قیمت پکیج ایران رادیاتور

0
1116
قیمت پکیج ایران رادیاتور
قیمت پکیج ایران رادیاتور

انتخاب های درست آرامشی به وسعت ابدیت برایمان می آورند

قیمت پکیج ایران رادیاتور : ابتدا لازم می دانیم توضیحاتی درباره علت تفاوت قیمت پکیج ایران رادیاتور برای مدل های مختلف خدمتتان عرض نماییم. شرکت ایران رادیاتور طیف وسیعی از محصولات پکیج دیواری را متناسب با تنوع سلیقه مشتریان محترم به بازار عرضه کرده است. تفاوت مدل های مختلف پکیج دیواری ایران رادیاتورتولید شده مربوط به ظرفیت حرارتی های متفاوت (جهت متراژهای متفاوت منزل شما)، دارا بودن امکانات الکترونیکی متفاوت (اعم از دیجیتال یا آنالوگ بودن پکیج ایران رادیاتور)، دو مبدل و یا تک مبدل بودن دستگاه، فن دار یا بدون فن بودن پکیج ایران رادیاتور و … می باشد. این تفاوت ها باعث ایجاد تفاوت در قیمت پکیج ایران رادیاتور انتخابی شما خواهد شد.

قیمت پکیج ایران رادیاتور و انواع مدل ها : پکیج های شرکت ایران رادیاتور در مدل های بسیار متنوع تولید و عرضه می شوند. تنوع محصولات شرکت ایران رادیاتور به قدری زیاد است که در صورت نداشتن اطلاعات کافی هنگاه خرید پکیج ایران رادیاتور سر در گم خواهید شد. پکیج های تولیدی این شرکت در 6 گروه اصلی تولید می شوند. این 6 گروه به تفکیک در زیر آورده شده است:

▪ پکیج ایران رادیاتور مدل L

▪ پکیج ایران رادیاتور مدل M

▪ پکیج ایران رادیاتور مدل BM

▪ پکیج ایران رادیاتور مدل K

▪پکیج ایران رادیاتور مدل E

▪پکیج ایران رادیاتور مدل Eco

برای اینکه خرید خوبی داشته باشید، بهتر است تفاوت های میان مدل های مختلف پکیج دیواری ایران رادیاتور را بدانید تا با چشم بازتری انتخاب خود را انجام دهید. برای توضیح ویژگی ها و تفاوت میان مدل های مختلف، تفاوت میان آن ها را از چندین منظر بررسی خواهیم کرد.

قیمت پکیج ایران رادیاتور
قیمت پکیج ایران رادیاتور
تفاوت میان مدل های مختلف پکیج ایران رادیاتور

بررسی تفاوت های مدل های مختلف پکیج ایران رادیاتور را از 7 منظر انجام خواهیم داد. در بررسی ها، ابتدا توضیحی در رابطه با خصوصیت مربوطه داده می شود، سپس مدل های مختلف از منظر آن خصوصیت و قیمت پکیج ایران رادیاتور در مدل های مختلف با هم مقایسه می شوند.

۱– آنالوگ یا دیجیتال بودن : ابتدا شاید بهتر باشد توضیحاتی در رابطه با آنالوگ یا دیجیتال بودن خدمتتان ارائه دهیم. در مدل های دیجیتال، یک نمایشگر دیجیتال بر روی پکیج تعبیه شده است که وضعیت پکیج اعم از دمای آب رادیاتورها و آب مصرفی، حالت زمستانه یا تابستانه و … را نمایش می دهد. همچنین مدل های دیجیتال مجهز به سیستم عیب یاب الکترونیک می باشند که در صورت بروز مشکل یا خرابی در پکیج، دلیل مشکل ایجاد شده را به صورت یک کد (مثلا E01) بر روی نمایشگر دستگاه نمایش می دهد. به این کد که دستگاه نشان می دهد کد خطا یا کد ارور می گویند. داشتن کد خطا، تعمیر دستگاه را بسیار ساده تر کرده است. از این جهت که مشکل ایجاد شده مشخص است و کار عیب یابی را آسان تر کرده است. شما نیز با بررسی کاتالوگ یا بررسی در اینترنت می توانید با داشتن کد خطا، از مشکل دستگاه مطلع شوید و در صورت امکان آن را رفع نمایید.

در مدل های آنالوگ، نمایشگر دیجیتال و سیستم عیب یاب الکترونیک موجود نیست و از این جهت قیمت پکیج دیواری ایران رادیاتور در این مدل ها نیز پایین تر است. در این مدل ها، از وضعیت چراغ های روی دستگاه، عملیات عیب یابی را می توان انجام داد. دسته بندی مدل های پکیج ایران رادیاتور به لحاظ دیجیتال یا آنالوگ بودن به شرح زیر است:

▪ مدل های دیجیتال: (تنها سری L دیجیتال است.)

▪ مدل های آنالوگ

به جز سری L، تمامی مدل های دیگر ایران رادیاتور از جملیهسری های M, BM, K, E, Eco از نوع آنالوگ می باشند. آنالوگ بودن این سری ها باعث شده قیمت پکیج ایران رادیاتور در این مدل ها کاهش یابد.

قیمت پکیج ایران رادیاتور

ساخت و نصب کابینت
ساخت و نصب کابینت

۲- ظرفیت حرارتی: ظرفیت حرارتی در واقع میزان قدرت دستگاه برای گرمایش محیط خانه است. هر قدر ظرفیت حرارتی دستگاه بالاتر باشد، قدرت بیشتری برای گرم نمودن خانه شما دارد. ولی سوال اساسی این است که کدام ظرفیت از پکیج های موجود مناسب خانه شماست. در میان پکیج های موجود در بازار، سه ظرفیت حرارتی اصلی وجود دارد که شامل 24، 28 و 36 هزار است. این سه ظرفیت به ترتیب برای مکان های کوچک، متوسط رو به بزرگ و در نهایت بزرگ تولید می شوند. اگر به دنبال انتخاب ظرفیت مناسب برای خانه خود هستید، می توانید از توضیحات زیر استفاده کنید.

☆ آپارتمان تا متراژ 140 متر مربع       ———->   ظرفیت 24000

☆ آپارتمان با متراژ از 140 تا 240 متر مربع  ———-> ظرفیت 28000

☆ آپارتمان با متراژ از 240 تا 350 متر مربع  ———->  ظرفیت 36000

البته لازم به توضیح است که کاتالوگ شرکت ایران رادیاتور برای ظرفیت 24000، تا متراژ 180 متر مربع را پیشنهاد می دهد و برای ظرفیت 28000، تا متراژ 280 متر را ثبت کرده است ولی آنچه که در بازار رایج است، اعداد فوق می باشد. لازم به ذکر است با افزایش ظرفیت حرارتی، قیمت پکیج دیواری ایران رادیاتور نیز افزایش می یابد.

۳– تک مبدل یا دو مبدله بودن : ابتدا بهتر است توضیحی از تفاوت پکیج های دو مبدل و تک مبدل خدمتتان ارائه دهیم. در پکیج دیواری دو مدار آب وجود دارد. مدار اول مربوط به گرمایش است که رادیاتورها را گرم نموده و فضای خانه را گرم می نماید. مدار دوم مربوط به تهیه آب گرم است که آب گرم مورد نیاز حمام و آشپزخانه را فراهم می کند. در پکیج های دو مبدله بر خلاف مدل های تک مبدل، از دو مبدل جداگانه برای هر یک از این مدارها استفاده می شود. مدل های دومبدله، تکنولوژی ساخت بالاتری دارند و در پکیج های امروزه، بیشتر از این مدل استفاده می شود. مزیت مدل های دو مبدله در این است که آب گرم مصرفی یکنواخت تری تهیه می شود و رسوب گرفتگی کمتری برای مبدل ها ایجاد می شود. در مدل های تک مبدل، از یک مبدل برای هر دو مدار استفاده می شود. در این مدل ها، از این جهت که آب گرم مصرفی با شعله مشعل در ارتباط است احتمال رسوب گرفتگی بالاتر می رود. همچنین در این مدل ها، عملیات رسوب گیری با دشواری و هزینه بیشتری انجام می شود. با توجه به تکنولوژی بالاتر به کار رفته در دستگاه های دو مبدل، قیمت پکیج ایران رادیاتور 2 مبدله از مدل تک مبدل بالاتر است. در میان مدل های مختلف پکیج ایران رادیاتور، تنها مدل BMاز نوع تک مبدل می باشد و تمامی مدل های دیگر این شرکت دارای دو مبدل حرارتی می باشند. دلیل پایین بودن قیمت پکیج ایران رادیاتور در این مدل هم به همین علت می باشد.

۴– فن دار یا بدون فن : در پکیج دیواری، مشعل وظیفه ایجاد شعله و گرمایش را بر عهده دارد. ایجاد شعله داخل محفظه احتراق انجام می شود. در مدل های قدیمی تر، محفظه های احتراق از نوع باز بود و دود حاصل از احتراق به صورت طبیعی خارج می شد. در مدل های امروزی تر، محفظه احتراق از نوع بسته است و دود حاصل از احتراق توسط یک فن از داخل پکیج خارج شده به بیرون از ساختمان هدایت میشود. تکنولوژی ساخت مدل های فن دار بالاتر بوده و ایمنی بالاتری برای ساکنین به ارمغان می آورد. در این مدل ها به علت بسته بودن محفظه احتراق احتمال نشت دود به داخل ساختمان نیز کمتر است. همچنین به علت تکنولوژی ساخت بالاتر، قیمت پکیج ایران رادیاتور در مدل های فن دار، بیشتر از مدل های بدون فن می باشد.

۵– قیمت پکیج ایران رادیاتور : در تعیین قیمت پکیج ایران رادیاتور برای مدل های مختلف، پارامترهای مختلفی دخیل بوده اند ولی شاید مهمترین آن ها اول کیفیت ساخت قطعات و دوم امکانات به کار رفته در مدل مربوطه باشد. بدیهی است به هر اندازه که کیفیت قطعات بالاتر رفته و امکانات بیشتری در دستگاه تعبیه شود، قیمت پکیج ایران رادیاتور مربوطه نیز بالاتر می رود. حال بستگی به شما دارد که چه کیفیت و امکاناتی را برای خانه خود انتخاب می نمایید.

قیمت پکیج ایران رادیاتور۶– کیفیت ساخت قطعات: شاید مهمترین عاملی که در خرید یک پکیج مناسب دخالت دارد، کیفیت ساخت قطعات آن باشد. اگر کیفیت ساخت قطعات یک دستگاه مناسب باشد، خیال خریدار از کارکرد دستگاه یا خرابی های آتی آن راحت خواهد شد. قطعات با کیفیت دیرتر خراب شده و عمر مفید دستگاه را بالاتر می برد.

۷– پکیج دیواری یا زمینی : پکیج به طور کلی در دو مدل زمینی و دیواری تولید می شود. اکثر پکیج های موجود در بازار از نوع دیواری بوده و مشتریان معمولا از میان مدل های دیواری به انتخاب و خرید می پردازند. پکیج های دیواری فضای کمتری از آپارتمان اشغال می کنند و از این جهت بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. پکیج های زمینی فقط در محل هایی که نیاز به ظرفیت گرمایش بالا یا آب گرم مصرفی بسیار بالا باشد کاربرد دارد. در باقی موارد و در حالت عادی، معمولا از پکیج های دیواری استفاده می شود.

▪▪▪ در صورتیکه محل نصب پکیج در بالکن یا فضای باز باشد، استفاده از پکیج فن دار الزامی است. بنابراین حتما نکات ایمنی را در هنگام نصب هر گونه پکیج رعایت کنید. ▪▪▪

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید