دیزاینر منزل

0
3956
دیزاینر منزل

فضای زندگی مانند یک بوم نقاشی ست، می توانید آنرا آنگونه که می خواهید طراحی کنید با رنگین کمانی از رنگهای شاد و انرژی بخش.

دیزاینر منزل : وقتی شکل و شمایل خانه خود را در ذهن قطعی کنید، سوال مهم این است که : دکوراسیون آن را خودتان انجام دهید یا از مشاور دکوراسیون داخلی استفاده کنید؟ یا هر دو؟ همانطور که همه می دانیم طراحان دکوراسیون داخلی و معماران قبل از قرن بیستم وجود خارجی نداشته اند. قبل از آن زمان هم کسی دست گرفتن دکوراسیون داخلی منزل خود را جدی نمی گرفت، مگر اینکه شجره نامه این کار را می داشت. عادات قدیمی به سختی از بین می روند. بعضی افراد هنوز فکر می کنند برای گرفتن ایده از مشاور دکوراسیون داخلی یا دیزاینر منزل باید در یک کاخ زندگی کنند، یا از هزینه این کار ترسی جدی دارند (واقعی یا اوهام). برخی افراد نگرانی خاصی درباره مسائل مالی ندارند، بیشتر می ترسند که کنترل کار را به دست فرد دیگری بسپرند و نتیجه کار باب میل آن ها نباشد. برخی هم بدون هیچ شکی جرقه شروع کار را می زنند، در حالی که افرادی هستند که به سلیقه و مهارت خود اعتماد دارند ودکوراسیون داخلی خانه خود را به دست می گیرند. شما جزء کدام دسته از این افراد هستید؟ شاید این نکات در تصمیم گیری به شما کمک کنند.

☆ مدهای جدید در دکوراسیون منزل : زندگی روزمره ما به قدری تکراری شده که متوجه رشد سریع تکنولوژی در دنیا نمی شویم. نوآوری ها به سرعت دنیای اطراف ما را تغییر می دهند، شاید سرعت این تغییر به قدری باشد که مد های جدید در دکوراسیون منزل در سال ۲۰۱۸ تا حد غیرقابل تصوری ما را شگفت زده کند. یعنی وقتی با آن ها روبرو می شویم، فکر می کنیم خواب می بینیم. اما ما در هر صورت تلاش خودمان را می کنیم. اگر شما هم به اندازه ما کنجکاو هستید، پا به دنیای این نوآوری ها بگذارید. مبلمان ها، روز به روز با محیط های کاری و خانگی تناسب بیشتری پیدا می کنند. شکل مستطیلی و کشیده، مواد ارگانیک و تار و پود نرم آن ها محیطی آرام و دلنشین ایجاد می کند. همه این ها به علاوه رنگ های گرم و ملایم و شکل لطیف این اجسام، فضایی به وجود می آورد که افراد را به استراحت و آرامش دعوت می کند. چنین خصوصیاتی، نقطه عطف دکوراسیون به شمار می رود.

دیزاینر منزل
دیزاینر منزل

☆ در طراحی دکوراسیون داخلی با مجسمه بُعد جدیدی به خانه خود اضافه کنید : وقتی حرف تزئین خانه با آثار هنری وسط باشد، اغلب ما تک بُعدی رفتار کرده و فراتر از تابلوی نقاشی و عکس های قاب شده نمی رویم. البته بسیاری از ما مبلمان و چراغ هایی که “قابلیت مجسمه بودن” دارند را نیز استفاده می کنیم، پس دخالت دادن مجمسه در طراحی دکوراسیون داخلی خانه فرق چندانی با این موضوع ندارد. اگر این ایده شما را وسوسه کرده اما در یافتن جایی برای قرار دادن شاهکار هنری ۳ بُعدی به کمک نیاز دارید می توانید از این راهکارها استفاده کنید. راه پله. پاگرد و راه پله معمولا جای عجیبی است که تزئین آن آسان نیست. راه پله های زانویی شکل معمولا مشکلات طراحی درست می کنند، یا براساس نوع نگاه شما به آن فرصت های جدید درست می کنند. یک مجسمه می تواند یک تورفتگی کم جا را به نقطه کانونی تبدیل کند، جایی که چند لحظه باعث مکث نگاه بیننده می شود، اینگونه خودتان دیزاینر منزل خودتان هستید.

☆ با رعایت این ۸ مورد، دیزاین منزل خود را به کمال برسانید : بسیاری از نکاتی که طراحی یک محیط را زیبا می کند، مواردی است که در ابتدای کار متوجه آن ها نمی شوید. نکات ریز هستند که یک خانه یا اتاق را منحصر به فرد می کنند، طراحی خوب به ریزبینی و دقت به جزئیات بستگی دارد. با رعایت ۸ نکته ای که در زیر می خوانید،طراحی داخلی و نوسازی محیط خود را چند قدم فراتر ببرید.

☆ رنگ و نقاشی در دکوراسیون داخلی : رنگ ، علاوه بر اینکه یکی از ارزان‌ترین مواد در تغییر و دگرگونی شمایل  دکوراسیون داخلی است، از حیث کاربرد و تنوع روش استفاده و جنبه تاثیر دیداری نیز از قدرتمندترین و قوی‌ترین ابزار موجود در دست شما به شمار می آید. هیچ زمانی قدرت و تاثیر رنگ را در روح  بخشیدن به اتاقی ‌مرده، در مدرن کردن اتاقی قدیمی و تاثیرگذاری بر شاخصه های  معماری فضا و حتی تغییر دیداری مقیاس و ابعاد اتاق، دست‌کم نگیرید. ویژگی ها و فواید رنگ به همین محدود نمی‌شود. این عنصر به سرعت و بدون نیاز به مهارت خاص و حرفه‌ای وارد فضای خانه شما می‌شود. به همین دلیل به  راحتی می توان معجزۀ دگرگون سازی رنگ را تجربه کرد و با رنگی چشمگیر و نقش و نگاری خیره کننده  به تغییر و خلق فضایی مجذوب کننده پرداخت. اگر نتیجه کار مورد دلخواه و مطابق میلتان نبود، می‌توانید اشتباهتان را با لایه دیگری از رنگ بپوشانید.اگر در دیزاین منزل بخواهید دیوارهای فضای زندگی تان را به طریق معمولی رنگ آمیزی کنید ،رنگ روغن ، رنگ مات و رنگ براق، گزینه هایی هستند که می توانید انتخاب کنید. در صورت لزوم ، از ترکیب این دو به رنگ نیمه مات دست می یابید. تفاوت رنگ روغنی با رنگ پلاستیک و علت گرانی رنگ روغن  این است که قابل شست‌وشو است و فضای اتاق شما را می‌تواند سال‌ها از رنگ‌کاری و نقاشی در امان نگه دارد، چراکه کافی است آن رنگ را با یک اسفنج و آب و مواد شوینده بشویید تا مانند روز اول شود. در صورتی که رنگ پلاستیک این نیست و چاره‌ای جز رنگ‌کاری مجدد ندارید. در برخی موارد نیز فقط سقف‌ها را برای صرفه جویی از پلاستیک رنگ آمیزی  می‌کنند که در همین حد نیز بهتر است انجام نشود.

دیزاینر منزل
دیزاینر منزل

دکوراسیون داخلی خوب در نتیجه درایت، ذوق و خلاقیت بالا به نتیجه می‌رسد. برای رسیدن به یک طراحی دکوراسیون مطلوب، به چشم‌هایی که می‌تواند به صورت کلی فضای یک اتاق را ببیند، نیاز دارید. یک اتاق را باید به نحوی دکوراسیون کنید که هم کاربردی باشد و هم از لحاظ زیبایی چشم نواز باشد و این دو باید در کنار هم کار کنند. یک دیزاینر منزل و طراح دکوراسیون داخلی تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که در بالا در مورد صحبت کردیم، دارا هستند. با همه این حرف‌ها، شاید از عهده هر فردی بر نیاید که یک طراحی داخلی را برای راهنمایی دکوراسیون داخلی خانه خود استخدام کنند. بعضی از ما دوست داریم که خودمان برای طراحی دکوراسیون خانه خود تصمیم بگیریم و سبک و سیاق خودمان را در سبک و چیدمان خانه به کار ببریم. و یک دیزاینر منزل خوب و طراح دکوراسیون منزل باید این ویژگی های بالا را دارا باشد تا یک طرح زیبا و نو را خلق کند.

فواید استخدام یک دیزاینر منزل یا طراح دکوراسیون داخلی

☆ انتخاب متریال مناسب با توجه به نیاز خانه: ممکن است شما از قبل طرح خاصی را برای فضای منزل خود انتخاب کرده باشید اما اجرا و پیاده‌سازی آن نیاز به تبحر و تخصصی دارد، که احتمالاً شما از آن بی‌اطلاع هستید. این مسئله زمانی شکل حیاتی به خود می‌گیرد که مثلاً نوع آجرهایی که برای آشپزخانه انتخاب کرده‌اید زیبا هستند اما آلودگی‌های محیط را به خود جذب می‌کنند. یا حتی هنگامی‌که بدنه سرویس بهداشتی خود را بازسازی می‌کردید از زیرسازی مناسب برای آن اطلاع نداشته و پس از مدتی باید آن‌ها به دلیل مشکلات فنی دوباره تغییر دهید. بنابراین از علل مهمی که باید برای بازسازی منزل از طراح داخلی دکوراسیون منزل استفاده کرد می‌توان به رفع مشکلات مربوط به متریال به رفته در آن را متذکر شد. ضمن آنکه با توجه به بازار لوازم و وسایل ساختمانی هیچ‌یک از افراد عادی نمی‌توانند مدعی شوند که از ویژگی‌های مثبت یا منفی هر یک از برندهای موجود اطلاع دارند. درصورتی‌که این آگاهی یکی از وظایف و مشخصات طراح داخلی دکوراسیون منزل ماهر است، که از کاربردها و نوع کیفیت این لوازم اطلاع کافی داشته باشد. علاوه بر تمام آنچه گفته شد شما هزینه‌ای نه‌چندان ارزان را برای خرید این وسایل پرداخت می‌کنید پس بهتر است که از نمونه‌های باکیفیت آن بهره‌مند شوید. ایجاد برخی تغییرات در فضای خانه مثل احداث سرویس اضافه، شومینه یا حتی بزرگ‌تر کردن فضایی برخی قسمت‌ها نیاز به انجام زیرسازی‌های مربوط به خود دارند که از آن‌ها نباید غافل شد.

دیزاینر منزل
دیزاینر منزل

☆ طرح‌های مختلف با هزینه یکسان : از دیگر فواید استخدام دیزانز منزل یا طراح داخلی دکوراسیون منزل برای بهبود فضای خانه می‌توان به انتخاب‌های مختلفی که با یک هزینه انجام می‌شوند اشاره کرد. عموماً افراد برای تغییر دیزاین داخلی خود بودجه مشخصی را در نظر می‌گیرند. حال تصور کنید که فرد خبره‌ای به شما بگوید که شما با این هزینه می‌توانید به ۱۰ روش و طرح مختلف تغییرات اصولی را ایجاد کنید. این گستره انتخاب که درنهایت دست شمارا برای انتخاب بهترین طرح باز می‌گذارد از ویژگی‌های طراح دکوراسیون است. بدین ترتیب با هزینه مشخصی می‌توانید بهترین نتیجه ممکن را برای فضای خانه خود اجرا کنید. طراح داخلی دکوراسیون منزل با توجه به تبحر و مهارت خود از آگاهی لازم برای تعیین میزان هزینه‌های اجرای طرح‌های مختلف برخوردار است و از آن برای ایجاد نتیجه مطلوب استفاده می‌کند. این ایده که دستمزد طراح داخلی می‌تواند برای خرید و یا اضافه کردن تغییرات بیشتر استفاده شود همیشه نتیجه مطلوبی را در بر نخواهد داشت. طراح داخلی دکوراسیون منزل با توجه به ویژگی‌های ملک شما، بودجه‌ای که در اختیاردارید و علاقه‌مندی‌هایتان با توجه به مهارت خود می‌تواند طرح‌های بدیعی را به شما پیشنهاد دهد. این امر که انتخاب‌های مختلفی برای دکوراسیون داخلی خانه خود با بودجه‌ای مشخص داشته باشید تنها از عهده شخصی متخصص برمی‌آید.

☆ توجه به جزئیات و آگاهی از علم ساختمان : همه ما خانه‌هایی با مشکلاتی نظیر دیوارهای زائد ، کج بودن دیوارها و یا کاربردی نبودن وسایل ساختمانی برخورد داشته‌ایم  از جمله وظایف اصلی طراح دکوراسیون داخلی حذف این موارد و بهبود فضای داخلی با توجه به کاربرد آن‌ها است. دیوار آشپزخانه‌ای قدیمی که به‌صورت بسته طراحی‌شده را می‌توان به‌جای حذف باکمی خلاقیت تبدیل به المانی شیک و اساسی در خانه کرد.  ضمن آنکه همیشه امکان حذف برخی از قسمت‌های خانه به دلیل احتساب بار سقف، ستون‌ها و … نیست. در این سناریو نیاز به فردی دارید که علاوه بر دانش کافی از طراحی و زیباشناسی، به اصول طراحی ساختمان نیز آگاه باشد. این امر برای ساختمان‌های چندطبقه و یا قدیمی که باید به قسمت‌های ایمنی ساختمان توجه ویژه‌ای داشت، حیاتی می‌شود. از فضاهای زائید به روش‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. مثلاً برای صاف کردن دیواری که کج است یا انحنای مناسبی ندارد می‌توان با ساخت کمد دیواری مدرن علاوه بر بهبود آن، از فضا نیز بیشترین استفاده را برد. ایده‌های مختلفی که برای بهبود فضا در اختیارتان توسط طراح داخلی دکوراسیون منزل قرار می‌گیرد ،  ناشی از تجربه و تخصصی است که دارد. بسیاری از اوقات می‌توان از برخی هزینه‌های زائد نیز با ایده‌های خلاقانه‌ای جلوگیری و فضا را به زیباترین نحو ممکن بازسازی کرد. ایمنی ساختمان، کاربردی بودن تمام قسمت‌ها و استفاده از لوازم و وسایل زیبا و کاربردی از دیگر عوامل لزوم داشتن یک دیزاینر منزل است.

دیزاینر منزل
دیزاینر منزل

☆ آشنایی با متدهای روز دنیا در دکوراسیون داخلی : از دیگر عواملی مهمی که لزوم داشتن طراح داخلی دکوراسیون منزل را تعریف می‌کند آگاهی از آخرین متدهای طراحی دکوراسیون داخلی است. این امر آنجا که می‌خواهید خانه را متناسب بادانش امروزی و آخرین متدهای روز دنیا به شکلی لوکس طراحی کنید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود. ضمن آنکه با پیشرفت روزافزون علم و معرفی متدها و طرح‌های مختلف در سراسر دنیا می‌توان از ایده‌های کاربردی و حتی ارزان در تغییر دیزاینر منزل بهره برد. این موضوع شامل دانش کافی برای مصالح ساختمانی و وسایل جدیدی که می‌تواند در دکوراسیون خانه قرار بگیرد، نیز می‌شود. عموماً طراحان دکوراسیون داخلی از آخرین متدها و ابزار و وسایل موجود روز دنیا مطلع هستند و نحوه بکار بردن آن‌ها را می‌دانند. برای مثال می‌توان از روش‌های نوینی که در ساخت کابینت‌های آشپزخانه و اصول چیدمان آن‌ها اشاره کرد. در این روش‌ها با ترفندهایی از فضاهای کوچک و غیرکاربردی برای قرار دادن ظروف و ادویه‌ها اشاره کرد. بهبود دکوراسیون داخلی منزل از طریق دانش روز دنیا یکی از وظایف اصلی طراح داخلی دکوراسیون منزل است.

☆ ایجاد تناسب بین قسمت‌های مختلف دکوراسیون : خانه‌هایی که از دکوراسیونی خاص و شیک برخوردارند اما تناسب و هماهنگی بین قسمت‌های مختلف ندارند بسیارند. ایجاد تناسب و انتخاب تم اصلی دکوراسیون منزل برای تمامی قسمت‌ها به‌نحوی‌که با یکدیگر متناسب و هماهنگ باشند از وظایف طراح دکوراسیون است. این امر مستلزم برخورداری از دید و نگاهی کلی‌نگر با توجه به جزئیات مختلف طراحی دکوراسیون است. طراح داخلی دکوراسیون منزل موظف به رعایت این اصول با توجه به سلیقه شخصی شماست. تمام طراحان برجسته دکوراسیون دنیا این اصل مهم که تمامی قسمت‌های خانه باید باهم هماهنگ و درعین‌حال خاص باشند را رعایت می‌کنند. این مسئله به معنی یکسان بودن ظواهر کلی هر اتاق و قسمت نیست بلکه به هارمونی و تم هر قسمت با توجه به کلیت طرح اشاره دارد. انتخاب طیف رنگ اصلی برای دیزاین داخلی نیز در این دسته قرا می‌گیرد. دانش رنگ‌شناسی در کنار تجربه شخصی در این انتخاب دخیل است. لازم است شخصی که اقدام به بازسازی و نوسازی خانه‌ای می‌کند از دانش لازم برای هماهنگی بین اجزای مختلف ازلحاظ طرح ، رنگ و تم آن برخوردار باشد. برای مثال خانه‌ای را می‌توان مدرن نامید که در تمام اجزای دکوراسیون آن از المان‌های مختص این سبک بهره برده باشد. عموماً در خانه‌هایی با سبک مدرن و مینیمال یک طیف رنگی اصلی را برای تمام اجزای آن انتخاب و با سایه‌های از همان رنگ اقدام به طراحی کل قسمت‌ها می‌کنند.

دیزاینر منزل
دیزاینر منزل

☆ مدیریت زمان و پرهیز از دردسرهای اجرا : از عوامل اصلی که افراد به طراحان داخلی دکوراسیون رجوع می‌کنند، پرهیز از دردسرهای اجرای پروژه و صرفه‌جویی در زمان لازم برای آن است. هر پروژه‌ای نیاز به مدیری کاردان و آگاه دارد که تمام اجزا به‌درستی هدایت کند. در پروژه بازسازی منزل ممکن است که نیاز به تغییراتی در سازه (اعم از دیوارها و کف)، کابینت‌ها، لوله‌کشی، سیستم گرمایشی و غیره وجود داشته باشد. این تغییرات هرکدام متخصصین خود را برای اجرا نیاز دارند که باید شخصی به عملکرد آن‌ها نظارت داشته باشد. نظارت بر این امور علاوه بر دانش کافی نیازمند صرف وقت بسیاری است که تمام امور روزمره یک شخص عادی را دچار اختلال می‌کند. بنابراین روش صحیح برای حصول نتیجه مطلوب درخواست همکاری از طراح داخلی دکوراسیون منزل است. این امر حتی در هزینه‌های غیرضروری که ممکن است براثر بی‌احتیاطی یا بی‌اطلاعی فرد در هنگام اجرا به وجود می‌آید نیز جلوگیری می‌کند.

▪▪▪ طراحی و دکوراسیون داخلی منزل بسیار مهم است و  برای اجرا آن نیازمند مدیری آگاه و خلاق دارید که در زمان شما برای اجرای آن صرفه‌جویی کند. و اصول اساسی دیزاین منزل را به بهترین نحو انجام دهد. ▪▪▪ با سپاس فراوان

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید