قیمت پکیج بوتان

7
7497
  1. شاید هنوز هم استفاده از کرسی های ذغالی و بخاری های نفتی را در بعضی از نقاط کشور عزیزمان شاهد باشیم، ولی حقیقت این است که با توجه به فراوانی گاز طبیعی و برقراری امکان دسترسی به این موهبت الهی، تکنولوژی رابر آن داشته است که راهکارهای جدیدی را برای بشر مهیا سازد.

قیمت پکیج بوتان  :  پکیج بوتان چیست ؟ پكیج دیواری دستگاهی است كه جایگزین موتورخانه مركزی شوفاژ گردیده و آب گرم مورد نیاز جهت تامین گرمایش محیط، به وسیله رادیاتورها و آب گرم بهداشتی جهت مصارف روزمره از قبیل شستشو، استحمام و غیره را فراهم می نماید. گرمایش مطبوع محل سکونت و آب گرم بهداشتی، همواره از نیازهای اولیه بشر بوده و می باشد. در حال حاضر، پکیج دیواری متداول ترین وسیله ایجاد گرمایش شوفاژ در سراسر دنیا است. عدم اشغال فضای مفید، ایمنی بسیار بالا، استقلال کامل هر واحد مسکونی و رضایت کامل و کافی از عملکرد پکیج دیواری، تقریبا جایی برای تردید در استفاده از این سیستم در منازل و واحدهای تجاری باقی نمی گذارد. راندمان بالا و مصرف بهینه سوخت گاز، از دیگر عواملی هستند که دستگاههای اجرایی را نیز تشویق به توسعه استفاده از پکیج دیواری می نماید. پکیج دیواری، که فقط نوع فن دار آن از نظر استانداردهای معتبر دنیا تایید می گردد، علاوه بر تامین گرمایش داخل خانه یا محل تجاری، از طریق رادیاتور یا فن کوئل یا گرمایش از کف، آب گرم بهداشتی را نیز بصورت فوری در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. همچنین ترکیب این دستگاه با کولر گازی از طریق یک کویل آب گرم، می تواند علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، گرمایش مطبوع تر و ارزانتری را برای مصرف کننده مهیا سازد. استفاده از دودکش مخصوص، کواکسیال (دو جداره) در هنگام نصب پکیج دیواری، این امکان را فراهم می نماید که علاوه بر خروج دود ناشی از کار کرد دستگاه به محیط خارج، هوای مصرفی مورد نیاز دستگاه نیز از محیط خارج تامین می گردد و در نتیجه ایمنی کاملی برای مصرف کننده فراهم می گردد.

قیمت پکیج بوتان

 هزینه سرویس پکیج بوتان به‌صورت سالانه : تعمیر پکیج و سرویس پکیج دیواری به‌صورت سالانه یک اقدامی است که باید در شهریورماه انجام دهید. سرویسکار موظف است تمامی قطعات را بررسی کند و اگر نیاز باشد دستگاه را تعمیر کند. سرویس سالانه پکیج آبگرمکن شامل سرویس فن پکیج، تنظیم فلنچ دودکش، جرمگیری مبدل اصلی، بررسی الکترود جرقه زن، سرویس و تعمیر پمپ، تنظیم فشار گاز درون دستگاه، جرم گیری مبدل ثانویه، شستشوی مدار آب سرد و گرم، اسیدشویی و … است. قیمت پکیج بوتان به‌صورت سالانه درواقع هزینه‌ای برای بیمه کارکرد پکیج شما است.

 

پکیج دیواری چیست؟ چه مزایایی دارد؟ به وسیله پکیج دیواری می توان از مزاحمت موتورخانه و شوفاژ راحت شد. از پکیج دیواری می توان برای گرم کردن آب مصرفی خانواده و حتی آبگرم مورد نیاز شوفاژ استفاده نمود.

☆  در گذشته هزینه های بسیاری جهت گرمایش تولیدی توسط موتورخانه ها هزینه می شد. علاوه بر هزینه ، سوخت و نگهداری آنها کار سخت و زمان بری بود. مثلا تعمیر پکیج بسیار ساده تر از یک موتورخانه با حجم بزرگ و پیچیده است.

☆ همچنین در مصرف هزینه ها بسیار صرفه جویی می شود. پکیج ها فضای کمی اشغال می کنند، مخصوصا پکیج های دیواری. بازدهی بالایی دارند . هر واحد از پکیج جداگانه ای استفاده می کند که این باعث استقلال واحد های مسکونی می شود. مزیت های بیشمار پکیج دیواری سبب محبوب شدن آنها در ارگان های اجرایی هم شده است. به گونه ای که این روز ها کمتر استفاده از موتورخانه ها مشاهده می شود.

قیمت پکیج بوتان
قیمت پکیج بوتان

☆ پکیج دیواری معمولا داخل آشپزخانه و یا آبدارخانه بر روی دیوار نصب می شود . که جهت ایجاد ایمنی بهتر است از دودکش دو جداره استفاده شود. بدین گونه هوای مورد نیاز دستگاه از محیط بیرونی تامین می گردد و خطری ساکنین را تحدید نخواهد کرد.

☆ از جمله مصارف پکیج گرم کردن خانه  یا ساختمان های تجاری با استفاده از گرمایش از کف، رادیاتور، فن کوئل می باشد. همچنین آب گرم مصرفی واحد ها را نیز مهیا می کند .اگر بخواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید می توانید از ترکیب پکیج و کویل آب گرم استفاده نمایید. بدین گونه گرمای بهتری با هزینه کمتری خواهید داشت.

قیمت سرویس پکیج بوتان چقدر است؟ حتماً می‌دانید که بهتر است در شهریور و یا مهرماه برای سرویس پکیج یا تعمیر پکیج اقدام کنید؛ تا با یک خانه گرم به پیشواز پاییز و زمستان بروید. هزینه سرویس آبگرمکن دیواری بوتان با معیارهای استاندارد و مشخصی پس از مراجعه سرویس‌کار پکیج به شما از طریق شرکت مربوطه ابلاغ می‌شود. قیمت پکیج بوتان با هم بسیار فرق می کند به دلیل اینکه مدل ها ی آنها با هم متفاوت است.

قیمت سرویس پکیج بوتان چگونه تعیین می‌شود؟ قیمت سرویس پکیج بوتان تا زمانی که سرویس‌کار به محل شما اعزام نشود به صورت دقیق تعیین نمی‌شود. پس از اینکه تعمیرکار پکیج بوتان، پکیج بوتان شما را به‌صورت تخصصی بررسی کرد و ایرادات و سرویس‌های موردنیاز را به شما اعلام می‌کند و سپس هزینه را بر اساس تعرفه سرویس پکیج بوتان برای شما مشخص می‌کند. اگر یک سرویس‌کار و تعمیرکار مناسب برای خود انتخاب کنید، قطعاً در هزینه سرویس پکیج بوتان صرفه‌جویی می‌کنید و به نفع بودجه خانواده حرکت می‌کنید. زیرا سرویس پکیج بوتان، کاملاً یک کار تخصصی و نیازمند مهارت است؛ که اگر شخص ناواردی را برای سرویس پکیج انتخاب کنید، مجدداً مجبور می‌شوید برای سرویس پکیج بوتان و اجرت تعمیرات مبلغی بپردازید.

هزینه سرویس پکیج بوتان

هزینه سرویس پکیج بوتان شامل چه مواردی می‌شود؟ هزینه و قیمت پکیج بوتان و تعرفه سرویس پکیج بوتان در موارد مختلف، متفاوت است. زیرا هر سرویسی می‌تواند متفاوت باشد و به همین دلیل قیمت سرویس پکیج بوتان در یک محدوده قیمتی متنوعی قرار دارد.مثلاً لیست سرویس قیمت خدمات پکیج بوتان می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

▪ هزینه سرویس پیلوت دستگاه‌های پکیج زمینی و دیواری

▪ قیمت سرویس اسیدشویی پکیج بوتان

▪ هزینه سرویس سالیانه و راه‌اندازی پکیج دیواری و زمینی با بیست دقیقه تست

▪ اجرت تعمیرات پکیج و دستمزد سرویس‌کار پکیج

▪ رسوب زدایی و هواگیری پکیج

▪ تعرفه سرویس پکیج بوتان کامل (شامل اسیدشویی، سرویس پمپ و قطعات، سرویس شعله و جرقه زن)

قیمت پکیج بوتان
قیمت پکیج بوتان

آیا قیمت پکیج بوتان به‌صورت دوره‌ای مقرون به صرفه است؟ هر چند که سرویس دوره‌ای هزینه‌ را برای خانواده‌ها به همراه دارد؛ اما این کار یکی از ملزومات برای پکیج دیواری است. خیلی از افراد هنگامی‌که قیمت سرویس پکیج بوتان را می‌شنوند، از سرویس و تعمیر پکیج دیواری صرف‌نظر می‌کنند. به توصیه خیلی از کارشناسان، سرویس پکیج بوتان را باید به‌صورت دوره‌ای علاوه بر سالانه انجام دهید. این کار از هزینه‌های تعمیر پکیج شما در آینده می‌کاهد.

پکیج بوتان

سرویس پکیج بوتان به صورت دوره‌ای چه زمانی انجام می‌شود؟ در سرویس پکیج به‌صورت دوره‌ای، در هر فصل مثلاً در شهریور برای پاییز و در آذر برای فصل زمستان اقدام به سرویس پکیج و تعمیر آبگرمکن دیواری می‌کند. سرویسکار دستگاه را تست می‌کند، در صورتی که قطعه‌ای باید تعویض شود، آن را تعویض می‌کند؛ و در صورتی که همه قطعات سالم باشد، دست به کار تست دودکش، سرویس مشعل، تنظیم فشار گاز، تست جرقه زن و … می‌شود.

 

اقدامات لازم قبل از سرویس پکیج

یک سرویس‌کار ماهر باید موارد ایمنی را در سرویس پکیج دیواری بوتان رعایت کند (قسمتی از هزینه سرویس پکیج بوتان هم مربوط به این تجهیزات می‌شود).

▪ حتما قبل از هر اقدامی پکیج دیواری را از برق جدا کند.

▪ از دستکش برای کارهای مربوط به سرویس و تعمیر پکیج استفاده کند.

▪ هنگام اسیدشویی پکیج از ماسک استفاده کند.

▪ هنگام رسوب گیری و جرم گیری از عینک برای محافظت چشم ها استفاده کند.

مواردی که برای سرویس و تعمیر پکیج باید اقدام کرد: حتماً برای شما هم پیش آمده است که با از کار افتادن قطعه‌ای کوچک، پکیج دیواری و آبگرمکن شما دچار مشکل شده است و دیگر کار نکند. و از آن جایی که پکیج دیواری بسیار پیچیده است، درست نیست که کار تعمیر پکیج را به هر کسی بسپارید. هزینه سرویس و قیمت پکیج بوتان و تعرفه سرویس پکیج بوتان و تعمیرات آن متناسب با نوع دستگاه و قطعاتی که تعمیر شده است مشخص می‌کند.

قیمت پکیج بوتان
قیمت پکیج بوتان

عیب یابی و تعمیر پکیج

۱- اگر پکیج روشن نمی‌شود، تعمیرکار پکیج باید برق دستگاه را بررسی کند و آن را برطرف کند. در صورتی‌ که درست نشد باید مشعل و سیم کشی پکیج را تعمیر کند.

۲- پکیج به خوبی گرم نمی‌شود. در این صورت سرویسکار باید مشعل و دیگ پکیج را بررسی کند.

۳- آب گرم خیلی گرم نیست! در این صورت ممکن است مشکل از ترموستات، پمپ آب باشد.

۴- در صورتی‌ که فشار آب گرم کم است، باید لوله کشی‌های آب گرم و لوله کشی پکیج را بررسی کند.

۵- اگر از پکیج بوی بدی بیاید یعنی تهویه دستگاه دچار مشکل شده است.

سرویس پکیج

زردی شعله، کم و یا زیاد بودن فشار آب، عدم گرمایش مناسب رادیاتورها، سروصدای زیاد از پکیج، نشانه‌هایی هستند که در صورتی که پکیج آبگرمکن دیواری شما با آن‌ها مواجه شد باید برای سرویس پکیج خود اقدام کنید. در صورتی که به موقع اقدام نکنید مجبورید برای سرویس پکیج بوتان، هزینه بیشتر بپردازید. از سرویس کار خود بخواهید لیستی از کارهایی که انجام می‌دهد (که حاوی قیمت سرویس پکیج بوتان نیز هست) به شما تحویل دهد.

قیمت پکیج بوتان
قیمت پکیج بوتان

▪  در لیست پکیج سر و صدا می‌کند: تنظیم نبودن شیر برقی، رسوب گرفتن مدار و مبدل‌های حرارتی، خرابی پمپ آب. برای رفع این عیب، باید مبدل، هواگیری شود. مدار و مبدل حرارتی رسوب زدایی شده و یک فیلتر مناسب در مسیر برگشت آب گرمایش پکیج قرار داده شود.

▪ زنگ زدگی و یا پوسیدگی روی لوله دود کش: مشاهده می‌شود. علت این پدیده، عدم خروج کامل دود از دود کش است. برای رفع این عیب، لوله دودکش باید از لحاظ قطر و طول مناسب و عدم مسدود بودن مسیر عبور دود، به دقت بررسی شود.

▪ گرمایش آب نوسان داشته باشد: در این صورت باید ترموستات، پمپ، مبدل و شیر تنظیم سه طرفه باید سرویس شوند.

▪▪▪ برای داشتن یک خرید مناسب، خریدار نیاز دارد تا محصولات را در کنار هم مقایسه کرده و مشخصات، امکانات و قیمت پکیج بوتان را برای مدل های مختلف در کنار یکدیگر بررسی کند تا انتخاب درستی داشته باشد. ▪▪▪
بدلیل نوسان قیمت تلفنی استعلام بگیرید
مهندسی ساز راپیدو را پیشنهاد میدهد 09126483806

7 نظرات

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید