طراحی دکوراسیون داخلی

1
8782
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی روند این کار یک روش شناسی قاعده دار و هماهنگ را دنبال می کند، که سرشار از امید و زیبایی ست جایی که زندگی می چسبد.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی چیست ؟طراحی داخلی منزل به معنای هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه در آوردن رنگ ها و وسایل منزل و … در قسمت های مختلف خانه به شکلی هنرمندانه است و علاوه بر این دیزاین داخلی منزل شامل ریزه کاری هایی است که اغلب دستخوش تغییرات نیز می شوند.

فرق طراح دکوراسیون و طراح داخلی چیست؟ بسیاری از افراد، طراح دکوراسیون داخلی و طراح داخلی را  هم  معنی می دانند؛ اما باید گفت که این دو تفاوت بسیاری با هم دارند. طراح دکوراسیون داخلی، گروهی از افراد می باشند که وظیفه ترکیب و چیدمان وسایل منزل (از جمله کاغذ دیواری، رنگ ساخنمان، انواع مبل، لوستر ها، تابلوها، فرش ها، و سایر لوازم تزئینی و دکوری)؛ متناسب با درخواست مشتری و سلایق او را دارد. اما طراح داخلی کیست؟ طراح داخلی در واقع کسی است که شکل و فرم داخلی ساختمان را پیاده سازی می کند و همواره در کنار معمار ساختمان و با توجه بر اصول و قواعد طراحی معماری کار خود را پیش می برد و گاهی در صورت نیاز برای اجرای طرح داخلی ساختمان می تواند با معمار ساختمان به توافق برسد و معماری ساختمان را طبق قواعد استاندارد تغییر دهد.

٭ نکته مهم ٭هیچگاه یک طراح دکوراسیون منزل نمی تواند کار یک طراح داخلی را انجام دهد زیرا برای انجام طراحی داخلی نیاز به مدرک می باشد؛ اما یک طراح داخلی در صورت برخوردار بودن از ذهنی خلاق و هنرمند به راحتی می تواند یک طراح دکوراسیون منزل باشد.

ما در این مقاله توصیه های برتر طراحی داخلی را در 10 مرحله آسان جمع آوری کرده ایم تا پروژه خانه شما به یک ماجراجویی سرگرم کننده ، لذت بخش و موفق تبدیل شود.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

مرحله اول : اندازه گیری های اتاق خود را انجام دهید : اندازه گیری اتاق خود را انجام دهید و آنها را بر روی یک کاغذ علامت گذاری کنید. سپس برای یافتن محل استقرار ایده آل وسیله هایتان در اتاق ، شکل های برش خورده خود و ایده های خودتان را در چیدمان اضافه کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که چگونه افراد به دور اتاق حرکت می کنند. و جهت حرکت و نشستن افراد در اتاق را بررسی کنید، تا چیدمانی اصولی داشته باشید.

مرحله دوم : منبع نور طبیعی را مشخص کنید : برای تصمیم گیری بابت اینکه در کجا می توانید یک نورپردازی مصنوعی اضافی داشته باشید، و منبع بهترین نور طبیعی را در اتاق خود را شناسایی کنید ، فرقی نمی کند چه از درها یا پنجره ها استفاده کنید. فقط این دو نکته یعنی نور طبیعی و مصنوعی را به خوبی شناسایی کنید. تا طراحی دکوراسیون داخلی موفقی داشته باشید.

مرحله سوم : ایده ی خودتان را در طراحی پیاده کنید : همیشه داشتن ایده خوب است، برای انتخاب طرح داخلی خود در مورد چه اشیاء ، مبلمان یا حتی پوشش های کف از ایده هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد استفاده کنید.  مواردی که شما انتخاب می کنید باید در حالت ایده آل به سبکی باشند که الهام بخش شما از دکوراسیون باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

مرحله چهارم : در مورد رنگ ها تصمیم بگیرید : نقش رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی معماران و طراحان  داخلی به هنگام طراحی، ساختمان را از نظر فرم، فضا، نور، رنگ، بافت مورد بررسی قرار می دهند، اما متأسفانه یکی از اجزایی که کمتر مورد توجه قرار میگیرد رنگ است. برای اینکه تاثیرات رنگ از همان ابتدا مشخص شود، باید آنرا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده از همان آغاز انتخاب نمود، نه اینکه بعد از اتمام طراحی، مبادرت به انتخاب آن کرد. لازم نیست که طراحی رنگ، چیزی به هزینه های ساخت و ساز و یا تعمیرات اضافه کند. باید برای کار در پیش رو برنامه ریزی کنیم. بهترین راه این است که رنگهای نقاشی و سایر مصالح را به عنوان ترکیب ساده رنگ در نظر بگیریم موفق ترین طراحی رنگ در فضای داخلی باید در خور اهداف طراحی باشد و به آن واکنش نشان دهد. بنابراین در مورد رنگ هایی که می خواهید در اتاق استفاده کنید تصمیم بگیرید. به طور کلی ، پیشنهاد می شود، از سه رنگ استفاده کنید و سپس  تطبیق آنها را با هم آزمایش کنید. و هماهنگی رنگ ها را با وسایلی که در طراحی دکوراسیون داخلی خود استفاده کرده اید داشته باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

مرحله پنجم : برای کمک به پروژه طراحی خود ، از اتاق عکس بگیرید. به یاد داشته باشید که مبلمان ، پرده ها ، دیوارها ، کف و درها را در نظر بگیرید تا یک پایان هماهنگ را ایجاد کنید.  برای کمک به فکر کردن در مورد طراحی، چند عکس از اتاق خود بگیرید. از این طریق می توانید چگونگی ظاهر شدن رنگ ها و لحن ها را در فضا مشاهده کنید. و بهتر تصمیم گیری کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی

مرحله ششم: با دیوارها شروع کنید : چه رنگ و کاغذ دیواری را انتخاب می کنید؟ مطمئناً دیوارهای شما منبع اصلی رنگ در اتاق خواهد بود، مثلا میتوانید دیوارها را  با رنگ های خنثی رنگ کنید تا رنگ های دیگری را که در جای دیگر از اتاق استفاده گرده اید ، برجسته کنید. اگر می خواهید اتاقتان بزرگتر به نظر برسد ، از رنگ های روشن استفاده کنید و دیوارهای خود را با یک سقف سفید متضاد کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

مرحله هفتم : کف را در نظر بگیرید : با استفاده از وصله swatches ، موادی را که می خواهید کف خود را بپوشانید تعیین کنید. سعی کنید یک رنگ کف را انتخاب کنید که با دیوارها تا حدودی تضاد داشته باشد، این یک نکته خوب در طراحی دکوراسیون داخلی است. به عنوان مثال دو تن سبک تر یا تیره تر را انتخاب کنید. همچنین در مورد چگونگی بازتاب نور طبیعی روی زمین فکر کنید. کفپوش همچنین می تواند به عمق یک اتاق کمک کند.

 مرحله هشتم :  مبلمان خود را قرار دهید : هنگامی که طرح کلی اتاق خود را مشخص کردید ، مبلمان خود را بچینید، جسارت داشته باشید و ترکیبات مختلف را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی بهتر است. در پایان با استفاده از اشیاء تزئینی ، بدون درهم ریختن فضای و حفظ تعادل رنگ ، چیدمانه تزئیناتتان را اضافه کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

 مرحله نهم : روشنایی مصنوعی خود را در اولویت قرار دهید : نورپردازی با شکل دادن به فضا در عصرها و ایجاد فضای خاصی به آن نقش مهمی در اتاق ایفا می کند.  هنگام نصب روشنایی ، با قرار دادن چراغ در اطراف اتاق آزمایش کنید؛ و بررسی کنید. از آنجا که چراغ های حلق آویز باریک اتاق را باریک نشان میدهد ، گزینه خوبی است که باید در نظر بگیرید، نورهای لامپ که فرو رفته در سقف هستند ، می توانند یک نور روشن و نرم تر را هدایت می کنند.

 مرحله دهم :  سبک خود را داشته باشید : با آزمایش و نگاه کردن به چیزها از دیدگاه های مختلف ، چشم به آنچه برای شما مفید است می پردازید.  وب سایت ها همچنین منبع خوبی از منابع بصری است که عکاسان حرفه ای و طراحان داخلی براساس قوانین طراحی داخلی برنامه ریزی کرده اند. نگاهی به اطراف بیندازید و از آن الهام بگیرید. و ایده های ناب برای طراحی انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

ویژگی طراحی دکوراسیون داخلی اصولی : تناسبات، ابعاد، غلظت، تونالیته رنگ های استفاده شده و تحریکات حسی موجود در هر اثر ، بیانگر هماهنگی دقیق در اجزاء است. انسان به واسطه گرافیک محیطی در کنارطراحی دکوراسیون داخلی با محیط پیرامون خود سخن می گوید، و با دیگران ارتباط برقرار می کند. طراحی دکوراسیون داخلی در ایجاد فضایی مطلوب و دلنشین برای افراد جامعه  نقش موثر دارد. محیط مناسب یعنی فضایی که بشر در آن بتواند فارغ از فشارهای ناخواسته روانی رشد کرده و شکوفا شود و این از خواسته های عقلانی و منطقی هر جامعه است. گرافیک محیط زیبایی بصری و نظم و هماهنگی مطلوب فضا است. مقصود از تمام طرح های گرافیکی برای محیط داخلی و خارجی ایجاد فضایی برای زندگی پر نشاط و سالم و قانع کننده است. مشخص کردن یک مکان از مکانی دیگر، زیباسازی، نظم و انسجام بخشیدن به فضای و گسترش حیطه فعالیت طراحی دکوراسیون داخلی، از اهداف گرافیک محیطی به شمار می رود.

دکوراسیون منزل – قیمت طراحی دکوراسیون در تهران منطقه 1 – 2

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
٭ نکته های مهم در دکوراسیون داخلی منزل ٭ دانستن یکسری از نکات در دکوراسیون داخلی به شما کمک می کند زیباترین خانه ها را داشته باشید.ما در ادامه این مقاله تعدادی از این نکات را برای شما بیان می کنیم.

٭ رنگ دیوار های خانه را خنثی نگه دارید : رنگ هایی مانند بژ یا خاکستری، را اگر خانه شما بیشتر از یک طبقه است مخصوصا در طبقه اول، جایی که  بیشترین رفت و آمد در آن است استفاده کنید.

٭ انتخاب مبل و صندلی های مناسب برای خانه : مبلمان هایی به شکل  uu  اگر در اتاق پذیرایی یا نشیمن استفاده شود باعث می شود حس صمیمیت بیشتری بین افراد وجود داشته باشد.اما اگر از این مبل ها استفاده نکنید باید بیشتر مبل ها را به دیوار نزدیکتر قرار دهید.

٭ استفاه از آیینه در خانه : علت پیشنهاد استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه این است که به پیشنهاد بیشتر طراحان به این دلیل است که نور درون آن فضا را بیشتر می کند.

 

قیمت طراحی دکوراسیون در تهران منطقه 1 – 2 طراحی دکوراسیون خانه و مغازه و بوتیک و رستوران و فست فود طراحی داخلی منزل هماهنگ سازی

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه و بوتیک و رستوران و فست فود

 

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از آثار هنری روی دیوار و در جای مناسب

٭ اگر از آثار هنری بر روی دیوار خانه تان استفاده می کنید آن را در فاصله مناسب  قرار دهید  نه بالای دیوار نه در فاصله خیلی پایین شما باید به گونه ای این آثار هنری را قرار دهید که در مرکز دید باشند و بین تابلو ها 2 تا 4  اینچ  فاصله قرار دهید.

قوانین های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل که حتما باید رعایت کنید :حال که سبک های مختلف را در طراحی دکوراسون داخلی منزل شناختید بد نیست کمی از قوانین دکوراسیون داخلی منزل بدانید.

٭ قانون اول ٭ ایجاد تعادل در دکوراسیون داخلی خانه : یکی هز مهمترین چیزهایی که باید درد دکوراسیون داخلی منزل خود رعایت کنید ایجاد کنتراست می باشد کنتراست یعنی مرز میان مثلا سفید ترین رنگ سفید تا سیاه ترین رنگ سیاه.در یک مثال ساده ترین مثال می توان به شما گفت فکر کنید وارد یک خانه شوید و تمام وسایل خانه , رنگ خانه  همه و همه  از یک طیف رنگی تشکیل شود. شما در این حالت بعد از یک مدت خاص دلزده از محیط اطرافتان می شوید حال بخواهید در این خانه همه طیف رنگ استفاده کنید این روش هم تعادل خانه شما را بهم میزند.چیزی بین این دو باید در خانه شما اجرایی شود.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

٭ قانون دوم ٭ استفاده از الگو : نمونه این الگو ها  همان کاغذ دیواری ها ، پارکت  ها، سرامیک ها می باشند. در قانون دکوراسیون داخلی حداکثر تعداد الگویی که می توانید استفاده کنید 4 الگو می باشد.

٭ قانون سوم ٭  استفاده از بافت : بافت ها در دکوراسیون خانه همان پرده، فرش، و پارچه هایی که در وسایل شما استفاده می شوند.بافت به دو دسته تقسیم می شود :

۱- بافت زبر

۲- بافت نرم

در باره این دو بافت باید گفت بافت زبر نفوذ پذیری بیشتری دارد و بیشتر جلب توجه می کند. پس می توانید از بافت زبر برای اتاق پذیرایی خود استفاده کنید اما در اتاق خواب خود از بافت نرم استفاده کنید.

٭ قانون چهارم ٭ سبک طراحی : حتما برای خانه خود سبک مناسب را استفاده کنید. سبکی که به سلیقه و روحیه شما نزدیک باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

٭٭٭ طراحی دکوراسیون داخلی هنر زیباسازی فضا با استفاده از  ایجاد هماهنگی و هارمونی در محیط با به کار گیری اصول چیدمان و ترکیب رنگ و انتخاب لوازم است. چگونگی به دنیا آوردن فضای معماری به گونه ای که بتواند برانگیزاننده غرور شود و میان آنچه ماده یی شده و میان آن کس که به بهره وری از آن پرداخته، پلی بسازد که بر روی آن بتوان دو سویه حرکت کرد، مشروط از عاملیت و عملکرد است که بدون کنش، تدبیر و ابداع تحقق نمی یابد. عاملیت و عملکرد فضا ها را تغییر می دهند و نهایتا کنش به سوی آن تجربه های انسانی و زیبایی شناسی را دگرگون خواهد کرد. ٭٭٭

1 نظر

  1. ای کاش شرکت هایی که اجرای طراحی دکوراسیون داخلی رو انجام میدن هم میذاشتین

    مرسی از مقاله و عکس های خوبتون ????

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید