قیمت کابینت های گلاس

1
4406
قیمت کابینت های گلاس
قیمت کابینت های گلاس

قیمت کابینت های گلاس

اگر کاری که انجام می دهید دیوانه بازی نیست قطعا دارید کار اشتباهی را انجام می دهید. “لری پیج”

قیمت کابینت های گلاس : کابینتهای آشپزخانه شما می تواند تاثیر زیادی بر ظاهر و فضای کلی فضای شما بگذارد. در واقع کابینت ها از جمله تجهیزاتی هستند که وجود آنها در هر آشپزخانه الزامی میباشد. این تجهیزات ضروری علاوه بر کارایی, نمایی شیک و جذاب به فضای آشپزخانه میبخشند و در طیف وسیعی از طرح و رنگ تولید می شوند. اگر به آشپزخانه های مدرن امروزی نگاهی بیندازید متوجه اهمیت روز افزون این المان ضروری در فضای آن ها خواهید شد. در واقع مهم ترین فاکتوری که نقش حیاتی در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه ایفا میکند کابینت است زیرا نه تنها با استفاده از آن می توان ظروف و وسایل مختلف را سازماندهی و مرتب کرد بلکه ظاهری آراسته نیز به فضا بخشیده خواهد شد. طی چند سال گذشته، کابینت های های گلاس با براقیت بالا به دلیل جذابیت بصری چشمگیر آنها بسیار محبوب شده اند.

کابینت های های گلاس به علت اینکه براق هستند، دارای یک پایان براق نیز  هستند که نور را منعکس می کنند. که یک حالت مدرن و بسیار امروزی به آشپزخانه می دهند. کابینت های های کلاس سفید بهترین انتخاب در مورد بزرگتر نشان دادن ظاهر آشپزخانه شما است.

کابینت های گلاس چیست؟ کابینت آشپزخانه هایگلاس در واقع همون کابینت MDF هست یا در واقع مغزی کابینت هایگلاس، ام دی افه اما لایه رویی اون با یه روکش از جنس پلکسی گلاس پوشیده می‌شود که باعث می‌شود ظاهری براق، شفاف و شیشه‌ای شکل داشته باشد. همین روکش وجه تمایز این دو نوع کابینت است و البته باعث خاص شدن و زیبایی چشمگیر کابینت هایگلاس نیز می شود. علاوه بر هایگلاس یه نوع دیگر از کابینت هم وجود دارد که بهش پلی گلاس گفته می‌شود. پلی گلاس هم ام دی افه که یه لایه پلی استر روی آن قرار می‌گیرد. نسبت به هایگلاس درخشش و برق بیشتری دارد و در مقابل خط و خش مقاوم تر است. بهترین نوع ام دی اف هایگلاس ساخت کشورهایی مثل آلمان، ایتالیا، اتریش و اسپانیا است. در بازار بیشتر کابینت کار ترک پیدا می‌شود و نمونه‌هایی از ام دی اف هایی که در داخل کشور روکش هایگلاس روی آنها انجام می شود، هم وجود دارد. انتخاب جنس کار و برند کابینت آشپزخانه هایگلاس بستگی به هزینه‌ای که می‌خواهید پرداخت کنید دارد.

کابینت های گلاس، منبعی برای نور: از آن جایی که این نوع کابینت ها دارای سطحی صیقلی و صاف و بسیار براق هستند، بنابراین می توانند با رفلکس نور محیط بیرونی و داخلی، خود منبعی از نور به شمار روند. این ویژگی به خصوص برای آشپزخانه هایی که نور کمتری دارند، مناسب تر بوده و موجب روشنایی آشپزخانه میشود.

زیبایی نهفته در سادگی کابینت های گلاس: یکی دیگر از مزیت های کابینت های گلاس، سادگی آن است. این سادگی باعث می شود تا هم در هنگام خرید، دستمان برای انتخاب طرح کابینت باز باشد و هم رنگ سایر اجزای آشپزخانه ها را بسیار راحت تر و جذاب تر با این کابینت ها هماهنگ کنیم.

سطوح مختلف کابینت های گلاس را تمیز کنید: دردسر بسیاری از افراد که با آشپزخانه سر و کار دارند، مرتب کردن و تمیز کردن آشپزخانه است. اکثر کابینت های موجود در بازار دارای سطوح برجسته و فرو رفته هستند که باعث می شوند سطح کابینت سریع گرد و خاک گرفته و یا چرب و کثیف شود که تمیز کردن این سطوح کار ساده ای نیست. اما کابینت های گلاس به این مسئله به خوبی توجه کرده است؛ چرا که سطح آن به دلیل صاف و یکدست بودن در ابتدا دیر کثیف می شود و در صورت کثیفی، می توان سطوح آن را به راحتی با یک دستمال تمیز کرد.

قیمت کابینت های گلاس
قیمت کابینت های گلاس

معایب کابینت های گلاس: در انتخاب این نوع کابینت ها این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که سطوحی حساس دارند مراقبت در این نوع کابینت به نسبت بقیه کابینت ها باید بیشتر باشد به دلیل این که روکش آن ها توسط یک جسم سخت زود تر خط می افتد و به دلیل بازتاب نور زیاد اگر روی آن خطی داشته باشد بیشتر جلب توجه می کند.

کابینت های گلاس بهتر است یا کابینت پلی گلاس؟

وظیفه یک طراح دکوراسیون داخلی این است که بتواند از تمام فضاهای موجود در خانه استفاده کند و طراحی خود را به نحوی اجرا نماید که تمام نیازهای صاحب خانه را برطرف سازد. یکی از مکان های خانه که دکوراسیون آن از اهمیت بالایی برخوردار است آشپزخانه است. طراحی دکوراسیون آشپزخانه نه تنها باید چیدمان وسایل و انتخاب رنگ آنها را مد نظر داشته باشد بلکه شادابی, تمیزی و طراوت را نیز در این نقطه از خانه به ارمغان بیاورد.

کابینت یکی از تجهیزاتی ست که نقش آن در دکوراسیون آشپزخانه انکارناپذیر است. با نگاه اول به فضای آشپزخانه اولین چیزی که به چشم میخورد کابینت است. بنابراین انتخاب طرح, رنگ و جنس آن باید به گونه ای صورت گیرد که هم استحکام و دوام بالایی داشته باشد و هم زیبایی فضای آشپزخانه را تضمین کند. امروزه متریال های مختلفی برای ساخت کابینت مورد استفاده قرار میگیرند MDFاز جمله رایج ترین و پرمصرف ترین متریالی است که در ساخت کابینت به وفور کاربرد دارد. کابینت های ساخته شده از ام دی اف با روکش های مختلفی به بازار عرضه میشوند و در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند. روکش هایی که بر روی سطح کابینت ام دی اف قرار میگیرند دوام و طول عمر کابینت را تضمین میکنند و نقش موثری در زیبایی آن دارند. کابینت هایگلاس و پلی گلاس نمونه هایی از کابینت ام دی اف با روکش متفاوت می باشد. این نوع کابینت ها در آشپزخانه های مدرن امروزی مورد استفاده قرار میگیرند و به دلیل تنوع طرح، رنگ و قابلیت های منحصر به فردی که دارند از سایر کابینت ها مجزا شده اند. اگر بخواهیم کابینت هایگلاس را با کابینت پلی گلاس مقایسه کنیم کابینت پلی گلاس دوام و طول عمر بالاتری دارد و دارای خصوصیاتی میباشد که آن را از نوع هایگلاس برجسته تر نموده است.

برای انتخابی بهتر در اینجا ما به صورت کلی این دو نوع  کابینت را شرح می دهیم.

کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس از جمله کابینت هایی میباشد که سطح آن کاملاً صاف و براق است. جنس این نوع کابینت از چوب ام دی افی بوده که با پلکسی گلاس روکش شده است. پلکسی گلاس نوعی پلی کربنات است که ظاهر آن شیشه مانند میباشد اما در مقایسه با شیشه سبکتر و مقاوم تر است. کابینت هایگلاس به دلیل سطح شیشه ای و براق خود نقش موثری در انعکاس نور در آشپزخانه و روشن تر نمودن فضای آن ایفا میکند. این نوع کابینت نمای ساده ای دارد اما در تنوع رنگ بی نظیر است.

قیمت کابینت های گلاس
قیمت کابینت های گلاس

کابینت پلی گلاس

کابینت پلی گلاس از قرار دادن لایه ای نازک از پلی استر بر روی یک طرف ام دی افی که دو طرف آن با ملامین پوشیده شده ساخته میشود. وجود این لایه پلی استر بر روی سطح کابینت باعث شده این کابینت ها در مقابل خط, خش, رطوبت و مواد شیمیایی مقاومت بالایی داشته باشند و نسبت به کابینت هایگلاس مناسب تر باشند. یکی از ویژگی های منحصر بفرد کابینت پلی گلاس این است که میتوان حالت مات و براق را به طور همزمان بر روی سطح آنها ایجاد نمود. این کابینت ها در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند و با هر نوع دکوراسیون آشپزخانه هماهنگی دارند.

تفاوت کابینت پلی گلاس با کابینت هایگلاس به شرح زیر میباشد:

* کابینت پلی گلاس در مقایسه با کابینت هایگلاس سطحی براق تر, صاف تر و شفاف تر دارد و میزان انعکاس نور بر روی آن بیشتر است.

* طول عمر کابینت پلی گلاس از کابینت هایگلاس بالاتر است.

* کابینت پلی گلاس در برابر خط و خش مقاومت بالایی دارد و میتوان آن را به راحتی با دستمال معمولی تمیز نمود اما کابینت هایگلاس خیلی سریع دچار خراشیدگی میشود و سطح آن آسیب میبیند, به همین دلیل کابینت هایگلاس را باید با دستمال نرم و مرطوب تمیز نمود.

* مقاومت کابینت پلی گلاس در برابر مواد شیمیایی و شوینده ها نسبت به کابینت هایگلاس بالاتر است.

* کابینت هایگلاس نیاز به مراقبت و نگهداری دارد اما کابینت پلی گلاس نیازی به مراقبت مداوم ندارد.

* سطح کابینت پلی گلاس را میتوان به دو صورت مات و براق در کنار هم طراحی نمود اما کابینت هایگلاس چنین قابلیتی ندارد و به صورت مجزا یا مات بوده و یا به صورت براق ساخته میشود.

*نکته*

مهم‌ترین گزینه‌ای که کابینت آشپزخانه هایگلاس ساخت کشورهای مختلف و برندهای داخلی و خارجی رو از هم متمایز می‌کند میزان موجی هست که در سطح روکش آن وجود دارد. هر چه میزان موج کمتر باشد یعنی عملیات پرس روکش بهتر انجام شده است و کیفیت ام دی اف به کار رفته در آن محصول بهتر است. دقت داشته باشید که بهترین جنس هایگلاس باز هم یک موج خیلی کمی دارد اگر می‌خواهید کاملا رفلکتی بدون موج داشته باشید باید از جنس پلی گلاس استفاده بکنید که قیمتش یه مقدار از هایگلاس گرانتر است پس موقع خرید حتما ورق هایگلاس را در مقابل نور قرار دهید. و در انعکاس آن میزان موج کار رو ببینید.

قیمت کابینت های گلاس
قیمت کابینت های گلاس

مزایای این نوع کابینت را در چند مورد زیر می شود خلاصه کرد:

۱- زیبایی و درخشش خاص رویه ی هایگلاس

۲- تنوع در طرح و رنگ متریال های‌ گلاس

۳- قیمت نسبتاً اقتصادی (کمی گران‌تر از ام دی اف)

قیمت کابینت های گلاس: میشود با یک طرح معمولی، با قیمت خوب و هزینه مناسبی کابینت های گلاس را ساخت. قیمت کابینت های گلاس البته تابع طرح و برند متریال انتخابی است، یعنی نوع ورق هایگلاس و نوع یراق‌آلات و غیره.

محاسبه قیمت کابینت های گلاس

قیمت ساخت کابینت آشپزخانه برای هر متر مربع با توجه به جنس بدنه و اسکلت کابینت تغییر می کند. قیمت کابینت فلزی ، قیمت ساخت کابینت چوبی ، قیمت ساخت کابینت mdf ،قیمت، کابینت ممبران،  قیمت ساخت کابینت هایگلاس همیشه متفاوت است. به هر حال مواد اولیه و جنس آن روی کیفیت ساخت کابینت آشپزخانه تاثیر دارد. برای محاسبه آنلاین قیمت کابینت حتما جنس متریال را در نظر بگیرید.

* قیمت کابینت هایگلاس یک میلیون و پنجاه هزار تومان

* قیمت کابینت هایگلاس ترک: یک میلیون و دویست هزار تومان

* کابینت با بدنه ام دی اف درب هایگلاس ایرانی متری = ۱٫۰۸۰٫۰۰۰ تومان

* کابینت با بدنه ام دی اف  درب هایگلاس ترکیه ای متری = ۱٫۲۳۰٫۰۰۰ تومان

نحوه قیمت گذاری برای کابینت: هایگلاس از مقاوم ترین طرح های کابینت آشپزخانه است. متریال ساخت هایگلاس از ورق ام دی اف است که با روکش براق شیشه ای پوشش داده شده. قیمت ساخت هایگلاس به دلیل همین روکش براق و پلاستیک مانند، از کابینت mdf بیشتر می شود. افزایش هزینه ساخت کابینت هایگلاس در برابر زیبایی فوق العاده آن اصلا زیاد نیست. کابینت های گلاس سفید طلایی ، کابینت های گلاس طرح باران،  کابینت های گلاس سفید مشکی ، کابینت آشپزخانه هایگلاس سفید تک رنگ از محبوب ترین رنگ طرح های کابینت آشپزخانه هایگلاس هستند.نرخ قیمت گذاری کابینت هایگلاس از یک میلیون و رو به بالا شروع می شود. اندازه محیط مورد نظر قطعا بر روی قیمت تاثیر می گذارد.

قیمت کابینت های گلاس
قیمت کابینت های گلاس

در آشپزخانه های مدرن امروزی، قسمتی به نام جزیره به آشپزخانه اضافه شده است که بسیار کاربردی است. اکثر خانمها از این قسمت برای درست کردن غذا استفاده می کنند. برخی از خانواده ها، از این جزیره یا کانتر به عنوان میز غذاخوری نیز استفاده می کنند که بستگی به این امر دارد که آیا سینک روی جزیره قرار گرفته باشد یا خیر. کانتر یا جزیره از متریال های متفاوتی ساخته می شود و تنوع زیادی دارد و کاملا بستگی به سلیقه شما خواهد داشت.به طور کلی به کابینت زمینی که به دیوار متصل نمیشود کابینت جزیره می گویند. ابعاد استاندارد آن ها مانند کابینت زمینی می باشد. نحوه محاسبه آن ها ۵/۱ برابر کابینت زمینی یعنی (۹۰ درصد) می باشد. چرا که دورو نما هستند و طرف پشت آن ها نیز بایستی از جنس خود درب ها کار شود.

قیمت کابینت های گلاس بر اساس یک متر طولی کابینت مشخص می شود.یک متر کابینت شامل یک متر زمینی و یک متر دیواری است.برای محاسبه طول کابینت زمینی یا دیواری متراژ ابتدای کار تا انتهای کار گرفته می شود.به شرطی که کل کار متر گرفته شده دارای عمق و ارتفاع یکسانی باشند، سپس در متراژ زمینی جای یخچال، ماشین لباس شویی، ماشین ظرف شویی و گاز مبله از متراژ کل حذف می گردد.اولین قانون قیمت گذاری آشپزخانه قانون ۶۰ و ۴۰ درصد است.که در این قانون کابینت های زمینی ۶۰ درصد و کابینت های دیواری ۴۰ درصد از قیمت هر متر طول را شامل می شوند.مثال)اگر یک متر از کابینت کاری هزینه‌ای برابر با ۱۰۰ هزار تومان داشته باشد. هزینه کابینت زمینی ۶۰ هزار تومان و کابینت دیواری‌ ۴۰ هزار تومان است. قیمت ها بر اساس یک متر طولی کابینت مشخص می شود.یک متر کابینت شامل یک متر زمینی و یک متر دیواری است.برای محاسبه طول کابینت زمینی یا دیواری متراژ ابتدای کار تا انتهای کار گرفته می شود.به شرطی که کل کار متر گرفته شده دارای عمق و ارتفاع یکسانی باشند، سپس در متراژ زمینی جای یخچال، ماشین لباس شویی، ماشین ظرف شویی و گاز مبله از متراژ کل حذف می گردد.اولین قانون قیمت گذاری آشپزخانه قانون ۶۰ و ۴۰ درصد است.که در این قانون کابینت های زمینی ۶۰ درصد و کابینت های دیواری ۴۰ درصد از قیمت هر متر طول را شامل می شوند.مثال)اگر یک متر از کابینت کاری هزینه‌ای برابر با ۱۰۰ هزار تومان داشته باشد. هزینه کابینت زمینی ۶۰ هزار تومان و کابینت دیواری‌ ۴۰ هزار تومان است.

کابینت های زمینی ارتفاع استانداردی دارند که برابر ۷۲ سانتیمتر است که این ارتفاع با صفحه رویه و پایه به ۹۰ سانتیمتر میرسد.عمق کابینت های زمینی ۵۵ سانتیمتر می باشد.

قیمت کابینت های گلاس
قیمت کابینت های گلاس

اندازه استانداردهای کابینت دیواری۳۰ سانتی متر عمق و ۷۰ سانتی متر ارتفاع است.در فضایی که ارتفاع سقف بیش از ۲۴۰ سانتیمتر باشد میتوان ارتفاع کابینت را ۹۰ سانتیمتر گرفت، تعداد طبقات در کابینت ارتفاع ۹۰ سه قسمت است و نحوه محاسبه آن نیز همانند کابینت زمینی ۶۰ درصد محاسبه می شود.(در اجرای کابینت های دیواری بایستی دقت نمود تا ابعاد آن از حدود حجم های استاندارد خارج نشود چرا که به وزن آن باید دقت شود.سنگین شدن کابینت دیواری ممکن است خطرناک باشد.) توجه داشته باشید ، گاهی قیمت های اعلام شده از جانب برخی همکاران در زمینه کابینت سازی بسیار متفاوت و پایین تر از قیمت های عرف بازار به نظر می رسد!!! یا در حالت دیگر ، متاسفانه تعداد معدودی از کابینت سازان ، جنس کابینت را ام دی اف معرفی می کنند اما از ورق هایی با مغز نئوپان استفاده می نمایند ، که قیمت پایین تر و مقاومت و دوام بسیار کمتری در مقابل رطوبت نسبت به ورق های ام دی اف دارند. این تفاوت قیمت می تواند به چند دلیل رخ دهد ، به طور مثال برخی کابینت سازان قیمت هر متر طول را به صورت تفکیک شده بیان می کنند و برای هر آیتم یک قیمت جداگانه تعیین می نمایند. پس توجه داشته باشید، هر ارزانی بی حکمت نیست!

*** به یاد داشته باشید پرکاربردترین و البته جذاب‌ترین قسمت هر خانه‌ای که تاثیر عمده‌ بر زیبایی دارد، آشپزخانه است. آشپزخانه، محور اصلی خانه شما ست و طبیعی ست که کارایی و جلوه بصری آن، حرف اول را می‌زند. کابینت‌ها، مهم‌ترین بخش آشپزخانه شما محسوب می‌شوند و در نگاه اول، توجه بیننده را به سمت خود جلب می کنند، بنابراین انتخاب سبک، طرح،  و رنگ کابینت بسیار مهم است.***

1 نظر

  1. سلام آیا جوش شیرین که کمی حالت خورندگی دارد به روکش کابینت هایگلاس صدمه نمی زند؟ و یا آب گرم باعث نمی شود که روکش باد کند؟ تشکر پیشاپیش بابت پاسختون

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید