سبک های طراحی داخلی 2019

0
290
سبک های طراحی داخلی 2019

سبک های طراحی داخلی 2019

اگر شما خود را با دیگران نسنجید، آنچه که هستید، همان خواهید بود.

سبک های طراحی داخلی 2019 : به نظر میرسد جدیدترین مدل های دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ در میلان با عواملی مانند راحتی و نوستالژی بودن گره خورده است. همچنین مد امسال توسط طراحان ایتالیایی، در طراحی داخلی نشان دهنده ی سمبل های نمادین هستند. اگر مینیمالیسم و مونوکروم (استفاده از یک رنگ در تناژهای مختلف) تنها سبک  شما نیستند، یا می خواهید خانه ای با دکوراسیون گرم و صمیمانه داشته باشید، این ایده ها برای دکوراسیون داخلی2019 به کارتان خواهد آمد.

رنگ در دکوراسیون داخلی منزل: رنگ صورتی: در حالی که استفاده از سبک مونوکروم یا مونوکروماتیک که این سبک  یکی از سبک های دکوراسیون داخلی ست که اجرای آن نسبت به سایر سبک ها آسان تر میباشد. این سبک با ایجاد تعادل از طریق کنار هم قرار دادن اشیاء تک رنگ همراه است. در سبک مونوکروماتیک از یک رنگ در طیف های تیره تا روشن استفاده میشود و انتخاب المان ها بر اساس یک رنگ مشخص صورت میگیرد. انتخاب رنگ در طراحی به این سبک بر اساس روحیات افراد انجام میشود. برخی افراد رنگ های شاد و پرانرژی را میپسندند و برخی دیگر رنگ های آرام بخش و ملایم را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب میکنند، هنوز هم در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ برجسته است، رنگ های دیگر به طور قابل توجه ای محبوبیت این سبک را بیشتر می کند. این زمستانی که گذشت خیلی از طراحان داخلی از رنگ صورتی کمرنگ که در مد نیز محبوبیت خاصی دارد استفاده می کنند. این رنگ در مبلمان و وسایل خانه به خصوص مبل و صندلی های مخملی، بسیار شیک به نظر می رسد. همچنین به راحتی می توانید جزئیات را با این رنگ ست کنید. مثلاً بالش های مخملی نرم، قفسه های فلزی و چراغ ها.

سبک های طراحی داخلی 2019
سبک های طراحی داخلی 2019

رنگ سبز: وقتی که بحث از مد سال در طراحی داخلی می شود، رنگ سبز پررنگ، دومین انتخاب برتر در سبک های طراحی داخلی 2019 است. به خصوص این رنگ برای اتاق خواب بسیار مناسب است. رنگ سبز به محیط گرمی و ریلکسی خاصی می بخشد. به علاوه به راحتی با هر گل و گیاهی ک در اتاق قرار میدهید ست می شود. این رنگ معمولاً در وسایل بزرگ یا جا های وسیع مانند کاغذ دیواری، نقاشی دیوار یا مبلمان بزرگ استفاده می شود.

رنگ قهوه ای مایل به قرمز: جدیدا خیلی در طراحی داخلی باب شده است. این رنگ گرم به شکل مات، برای کاشی و روکش های دیوار بسیار فوق العاده است. اگر می خواهید تغییراتی در حمام و دستشویی خود ایجاد کنید نیز، می توانید از این رنگ استفاده کنید.

طرح دکوراسیون داخلی منزل 2019 : موزائیک مرمر نما، مرمر تیره، هندسی: استفاده از موزائیک مرمر نما (terrazzo) در دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۹ دوباره باب شده است و یادآور طرح های هندسی گیرای دهه ۸۰ میلادی است. سنگ های مرمر گران قیمت است، بنابراین موزائیک های این چنینی با طرح های هندسی بسیار مقرون به صرفه است و می تواند برای آشپزخانه جذاب باشد. این طرح برای نیمکت، میز، وسایل دکوری مانند گلدان نیز مناسب است. راه دیگر برای تزئین اشپزخانه، استفاده از سنگ مرمر تیره است. این سنگ برای کسانی مناسب است که آشپزخانه آنها در طول روز روشن باشد. طیف رنگ های سنگ مرمر، از سیاه تا سبز و قهوه ای متغیر است. با این طرح، صندلی و نیمکت هایی به شکل گرد و فرم دار می تواند مدرن به نظر برسد. در نهایت، اگر قسمتی از پذیرایی خانه شما بدون طرح هست، طرح های هندسی بزرگ در دکور خانه می تواند جالب به نظر برسد. کوسن ها و پوسترهای بزرگ، بهترین راه حل است. چراکه هر وقت خسته کننده به نظر رسید، می توانید به راحتی آن ها را عوض کنید یا کنار بگذارید.

استفاده از متریال طبیعی در دکوراسیون داخلی 2019: استفاده از متریال طبیعی در دکوراسیون داخلی، مثل چوب همیشه جذابیت و گرمی خاصی به محیط خانه می بخشد. استفاده از چوب بلوط و بید، حس خوب و هارمونی خاصی به هر فضایی می بخشد.

سبک های طراحی داخلی 2019
سبک های طراحی داخلی 2019

استفاده از اشکال مختلف در دکوراسیون داخلی: به نظر می رسد استفاده از اشکال مختلف و ایجاد تضاد یا contrast با آن ها، یک از پایه های اساسی در دکوراسیون داخلی باشد. می توانید اشکال مختلف را با هم میکس کنید. برای مثال آیینه های گرد دهه ۶۰ میلادی را با مبلمان و وسایل هندسی شکل می توان میکس کرد. این اشکال با این سبک را حتی می توانید در حمام و دستشویی استفاده کنید؛ سینک های مایل در رنگ های پاستیلی خنثی با کاشی های شش ضلعی که در پس زمینه آن به کار رفته باشد فوق العاده است.

الهام گیری از دکوراسین داخلی به سبک قدیمی: روند های پیشین، ما را به تم تکراری قرن ۲۱ می برد که همان تم قدیمی یا vintage است. طراحان داخلی، عناصر مختلفی را از عصر های تاریخی مختلف آورده اند که با ترکیب هوشمندانه آن ها یک تصویر معاصر زیبا به دست آید. وسایلی از جنس مس و برنج، پوسترهای گرافیکی از این دسته هستند.

طراحی داخلی منزل به سبک نوردیک

وقتی راجع به دیزاین داخلی ۲۰۱۹ حرف می زنیم، سبک Nordic قطعاً یکی از آن ها است. سبک نوردیک همان استایل اسکاندیناوی به روز شده است. سبک نوردیک جدید، تصورات کلیشه ای طراحی داخلی اسکاندیناوی مانند مونوکروم، استفاده ی کم از دکور در طراحی داخلی، و استفاده از رنگ های سرد را کنار گذاشته است. به جای آن، طراحان داخلی و نو آوران مد در کشورهای اسکاندیناوی، از چیزهایی که واقعاً جزو ملزومات خانه هستند، در دیزاین داخلی خود استفاده می کنند. استایل های جدید، به طور هوشمندانه از عناصر روشن طوری استفاده می کند که فضا دنج تر و صمیمانه تر به نظر بیاید. کف پوش های کم رنگ از جنس بلوط، اسباب و اثاثیه براق، ملحفه های کتانی به رنگ توسی تیره، به محیط گرما می بخشد.

سبک های طراحی داخلی 2019
سبک های طراحی داخلی 2019

خداحافظی با سبک طراحی مینیمالیسم در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹در حال حاضر شما احتمالا همه چیز را در مورد دکور خانه مینیمالیسم می‌دانید، اما سبک رایج در سال ۲۰۱۹ “بیشتر بیشتر است.” ما در پشت نگاه ظریف و مدرن قرار می‌گیریم و حساسیت بیش از حد و بافتی را درک می‌کنیم. با توجه به طراح داخلی آن هاپفر این سبک در 2019 بسیار بیشتر شده است که انتظارش را داشتیم.

آشپزخانه‌هایی مشکی رنگ! در دکوراسیون 2019

آشپزخانه‌های سفید اکنون برای مدت‌های مدیدی محبوب هستند، اما در سال ۲۰۱۹ شاهد ظاهر شدن مطبخ‌هایی تیره‌تر هستیم. طراح تریسی لین می‌گوید: “آشپزخانه سفید همواره در طول چند سال گذشته مدنظر بوده است و به همین ترتیب ما به آرامی رنگ را دوباره اضافه کردیم. آشپزخانه‌های سیاه به دلیل براق بودن و نمودی از دنیای ثروتمندان در حال محبوب شدن هستند.”

سبک آرت دکو در طراحی داخلی 2019

آرت دکو هنر تزئینی یا آرت دکو یک سبک و جنبش هنری در معماری، هنرهای تجسمی و طراحی است که برای نخستین بار در فرانسه پیش از جنگ جهانی اول ظاهر شد. طراحی دکوراسیون در مورد طراحی با طرح‌های هندسی، مصالح ساختمانی (مانند فلزات) و رنگ‌های پررنگ است که در دهه‌های ۱۹۲۰ و ۳۰ میلادی به اوج محبوبیت رسید، اما  امسال شاهد بزرگ شدن دوباره این سبک در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ هستیم. همانطور که مینیمالیسم را پشت سر می‌گذاریم، آرت دکو بهترین راه برای اضافه کردن بافت‌های بیشتر و علاقه‌های بصری به فضای منزل شماست.

سبک های طراحی داخلی 2019
سبک های طراحی داخلی 2019

دکورهای دوست‌دار محیط زیست

در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ همه چیز در مورد قطعات پایدار و دکور بازیافتی است. با توجه به گفته‌ی تریسی لین، “اقلام دست ساز با استفاده از مواد پایدار، یک راه عالی برای مردم است که در خانه‌هایشان احساس کنند بیشتر با زمین و ریشه‌های آن در ارتباط هستند. به جای سرمایه گذاری و خرید یک تابلوی گران قیمت، گیاهان زنده را در نظر بگیرید. برای کشاندن طبیعت به محیط خانه و پاشیدن رنگ به فضای اتاق شما این زیباترین کار است.

منحنی‌های نجات بخش:  در طی چند سال گذشته، ما با مبلمان مدرن با خطوط مستقیم در دکور خانه ما جاری شده‌اند. اما دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ ، منحنی‌ها در مبلمان منزل ما نقش اصلی را ایفا می‌کنند. با توجه به طراحی NGI، “منحنی شروع به تبدیل شدن به یک سبک شده است. در وهله اول، آنها یک درک ادراکی از آگاهی فضایی را ارائه می‌دهند و با استفاده  درست از این ایده، فضای بیشتری از آنچه در واقع وجود دارد در اختیار شما قرار گرفته و اجازه می‌دهد تا شما خانه‌تان را بزرگ‌تر از قبل احساس کنید. طراح داخلی، مبلمان منحنی باعث می‌شود فضای شما گسترده‌تر شود.

گرم و نرم چون مخمل:  بسیاری از طرح‌های دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ مخملی است، این طرح حتی در لباس ها هم دیده می شود. مخمل در بسیاری از سبک‌های دکوراسیون داخلی از آرت دکو گرفته تا ماکزیمالیسم راه خود را به شکلی خزنده باز کرده است. لیز تومبز، طراح داخلی و رئیس و صاحب امتیاز اینترنشنال PDR، می‌گوید ما باید انتظار داشته باشیم که در چند ماه آینده حتی مخمل بیشتری در طراحی‌ها ببینیم. اما مخمل نباید به شکل سنتی استفاده شود. Toombs می‌گوید: “هنگامی که مخمل بر روی یک قطعه مصنوعی با خطوط ساده استفاده می‌شود، دیگر به نظر نمی‌رسد که یک قطعه مبلمان ویکتوریا در خانه‌مان داریم”.

استفاده از سنگ تراتزو در طراحی داخلی

Terrazzo، ترکیبی موزاییک مانند از سنگ مرمر، شیشه و گرانیت بوده که دوباره در طراحی داخلی جای خود را باز کرده و کاربرد آن در چند ماه اخیر در حال افزایش است.  حضور آن در روند دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹ پر رنگ‌تر شده است. اگرچه معمولا به عنوان یک ماده برای کفپوش شناخته می‌شود اما طراحان از آن در صفحات ضد آب، دوش، مبلمان و حتی کاغذ دیواری هم استفاده می‌کنند.

سبک های طراحی داخلی 2019
سبک های طراحی داخلی 2019

کاربرد بیشتر چوب در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

ممکن است شما بگویید چوب یک ماده سنتی است که هرگز برای استفاده در سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی کهنه نمی‌شود، و البته این گفته‌ی شما درست است. محبوبیت استفاده از چوب سال به سال رشد کرده است و درسبک های طراحی داخلی 2019نیز ادامه داشته و ما شاهد آن هستیم. آیا شما قصد استفاده از کفپوش چوبی برای آشپزخانه خود دارید و یا تصمیم گرفته‌اید که عناصر چوبی بیشتری را به حمام یا اتاق ناهار خوری خود اضافه کنید؟ طبق گفته کریس فون اکرتسبرگ و هانس بالدوف از موسسه (BCV Architecture + Interior)، مردم به طور فزاینده‌ای به دنبال ارتباط با طبیعت هستند و چوب در سال پیش رو نیز می تواند یک انتخاب مناسب و بی‌نظیر برای نوسازی فضای آشپزخانه و حتی یک رستوران قدیمی باشد.

*** ایده های طراحی داخلی سال به سال تغییر می کند و رنگ ها و سبک های مختلف وارد دنیای پر زرق و برق مد و طراحی می شود، هر کدام درسی از زندگی است، یاد بگیریم و دوست بداریم.*** سپاس

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید