نمای خشک سرامیکی ارزان

0
250
نمای خشک سرامیکی ارزان
نمای خشک سرامیکی ارزان

در سال های اخیر ارزان بودن سرامیک نما یکی از فاکتور های مهم برای خرید این محصول می باشد. زیرا استفاده از سرامیک نمای ارزان علاوه بر جنبه زیبایی سبب کاهش هزینه های پرداختی می گردد. از همین رو افراد بسیاری به منظور طرح ریزی نمای بیرونی ساختمان از این محصول استفاده می نمایند

نمای خشک سرامیکی ارزان : نمای سرامیک خشک : سیستم های به روز نماسازی که با نصب به روش خشک مورد استفاده قرار می گیرد یکی از روش های نوین و منطبق با استانداردهای جدید ساختمانی بود که این روش‌ها در دهه هفتاد خورشیدی در ایران اجرا شد طی سالهای گذشته تا به امروز پیشرفت های چشمگیری در این زمینه ایجاد شده‌است‌. در گذشته برای نصب نماهای ساختمان صرفا از از روشهای ملاتی متشکل از سیمان و ماسه و آب استفاده می شد‌. اما امروزه برای ایمن‌تر کردن نما، کاهش زمان اجرا ، کیفیت بالاتر و صرفه جویی در مصرف آب ، روش های نصب خشک تا حدی جایگزین روش سنتی دو غابی شدند‌.

برخی از مزایای سیستم های نصب خشک

۱‌- افزایش مقاومت نما در اثر کاهش حجم و وزن اسکلت و فونداسیون ساختمان و انطباق با آیین نامه های زلزله‌ با توجه به کاهش قابل توجه وزن به ازای هر متر مربع از سطح نمای اجرا شده نسبت به روش ملاتی ، مقاومت ساختمان افزایش می یابد و و تاثیر بسیار زیادی بر ایمنی و پایداری نما در زمان زلزله و مهار فروریزی نما در لحظه ی زلزله خواهد داشت‌. سیستم های نصب back ventilation محافظی برای استراکچر ساختمان‌ها و کل ساختمان است که ساختمان را برای دهه‌ها محفوظ نگه می دارد‌. اگر در اول کار طراحی ساختمان‌، نما به‌صورت خشک دیده شود با کاهش قابل توجه در وزن ساختمان‌، نه تنها قیمت تمام شده افزایش پیدا نمی کند بلکه با کاهش وزن اسکلت و فونداسیون در قیمت تمام شده نیز تأثیر کاهنده چشم گیری باقی می گذارد‌.

۲‌- افزایش عمر مفید نما وکاهش هزینه بازسازی و ترمیم و امکان بازیافت دوباره مصالح‌: عمر مفید نماهای دوغابی تنها حدود ۱۵ سال می باشد و پس از آن ، احتیاج به ترمیم و تعمیر خواهد داشت که تعمیر آن نیاز به تخریب نما و ملات زیرین آن را دارد که این امر علاوه بر ایجاد هزینه اضافی مستلزم یافتن نما استفاده شده ۱۵ سال قبل می باشد که اگر هم یافت نشود به علت فرسودگی نما, نما جایگزین شده در یک قطعه همرنگ نخواهد بود‌. اما در اجرای نماهای خشک با توجه به نصب به روش صنعتی ، نمای ساختمان تا اتمام عمر ساختمان (‌بالای ۵۰ سال‌) پایدار است و نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد‌.

نمای خشک سرامیکی ارزان
نمای خشک سرامیکی ارزان

۳‌- بالا رفتن خاصیت عایق بودن نما‌: با توجه به فاصله ای که بین سطح بیرون نما با بدنه ی اصلی ساختمان با توجه به زیر سازی های فلزی ایجاد می شود، در این فضا هوا وجود دارد و این هوا خود به صورت عایق عمل می کند و در تنظیم دمای داخل ساختمان و جلوگیری از هدر رفت انرژی در داخل ساختمان موثر است

۴‌- مزایایی که از عملیات مهندسی حاصل می شود‌: سیستم نصب خشک ، یک سیستم کاملا مهندسی است و برای پیاده سازی سیستم ، ابتدا نمای پروژه نقشه برداری می شود و سپس با طراحی فاز ۲، میزان دقت مصالح نما تعیین می گردد‌.

این عملیات نتایج زیر را در بر دارد‌:

الف‌- موجب کاهش پرت مصالح می شود‌. نظر به این که در طراحی فاز متراژ‌، تعداد و سایز دقیق نما مشخص می شود‌.

ب‌- از طرفی تمام مصالح زیر سازی به صورت استاندارد و صنعتی تولید می شود و تعداد آنها از قبل محاسبه می شود‌. در مقایسه با ملات و دوغاب که با اشتباه کارگر ممکن است ملات از استحکام کافی برخوردار نباشد ، در سیستم خشک با توجه به مصالح زیر سازی که به صورت صنعتی تولید شده‌اند , محلی برای اشتباه تکنسین فنی وجود ندارد‌.

ج‌- قابلیت تنظیم و رگلاژ‌: یکی دیگر از مزایای نماهای خشک این است که می توان در زمان اجرا و یا حتی پس از اتمام کار به سادگی نسبت به اصلاح خطاهای احتمالی در میلیمتر اقدام کرد و حتی امکان جا به جایی متریال نما و اصلاح آنها موجود است‌. اما در سیستم های نصب ملاتی , شاهد به وجود آمدن درز های غیر هم سطح هستیم که بدون تخریب امکان اصلاح وجود ندارد‌.

سازگاری رفتار مصالح در مقابل تغییرات دمایی جوی‌: در سیستمهای نصب خشک محاسبات مهندسی لازم برای پیش بینی ضریب انتقال حرارتی و میزان انقباض و انبساط مصالح زیرسازی و متریال نما برآورد شده‌است و بر این اساس دیتیلهای اجرایی طراحی شده‌اند و امکان فروریزی مصالح در اثر تغییرات جوی وجود ندارد‌. اما متاسفانه در سیستمهای ملاتی به علت تفاوت ضریب انتقال حرارت و متفاوت بودن میزان انبساط و انقباض ملات و مصالح‌، پس از مدتی سنگ‌ها جدا می شوند‌.

صرفه جویی در زمان‌: “وقت طلاست ” جمله ای است که این روز‌ها بسیار شنیده می شود‌، در چنین شرایطی باید مناسب ترین راهکار‌ها را برای صرفه جویی در زمان به کار ببریم‌. سیستمهای مهندسی و صنعتی نمای ساختمان طوری طراحی شده‌اند که همه چیز حساب شده و به دور از خطا و نیاز به دوباره کاری در زمان مناسب انجام گیرد و برخی از این مصالح با سیستمهای نصب بسیار ساده‌، زمان اجرا را به حداقل رسانده‌اند‌. در ضمن امکان اجرای نما در جبهه های مختلف کاری توسط اکیپ های مختلف نیز باعث صرفه جویی در زمان می شود‌.

نمای خشک سرامیکی ارزان
نمای خشک سرامیکی ارزان

صرفه جویی در هزینه‌ها‌: با توجه به کاهش پرت مصالح‌، عمر مفید بالای نما‌، مقاومت بالا و عدم فروریزی مصالح در اثر تغییرات جوی و زلزله‌، کاهش حجم و وزن اسکلت و فونداسیون ساختمان‌، روش اجرای خشک صرفه اقتصادی بالاتری دارد و ارزش آفرین است‌. حال به بررسی سیستمهای نصب خشک سرامیکهای با ضخامت ۱ سانتی متر به صورت خاص می پردازیم‌: یکی از مصالحی که امروزه کاربرد بسیارزیادی در نمای ساختمان دارد‌، سرامیک می باشد‌. کشور ما ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سرامیک است و در سالهای اخیر شرکتهای مختلف تولید سرامیک در ایران اقدام به تولید سرامیکهای نما با سایز معمول ۱۲۰ * ۶۰ سانتی متر و ضخامت یک سانتی متر نموده‌اند‌. البته شایان ذکر است که در مورد این سرامیک‌ها باید توجه ویژه ای در تابدار بودن و یکدست نبودن ضخامت آنها نمود‌، زیرا پس از نصب همه این ایرادات کاملا مشهود است‌.

قیمت اجرا نمای سرامیک خشک : اجرای نمای سرامیک خشک از متری 200.000 تومان تا 350.000 تومان میباشد. و البته این قیمت نسبت به نوع طراحی، کیفیت سرامیک و نحوه اجرای سرامیک و وضع موجود قیمت ها متغیر میباشد.

در انتخاب سرامیک کف و بدنه باید نکاتی را رعایت کنید:

اول : با توجه به آب و هوا

دوم : انتخاب ابعاد نسبت به متراژ

سوم : نوع لعاب و نوع خاکی که با آن تولید شده است .

با توجه به نوسانات قیمت در کشور محصولات کاشی وسرامیک هم مانند دیگر اقلام قیمت ثابتی ندارند. در حین انتخاب سرامیک بهتر اینست یکی دو متر بیشتر خریداری کنید و پرتی کار را نیز در نظر داشته باشید . تولید این محصول ساختمانی (سرامیک ) به این شکل هست، تلرانس  و درجه ی رنگ در مرحله ی اول تولید و مرحله ی دوم متفاوت می باشد، منظور اینکه رنگ سرامیک درصدی تیره تر یا روشن تر می شود .

نمای خشک سرامیکی ارزان
نمای خشک سرامیکی ارزان

نمای خشک سرامیکی ارزان

طبیعتا سرامیک نمای ساختمان در درجه کیفیت های متفاوت تولید و با قیمت های مناسب عرضه می گردد. لذا افراد می توانند با توجه به درجه کیفیت، ارزان ترین نوع این محصول را خریداری نمایند. نمای سرامیکی ارزان مشخصه های دیگری نیز دارد که به شرح ذیل اعلام می گردد.

▪ ضریب جذب رطوبت نسبتا پایین

▪ مقاومت مطلوب نسبت به رطوبت

▪ دوام خوب در برابر نور خورشید و حرارت

▪ پایداری مناسب نسبت به سرمامقاومت مطلوب در برابر مواد شیمیایی

▪ طرح های متعددرنگ بندی های متنوع

▪ سایز های بزرگ وکوچک

سرامیک نما طرح صخره

اگر بدنبال طراحی منحصر بفرد برای نمای بیرون ساختمان هستید، و البته این نما نیز جز نمای خشک سرامیکی ارزان نیز است و پیشنهاد می کنیم تا از سرامیک نما طرح صخره جهت طراحی نمای بیرون ساختمان استفاده نمایید. این محصول دارای رنگ بندی های مختلف بوده و از مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخودار می باشد. همچنین این محصول در سایز ۳۰*۶۰ و در نوع کالیبره توسط این مجموعه عرضه می گردد. از این محصول علاوه بر نما ساختمان می توان به منظور زیباسازی بدنه پارکینگ نیز بهره گرفت و دست به خلق فضای مدرن و متفاوت بزنید.

نمای خشک سرامیکی ارزان
نمای خشک سرامیکی ارزان

جدیدترین سرامیک طرح آجر نما

سرامیک طرح آجرنما از جمله سرامیک های محبوبی می باشد که طرفداران بسیاری در نقاط مختلف کشور دارد. جدید ترین طرح های این محصول در رنگ بندی های متنوع برای تزیین نمای بیرونی ساختمان در داخل کشور تولید می گردد. از خصوصیات سرامیک طرح آجرنما می توان به کیفیت بالا و پایین بودن ضریب جذب رطوبت آن اشاره نمود. همچنین این محصول دارای برش لیزری بودی که در هنگام نصب نیاز به بند کشی نداشته و سطح کاملا یکدست و بدون بند و درز را ارائه می دهد.

▪▪▪ امروزه افراد می توانند به سایت ها و مراکز عرضه اینترنتی مراجعه کنند و در کمترین زمان از قیمت عمده و خرده انواع سرامیک نمای بیرونی ساختمان اطلاع گردند. همچنین این مراکز به مشتریان در هنگام خرید مشاوره رایگان ارائه می دهند و به افراد کمک می کنند تا خرید مطلوبی داشته باشند. لذا امروزه افراد جهت برخورداری از یک خرید آسان و مطمین و همچنین کسب اطلاعات درباره قیمت انواع کاشی و سرامیک از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی استفاده می نمایند. و به راحتی نیز می توان یک نمای سرامیکی خشک ارزان قیمت پیدا کرد. ▪▪▪ سپاس از توجه تان

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید