکثر امداد راحتی را داشته باشند. هنگامی که در فروشگاه مبلمان هستید ، مشکلی ندارید که گزینه های مختلف مبلمان موجود را برای پیدا کردن موردی که متناسب با سلیقه شما باشد ، پیدا کنید.

٭ اندازه نسبت های داخلی را رعایت کنید :  اگرچه مبلمان با اندازه های بزرگ میتوانند سطح جدیدی از زیبایی شناسی را به اتاق اضافه کنند ، اما این قدرت را دارد که به طور کامل ظاهر را در همان زمان نیز خراب کند.  موارد اضافی که در اتاق ایجاد می شود باید ضمن توجه به نحوه عملکرد آنها با یکدیگر هماهنگ باشند، اندازه مبلمان نیز باید با ویژگی های یک اتاق مانند پنجره ها، درها و ابعاد اتاق باید هماهنگ باشد. برای این منظور ، این می تواند سودمند باشد که به دنبال یک طراح داخلی باشید ، زیرا تجزیه و تحلیل آنها باعث می شود طراحی داخلی متعادل راحت تر شود. و بهتر بنظر برسد و هماهنگی در دکوراسیون احساس شود.

٭٭٭ طراحی و دکوراسیون داخلی امروزه به یکی از شغلهای لوکس و پرطرفدار در میان مردم تبدیل گشته است. همچنین در گذشته نه چندان دور، اهمیت زیادی به روش چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل داده نمی شود و همیشه از طرح های تکراری استفاده می شده است. اما امروزه افراد زیادی را می بینیم که در جستجوی سبک دکوراسیون دلخواهشان بوده و به دنبال سبکی خاص برای فضای داخلی منزلشان می باشند. و این یعنی اهمیت دادن به دکوراسیون داخلی. ٭٭٭

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید