دکوراسیون و بازسازی

0
235
دکوراسیون و بازسازی
دکوراسیون و بازسازی

دکوراسیون و بازسازی

برای رسیدن به موفقیت لازم نیست خیلی قوی باشی.فقط کافیه از یک چیز قوی تر باشی”از قویترین بهانه ات”همین!

دکوراسیون و بازسازی : بازسازی و تعمیر خانه:  زمانی که مدت طولانی از عمر یک خانه می گذرد، برخی قسمت های آن فرسوده و خراب می شود و همچنین ساکنین آن خانه نیاز به تنوع و تحولی در خانه احساس می کنند. همیشه تعویض خانه و خرید یک خانه نوساز برای افراد ممکن نیست بنابراین در چنین مواقعی بهترین کار تعمیر و نوسازی خانه ای است که در آن سکونت دارید. در این مطلب به شما خواهیم گفت که برای نوسازی و تعمیر خانه باید از کجا شروع کنید و چه اقداماتی را باید در اولویت کارها قرار دهید.

بازسازی و تعمیر میزان دشواری: تقریباً چالش برانگیز مدت زمان مورد نیاز: ۱ روز تا ۱ هفته و اما این کار را چگونه انجام دهیم؟ اولویت اول: آشپزخانه از آنجایی که آشپزخانه از مهم ترین قسمت های خانه است و رفت و آمد در آن زیاد بوده و تقریبا تمام افراد خانواده مقداری از زمان خود را در آن سپری می کنند، از این رو دکوراسیون آن از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به نحوی باشد که برای افراد تازگی داشته باشد.

دکوراسیون و بازسازی
دکوراسیون و بازسازی

بازسازی دکوراسیون آشپزخانه

* تغییر جلوه کابینت ها می تواند تغییر و تحول چشمگیری در فضای آشپزخانه ایجاد کند زیرا بیشترین سهم فضای آشپزخانه به کابینت ها اختصاص دارد. برای این کار لازم نیست هزینه زیادی را متقبل شوید و به تعویض کلی کابینت ها بپردازید بلکه می توانید از ورقه های روکش کابینت که در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجود هستند استفاده کنید و آن ها را به راحتی روی در کابینت ها بچسبانید. رنگ و طرح این روکش ها و یا اینکه تمام درها یک شکل باشد یا به صورت یکی در میان کاملا بستگی به سلیقه و نوع چیدمان جدید آشپزخانه شما دارد. هم چنین اگر کابینت های فعلی شما از جنس چوب است می توانید با یک رنگ آمیزی ساده و استفاده از جلا دهنده جلوه آن ها را نو و زیبا کنید.

* قدم بعدی تعویض نمای کانتر آشپزخانه است که بسته به رنگ جدید کابینت ها و چیدمان آشپزخانه می توانید از جنس های متنوعی برای کانتر جدید آشپزخانه خود استفاده نمایید.

* اقدام دیگری که می تواند جلوه آشپزخانه شما را تغییر دهد، استفاده از کاشی های جدید برای کف و دیوار آشپزخانه است.

* تعویض جای وسایل و همچنین خرید برخی وسایل برقی جدید و استفاده از آن ها به جای وسایل برقی قدیمی و فرسوده تاثیر زیادی در جلوه آشپزخانه دارد. البته این کار را در صورت لزوم انجام دهید و در غیر این صورت اجباری به صرف هزینه اضافی نیست.

دکوراسیون و بازسازی
دکوراسیون و بازسازی
نکاتی درباره تغییر دکوراسیون منزل که باید بدانید.

اولویت دوم:سرویس بهداشتی سرویس بهداشتی نیز از دیگر قسمت هاییست که فضای آن خیلی زود تکراری و کسل کننده می شود. تغییر جلوه سرویس بهداشتی کار بسیار آسانی است و به راحتی می توان آن را نو و جدید کرد. برای مثال با نصب کاشی های جدید برای کف و دیوار ها به کلی جلوه سرویس بهداشتی تغییر می کند. فراموش نکنید که برای سرویس بهداشتی نیز می توانید از کاشی هایی برای دیوار ها و کف استفاده کنید که قابلیت چسبیده شدن روی کاشی های قبلی را دارند. علاوه بر نصب کاشی های جدید برای دیوار و کف می توانید تجهیزات سرویس بهداشتی خود را از قبیل توالت, توالت فرنگی, روشویی و شیرآلات و هم چنین آینه را نیز تعویض کنید که در این صورت دکوراسیون سرویس بهداشتی شما کاملا تغییر می کند و متحول می شود.

اولویت سوم: فضای خارجی خانه و حیاط یکی دیگر از فضاهایی که اعمال تغییر در آن می تواند تاثیر زیادی در روحیه و جلوه کلی خانه داشته باشد حیاط و ورودی خانه است. کمی بیشتر برای حیاط خانه خود وقت صرف کنید. اگر باغچه ای دارید به چمن کاری آن بپردازید و گل های زیبا و جدید در آن بکارید. خواهید دید که با انجام همین تغییرات جزئی به چه میزان خانه شما تغییر می کند و در بدو ورود به خانه احساس تازگی و طراوت خواهید کرد. ورودی خانه خود را نیز با قرار دادن گل و گیاهان سبز و شاداب آذین بندی کنید. با انجام این تغییرات ساده و می توانید با صرف هزینه ای ناچیز در خانه ای که سال ها در آن زندگی کرده اید ایجاد تحول کنید و آن را از تکراری بودن برهانید و شادتر و پرانرژی تر روز های آینده را سپری کنید.

سبک: هنگام تغییر دکوراسیون، ابتدا باید در مورد سبک کار تصمیم‌گیری کنید. آیا می‌خواهید دکوراسیون همان چیزی که دوست دارید، باشد یا جدید و متفاوت؟ مایلید دکور از چوب طبیعی باشد؟ یا مدرن؟ و یا آنتیک؟ با تصمیم در مورد سبک کار به دنبال اجزایی باشید که دکوراسیون را تکمیل و ظاهری هماهنگ ایجاد کنند.

دکوراسیون و بازسازی
دکوراسیون و بازسازی

ایده: اگر در ویلا تغییر دکور می‌دهید، به دنبال چیزهای خاص باشید. حتی در انتخاب وسایلی مانند روتختی، فرش و تابلو دقت کنید تا مجموعه‌ای از چیزهای مورد علاقه داشته باشید. راه دیگر برای گرفتن ایده، ورق زدن مجلات دکوراسیون و پیدا کردن طرح مورد علاقه است. انتخاب طرح خاص، شما را در انتخاب دکور، رنگ، مبلمان، کارهای هنری و وسایل کمک کرده، در مسیری مشخص قرار می‌دهد.

استفاده مجدد از وسایل: اگرچه راحت‌شدن از دست وسایل قدیمی و شروع با یک اتاق کاملا خالی راحت‌تر است اما بعضی مواقع بودجه فرد اجازه این کار را نمی‌دهد. به مبلمان و وسایل قدیمی نگاهی بیندازید. بازسازی و تعمیر خانه ببینید از کدام‌یک می‌توانید در اتاق جدید استفاده کنید. بازسازی و تعمیر خانه شاید بعضی از صندلی‌ها قابل رنگ کردن باشند یا با تعویض قاب یک تابلوی هنری بتوان بار دیگر از آن استفاده کرد. می‌توانید پرده‌های کتان را رنگ کنید بازسازی و تعمیر خانه و یا کاناپه سالم را با رومبلی جدید کاملا تغییر دهید. بعضی وقت‌ها تغییر چیدمان مبل‌ها یا استفاده از اشیاء قدیمی به شکلی جدید تغییری رمانتیک و بازسازی و تعمیر خانه محسوس ایجاد می‌کند. برای مثال می‌توانید از صندوق قدیمی اتاق‌خواب به عنوان میز قهوه‌خوری استفاده کنید. یا کاربرد میزهای بلند، باریک و قدیمی را تغییر دهید.

دکوراسیون و بازسازی
دکوراسیون و بازسازی

نقش پنجره ها را در زیبایی دکوراسیون داخلی و همچنین نما بیرونی جدی بگیرید: تغییر پنجره ها در طراحی دکوراسیون و بازسازی منزلتان می تواند شگفتی بیافریند. مثلا ممکن است در پذیرایی تعداد زیادی پنجره با ابعاد کوچک وجود داشته باشد بهترین کار کمک گرفتن از یک معمار خبره برای اتصال همه این پنجره ها به هم و تشکیل یک پنجره بزرگ و مدرن است در غیر این صورت میتوانید از یک پرده بزرگ سرتاسری برای کی ضلع دیوار کمک بگیرید ، پرده های پانچ شیک و ساده مدرن بهترین انتخاب هستند . همینطور پرده های زبرا یا پرده کرکره های چوبی که امروزه در دکوراسیون مدرن جایگاه ویژه ای دارند . البته اگر در منزلتان پنجره های چوبی با شیشه های رنگی وجود دارد، پس به آنها دست نزنید. درست است که قدیمی است اما همچنان زیبا هستند. با کمی تعمیر و بازسازی آن را به نقطه قوت و تمایز دکوراسیون خود تبدیل کنید .

دکوراسیون و بازسازی
دکوراسیون و بازسازی

چرا طراحی دکوراسیون و بازسازی منازل اهمیت دارد:  طراحی داخلی هنر و علم درک رفتار و ذهنیت افراد به منظور ایجاد فضاهای کاربردی و چشم‌نواز در ساختمان است. در گذشته، طراحی داخلی منزل جزئی از فرایند ساخت خانه محسوب می‌شد. اما به مرور زمان و ظهور تکنولوژی‌ها و ابزارهای مختلف، طراحی داخلی به عنوان یک حرفه به طور جداگانه مورد توجه قرار گرفت. این حرفه در نتیجه توسعه جوامع و پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه معماری پدید آمد. از طرف دیگر، دکوراسیون داخلی منزل چیزی بیش از چیدمان وسایل در منازل است. دکوراسیون به معنای تزیین یک فضا با عناصر مختلف گاها با توصیه و نظر افراد متخصص است. امروزه، افراد بیشتر و بیشتری به اهمیت واقعی بازسازی و دکوراسیون فضای داخلی توسط متخصصین فعال در این حوزه پی می‌برند. بازسازی و دکوراسیون فرایندهایی هستند که طی آن بخشی از منزل از لحاظ عملکردی و زیبایی تغییر داده می‌شود. هدف از بازسازی و دکوراسیون ایجاد محیطی دلنشین است. در واقع، بازسازی و دکوراسیون به فضای منزل روح دوباره‌ای می‌دمد و آن را از جنبه‌های زیبایی و کاربردی بهبود می‌بخشد. زیبایی داخلی منزل می‌تواند تاثیرات روانی بسیاری را بر روی اعضای خانواده داشته باشد. برای مثال، زیبایی طراحی داخلی منزل می‌تواند روحیه و حس آرامش را در اعضای خانواده بهبود بخشد. همچنین، زیبایی منزل باعث نشاط و سرزندگی میان اعضای خانواده می‌شود.

نکات مهم در یک بازسازی داخلی منزل

در اجرای یک بازسازی موفق موارد زیر را به خاطر بسپارید

۱- نیاز به یک طراح داخلی مطمئن شرط اول و اصلی یک بازسازی اصولی می باشد چرا که نه تنها حالا شما طرح خود را بوسیله بازدید مجازی قبل از کار مشاهده کرده اید بلکه می توانید بدون هزینه های بالای دوباره کاری در بازسازی و با صرف هزینه معقول آن را تغییر دهید و از همه مهم تر در پایان طرح را متره کرده و از میزان هزینه اجرا با خبر گردید.

دکوراسیون و بازسازی
دکوراسیون و بازسازی

۲- شما هر روز محل زندگی خود را بازسازی نخواهید کرد پس مطمئن شوید که بودجه کافی در این خصوص کنار گذاشته اید چرا که تجربه به ما ثابت کرده که فاز بندی در اجرای بازسازی منزل مسکونی فکر خوبی نمی باشد و تا پایان کامل آن صبور باشید تا از شروع آن پشیمان نشوید.

۳- در انجام عملیات ساختمانی عجله نکنید! همانطور که میدانید انجام یک عملیات بازسازی یک کار تیمی بوده و به عوامل مختلفی در اجرا وابسته می باشد لذا معمولا کمی تاخیر ممکن است در تایم تحویل واحد پیش بیاید که البته با برنامه ریزی درست از سوی طراح این مورد به صفر خواهد رسید اما منظور از این مورد این است که اجازه دهید مجری تایم مورد نیاز خود را در خصوص اجرا به شما بدهد چرا که تحت فشار گذاشتن تیم اجرایی باعث پایین آمدن دقت کار می گردد.

۴- در صورت واگذاری طرح به تیم طراحی تمامی نظرات خود را در زمان طراحی ابراز کنید و تغییرات لازم را انجام دهید چرا که تغییرات زیاد در حین کار ارزش پروسه طراحی را بی  اثر کرده و باعث سردرگمی و هزینه بیشتر در زمان اجرا می گردد.

*** نکته مهم در انجام یک  طراحی دکوراسیون  و بازسازی خوب در ابتدا یک طرح و ایده خوب می باشد. نکته ی دیگر اینکه گاهی لازم است برای تغییر و تحول در روحیه مان دکوراسیون منزل را تغییر دهیم و این اصلا بد نیست، با یک ایده حس خوب شدن را انتقال دهیم.***

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید