قیمت طراحی آرایشگاه

0
4784
قیمت طراحی آرایشگاه
قیمت طراحی آرایشگاه

قیمت طراحی آرایشگاه : آرایشگاه ها این روزها جزو پر رفت و آمد ترین فضاهای شهر به شمار می روند. این سالن ها محل گذران اوقات بسیاری از افراد هستند. بسیاری از کسانی که به آرایشگاه ها مراجعه می کنند، اوقات طولانی مدتی را در این مکان ها می گذرانند و مسلما دوست دارند این اوقات را در فضای مطبوعی سپری کنند. همین موضوع است که باعث اهمیت دکوراسیون این سالن ها می شود. یک آرایشگاه با توجه به عملکردهای خاص خود نیازمند فضایی است که همه امکانات و خدمات لازم را جهت استفاده کارکنان و مشتریان فراهم کند و علاوه بر آن دکور زیبایی نیز داشته باشد.

قیمت طراحی آرایشگاه یک مسئله مهم میان آرایشگران است اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که قیمت طراحی آرایشگاه در برابر سودی که بعد از طراحی آرایشگاه به دست خواهید آورد بسیار ناچیز است. حال قبل از اینکه بخواهیم قیمت طراحی آرایشگاه را بدانیم باید طراحی آرایشگاه و عوامل دخیل در قیمت طراحی آرایشگاه را بدانیم.

طراحی آرایشگاه برای کسب و کار شما یک گام مهم، اما سرگرم کننده و با ارزش است.

سالن شما جهت کسب و کار شما است پس باید طراحی آرایشگاه شما به نحوی باشد که مشتریان را به سمت شما بکشاند. سالن هایی که به طراحی آرایشگاه خود اهمیت زیادی داده اند و به زیبایی طراحی شده اند، مشتریان بیشتری را جذب می کنند و سطح اعتماد بیشتری در مشتریان خود ایجاد می کنند.

طراحی آرایشگاه

در ادامه فاکتورهای مهم در طراحی آرایشگاه را مورد بررسی قرار می دهیم.

نورپردازی آرایشگاه

یکی از مهمترین ویژگی های طراحی آرایشگاه، نور است. نور طبیعی همیشه به نور مصنوعی ترجیح داده شده است. اگر پنجره داشته باشید می توانید از آنها استفاده کنید. فضای خود را تنظیم کنید تا هر قسمت بتواند از نور مستقیم خورشید بهره مند شود. اما اگر پنجره های بزرگ نداشته باشید، راه های دیگری نیز وجود دارد.

قیمت طراحی آرایشگاه
قیمت طراحی آرایشگاه

روشنایی در یک طراحی آرایشگاه، بیشتر از هر اتاق یا ساختمان دیگری کاربرد دارد. این کار به کارمندان شما کمک می کند تا کار کنند، مشتریان را به وضوح ببینند و مطمئن شوند که همه چیز به خوبی انجام می شود. بنابراین، روشنایی به طور مستقیم بر کیفیت کار می تواند تاثیر بگذارد. حتی بهترین آرایشگرهای کوتاهی مو، متخصص ناخن یا آرایشگرهای صورت نمی توانند کار خود را در نور کم انجام دهند. همچنین یک عامل روانشناختی وجود دارد: برای مثال، عدم وجود نور طبیعی در محل پذیرش، تمرکز بر روی وظایف را سخت تر می کند و همچنین می تواند تاثیر منفی بر مشتری داشته باشد.

در انتخاب رنگ نور بهترین گزینه استفاده از هر دو رنگ زرد و سفید است چرا که رنگ پوست را بهتر نشان می دهد. برخی از سالن ها لامپ های حبابی در اطراف آینه نصب می کنند درست مثل آینه هایی که گریمورهای سینمایی دارند، این سبک بیشتر در سالن های زیبایی اروپایی دیده می شود اما در کشورهای آسیایی نصب نور در سقف کاربرد بیشتری دارد.

پروژه طراحی نورپردازی آرایشگاه شما باید قبل از اینکه شروع به بازسازی آرایشگاه و آماده سازی آن در طراحی داخلی عمومی به جریان بیفتد، آماده شده باشد. مهم این است که بدانید چه نوع نورپردازی از همان ابتدا باید آغاز شود، از آنجایی که نور بر طرح داخلی مانند موقعیت درب ها، سوکت ها، مبلمان و دکوراسیون تاثیر می گذارد، پس باید تمامی جوانب در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، اگر شما برای طراحی آرایشگاه خود در سالن نیاز به فضا برای چراغ های کف، لوازم جانبی سقف برای نورپردازی در میز پذیرش و یا حتی سوکت برای روشنایی میز دارید باید قبل از آن که شروع به بازسازی سالن خود کنید آن را در برنامه قرار داده باشید.

دکوراسیون آرایشگاه

سبک دکوراسیون داخلی ، معرفی شخصیت شما به عنوان صاحب سالن می باشد.

مقادیری که می خو اهید در خدمات شما منعکس داده شود و همچنین فضایی که قصد دارید مشتریان شما آن را تجربه کنند را تجزیه و تحلیل کنید. گزارشی صریح و واضح از اهداف اصلی به شما کمک می کند تا بتوانید سبک دکوراسیون مورد نظر خود را به سادگی پیدا کنید.

هنگامی که کانسپت شما به خوبی تعریف شود، شما می توانید سبک دکوراسیون مورد نظر خود را مشخص کنید.

در ادامه برخی از سبک های دکوراسیونی که بیش ترین کاربرد را در سالن های زیبایی دارد را معرفی می کنیم:

سبک مینیمال

سبک مینیمال امروزه جزو سبک هایی است که به سبب سادگی و شفافیتی که در فضا ایجاد می کند، در میان مردم طرفداران بسیاری دارد. همانطور که می دانید شعار این سبک دکوراسیون” کمتر، بیشتر است”. بنابراین این سبک دکوراسیون برای پایه و اساسش به عناصر قوی نیازمند است. بنابراین مهم است که در دکوراسیون فضایی با این سبک دکوراسیون از خطوط مستقیم و همچنین از حداقل جزئیات استفاده شود. افزودن رنگ های روشن و پاستلی نیز یکی از راه های جذاب دیگر برای ایجاد یک سالن مینیمالیستی است.

قیمت طراحی آرایشگاه
قیمت طراحی آرایشگاه
سبک کلاسیک

اگر قصد دارید تا بر کیفیت بالای محصولات خود تأکید کنید و بر مشتریان حس قرار گرفتن در فضای مجلل را القا کنید، این سبک دکوراسیون را به شما پیشنهاد می کنیم. بنابراین شما باید از رنگ ها، بافت ها و منسوجات غنی با به کار بردن جزئیاتی به رنگ طلایی، نقره ای و یا رزگلد استفاده کنید. همچنین استفاده از لوسترهای بزرگ برنجی و یا کریستالی در این سبک دکوراسیون کاربرد فراوانی دارد. باید خاطر نشان کنیم که این سبک دکوراسیون این روزها در دکوراسیون سالن های زیبایی در ایران طرفداران زیادی دارد. سبک های دیگر دکوراسیون نیز با توجه به سلیقه و روحیات صاحبان سالن های زیبایی به کار می روند، اما این دو نوع سبک دکوراسیون برای سالن های زیبایی طرفداران زیادی دارند.

قیمت طراحی آرایشگاه
قیمت طراحی آرایشگاه

طراحی دکوراسیون آرایشگاه را اگر بخواهیم در یک دسته بندی کلی قرار دهیم می توانیم به شش مورد اساسی توجه داشته باشیم.

جذابیت دکور آرایشگاه : در مرحله اول جذابیت دکور آرایشگاه است که با بهره گیری از المان های مرتبط با کار شما برای یک طراحی دکوراسیون زیبا و شیک، به انجام می رسد. این مهم را شما می توانید با استفاده از یک دکوراتور خبره و کار بلد به نمایش بگذارید.

هارمونی رنگ : هارمونی رنگ مورد دومی است که باید مد نظر قرار داده شود. همان طور که می دانید اصلی ترین فرایند برای تغییر تم رنگی دیوار پوش ها و کف پوش های سالن هستند اما اگر نمی خواهید هزینه زیادی را متحمل شوید می توانید با در نظر گرفتن روانشناسی رنگ ها جذابیت را با وسایل پیرامون خود به انجام برسانید.

راحتی : راحتی اصل سوم در دکور آرایشگاه به شمار می آید. اگر مشتریان شما باید برای دریافت خدمات شما منتظر بمانند به شما توصیه می کنیم حتما فضای آرام و بدون تنشی را برای آن ها مهیا کنید.

شادی و نشاط : شادی و نشاط در فضای دکور آرایشگاه چهارمین مورد از شش اصل به شمار می آید. به همین خاطر بهره گیری از تم های رنگی شاد بدون اینکه فضا را شبیه به مهد کودک کند و رعایت المان های ایجاد فضای شاد در طراحی دکوراسیون آرایشگاه را به شما توصیه می کنیم.

هماهنگی بین عناصر دکوری : هماهنگی بین عناصر دکوری مورد پنجمی است که باید به آن توجه شود. همان طور که می دانید باید بین وسایل دکوری انتخابی شما یک تناسب و هماهنگی وحود داشته باشد تا نظم در فضا حاکم شود.

سبک دکوراسیون : اصل ششم توجه به سبک دکوراسیون است که باید برای طراحی دکوراسیون آرایشگاه مد نظر قرار دهید. اگر می خواهید سبک کلاسیک، مدرن یا سلطنتی داشته باشید باید وسایل دکوراسیون داخلی خود را در این راستا تهیه کنید.

انتخاب کفپوش در آرایشگاه

از آن جایی که آرایشگاه مکان پر رفت و آمدی می باشد، انتخاب کفپوش مناسب در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. کفپوشی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد، باید به راحتی تمیز شود و بر اثر رفت و آمد بالا در طولانی مدت دچار آسیب دیدگی نشود.

بخش های مختلف سالن های زیبایی

سالن زیبایی در قسمت دکوراسیون به طور کلی دارای دو بخش است ،بخش اول شامل قسمت مدیریت و پذیرش و فضای نشیمن مشتری و بخش دوم هم دارای فضای اصلی که انجام کلیه خدمات زیبایی و آرایشی شامل میکاپ، مانیکور و پدیکور،ماساژ، بخش پوست و مو و … می باشد.

قیمت طراحی آرایشگاه
قیمت طراحی آرایشگاه
نکات طراحی بخش های مختلف آرایشگاه زنانه

در طراحی دکور آرایشگاه به چه نکاتی باید توجه کرد:

  • میز مخصوص پدیکور و مانیکور
  • طراحی اتاق پدیکور و مانیکور و میز مخصوص پدیکور و مانیکور
  • طراحی اتاق اپیلاسیون
  • طراحی سالن عروس
  • استفاده از رنگ های روشن جهت نشان دادن تمیزی و بهداشت
  • استفاده از یک تم زیبا و معمولاً رنگ های روشن به زیبایی و بزرگ تر جلوه دادن سالن آرایشگاه و نیز کمک به نشان دادن تمیزی سالن آرایش می­کند
  • اتاق مخصوص شینیون
  • فضای مخصوص کپ کار

طراحی بخش مدیریت و میز پذیرش آرایشگاه

طراحی این بخش که معمولا در ورودی سالن می باشد باید به گونه باشد که؛ اول از همه چشم نواز باشد و تاثیر اولیه ی مناسبی بر روی مراجعه کننده داشته باشد و در نگاه اول معرف زیبایی سالن شما باشد و دوم اینکه با سایر قسمت های سالن بصورت کامل هماهنگی داشته باشد و تم یکسان و مناسبی با دیگر بخش های سالن شما داشته باشد. وابسته به اینکه از طراحی کلاسیک استفاده شده است و یا طراحی مدرن، چیدمان میز پذیرش، جنس، رنگ و حتی اندازه ی آن متغیر می باشد.

قیمت طراحی آرایشگاه
قیمت طراحی آرایشگاه

رنگ در طراحی آرایشگاه

همانطور که می دانید مهم ترین و تأثیرگذار ترین عامل در دکوراسیون سالن زیبایی بعد از طراحی فضاها، رنگ می باشد.

چطور بهترین رنگ سالن زیبایی را انتخاب کنیم؟

هر یک از رنگ های موجود در محیط اطرافمان تاثیر خاصی بر روحیات و احساسات ما خواهند داشت. در نتیجه در انتخاب آنها باید دقت کافی داشت و بر اساس ویژگی های مورد نظر باید بهترین گزینه را انتخاب نمود. در انتخاب رنگ آرایشگاه لازم است به چند مساله توجه داشته باشیم که عبارتند از:

اندازه سالن زیبایی

سالن های زیبایی زنانه و مردانه از نظر ابعاد با هم تفاوت زیادی دارند و افراد فعال در این حوزه، در بسیاری از مواقع با مشکل کوچک بودن سالن مواجه هستند. اگر سالن آرایشگاه کوچک می باشد، بهتر است از رنگ های خنثی و روشن استفاده شود. رنگ هایی مانند قرمز باعث تحریک چشم شده و باعث میشود تا دیوار اتاق نزدیک تر بنظر برسد و در نتیجه فضا کوچک تر از اندازه واقعی جلوه داده میشود. رنگ های سفید، آبی و رنگ های خنثی میتوانند محیط را بزرگتر نشان دهند. برای میحط هایی با سقف بلند می توان از رنگ های سبز تیره، قرمز و قهوه ای استفاده کرد تا سقف پایین تر بنظر برسد.

قیمت طراحی آرایشگاه
قیمت طراحی آرایشگاه

اگر سالن دارای راهروهای باریک و طولانی باشد، بهتر است رنگ دیوارها روشن و خنثی انتخاب شوند و برای انتهای راهرو از رنگ های قهوه ای، قرمز و سایر رنگ های تیره و گرم استفاده کنید.

انتخاب دو رنگ برای سالن زیبایی زنانه

پالت های رنگ در اغلب مواقع ۴ تا ۵ رنگ را برای ست کردن در محیط پیشنهاد می دهند. اما برای فضاهایی مانند سالن زیبایی که خلوت بودن و نظم اهمیت زیادی دارد، بهتر است از دو رنگ استفاده شود. البته، اگر سالن شما فضای زیادی دارد و با مشکل کمبود فضا مواجه نمی باشید، می توانید تعداد رنگ ها را کاملا با دقت و هوشمندانه افزایش دهید.

رنگ دکور آرایشگاه زنانه
مخاطب را بشناسید

با توجه به خدماتی که سالن زیبایی ارائه می دهد و شهر و منطقه ای که در آن فعالیت دارید، مخاطبان اصلی و هدف شما متفاوت خواهند بود. سعی کنید ابتدا شناخت کلی درباره گروه سنی مخاطبان، فرهنگ و سلیقه آنها بدست آورید و بر همین اساس رنگ ها را انتخاب کنید.

قیمت طراحی آرایشگاه
قیمت طراحی آرایشگاه
برندینگ را در نظر بگیرید

از مهم ترین نکات در انتخاب رنگ سالن زیبایی، توجه به برندینگ می باشد. هر یک از سالن های زیبایی و سایر کسب و کارها لازم است نشانه های منحصر به فردی داشته باشند. به عنوان مثال ممکن است شما به عنوان مدیر سالن زیبایی ترکیب رنگ سفید و بنفش را برای برند خود انتخاب کنید. این رنگ در لوگو و تبلیغات شما لازم است به کار رود و در فضای داخلی سالن نیز باید به خوبی نمایش داده شود. در این صورت، اگر فضای داخلی سالن کوچک می باشد و نمی توانید از بنفش برای دیوارها استفاده کنید، بهتر است دیوارها را سفید و مبلمان را بنفش انتخاب نمایید. انتخاب رنگ بر اساس اصول برندینگ می تواند به فضای داخلی سالن شما هویت ببخشد و اعتماد و اعتبار شما را در ذهن مشتری افزایش دهد.

قیمت طراحی آرایشگاه

همانطور که گفته شد عوامل بسیاری در طراحی آرایشگاه دخیل هستند در نتیجه قیمت طراحی آرایشگاه وابسته به عوامل بسیاری است. برای مشاوره رایگان و اطلاع دقیق از هزینه ها با شماره تماس بالای صفحه تماس بگیرید تا مشاورین ما در مهندسی ساز شما را راهنمایی کنند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید