قیمت آلاچیق چوبی

3
23582
قیمت آلاچیق چوبی
قیمت آلاچیق چوبی

قیمت آلاچیق چوبی

آلاچیق ها تنها یک مخفیگاه شاعرانه برای فرار از مزاحمت های زندگی روزمره نمی باشد بلکه مکانی برای لذت از طبیعت در حال تغییر است.آلاچیق یک راه مناسب برای لذت بردن از فضای خارج از منزل می باشد.

آلاچیق ها در تهران‌با توجه به فضاهای هر روز کمتر و نا ایمن شده ی سبز شهری مثل پارک ها بسیار بیشتر مورد توجه قرار گرفته و نیاز است در ساختمان های نوساز حداقل یک آلاچیق در حسن ساخت تعبیه گردد که در آینده از فضای حیاط یا بام به درستی بتوان استفاده کرد.

قیمت آلاچیق چوبی ساخت
قیمت آلاچیق چوبی ساخت

سازه ی آلاچیق ها توسط مهندسی ساز هنگی فلزی ساخته می شود که بعضا عده ای بدون سازه فلزی و با چوب ستون ها را ساخته و تحویل می دهند که با گذشت زمان سازه به صدا می افتد و برای پیشنهاد حداقل از قوطی ۴در ۸ در ستون ها استفاده کنید که البته می توان به صورت محاسباتی نیز با بار باد ابعاد را محاسبه کرد که با توجه به ارتفاع نیاز به مقطع بزرگتر است با توجه به پوشانده شدن سطح سازه با چوب لاغری در اینجا تاثیری در طراحی ندارد و بیشتر نیرو های جانبی برای ما تاثیرگذارند.

در مورد سقف آلاچیق نیز نیروی باد حاکم بر طراحی ماست و بار برف بسیار ناچیز است و با توجه به سطح نسبتا کوچک به تعداد ستون پخش نیرو مناسب صورت میگیرد و توجه کنید که محاسبه با قسمت جدیدی از مبحث ششم که در مورد پوسته های سقف ارائه شده انجام میگیرد که تقریبا باری حدودا بین ۱.۵ تا ۲.۵ برابر بار محاسبه شده در سطوح رو به باد دارند.

قیمت آلاچیق چوبی
قیمت آلاچیق چوبی

 

قیمت آلاچیق چوبی آلاچیق چیست؟ یکی از پرکاربرد ترین سازه های چوبی که غالبا بر باغ ، باغچه، روف گاردن و بام استفاده می شود.آلاچیق چوبی می باشد. آلاچیق را می توان از لحاظ ساخت به دو دسته تمام چوبی که تمام زیر ساخت ودر تزئینات داخلی و خارجی آن از ترموود استفاده می شود.آلاچیق هایی با سازه فلزی که تزئینات و مبلمان آن با چوب ترمو ساخته می شود.

آلاچیق ها بسته به مکانی که قرار است آلاچیق در آن ساخته شود در ابعاد و شکل های مختلف طراحی میشوند. در ساخت و طراحی آلاچیق ها انتخاب مکان مناسب از اهمیت بسزایی برخوردار است دومین مورد انتخاب طرح و نوع متریال می باشد. ترموود یا چوب ترمو از متریال های جدید می باشد که هم برای فضا سازی محیطی از آن استفاده میشود و هم برای فضای داخلی منازل از آن استفاده میکنند. چوب از جمله متریال هایی می باشد که گرمی و صمیمیت خاصی به محیط می بخشد. چوب های معمولی مقاومت کمی در برابر نور آفتاب و رطوبت و باران دارند در حالی که این چوب هابا فراور که بر روی آنها انجام می شود تبدیل به چوبی مقاوم می شوند که میتوانند خود را با شرایط محیطی وفق می دهند. این چوب ها قابل ترمیم و قابل بازسازی می باشند. برای تغییر رنگ احتمالی این چوب ها معمولا از رنگ ترموود استفاده می کنند.به دلیل کاربردها و ویژگی هایی که این نوع چوب ها دارند، میتوان گفت یکی از بهترین نوع چوب برای ساخت آلاچیق می باشند. هر یک از آلاچیق های چوبی را می توان برای مقاصد گوناگونی از جمله یک محل امن و آرام برای داشتن یک روز خوب و ایده ال در فضای طبیعت در کنار خانواده،استدیو الهام بخش،سالن ورزش ویا تنها یک محل دنج در کنار باغ زیبای شما میباشد.

قیمت آلاچیق چوبی
قیمت آلاچیق چوبی

 

آلاچیق های چوبی : آلاچیق چوبی از جنس چوب است و برای زیبایی و جذابیت مکان های مختلف می تواند ایده خوبی باشد. آلاچیق های چوبی برای محیط های عمومی و باغ ها و ویلاهای خصوصی و محوطه آپارتمان های مسکونی می توانند کاربردی باشند. امروزه در دیزاین آلاچیق های چوبی از سبک های مدرن استفاده می شود آلاچیق ها با طراحی مدرن فضای بیرون را به محیطی دلچسب و زیبا تبدیل می کنند. از آلاچیق ها به عنوان مکان های جذاب در مکان های بیرون از منزل استفاده می شود. دیزاین و سبک دکوراسیون آلاچیق های چوبی با توجه به محیط بیرون می تواند متغیر باشد. طرح های جالب آلاچیق های چوبی می توانند در شما حس نزدیکی به طبیعت را بیشتر کنند. استفاده از آلاچیق ها در فضاهای بیرون می تواند بهترین ایده برای استراحت افراد باشد. با بوجود آوردن دکوراسیونی شیک در آلاچیق شما می توانید ساعت ها در فضای آلاچیق استراحت کنید و از چشم اندازه های طبیعت لذت ببریدبه شما توصیه می کنیم اگر قصد دارید برای فضای بیرون ویلا یا باغ تان از آلاچیق با طراحی چوبی استفاده کنید بهتر است دکوراسیون داخلی زیبایی برای آلاچیق در نظر بگیرید. استفاده از مبل و یا صندلی های چوبی که با رنگ کف پوش آلاچیق ساخته شده از چوب مطابقت دارد می تواند ایده خوبی برای طراحی دکوراسیون داخلی یک آلاچیق باشد. هم چنین شما می توانید در طراحی آلاچیق های چوبی از نورپردازی های متفاوت و جذابی استفاده نمایید.

قیمت آلاچیق چوبی
قیمت آلاچیق چوبی

قیمت آلاچیق چوبی

قیمت آلاچیق چوبی ترموود

* قیمت این نمونه بر حسب چوب ترموود فنلاند اصل متری 12500000 تومان

* قیمت بر اساس ترموود ایرانی متری 10500000توان

* قیمت بر اساس چوب کاج روسی متری 7800000 تومان

درصورت استفاده از شیشه در دیواره ها هر متر مربع ۲ میلیون به قیمت های فوق افزوده میگردد ، توجه کنید که شاید این قیمت ها برای بسیاری استفاده از آلاچیق را دست نیافتنی میکند اما در واقع بدلیل قیمت بالای آهن و اجرت آن در آلاچیق ها چیزی حدود ۲۰ تا ۴۰ م تومان هزینه استراکچر فلزی میشود .

 

این قیمتها هر کدام بر اساس مقدار سفارشات و تعداد آنها در صورتی که بیش از یک عدد باشد. به علت دور ریز و پرت کمتر میتواند از ده تا بیست درصد کاهش پیدا کند.

کاربرد های آلاچیق چوبی : با توجه به کاربرد فراوان آلاچیق چوبی در ساختمان های امروزی به عنوان محلی برای استراحت و لذت بردن از مناظر و هوای تازه شرکت رهاورد چوب این امکان را برای آن دسته از مشتریان خود فراهم نموده است تا علاوه بر حضور در شو روم رهاورد چوب و امکان مشاوره با مدیران فنی شرکت ، تیم فنی و مشاوره رهاورد چوب نیز با هماهنگی قبلی امکان مشاوره حضوری در محل پروژه مشتریان گرامی را نیز فراهم می کند.

 

قیمت آلاچیق چوبی

prices-of-wooden-pavilions---01
prices-of-wooden-pavilions—01

یکی از معیارهای انتخاب محصول و از فاکتور های مهم خرید ، قیمت می باشد. افراد تمایل دارند محصولی با کیفیت و قیمت مناسب خریداری نمایند. قیمت آلاچیق بستگی به عوامل زیادی دارد که به چند نمونه از آنها جهت آگاهی شما اشاره میکنم. بطور مثال نوع متریال به کار رفته و مقدار آن و همینطور زمان طراحی و اجرا عوامل تآثیر گذار در قیمت میباشد. البته این به آن معنی نیست که صرفآ هر کاری که مقدار متریال گرانتر و یا بیشتری صرف کرد حتمآ گرانتر است ممکن است از متریال کمی استفاده شود در ساخت یک آلاچیق ولی زمان اجرا و همینطور ظرافتها یا پیچیدگی هایی وجود داشته باشد که آنها قیمت کار را بالا ببرد این دقیقآ به انتخاب مدل از سوی مشتری برمیگردد. یکی از مواردی که مشتریان در مورد مخصوصآ آلاچیق فلزی محاسبه میکنند قیمت آن به عنوان درب و پنجره بر حسب وزن آن است که این کاملآ غلط است چون اجرای یک آلاچیق و یا پرگولا کاملآ با یک سایبان متفاوت میباشد و متریال استفاده شده در آن در محل های اتصال و رنگ آمیزی و غیره….با ساخت سایبان فرق دارد و در چهار چوب قیمتی آهنگری محاسبه نمیشود. مبنای محاسبه آلاچیق و پرگولا برحسب مدل بر متر مربع میباشد.چند مورد بر هزینه محاسبه شده به درخواست مشتری اضافه میگردد.

 

قیمت آلاچیق چوبی

قیمت آلاچیق چوبی

☆ اول اینکه سازه میخواهد روی خاک و یا سطحی گذاشته شود یا میخواهند برای ستونهای آن فنداسیون ستون نصب شود که در هنگام طوفان در جای خود ثابت بماند.

نمونه آلاچیق چوبی
نمونه آلاچیق چوبی

☆ دوم زیر سازی و کفه بندی آن میباشد که طبق متریال انتخابی هزینه ای محاسبه میگردد تا با شکل مورد تآیید مشتری اجرا گردد.

 

☆ سوم مبلمان داخلی و یا میز و نیمکت و یا گلدانهای اطراف محیط مورد نظر میباشد که در هنگام قرارداد و محاسبه قیمت باید به آنها توجه شود.

نمونه آلاچیق چوبی
نمونه آلاچیق چوبی

☆ چهارم محل اجرای پروژه و فاصله آن تا محل کارگاه سازنده میباشد که دو هزینه را شامل میشود یک هزینه حمل دو هزینه نصب در محل میباشد.

 

☆ هزینه حمل تا محل بسته به مسافت که طبق بارنامه مشخص میگردد.

 

هزینه نصب هم باز بستگی به دوری یا نزدیکی محل نصب و همینطور در اختیار گذاشتن محلی برای استراحت و خواب نفرات نصب دارد که تا مسافت یکصد کیلومتر ده تا پانزده درصد عدد قرارداد است و بالای یکصد کیلومتر پانزده تا بیست درصد عدد

 

قرارداد که از هر دو نوع محاسبه پنج درصد مربوط به محل اسکان است که میتوان در صورت اسکان دادن از هر کدام این دو نوع محاسبه پنج درصد کسر گردد.

 

نمونه آلاچیق چوبی
نمونه آلاچیق چوبی

قیمت آلاچیق چوبی

برآورد هزینه ساخت آلاچیق

 

به طور کلی یک آلاچیق از پی یا همان فونداسیون، ستون و سقف تشکیل شده است که بر حسب متریال و متراژ هزینه خرید و دستمزدها تغییر می کنند. در اینجا هزینه هر یک از قسمت های اصلی آلاچیق را با احتساب هزینه خرید و دستمزد ساخت، به صورت تقریبی عنوان کرده ایم: هزینه فونداسیون و پله آلاچیق به ابعاد ۳ در ۳ به صورت تقریبی از ۱ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. هزینه ۴ ستون فلزی به صورت تقریبی از ۸۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان است. هزینه تیر های فلزی برای قرار دادن سقف از ۷۰۰ هزار تا ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. هزینه خرید هر متر مربع چوب برای آلاچیق از ۷۰۰ هزار تا ۱۴۰۰ هزار تومان است.هزینه خرید هر متر مربع کف پوش چوبی با مقاومت بالا از ۲۵۰ هزار تا ۱۵۵۰ هزار تومان است.هزینه تقریبی خرید هر متر مربع شیشه ی آلاچیق از ۱۲۰۰ هزار تا ۱۵۰۰ هزار تومان است.هزینه تقریبی ساخت آلاچیق چوبی بر حسب نوع چوب هر متر مربع از ۶۷۰۰ هزار تا ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

 

هزینه تقریبی خرید آلاچیق پیش ساخته

 

هزینه خرید آلاچیق پیش ساخته چوب و فلز با ابعاد ۳ در ۳ سانتیمتر مربع از ۷ میلیون تا ۱۵ میلیون تومان برای هر متر مربع است. هزینه خرید آلاچیق پیش ساخته چوبی با ابعاد ۳ در ۳ سانتیمتر مربع از ۸ میلیون تا ۱۴ میلیون تومان است. توجه: هزینه های ساخت بر حسب نوع متریال هر قسمت متفاوت است و ما در اینجا هزینه تقریبی هر مترمربع آلاچیق را با استفاده از یک متریال در نظر گرفته ایم.

 

قیمت آلاچیق چوبی

نکات مهم و توضیحات : توجه داشته باشید در صورتی که تمایل دارید در بعضی از فصول آلاچیق به صورت محصور باشد و در بعضی فصول دیگر از آلاچیق بدون دیوار استفاده کنید، باید از دیوار های آکاردئونی و با قابلیت جابه جایی، استفاده کنید. هزینه ساخت آلاچیق های چند ضلعی نسبت به آلاچیق های چهار ضلعی و دایره، به دلیل کارگذاری ستون های بیشتر، گرانتر است. محل قرارگیری آلاچیق از اهمیت بالایی برخوردار است. آلاچیق باید دید مناسب به اطراف به خصوص طبیعت یا آبنما داشته باشد. در صورتی که قصد دارید آلاچیق تان را محصور کنید و به طور همزمان دید کامل به محیط داشته باشید، بهترین گزینه می تواند استفاده از پنل های شیشه ای باشد. توجه داشته باشید، در صورت استفاده از فلز برای ساخت آلاچیق، برای جلوگیری از پوسیدگی آهن، باید به صورت دوره ای، آن را رنگ آمیزی کنید. برای جابه جایی آلاچیق های پیش ساخته به محل دیگر، باید در محل جدید با عملیات کف سازی آماده کنید.

قیمت آلاچیق چوبی
قیمت آلاچیق چوبی

 

آلاچیق های ساخته شده توسط مهندسی ساز اغلب در محل پروژه بود و در صورت نیاز شما می توانید بجز پلیت ها تمامی بنا را جابجا کرده و به محل دیگری منتقل کنید و هزینه ی حمل و نقل با جرثقیل کفی دار ۷ تن چیزی حدود ۷ م تومان می باشد .

می توانید چوب و آهن ساخته شده را جدا کرده و در محل جدید ساخت که این روش احتمال خرابی چوب و آهن بیشتر است.

در انتها با توجه به قیمت لحظه ای هر متریال و تغییر قیمت روزانه آهن و چوب برای قیمت بروز آلاچیق حتما با دفتر مهندسی ساز تماس حاصل نمایید و حتما توجه نمایید که آلاچیق بنای لوکس و هزینه بری است و برای سایبان ارزان به سمت سایبان های پارچه ای بروید ولی برای یک آلاچیق شما حداقل ۷۰ م تومان هزینه خواهید داشت.

توجه به این نکته که آلاچیق نیاز به جمع آوری ندارد و در برابر باد مقاوم است آنرا با سایبان متفاوت می کند و اغلب سایبان های پارچه ای عمری بین ۲ تا ۳ سال دارند بدلیل اینکه پارچه در مقابل آفتاب و تغییر دما مقاومت کمتری داشته و پوسیده میشود و برای استفاده طولانی و ایمن به اجبار از آلاچیق باید بهره گرفت.

 

برای کلبه چوبی هم با‌ شماره های دفتر تماس حاصل فرمایید ، کلبه چوبی قیمت پایین تری از آلاچیق دارد و این بدلیل متراژ بالاتر و نیاز کمتر به تیر و ستون در ابعاد کمتر است دارا می باشد.

 

▪▪▪ امروزه در طراحی فضای سبز اغلب از آلاچیق استفاده می کنند آلاچیق های می توانند بهترین ایده برای ایجاد محیطی زیبا و دلنشین در فضای های بیرون باشند. ▪▪▪ لحظه هایتان سرشار از آلاچیق های سبز امید.

3 نظرات

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید