زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

0
360
زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر
زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

آن ها به آرزوهای تو می خندند تا زمانی که بتوانی از آرزوهایت پول درآوری.

زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر: در دکوراسیون زیباترین طراحی داخلی خانه های جهان از وسایل لوکس و مدرن استفاده می شود و بی شک زیباترین خانه ها در سراسر دنیا متعلق به افراد سرشناس و ثروتمند است. خانه های زیبا دکوراسیون های متفاوت و جذابی دارند و می توانند ساعت ها توجه هر بیننده ای را به سوی خود جلب کنند. در طراحی داخلی خانه های رویایی و زیبا از دکوراسیون های داخلی با سبک های مدرن و کلاسیک استفاده می شود. استفاده از وسایل لوکس و چیدمان مناسب و بی نظیر وسایل در درون دکوراسیون هر یک از مکان های خانه نظیر اتاق خواب و پذیرایی و آشپزخانه و … دکوراسیون این منازل لوکس را از سایر خانه ها در سراسر دنیا متمایز کرده است.

ویژگی های زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

٭ آشپزخانه تمام سفید : خانه‌هایی با تم رنگی تمام سفید همواره مورد توجه بوده‌اند، همیشه دکوراسیون‌هایی با طیف رنگی سفید و روشن، به خصوص آشپزخانه‌های تمام سفید در معرض توجه خواهند بود.

٭ سینک‌های تمام استیل براق : سینک‌های ظرفشویی روز به روز زیباتر می‌شوند و هر روز شاهد انواع مختلفی از آن‌ها هستیم. این سینک ها می توانند زیبایی آشپزخانه شما را دگرگون کند.

٭ دیوارهای شاخص : دیوار شاخص در دکوراسیون منزل به دیوارهایی اطلاق  می‌شود که طرح و یا رنگشان نسبت به دیوارهای دیگر متفاوت است. این نوع دیوارها را به راحتی می‌توان با کاغذدیواری و یا رنگ کردن ایجاد کرد. از این نوع دیوارها در سال‌های اخیر استقبال فراوانی شده است، و باعث شده تا زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر در زمینه دکوراسیون داخلی داشته باشیم.

٭ استفاده از متن‌های هنری روی دیوار : تابلوهای هنری و یا وسایلی که روی آن‌ها متن‌های هنری، شعر و یا جملات معروف نوشته می‌شود، مدت‌هاست که در دکوراسیون منازل استفاده می‌شود؛ اما استفاده از متن‌های هنری روی دیوار منازل به تازگی مورد توجه واقع شده و با آن می‌توان به دیوارهای ساده را روحی دیگر بخشید.

٭ استفاده از آلیاژ برنجی : شاید بگویید که این آلیاژ دیگر جایی در دکوراسیون داخلی امروزی ندارد؛ اما آلیاژ برنج درخشان‌تر از همیشه به خانه‌ها بازگشته و شاهد استفاده از آن در خانه‌ها هستیم.

زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر
زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

٭ استفاده از طرح‌های گلدار : شاید این گونه به نظر برسد که استفاده از طرح‌های گلدار و رنگارنگ در دکوراسیون‌های مدرن و شیک امروزی جایگاهی ندارند؛ اما این نوع طرح‌ها با زیبایی و تنوعی که دارند، ظاهرا می توانند جای خود را در دکوراسیون خانه ها برای همیشه محکم و استوار داشته باشند.

٭  نکاتی برای داشتن طراحی داخلی منزل ٭

۱- شاید از آن افرادی باشید که کلکسیون از وسایل عتیقه دارید و آنها را در دکوراسیون خانه تان به کار میبرید یکی از قوانین در دکوراسیون داخلی این است که وسایل عتیقه یا قدیمی و در کنار وسایل جدید و مدرن ترکیب کنید.این چینش منزل شما را زیباتر می کند.

۲- همه دیوارهای خانه را تزیین یا شلوغ نکنید.روی یک دیوار تمرکز کنید.مثلا دیوار پشت تلویزیون را سنگ های آنتیک کار کنید یا کاغذ دیواری.

۳- اگر به نظرتان دکوراسیون خانه ای  که در آن زندگی می کنید سرد و بی روح است اضافه کردن گل و گیاه به آن جان و روح می بخشد.

۴-  اگر میخواهید برای دکوراسیون داخلی منزل اقدام کنید بهتر است با سبک هایی که در دکوراسیون داخلی وجود دارید آشنا شوید و بر اساس سلیقه و انتخاب خود یکی از آن ها را استفاده کنید.

GO BOLD۵  در فضاهای کوچک : چاپ های گرافیکی(GO BOLD) می توانند در فضاهای کوچک مانند روشویی سرویس بهداشتی تاثیر بزرگی داشته باشند. و باعث مدرن شدن و زیباتر شدن طراحی داخلی منزل شود.

زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر
زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

۶- اضافه کردن طرح و نقش : طرح و الگو های لایه بندی در طیف وسیعی از سبک ها و مقیاس ها، یک راه آسان برای افزودن علاقه بصری به یک اتاق است.

۷- استفاده از رنگ در راهروها : اگر بیشتر در مورد گزینه رنگی تمایل دارید ، گام به سمت یک رنگ جسورانه مانند بنفش، برای یک راهرو انتخاب خوبی است. این غیر منتظره است و می تواند یک پس زمینه شیک برای نمایش مجموعه ای از هنر باشد.

۸- کلکسیون روی یک میز : هر اتاق می تواند از  وسایل قدیمی یا عتیقه  که قدمت دارد بهره مند شوند. به جای نشان دادن کلکسیون های خود در یک قفسه، آنها را روی یک میز قرار دهید، همانطور که در این آپارتمان ایتالیایی دیده می شود. فقط مطمئن شوید که مجموعه شما به به شکل امن قرار دارد و امکان سقوط و افتادن آن نیست.

۹- ترکیب وسایل سنتی با مدرن : کاترین ماری ایرلند، منسوجات و طراح داخلی، همانطور که در اتاق نشیمن خانه سانتا مونیکا بود، می گوید: “شما چیزهای جدید را با پیر و جوان ترکیب می کنید” مثلا در یک اتاق که در آن مبلمان شامل صندلی فرانسوی قرن 17، یک کنسول مکزیکی قرن 18th و یک میز کوکتل  با مبلمان است.

زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر
زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

سبکهای پرطرفدار طراحی داخلی

۱- سبک دکوراسیون داخلی مدرن : سبک دکوراسیون داخلی مدرن، جز زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر است و با الهام از تحولات هنر مدرنیسم، در اوایل قرن 20 به وجود آمد. این سبک بر خلاف سبک های قدیمی تر از خود، از تجمل و استفاده بیش از حد جزئیات دوری می کند و با در نظر گرفتن کارایی و کاربرد اثاثیه و وسایل خانه، فضایی ساده و به دور از در هم ریختگی ایجاد می کند. با این تعریف اگر شما به خانه های منظم، مرتب و بدون زرق و برق علاقه دارید، سبک مدرن برای شما مناسب خواهد بود. همچنین از ویژگی های مهم این سبک دکوراسیون می توان به استفاده از خطوط صاف و مستقیم، استفاده از مصالح و مواد طبیعی مانند چوب، فلزات، چرم و الیاف طبیعی و استفاده از پالت رنگی خنثی اشاره کرد.

۲- سبک دکوراسیون داخلی مدرنِ اواسط قرن 20 : همان طور که از نام سبک دکوراسیون داخلی مدرن اواسط قرن 20 پیداست، استفاده از این سبک در منازل، از نیمه قرن بیست میلادی و بعد از جنگ جهانی دوم رایج شده است. سبک مدرن اواسط قرن 20، جلوه و ظاهری مدرن و امروزی دارد ولی با این حال، در آن عناصر سبک های قدیمی و سنتی نیز کاربرد دارد. بد نیست بدانید که طراحی پلان باز در در فضاهای عمومی و مشترک خانه، ارتباط گسترده بین فضای داخلی و محیط اطراف، وضوح و کاربردی بودن و سادگی از ویژگی های اساسی سبک مدرنِ اواسط قرن 20 می باشد. همچنین ناگفته نماند که به طور معمول در این سبک، از رنگ های خنثی تیره به عنوان رنگ غالب و از رنگ های سرزنده و جسورانه، به عنوان رنگ دکوریجات و برخی وسایل خاص استفاده می شود.

زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر
زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

۳- سبک دکوراسیون داخلی مینیمال : استفاده از سبک دکوراسیون داخلی مینیمال، با ایجاد تحولات در هنر مینیمالیست در دهه 1960 و 1970 میلادی، در خانه ها رایج شد. این سبک نیز همانند سبک مدرن، تکیه بر طراحی کاربردی دارد و از هر گونه شلوغی و در هم ریختگی در محیط خانه دوری می کند. همچنین از ویژگی های دیگر سبک مینیمال می توان به سادگی در شکل و طراحی اثاثیه، پوشش و دکور ساده دیوارها، فضای مرتب، باز و پر نور خانه و دکوریجاتی با جلوه ای ساده و بدون زرق و برق اشاره کرد.

زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر
زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

۴- سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی : مانند دیگر سبک های دکوراسیون مدرن و امروزی، سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی سادگی، کارایی و کاربردی بودن را درون خود به تصویر می کشد. این سبک تحولی در طراحی فضای داخلی خانه است که در اوایل قرن 20 شکل گرفته است و همان طور که از نامش پیداست، در دهه 1950 در کشورهای دانمارک، سوئد، فنلاند، نروژ و ایسلند بسیار مورد استفاده قرار گرفت. بد نیست بدانید استفاده از مواد طبیعی و عاری بودن از تزئینات و جزئیات اضافی از ویژگی های این سبک دکوراسیون است. همچنین سبک اسکاندیناوی اغلب از پالت رنگی سفید و سیاه به همراه رنگ آبی و خاکستری برای ایجاد فضایی زیبا در دکوراسیون استفاده می کند. ناگفته نماند که در این دکوراسیون استفاده از خطوط منحنی و سینوسی و نقش های ارگانیک به خوبی دیده می شود که حس راحتی را در فضای خانه ایجاد می کند.

زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر
زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

۵- سبک دکوراسیون داخلی معاصر یا کانتمپرری : همانطور که از نام سبک دکوراسیون داخلی معاصر پیداست، این سبک از وسایل و عناصری که در زمان حال وجود دارد، برای دیزاین منازل استفاده می کند. جالب است بدانید که سبک معاصر همیشه در حال تکامل است، به این معنی که بر خلاف دیگر سبک های دکوراسیون داخلی، ویژگی های آن ممکن است در چند سال آینده تغییر کند. در حال حاضر سبک دکوراسیون معاصر، سبکی ساده با ظرافت و زیبایی دلفریب است که طرح و نقش ها به صورت هدفمند در آن استفاده می شود. همچنین این سبک از خطوط صاف و مستقیم و رنگ های خنثی در فضا استفاده می کند و دارای ویژگی های شبیه به دکوراسیون مدرن می باشد. به همین علت است که خیلی از افراد در تشخیص این نوع دکوراسیون و دکوراسیون مدرن دچار مشکل می شوند.

۶- سبک دکوراسیون داخلی صنعتی : در سبک دکوراسیون داخلی صنعتی تلاش بر این است که اجزا و مصالحی که اغلب افرد می خواهند آن را پوشش دهند، به نمایش گذاشته شود. به طور معمول این سبک برای دکور اتاق های زیر شیروانی، خانه های مدرن و فضاهای تبلیغاتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید که لوله ها، ستون ها، داکت ها و اتصالات در این دکوراسیون به روی کار استفاده می شود که یک فضای کاملا صنعتی را در فضای خانه به وجود می آورد. همچنین بر خلاف دیگر سبک های مدرن و امروزی، در دکوراسیون صنعتی ظرافتی دیده نمی شود و وسایل قدیمی و بازیافتی در دکوراسیون آن کاربرد دارد. همانطور که در عکس زیر میبینید، در سبک صنعتی رنگ های خنثی، سطوح فلزی و چوبی به خوبی به چشم می خورد.

۷- سبک دکوراسیون داخلی شهری :ٓ در سبک دکوراسیون داخلی شهری، از عناصر و دکوری جاتی استفاده می شود که حس و حال فضای شهری را در داخل خانه به وجود می آورد و به آن جلوه ای مدرن و منحصر به فرد می دهد. سبک شهری از نظر ظاهری به سبک دکوراسیون صنعتی که قبلا آن را معرفی کردیم، بسیار شبیه است ولی به طور کلی نسبت به آن، ظرافت و زیبایی بیشتری را در خانه ایجاد می کند. ناگفته نماند که سطوح انعکاسی و آینه ها در این سبک، نقش مهمی را اجرا می کنند که باعث می شوند، محیط خانه از آن چه که هست، بزرگ تر و روشن تر به نظر بیاید.

زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر
زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

۸- سبک دکوراسیون داخلی روستایی یا روستیک : گرما و صمیمیت از ویژگی های اساسی سبک دکوراسیون داخلی روستایی است. بد نیست بدانید که این سبک ریشه در آداب و سنت های کشورهای مختلفی مانند انگلیس، فرانسه، ایتالیا و کشورهای اسکاندیناوی دارد که فضای دوست داشتنی و طبیعی خانه های روستایی را در محیط خانه به وجود می آورد. از ویژگی های سبک دکوراسیون روستایی می توان به استفاده از عناصر چوبی، ظروف سفالی و مواد و مصالح ارگانیک اشاره کرد که در اندازه و انواع مختلف در فضای خانه قرار داده شده اند. همچنین رنگ های گرم مات و پارچه های طرح و نقش دار در این سبک بسیار پرطرفدار می باشد.

۹- سبک دکوراسیون داخلی شابی شیک : سبک دکوراسیون شابی شیک در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی است که از دهه 1980 میلادی از آن در خانه ها استفاده می شود. این سبک منحصر به فرد شامل ترکیبی از مبلمان آنتیک با رنگ های پاستلی، با نقش های گلدار و پارچه های توری شکل می باشد که فضایی با ظرافت و زیبایی در خانه ایجاد می کند که بسیار مورد علاقه خانم ها است. از ویژگی های اصلی سبک دکوراسیون شابی شیک سادگی و آرامش فضا خانه می باشد. همچنین این سبک فضایی روشن و با طراوت در خانه ایجاد می کند. به صورت کلی سبک دکوراسیون شابی شیک توازنی بین ظاهر قدیمی و رنگ و رو رفته کلبه های روستایی انگلیسی و ظرافت و زیبایی سبک کلاسیک را ایجاد می کند که نتیجه آن به وجود آمدن یک محیط رمانتیک و عاشقانه است.

زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر
زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

۱۰- سبک دکوراسیون داخلی وینتج : استفاده از سبک دکوراسیون داخلی وینتیج در منازل، به دهه 1940 و 1950 باز می گردد. زمانی که مردم بعد از جنگ جهانی دوم، از هر چیزی که در دسترس بود استفاده می کردند تا خانه هایشان را بازسازی کنند و فضای دوست داشتنی و گرم و صمیمی به وجود آورند. این سبک از دکوریجات و وسایل قدیمی برای ایجاد محیطی صمیمی و ظاهری نوستالژیک استفاده می کند. البته در حال حاضر سبک دکوراسیون وینتیج فقط ظاهری قدیمی و سنتی ندارد، بلکه با اضافه کردن دکوریجات امروزی، ترکیبی از فضای جذاب مدرن و سنتی در خانه ایجاد می کند. در سبک دکوراسیون وینتیج از رنگ های روشن و خنثی در زمینه و از ترکیب رنگ های مختلف مانند سبز، آبی، نارنجی، قرمز، زرد و فیروزه ای در دکوریجات و وسایل استفاده می شود. همچنین در این سبک ترکیبی از وسایل و دکوریجات سنتی و مدرن و تابلوهای هنری قدیمی و قاب عکس های خانوادگی برای تزیین فضای خانه کاربرد دارد.

زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر
زیباترین طراحی داخلی های دهه اخیر

٭٭٭ ایده طراحی دکوراسیون داخلی از قدیم تو ذهن  معماران بوده است. در اواخر قرن نوزدهم اهمیت طراحی و چینش وسایل کم کم بین مردم جا افتاد. تفاوتی نداشته که فضا کوچک باشد یا بزرگ، به هر حال توجه به نمای داخلی همیشه مهم بوده و هست. با طراحی دکوراسیون داخلی منزل در فضاهای کوچک  قدرت این را دارید که فضا را بزرگ‌تر از متراژ واقعی‌اش نشان دهید و همین‌طور فضاهای بزرگ را زیباتر و با جلوه‌ای خاص‌تر نشان دهید. ٭٭٭

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید