ارزان ترین نمای ساختمان

0
7828
ارزان ترین نمای ساختمان
ارزان ترین نمای ساختمان

ارزان ترین نمای ساختمان

میتوانم شکست را بپذیرم اما تلاش نکردن را هرگز!

ارزان ترین نمای ساختمان : نمای ساختمان ، مهمترین جزء دیداری ساختمان است ، بنابراین طراحی یک نمای شیک و البته خاص تاثیرات بسیار زیادی بر روی تمامی مردم یک شهر دارد، اما در هر صورت اولین و مهمترین مورد کار نما قیمت و هزینه ای ست که می بایست پرداخت گردد. بنابراین قیمت هر محصول و یا خدمت یکی از مهمترین موارد مهم است که مورد توجه همگان قرار می گیرد. البته هیچ وقت نمی توانیم بگویم کالا یا خدماتی گران یا ارزان است مگر با چیزی دیگری مقایسه کنیم.در اینجا با توجه به اهمیت موضوع قيمت نماي ساختمان ، قیمت چند نوع نمای ساختمان را با هم مقایسه می کنیم و لازم است بدانیم که نمای ساختمان ترکیبی از کالا و خدمات است یعنی برای اجرای نمای ساختمان باید متریال ها و محصولاتی خریداری شود و اجرت هایی برای اجرا پرداخت شود تا کار نمای ساختمان انجام شود به همین دلیل نمی توان قیمت ثابت و پایه برای نمای ساختمان ارائه کرد. چون تنوع محصولات نمای ساختمان با توجه به کیفیت ها، مقدار و زمان و نوع خرید بسیار متفاوت است و از سویی اجرت نصب با توجه به حجم پروژه ، طرح پروژه مکان و زمان اجرا و از همه مهمتر کیفیت اجرای پروژه بسیار متفاوت بوده و به همین دلیل قیمت های حدودی جهت مقایسه شما ارائه می گردد.

*قیمت اجرای نمای سنگ کلاسیک یا رومی:  نمای رومی که اخیرا مورد استقبال ساختمان سازان قرار گرفته یک نوع نمای سنگ می باشد که پیچیدگی هایی داشته و با نورپردازی نمایی زیبایی ایجاد می گردد ،ولی از نظر برخی مهندسی قابل دفاع نمی باشد. قیمت سنگ رومی از متری 80 هزار تومان شروع و تا متری 250 هزار تومان می باشد.هزینه مصالح و مواد مصرفی از متری 800 تومان تا 20000  تومان می باشد.هزینه ی  رابیس بندی با توجه به طرح نما از متری 15000  تومان تا 50000  تومان می باشد. اجرت سنگ نمای کلاسیک یا نمای رومی از متری 50 هزار تومان شروع و با توجه به  نوع طرح و حجم پروژه تا 150000  تومان می باشد. باید این را هم در نظر گرفت که در نمای کلاسیک مصرف سنگ و مصالح و متراژ کلی نما نیز از بیشتر از نماهای سنگ معمولی خواهد شد. با توجه به موارد فوق قیمت اجرای سنگ کلاسیک یا نمای رومی از متری 170 شروع و تا متری 400000  تومان می باشد.اما یک نمای کلاسیک معمولی را می توان با حدود متری 250 هزار تومان اجرا کرد. در صورت استفاده از سنگ های سی ان سی هر متر  مربعی 500 تا 700 هزار تومان اضافه می گردد.اما گروه ایناب می تواند سنگ های نقش برجسته و cnc شده را به صورت صنعتی تولید و با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر عرضه نماید.

ارزان ترین نمای ساختمان
ارزان ترین نمای ساختمان

*قیمت اجرای نمای سنگ طبیعی: قیمت انواع سنگ های نمای ساختمان در ایران بسیار متفاوت می باشد ولی سنگی که قابل اجرا برای نمای ساختمان باشد از حدود متری 80 هزار تومان شروع می شود که به توجه به نوع و کیفیت آن تا متری 250 هزار تومان نیز می باشد. اجرت سنگ کاران نیز با توجه به کیفیت اجرا، نوع طرح و حجم پروژه از متری 40 هزار تومان شروع و تا متری 100 هزار تومان متفاوت می باشد. هزینه های مصالح و ملات مصرفی نیز از متری 8000 تومان تا 2000 تومان می باشد. طبیعی است که مقداری از سنگ پرت می گردد و هزینه های خرده ریزه دیگری نیز می باشد. با این تفاسیر برای اجرای نمای ساختمان معمولی قیمت از متری 140 هزار تومان شروع و تا متری 250 هزار تومان می باشد.

*قيمت اجراي نماي كامپوزيت: برای نمای کامپوزیت نیاز به خرید ورق کامپوزیت ، پروفیل فلزی برای زیرسازی ، اجرت نصاب ، هزینه طراحی و نقشه کشی ، هزینه خرید نبشی ها و پیچ ها ، پیچ و پرچ و سایر مصالح ریز مصرفی می باشد. قیمت ورق کامپوزیت در ایران از حدود متری 85000 هزار تومان شروع می شود تا حدود متری 280 هزار تومان حدود مصرف پروفیل فلزی در نمای ساختمان از متری 15 هزار تومان شروع و برخی پروژه ها با توجه به نوع طرح و ارتفاع تا 50 هزار تومان فلز مورد نیاز است. معمولا نصاب های  نمای کامپوزیت با توجه به نوع طرح و حجم پروژه و سختی کار و ارتفاع پروژه از متری 40 هزار تومان تا 75 هزار تومان اجرت نصب دریافت می کنند. مصالح ریز مصرفی نیز حدودا از متری 5000 تومان تا 10000 تومان می باشد. طبیعی است که معمولا حدود 3 الی 7 درصد مصالح پرت می شود. در کل اجرای نمای کامپوزیت ساختمان با توجه به طرح ، نوع پروژه ، حجم و ارتفاع پروژه ، کیفیت اجرا و مصالح و ….از متری 180 هزار تومان شروع و تا متری 400 هزار تومان می باشد. البته اجرای نمای کامپوزیت نسبتا با کیفیت برای یک پروژه معمولی می تواند با متری حدود 250 هزار تومان انجام شود.

*قیمت نمای سنگ صنعتی ایناب: سنگ ایناب از ترکیب مجدد سنگدانه های طبیعی با مواد پلیمری و پیگمنتها تحت تکنولوژی خاص تولید می گردد. سنگ ایناب از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و در برابر یخبندان و سرماهای شدید کاملا مقاوم شده است. همچنین رنگ این سنگ ها کاملا عمقی بوده و در اثر سایش یا نور آفتاب از بین نخواهد رفت و مزیت برتری که دارد نصب آن بسیار سریع و ارزانتر از سنگ های طبیعی بوده به همین دلیل قیمت تمام شده آن در نمای ساختمان کاهش پیدا می کند. این سنگ نما هم بسیار مقاوم است و هم ارزان ترین نمای ساختمان است. قیمت این سنگ حدودا متری 60 هزار تومان می باشد و حدود متری 30 تا 40 هزار تومان هزینه اجرت نصب می باشد که با در نظر گرفتن هزینه مصالح حدودا متری 100 تا 120 هزار تومان تمام می شود. البته یکی از ارزانترین متریال های نمای ساختمان می باشد که برخلاف قیمت ارزانش هم دوام بالاتری از سنگ های طبیعی دارد و هم زیبایی خاصی نسبت به سنگ طبیعی دارد.

ارزان ترین نمای ساختمان
ارزان ترین نمای ساختمان

هزینه های نمای ساختمان شامل چه مواردی می شود؟

*مصالح ساختمانی

*سیستم اجرای نما

*دستمزد کارگران

*نگهداری نمای ساختمان

مصالح ساختمانی بیشترین درصد هزینه ها را شامل می شود.

۱- مصالح ساختمانی

انتخاب مصالح وابسته به موارد مختلفی می باشد، از جمله:

*اقلیم

*همسایگی های پروژه(کمیته نما شهرداری)

*کاربری پروژه

*سلیقه طراح و کارفرما

کمیته نمای شهرداری نمای ساختمان را با توجه به ساختمان های همجوار شما تایید می نماید. بخصوص  در پروژه های مسکونی که نباید رنگ و نوع مصالح جلب توجه بنماید.

مصالح نما به ترتیب قیمت از ارزانترین نمای ساختمان تا گرانترین آن: به ترتیب عبارتند از شامل نمای سیمان سفید، نمای سیمان شسته، نمای سنگ، نمای آجری، کامپوزیت، چوب پلاست، تراکوتا، سنگ مرمر کلاسیک ، نمای سرامیک، نمای چوبی، سنگ گرانیت.

ارزان ترین نمای ساختمان
ارزان ترین نمای ساختمان

۲– سیستم اجرای نما

برای اجرای نمای ساختمان دو دسته کلی داریم.

*اجرای تر

*اجرای خشک

معمولا اجرای تر ارزانتر از اجرای خشک می باشد. اما اگر میخواهید هزینه های نگهداری نما کمتر شود و در کل وزن نمای ساختمان کمتر شود سیستم خشک را انتخاب نمایید. هزینه های اجرای خشک به جنس زیرسازی نما، دیتیل اجرایی، کلیپس ها و پیچ ها و وزن پانل های نما بستگی دارد.هزینه اجرای نما به روش خشک: متری ۳۸۰-۵۵۰ هزار تومان با احتساب هزینه تمامی ابزار نصب. هزینه اجرای نما به روش تر: متری ۵۰- ۱۸۰ هزار تومان.

۳– دستمزد کارگران که این مورد به محل ساخت بستگی دارد.

۴– نگهداری نمای ساختمان

نگهداری نمای ساختمان از مسائلی می باشد که در کشور ما کمتر مورد توجه قرار می گیرد.اگر در سطح شهر دقت نمایید نمای ساختمان ها آنجا از هم متمایز می شوند که پنج سال از ساخت آنها گذشته باشد.شاید شما در حین ساخت بتوانید ارزانترین نمای ساختمان را به مرحله اجرا برسانید اما بعد از سه سال از کار خود پشیمان شوید.و تعمیرات آن خرج هایی روی دست شما بگذارد که اگر به یک سری نکات از اول دقت می کردیم هزینه کمتری متحمل می شدیم.

۵ نکته برای رسیدن به ارزانترین نمای ساختمان

۱- استفاده از مصالح با هزینه نگهداری کم

مصالحی از قبیل صفحات سیمانی نما، مصالح فلزی سقف و دیگر مصالحی که بازده فراوان با هزینه تعمیر و نگهداری پایینی

دارند برای ساخت مناسب هستند.

این مصالح با وجود اینکه هزینه اولیه زیادتری برای تأمین و نصب دارند ولی در دراز مدت هزینه های خود را جبران می کنند.

زیرا شما مجبور نیستید آن ها را جایگزین یا تعمیر و نگهداری نمایید (بنابراین توجه به فاکتور تعمیر و نگهداری به خصوص در بخش تجهیزات و ماشین آلات، اهمیت فراوانی دارند.

و چه بسا مصالحی با قیمت اولیه بالاتر و هزینه تعمیر و نگهداری کمتر، در دراز مدت هزینه تمام شده کمتری را نسبت به مصالح با قیمت اولیه پایین تر و هزینه نگهداری و تعمیر بالاتر دارند).

۲- از تکنیک مصالح جایگزین با کارایی مشابه استفاده کنید

به عنوان نمونه اگر پوششی سرامیکی و یا چوبی سخت (پارکت) را برای کف سازی انتخاب نموده اید و در حال حاضر توان

مالی خرید و اجرای آن را ندارید، می توانید از کفپوشهای PVC جایگزین استفاده نمایید.

و در هر زمانی با تغییر آن، پوشش دلخواه خود را بر روی آن اجرا نمایید.

۳- اجرای مصالح سفارشی و خاص را در درجه دوم اهمیت قرار دهید:

به جای انتخاب یک طرح سفارشی، یک مدل عمومی فراگیر را انتخاب کنید.

بنابراین ضمن صرفه جویی در هزینه ها، می توانید در آینده، نسبت به سفارشی کردن و احداث آنچه به سلیقه شما نزدیکتر است، اقدام نمایید.

۴- از تغییر سفارشات بعد از شروع عملیات اجرایی دوری کنید

تغییراتی که در بطن و قلب ساخت و ساز در مصالح و یا طراحی اتفاق می افتد، باعث افزایش هزینه ها می گردد.

همچنین زمان زیادی را صرف اعمال تغییرات نموده و به نوعی روند ساخت و ساز را با دلسردی و ناامیدی مواجه می سازد. بنابراین دقیقاً همان چیزی را که مدنظر دارید، قبل از آغاز عملیات حل و فصل و برنامه ریزی نمایید و سپس عملیات اجرایی را آغاز نمایید.

۵- استفاده از مصالح با درجه کیفی پایین تر ولی با کارایی مشابه مصالح درجه یک

برخی از مصالح ممکن است به دلیل ویژگیهای خاصی که دارند مورد قبول دیگر سازندگان نباشند. (ایراداتی از قبیل کالیبره نبودن

ارزان ترین نمای ساختمان
ارزان ترین نمای ساختمان

از نظر ابعاد و تغییر در اندازه ها)

و به همین دلیل می توانید این مصالح را با قیمت کمتر و به راحتی و بدون صرف وقت و سفارش قبلی در کمترین زمان ممکن تهیه نمایید.

این مصالح می توانند با ذوق و هنر معمار توانا و هنرمند، به بهترین نحو ممکن زینت بخش نمای خانه شما باشند.

*** یک روش بسیار رایج در خارج از کشور برای کاهش هزینه های ساخت استفاده از سیستم های پیش ساخته است.

به این صورت که کل ساختمان را مدولار طراحی می نمایند و از یک مدول به تعداد مورد نیاز می سازند و در محل پروژه نصب می نمایند.با این کار سرعت ساخت بسیار بالا می رود و هزینه کارگران و تعداد آنها کم می شود.*** پاینده باشید.

در انتها مسلما ارزانترین نمای موجود نمای سیمانی وسپس نما با پوشش کینتکس و رنگ می باشد ولی باید توجه کرد با توجه به ترک های این نما ممکن است نیاز به ترمیم در هر دوره ی 5 ساله وجود داشته باشد.

برای استعلام قیمت های انواع نما و اجرای نمای ساختمان با دفتر شرکت تماس حاصل نمایید.02126765227

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید