اجرای ساب کف

0
243
اجرای ساب کف
اجرای ساب کف

گاهی توجه به نکات کوچک ، نتایج بزرگی به دنبال خواهد داشت.

اجرای ساب کف : ساب کف چیست؟  ساب کف یا کفسابی یکی از جدید ترین متد ها جهت پاکیزکی منازل ادارات و یا هر جای دیگر میباشد. که  توانسته نظر بسیاری از افرادی که در تمیز کردن کف مکان های مورد نظر خود به مشکل برخورده اند را جلب کند. ساب کف یکی از جدید ترین متد ها جهت پاکیزکی منازل ادارات و یا هر جای دیگر میباشد. کف سابی که  توانسته نظر بسیاری از افرادی که در تمیز کردن کف مکان های مورد نظر خود به مشکل برخورده اند را جلب کند.

ساب کف چیست؟  ساب کف یا کفسابی یکی از جدید ترین متد ها جهت پاکیزکی منازل ادارات و یا هر جای دیگر میباشد. که  توانسته نظر بسیاری از افرادی که در تمیز کردن کف مکان های مورد نظر خود به مشکل برخورده اند را جلب کند. ساب کف یکی از جدید ترین متد ها جهت پاکیزکی منازل ادارات و یا هر جای دیگر میباشد. کف سابی که  توانسته نظر بسیاری از افرادی که در تمیز کردن کف مکان های مورد نظر خود به مشکل برخورده اند را جلب کند.

اجرای ساب کف
اجرای ساب کف
تجهیزات کف ساب

کف ساب دستگاهی است کارآمد که به منظور جلا بخشیدن به سطوح کف و هم چنین شستشوی عمیق سطح طراحی و ساخته شده است. کف ساب دارای یک برس دوار، دسته کنترلی و مخزن آب تمیز بوده و در انواع محیط های تجاری و صنعتی با اهداف گوناگون قابل استفاده می باشد. کف ساب جهت صیقلی ساختن و جلا دادن سطوح به ویژه سطوح براق مانند سنگ، سرامیک و … با مساحت های کوچک، متوسط و بزرگ ابزاری مناسب به شمار می آید، علاوه بر این دستگاه کف ساب از ساختار ایمن و مقاومی برخوردار است که امکان استفاده از آن در محیط های صنعتی و در شرایط سخت و دشوار فراهم می شود و برای شستشوی سطوح سخت و خشن در این بسیار مناسب می باشد. مکانیزم عملکرد دستگاه ساده بوده و دارای یک دسته هدایتی با قابلیت تنظیم زاویه، دسته کنترلی برای قطع و وصل کردن پاشش آب و دسته دیگر جهت توقف حرکت دستگاه می باشد. در ساختار دستگاه کف ساب هیچ سیستم انتقال نیرویی مانند گیربکس و تسمه به کار نرفته است از همین رو هزینه های تعمیر و نگه داری آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. برس کف ساب با سرعت زیادی می چرخد و سطح را سایش می دهد؛ کف ساب سطح مقطع کوچکی دارد به همین دلیل وزن و فشار اعمال شده از جانب موتور برس به سمت پایین بیشتر می شود و در نتیجه قدرت سایندگی و پاک کنندگی دستگاه افزایش می یابد. در قسمت عقب دستگاه پولیش دو چرخ بزرگ تعبیه شده است که هدایت و کنترل دستگاه را آسان می سازد و بدنه آن تمام استیل بوده که سبب افزایش مقاومت و طول عمر کف ساب می گردد. برس ساب کف در انواع زبر، استاندارد و نرم تولید شده است و کاربران متناسب با جنس سطح مورد نظر برس مناسب را انتخاب می نمایند. از طرف دیگر امکان نصب انواع پد پولیش بر روی دستگاه وجود دارد که با هدف برق انداختن سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه کف ساب از سطح صدای پایینی برخوردار بوده که سبب حفظ آرامش محیط می شود و جهت کاربرد در محیط های حساس مناسب است. در زمان به کار گیری دستگاه کف ساب به منظور هر چه براق تر شدن سطح می توان از واکس سنگ استفاده نمود و در صورتی که کف ساب برای شستشوی سطوح کف به کار گرفته می شود جهت جمع آوری باقی مانده آب و مواد شوینده مصرف شده یک جاروی آب و خاک مورد استفاده قرار می گیرد.

اجرای ساب کف
اجرای ساب کف

انواع کفسابی

۱-کفسابی معمولی

۲- کفسابی ایتالیایی

۳- کفسابی درجه یک و حرفه ایی

۴ کفسابی نانوساب

دستگاههای ساب کف یا کفسابی چگونه کار می کنند ؟در خصوص کفسابی باید عنوان کنیم از دو نوع از انواع دستگاه کفسابی استفاده می شود که نوع اول مجهز به برق تک فاز می باشد و نوع دوم این دستگاه های با برق سه فاز کار می کند. دستگاه کف سابی که مجهز به برق سه فاز می باشد قدرت بیشتری داشته و عملکرد بهتری از خود نشان می دهد و نتیجه به دست آمده کیفیتی بهتری خواهد داشت. کلیه ساختمان هایی که دارای آسانسور می باشند از برق سه فاز برای عملکرد آن استفاده می کنند که همین مساله موجب می شود هنگام استفاده از این دستگاه برای کفسابی زمان کمتری مورد نیاز باشد و افراد نیز هزینه بسیار کمتری را خواهند پرداخت. هزینه ای که برای کفسابی با استفاده از دستگاه تکفاز باید پرداخت شود بسیار بالاتر می باشد زیرا دستگاه مدت زمان بیشتری باید کار کند و به جهت دارا بودن قدرت کمتری در مقایسه با نوع سه فاز زمان بیشتری نیز برای تمیز کردن سطوح مورد نظر لازم است.

یکی از مهم ترین کاربردهایی که انواع دستگاه کفسابی دارند : برق انداختن و شفاف تر نشان دادن سنگ هایی است که در کف ساختمان به کار برده می شود. به همین دلیل توصیه می کنیم در هنگام انتخاب سنگ برای اجرا در ساختمان به سراغ سنگ های خام که قبلا ساب نخورده اند بروید تا هم از لحاظ هزینه به صرفه تر باشند هم اینکه پس از استفاده در محل مورد نظر عمل ساب کف در خصوص آن ها انجام شود. در خصوص انجام عمل کفسابی ۹ مرتبه این کار صورت می گیرد و پس از آن اگر نیازی احساس شود مجددا عمل فوق انجام می شود تا سنگ درخشش و جلای خوبی داشته باشد و بتواند زیبایی خود را به بهترین حالت نشان دهد. این مساله در نمای داخلی ساختمان نیز تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و موجب زیباتر دیده شدن فضای داخلی می گردد. استفاده از سنگسابی با دستگاه سه فاز موجب می شود هم مراحل انجام ساب کف با سرعت بیشتری پیش برود و هم اینکه مدت زمان انجام این عمل کاهش چشمگیری داشته باشد و شفافیت و براق بودن سنگ نیز بیشتر خواهد بود.

اجرای ساب کف
اجرای ساب کف

آنچه که باید در مورد کفسابی بدانیم

۱- دستگاه کفسابی در دو نوع برق تک فاز و برق سه فاز وجود دارد، دستگاه با برق سه فاز قوی تر و سریعتروحاصل کارش با کیفیت تر است. منازلی که مجهز به آسانسور هستند، مجهز به برق سه فاز می باشند. هزینه کفسابی با دستگاه برق تکفاز بیشتر از سه فاز است.

۲- سنگی که از سنگ فروشی خریداری می کنیم قبلا ساب خورده است و برای صرفه جویی می توانید سنگ خام و نسابیده (ساب نخورده) خریداری کنیم که بسیار ارزان تر و پس از اجرای آن در کار آن را کفسابی کنید.

۳- تعداد دفعات پرداخت کفسابی کامل بستگی به نوع سنگ  ساختمان می باشد و در صورت نیاز کم یازیاد ویاتکرار می شود.

ویژگی های کفسابی خوب

☆  یکدست و یک نواخت است و تفاوتی در شفافیت قسمتهای مختلف سنگ نیست، لقمه های مرغوب در ساب  وکفسابی چنین نتیجه ای خواهد داشت.

☆ بندکشی ورگه های سنگها خالی نیست.

☆  کناره ی دیوار که در دسترس دستگاه کفساب نیست نیز بصورت دستی ساب خورده است.

☆ پستی و بلندی سنگها کاملا از بین رفته.

☆ پس از اتمام کار دیواره ها و گوشه و کنار باید نظافت شود و فاضلاب ساب بطور کامل از روی زمین حمع آوری می شود.

از مزیت های اجرای ساب کف اجرای این کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

▪ شفاف و براق بودن کف بعد از کفسابی خیلی زیاد   می گردد و زیبایی مضاعفی پیدا می کند.

▪ یکپارچه شدن کار و برطرف شدن پستی و بلندی های میان سنگها. بعد از کفسابی رویه کف به صورتی صاف می گردد که با چشم بسته و بوسیله برخورد دست نیز نمی توان مرز میان سنگها را شناسایی کرد.

اجرای ساب کف
اجرای ساب کف

▪ رویه بندهای میان سنگ ها صاف و شفاف می شوند و با گذشت زمان کمتر کدری و کثافات را به خود جذب می کنند.

▪ نظافت کف خیلی آسانتر می گردد و بعد از انجام نظافت، جذابیت کف زیادتر می شود.

▪ استحکام و پایداری و دوام سنگ کف زیاد می شود، به این خاطر که کف یکپارچه شده و در اثر رفت و آمدهای زیاد سنگها کمتر لق می شوند.

تفاوت انواع کفسابی : کف سابی معمولی بیشتر در سازه و پروژه های بزرگ کارایی دارد زیرا این ساب مقرون به صرفه است و زمان کم تری تلف می شود. در نوع ایتالیایی از مواد ایتالیایی استفاده می شود که درخشش و جلای خوبی به سنگ می دهد و بسیار پر متقاضی می باشد. در نوع درجه یک و حرفه ای، کف ساب با تجربه، با زدن چند ساب مخصوص کار با کیفیت را تحویل می دهد. نانوساب چند سالی است که پا به صنعت گذاشته و باعث ماندگاری بیشتر و ضد آب و جرم شدن کف می شود.

آیا موزاییک براق می شود یا نه: بسیاری از کفسابان و بیمانکاران ساختمانی بعد از گرفتن کار به دلیل عدم اطلاع بسیاری از صاحبان واحدهای تجاریی و مسکونی و اکثر مهندسان از کیفیت و ایرادات کار است، و به دلیل عدم صحبت اولیه در مورد کیفیت کار کفسابی و برای تحویل سریع کار و عدم انجام کلیه مراحل کار است. کفسابی به دلیل کاهش استفاده از لقمه های کفسابی وسود بیشتربه کارفرمااینگونه توضیح می دهند. که موزاییک جزوه سنگها نمی باشند و به قول معروف این گونه  میگویند که موزاییک سنگ نیست. و سیمان است و براق نمی شوددر صورتی که این گونه نیست و موزاییک نیز سنگ محسوب میشود، و مثل بقیه ی سنگهای معمولی در حد عالی توسط لقمه های ایتالیایی براق و آینه ای و لوکس می شود.

اجرای ساب کف
اجرای ساب کف

در چه صورتی کیفیت کار کفساب خوب و مطلوب و اصولی نیست؟ در بسیاری از موارد کفساب توسط واسطه وارد کار کفسابی میشود و مشاهده میکند که ان کاری که وارد آن شده با آن قیمتی که به آن داده شده صرف نمیکند که به صورت اصولی انجام شود و اگر آن کار را انجام ندهد تا ان زمانی که وارد کار شده با توجه به اوردن دستگاه و آوردن کارگر و تهیه سنگ و زدن بنزین متضرر میشود آن کار را به صورت غیر اصولی و سرعت زیاد انجام میدهد.

▪▪▪ به مرور زمان سنگ کف ساختمان به دلایل مختلف مانند : شستشو با اسید ها و مواد شیمیایی و… دچار سوختگی و یا سفیدک می شود و تا تخریب سنگ پیش میرود. اگر این روند ادامه پیدا کند، حتما لازم است سنگ فرش را تعویض کرد، که این امر باعث اتلاف وقت، انرژی و هزینه می شود. ▪▪▪ سپاس

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید