طراحی سالن عروس

0
362
طراحی سالن عروس
طراحی سالن عروس

طراحی سالن عروس : در ایران طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خانم ها اهمیت بیشتری نسبت به آرایشگاه های مردانه دارد چرا که تعداد بانوانی که به آرایشگاه ها مراجعه می کنند و همچنین طیف خدمات آرایشگری زنان بسیار گسترده از آقایان است از این رو مدل دکوراسیون سالن زیبایی زنانه در جذب مشتری و ایجاد حس خوب و ماندگاری مشتری بسیار تاثیر گذار است.

طراحی سالن عروس کاری است که توسط افراد متخصص در دکوراسیون داخلی انجام می گیرد. طراحی سالن عروس تفاوت هایی با طراحی سالن زیبایی معمولی دارد. به طول کلی هنگامی که یک آرایشگر می خواهد به صورت حرفه ای کار کند باید فضا و ابزار حرفه ای را هم برای محل کار خود فراهم کند و نکات سالن زیبایی عروس را مد نظر قرار دهد. درآمدی که یک آرایشگر از آرایش عروس دارد بسیار بیشتر از مشتریان معمولی است. از این رو بهتر است روی طراحی سالن عروس تا جایی که می توانید کار کنید تا مشتریان بیشتری را در این زمینه داشته باشید.

طراحی سالن عروس
طراحی سالن عروس

تفاوت طراحی سالن عروس و سالن های زیبایی معمولی

عروسی یک زمان بسیار حساس برای هر کسی است. از این رو دوست دارد بهترین خدمات زیبایی را دریافت کند. درصد اعظمی از زیبا بودن عروس مربوط به کار آرایشگران است، به همین علت بیشترین حساسیت عروس در این مواقع بر روی انتخاب آرایشگاه است. جنبه بصری آرایشگاه و سالن زیبایی عروس در این مواقع بسیار اهمیت دارد و سبب جلب نظر مشتری می شود. برای طراحی سالن های زیبایی معمولی انواع دکوراسیون و مدل های مختلفی را می توانید ببینید ولی طراحی سالن عروس باید بسیار تخصصی تر باشد. در طراحی سالن عروس تمامی خدمات از پیرایش و آرایش و قسمت هایی برای کارهای تخصصی تر مانند سالن برنزه کردن و دستگاه های سولاریوم مختلف نیز باید در نظر گرفته شود. تمام آرایش و فعالیت هایی که در یک سالن زیبایی در حد اعلا انجام می شود برای عروس باید در یک سالن جمع شود تا بتواند کارایی لازم را داشته باشد. همچنین طراحی آن به صورت تک نفره یا چند نفره و در اتاقی جدا از سالن معمولی آرایشگاه باشد بهتر است. معمولاً در طراحی سالن عروس مهارت و وقت بیشتری صرف می شود تا زیبایی بیشتری داشته باشد و در عین حال کارایی این بخش بالا رود.

انواع سبک های طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

دکوراسیون و طراحی فضای داخلی سالن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین انتخاب نوع سبک دکوراسیون کلاسیک یا مدرن هم باید توجه نمود تا بعد از انتخاب نوع سبک دکور سالن و تجهیزات آن را براساس نوع سبک انتخاب و طراحی نمود.

دکوراسیون سالن زیبایی به سبک مدرن

دکوراسیون به سبک مدرن در واقع ایجاد فضایی خلوت و ساده است. همچنین از اشکال انتزاعی عنصر تزیینی در این سبک استفاده نمی شود و در صورت استفاده بسیار کم و محدود است.

طراحی سالن عروس
طراحی سالن عروس

مهم ترین ویژگی های این سبک استفاده از شکل های هندسی زاویه دار، میزهای سبک مدرن مربع شکل و کوتاه و مبل هایی با شکل ساده تر است که معمولاً از چرم در تهیه آن ها استفاده می شود یا اینکه تمام پارچه هستند.

دکوراسیون سالن زیبایی به سبک کلاسیک

سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی دارای ویژگی های خاص و منحصر بفردی است. دیوار ها و سقف های گچ بری شده و حضور مبلمان هایی که عمدتا چوبی هستند از ویژگی اصلی سالن ها با طراحی کلاسیک است.

وسایل دکوری از جنس چوب حکاکی شده، طراحی سقف های بلند کلاسیک، پرده  های خاص و در بیشتر موارد با طراحی خاصی، همچنین استفاده از رنگ طلایی، کرم، قهوه ای و سفید فضایی سرشار از آرامش را برای فضا به وجود می آورد. سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی سرشار از نظم  ها و تقارن است.

طراحی سالن عروس
طراحی سالن عروس

نکات طراحی سالن عروس

در طراحی سالن زیبایی که برای عروس تدارک دیده می شود بهتر است اتاقی جداگانه از سالن اصلی باشد تا تمام آرایش و پیرایش عروس به صورت جداگانه و با تمرکز بیشتری انجام شود. رفت و آمد در سالن های اصلی زیاد است و ممکن است برای آرایش عروس تمرکز کافی وجود نداشته باشد از این رو در نظر گرفتن یک فضای اختصاصی برای عروس بسیار مهم است.

طراحی سالن عروس

انتخاب سبک دکوراسیون داخلی

همامطور که گفته شد سبک های مختلفی در طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد که هر یک با توجه به فرهنگ، سلیقه و خواسته های اطراف و نوع کار می توانند در محیط های مختلف مناسب باشند. در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه در اولین مرحله باید بتوانید با توجه به نوع کار و روحیات اغلب مشتریان سبک خاصی را انتخاب کنید. سبک های مینیمال را در طراحی دکوراسیون می پسندید یا کلاسیک و یا مدرن؟

برخلاف گذشته که اغلب افراد سبک های کلاسیک را برای سالن های زیبایی و حتی منزل انتخاب می کردند، در دنیای امروز افراد زیادی هستند که طراحی دکوراسیون مدرن و مینیمال را می پسندند.

رنگ در طراحی سالن عروس

رنگ ها از مهم ترین المان ها در محیط اطرافمان هستند که به شدت بر افکار و احساسات تاثیرگذار می باشند. با مطالعه روانشناسی رنگ کاملا با نقش مهم آنها در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه آشنا خواهید شد. در حالت کلی برای اغلب سالن های زیبایی از ترکیب 2 رنگ تقریبا متضاد استفاده میشود. انتخاب رنگ تا حد زیادی به سبک دکوراسیون بستگی دارد، اما رنگ های روشن مانند سفید و خاکستری با تزئینات صورتی، بنفش، قرمز و سایر رنگ های شاد می توانند گزینه ای عالی به شمار روند.

طراحی سالن عروس
طراحی سالن عروس

برای زیباتر شدن طراحی سالن عروس بهترین کار این است که رنگ های روشن به عنوان رنگ غالب در نظر گرفته شوند و از سایر رنگ ها در مبلمان و سایر وسایل تزئیناتی استفاده شود. با این انتخاب محیط بزرگتر، روشن و تمیزتر و همچنین منظم به نظر خواهد رسید.

نورپردازی سالن عروس

بخش اصلی طراحی و دکوراسیون داخلی مربوط به رنگ می باشد. هنگامی که بحث از طراحی های مربوط به عروس می شود اولین رنگی که مد نظر قرار می گیرد رنگ سفید است. معمولاً در طراحی سالن عروس به مقدار زیادی از این رنگ استفاده می شود. البته باید به خاطر داشته باشید که استفاده بی رویه از رنگ سفید سبب بی روح جلوه دادن محیط می شود. از این رو بهتر است که در کنار رنگ سفید از رنگ های دیگری استفاده کرد تا حالت سردی رنگ سفید از بین برود. اگر از یک طراح دکوراسیون سالن زیبایی عروس حرفه ای کمک بگیرید می تواند بهترین فضا را با ترکیب رنگ های مختلف به گونه ای فراهم کند که خودتان هم متحیر شوید.

طراحی سالن عروس
طراحی سالن عروس

قرار گرفتن چراغ هایی با رنگ های سفید و زرد در سقف و همچنین کنار میزکارها باعث میشود تا محیط زیباتر شود و همچنین شرایط کار برای آرایشگرها نیز مناسب تر خواهد شد. البته باید دقت داشته باشید که نورپردازی برای هر بخش از سالن های زیبایی با هم تفاوت دارد، به عنوان مثال در بخش هایی که مخصوص آرایش می باشند بهتر است محیط کاملا روشن باشد و در مقابل از اتاق ماساژ از نورهای ملایم استفاده میشود. با این انتخاب مشتری احساس رضایت بیشتری خواهد داشت.

چیدمان سالن عروس

بزرگ بودن صندلی های مخصوص آرایش و نیاز به آینه و کنسول های زیاد در سالن زیبایی باعث میشود تا فضا خیلی زود پر شود. در نتیجه باید نحوه چیدمان را به گونه ای انجام دهید که رفت و آمد از بین بخش های مختلف به راحتی انجام شود. با توجه به این که همراه عروس ممکن است افراد دیگری نیز حضور داشته باشند، بهتر است که فضایی برای نشستن این افراد نیز وجود داشته باشد.

برای اینکه بتوانید طراحی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه را به صورت کاملا حرفه ای انجام دهید، بهتر است ابتدا محیط را به چند بخش تقسیم کنید.

در بخش بندی سالن با توجه به خدماتی که ارائه میشود مانند آرایش عروس، کوتاهی مو، مانیکور و پدیکور و غیره به هر سرویس فضای خاصی اختصاص دهید. همچنین یکی از بهترین بخش ها را برای مدیریت و پذیرش در نظر بگیرید تا از ورود افراد متفرقه به بخش های آرایش جلوگیری شود.

طراحی سالن عروس
طراحی سالن عروس

با این بخش بندی فضا نه تنها نظم بهتری در محیط حاکم میشود، بلکه می توان با دکوراسیون اختصاصی برای هر بخش با توجه به نوع سرویس ها فضایی زیباتر داشت. به عنوان مثال می توان سالن عروس را با رنگ های طلایی و سفید بسیار زیبا و مجلل کرد و بدون شک احساس بهتری در مشتری ایجاد خواهد شد.

میز پذیرش یا کانتر ورودی در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

اولین و آخرین نقطه ای که تمام مشتریان سالن می بینند، میز پذیرش یا کانتر ورودی است. به همین دلیل در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی باید به دیزاین و محل قراگرفتن آن توجه خاصی باشد.

طراحی سالن عروس
طراحی سالن عروس
  • می توانید کفپوش قسمتی که میز پذیرش قرار می گیرد را متفاوت انتخاب کنید. همچنین طراحی زیبای نام سالن آرایشگاه روی میز پذیرش و نورپردازی متفاوت، می تواند اهمیت و تفاوت کانتر ورودی با سایر قسمت ها را مشخص کند.
  • به این موضوع که به هنگام پذیرش مشتری به چه مواردی نیاز خواهید داشت، فکر کنید. طراحی کانتر ورودی باید به گونه ای انجام شود که تمامی این قسمت ها از دید مشتری مخفی بمانند. دسترسی آسان کاربر پذیرش باعث خدمت رسانی بهتر به مخاطبان می شود. کانتر ورودی اولین قسمتی است که مشتری پس از ورود به سالن باید به آن توجه کند.
  • از رنگ های تاثیرگذار استفاده کنید. انتخاب رنگ های روشن و خاص برای کانتر ورودی، علاوه بر جلب نظر مشتری، ایجاد فضایی متفاوت، باعث بزرگتر دیده شدن فضا نیز می شود.
  • از قرار دادن لوازم خرده و مواد خوراکی روی میز پذیرش خودداری کنید. می توان برای ایجاد فاصله بین مشتری و قسمت پذیرش از یک دیوار بلندتر از سطح صندلی استفاده کرد. در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی مدرن می بینیم که طراحی کانتر ورودی به شکلی انجام می شود که منشی پشت میز در حالت نشسته دیده نمی شود. به همین دلیل لازم است که برای صبحت با پذیرش حتما روبه روی میز بایستید.
نقش آینه در دکوراسیون سالن عروس

سالن زیبایی بدون آینه کاملا بی معناست و یکی از اصلی ترین تجهیزات به شمار می رود. علاوه بر قرار دادن آینه در مقابل هر یک از صندلی های آرایش، بهتر است روی دیوار و حتی در کمدها نیز آینه نصب شود تا محیط روشن تر و بزرگتر بنظر برسد.

دیوارهای سالن عروس

از آنجا که در بسیاری از مواقع از سفید به عنوان رنگ غالب در طراحی داخلی لوکس آرایشگاه زنانه در نظر گرفته میشود، در نتیجه نباید از فضای خالی دیوارها غافل شد. استفاده از تابلو و تزئینات با جلوه عالی می تواند محیط را بسیار زیبا و جذاب کند. در سایر بخش ها نیز بهتر است از وسایل تزئینی استفاده شود، البته در انتخاب رنگ تزئینات باید دقت زیادی داشته باشید تا فضا شلوغ و نامرتب به نظر نرسد.

طراحی سالن عروس
طراحی سالن عروس
ابزار و دستگاه هایی که برای سالن زیبایی عروس نیاز است

معمولاً کار آرایش عروس زمان بر است و بخش های متعددی را در بر می گیرد. به همین علت یک سری ابزار و دستگاه های ساده و مدرن را در بر می گیرد. علاوه بر صندلی و میز باید تخت هایی برای پیرایش بدن در این سالن وجود داشته باشد تا در صورت نیاز از آن ها استفاده شود. همچنین تمامی دستگاه های زیبایی مانند سشوارهای متنوع، دستگاه سولاریوم، دستگاه های بخور، دستگاه های کاشت مژه و ناخن و بسیاری موارد دیگر باید در سالن وجود داشته باشند تا تمامی مشتریان با هر سلیقه ای بتوانند نیاز خود را در سالن زیبایی عروس شما برطرف کنند. چیدمان این دستگاه ها و ابزار به گونه ای که هم کاملاً قابل دسترسی سریع و راحت باشند و هم زیبایی را به محیط بدهند کاری است که باید توسط یک طراح و متخصص در دکوراسیون طراحی سالن زیبایی انجام گیرد. همچنین رنگ و جنس آن ها نیز باید با دقت و به گونه ای انتخاب شود که بیشترین تناسب را با هم داشته باشند.

طراحی سالن عروس
طراحی سالن عروس
طراحی سالن زیبایی عروس توسط طراحان حرفه ای

کسی که طراحی سالن زیبایی عروس را انجام می دهد مهارت بسیار بیشتری نسبت به طراحی داخلی معمولی آرایشگاه ها باید داشته باشد. همانطور که گفته شد حساسیت این بخش از سالن های زیبایی بسیار زیاد است و درآمد حاصل از آن نیز به مراتب بیشتر می باشد. از این رو باید در طراحی سالن زیبایی کمی دست طراح را آزاد بگذارید. با کمک گرفتن از طراح حرفه ای سالن زیبایی عروس در زمانی کم و با هزینه ای مناسب تر به بهترین نحو سالن زیبایی مختص عروس را در آرایشگاه خود دایر می کنید و به سرعت درآمدزایی خود را از این بخش بالا می برید. حتی صرف هزینه ی بیشتر در طراحی سالن زیبایی عروس کاری منطقی است و به شما کمک می کند تا درآمد بیشتری داشته باشید.

قیمت طراحی سالن عروس

قیمت طراحی سالن عروس بستگی به عوامل بسیاری دارد که مهمترین آنها متراژ سالن و سبک طراحی سالن عروس است در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه ها با شماره تماس بالای صفحه تماس بگیرید تا تیم مهندسی ساز شما را راهنمایی کنند و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید