بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا

0
1251
بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا
بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا

بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا

فقط باید بفهمید چه زمانی واقـــعا طالب موفقیت هستید؛چون دیگر هیچوقت تسلیم نمی شوید و مهم نیست آنوقت دیگر شرایط چقدر رو به سختی برود.

بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا :امروزه طراحی دکوراسیون داخلی منازل و حتی شرکت‌ها و  ساختمان‌های تجاری بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چگونگی چیدمان وسایل، رنگ‌بندی، نورپردازی و …. همگی در حیطه کاری طراحی دکوراسیون داخلی است. این امر ثابت شده است که توجه به این موارد در منازل، باعث آرامش و دلنشین شدن فضا شده و حس مثبتی را به افراد خانواده منتقل می‌کند، توجه به دکوراسیون داخلی در ادارات و شرکت‌ها نیز باعث جلب مشتری، رضایت و اعتماد او می‌گردد.

بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا : معماری و طراحی یک شغل  و حرفه ثابت نیست! سبک‌ها از آن زاده می‌شوند، تکنولوژی به پیشرفت و توسعه آن کمک می‌کند، و چالش‌ها آن را رهنمون می‌سازند. با آغاز سال جدید میلادی قصد ما این است که با تعدادی از طراحان داخلی مشهور جهان در این مطلب آشنا شوید. همه آن‌ها دارای  قوه تخیل ، هوشمندی و ایده‌های الهام بخش می‌باشند که در تمامی نمونه کار های آن‌ها از معماری وطراحی داخلی به چشم می‌خورد. بسیاری از نمونه‌های عکس دکوراسیون داخلی که این روزها در سایت‌های معتبر دکوراسیون میبینید، از کارهای این طراحان  گردآوری می‌شود و برای راهنمایی در دکوراسیون منزل به کار برده می شود.

٭ طراحی داخلی کلی ورستلر( KELLY WEARSTLER) : مجله نیویورکر به این خانم لقب ” رئیس بزرگ طراحی داخلی ساحل غربی” بخشیده است. این خانم که نویسنده وبلاگ نیز می باشد، طراح فشن، جواهرات، دکوراتور و الهه شعر و موسیقی نیز می باشد.

بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا
بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا

٭ طراحی داخلی ژان لویی دنیو (JEAN-LOUIS DENIOT) : در اله دکور ELLE DECOR و AD  ، یکی از 100 نفر برتر در لیست طراحان برتر دکوراسیون داخلی جای گرفته است. او  برای مدت طولانی در مقام خلق و ایجاد اتمسفر فضا مشهور بوده است. دکورهای طراحی شده توسط او مانند زمین بازی او هستند، فضاهایی که با سحر و جادو مطابق با مد طراحی می گردند. در جهان به خاطر سبک التقاطی و  رمزآلودش معروف شناخته شده است، شیوه طراحی ژان لویی دنیو تعدد در مجموعه‌ سبک های طراحی است و  هیچ گاه تنها به صورت خالص کار نکرده است، به جای اینکه به آموزش های علمی بچسبد، خود آن ها را با فرهنگ لغتی جسورانه و رسمی برگردان نموده است. اگر در سبک معاصر کار کند، همواره با اضافه کردن دوزهایی از تاریخ و رگ و ریشه آن به سبک به کار برده شده یک سناریوی بی انتها در زمان جاری را خلق می کند.

بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا
بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا

٭ بهترین طراحان داخلی پیتر مارینو (PETER MARINO) :

” من می‌خواهم جادو و واقعیت اجرا را در کنار هم خلق کنم.” این واژه‌ها، واژه‌های پیتر مارینو نیستند، اینها به یکی از بزرگترین منابع الهام برای این طراح تعلق دارند. کارهای مارینو مظهر این حکمت می باشند. مانند آن شعبده باز ایتالیایی، پیتر مارینو نیز به ادغام بدون مرز معماری و فضای داخلی معتقد است. او همچنین یک دانشمند همه چیز دان در رابطه با زیبایی می باشد.

بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا
بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا

٭ معماری داخلی استودیو دیوید کالینز (DAVID COLLINS STUDI) : استودیو دیوید کالینز، تصور و خلاقیت را ترکیب  می‌کند تا پروژه های معماری و طراحی داخلی را مطابق با سلیقه جهانی پیش ببرد. این شرکت معماری و معماری داخلی در سال 19855 توسط دیوید کالینز تاسیس شد و در سال گذشته 30مین سالگرد افتتاح خویش را جشن گرفته است. این شرکت ، رویکرد طراحی پیش ساخته برای نحوه زندگی مردم را بازتعریف کرده است و همزمان با ایجاد نوآوری ، سعی در القا حس مکان به افراد در محیط زندگی‌‍‌شان می باشد.

٭ معماری داخلی مارسل واندرز (MARCEL WANDERS) : مارسل واندرز یک طراحی هلندی است که توجه جهان را در سال 1996 به خاطر صندلی‌های یونیک گرده‌خورده chair  Knotted خود جلب نموده است. برای افراد زیادی در جهان طراحی، این یک طراحی نابه‌هنجار بوده است.

بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا
بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا

ایشان یکی از دکوراتیوهای مشهور دنیا است، اما مارسل از آن اینطور بیان میکند” ایجاد محیطی از عشق، شور و شوق زندگی و رویاهای هیجان انگیز که به حقیقت می پیوندند” کارهای او هیجان را برمی‌انگیزند، محرک هستند، و با طرح های دو قطبی خلق می شوند، اما با این حال هیچ گاه مردود نمی شوند چرا که ابتکار، خلاقیت ، جسارت و تلاش منحصر به فرد این طراح برای ارتقا و بالا بردن تمایلات روحی بشر و سرگرم کردن او در نمونه کارهای او به وفور یافت می شوند.

طراحی دکوراسیون فیلیپ استارک (PHILIPPE STARCK) : این خالق بین المللی مشهور فرانسوی، معمار و طراح که فیلیپ استارک نام دارد یک شهروند خستگی ناپذیر و جسور در سطح جهانی می‌باشد. او خود را موظف می‌داند که نقطه نظرات اخلاقی و ویرانگرانه خود را از سیاره‌ای دیگر با ما به اشتراک بگذارد. او استاد طراحی خلق فضاها و اشیاء عجیب و غریب است که قبل از اینکه “زیبا” به نظر بیایند با هدف “خوب” بودن طراحی می‌شوند. بسیاری از طراحی‌های او اشیاء آیینی شده اند، و هتل او یک نشانه بی انتها در گذر زمان است که ابعاد جدیدی از منظر شهری را به شهر عطا کرده است. او که مدافع پرشور پایداری در طراحی می باشد، به تازگی یک کانسپت انقلابی تخت عنوان “بوم شناسی دموکراتیک” “democratic ecology” را با ایجاد توربین های بادی مقرون به صرفه برای خانه ها، خانه های ابتکاری اکولوژیک چوبی پیش ساخته و قایق های خورشیدی ارائه نموده است.

* طراحی راک ول( ROCKWELL GROUP) : گروه راک ول، یک گروه 250 نفره است که برنده جوایز میان رشته‌ای معماری و طراحی می باشد و در شهر نیویورک به همراه دفاتر ماهواره‌ای شانگهای و مادرید مستقر است. گروه راک ول پروژه های متعددی را در دست داشته و یا همکاری کرده است. این دفتر جهانی با هدف حمایت از یک چشم انداز گسترده مشغول به کار است. گروه معماری راک ول یک شرکت میان رشته ای است که بر روی نوآوری و تفکر رهبری در هر پروژه کار می کند. آن‌ ها تجربه‌های فوق العاده و محیط های ساخته شده بی نظیری در سرتاسر جهان خلق نموده اند.

بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا
بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا

کریم رشید : کریم رشید یکی از بهترین طراح‌های صنعتی زمان معاصر به شمار می‌آید که اهل مصر است. او بسیاری از محصولات را طراحی کرده و در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، مد، مبلمان، نورپردازی، هنر و موسیقی فعالیت دارد. طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه اوآزا ژراویجا (Oaza Zdravlja) در بلگراد صربستان یکی از بهترین طراحی‌های زیبای کریم رشید به شمار می‌آید زیرا او توانسته که یک داروخانه معمولی و کسل کننده را به یک فضای زیبا و پر از اشکال سیال و نمادین تبدیل کند. برای مثال همه چیز در این داروخانه به رنگ سبز روشن است که نمادی از بهار، زندگی، بهبودی و زندگی سالم است. تمامی اشکال موجود در این داروخانه گرد و سیال بوده و بیشتر مبلمان آن شفاف و از پلاستیک ساخته شده‌اند. ظاهر دیوارها بسیار شناور به نظر رسیده و اشکال ارگانیک طوری با هم ترکیب شده‌اند که تصاویر زیبایی را به وجود آورده‌اند. نورپردازی سقف بسیار شیک بوده و به شکل دی ان ای انسان طراحی شده است. نمای کلی داخلی این داروخانه نشان دهنده مدرنیسم، امید، اعتماد و زیبایی است.

*پاتریشیا اورکویلا (Patricia Urquiola) : پاتریشیا اورکویلا یک طراح و معمار اسپانیایی است و در دنیای طراحی دکوراسیون داخلی دنیا اسم شناخته شده‌ای به شمار می‌آید که آثار بسیار جذاب و منحصر به فردی را تولید کرده است. وی پروژه‌های متعددی را در خارج از اسپانیا انجام داده است که بسیار زیبا هستند، از جمله مجموعه هتل‌ها و چشمه‌های آب معدنی در پورتوریکو. پاتریشیا در طراحی دکوراسیون داخلی این هتل از طبیعت الهام گرفته است. دکوراسیون  این هتل چنان زیبا است که مهمانان زیادی را به خود جذب می‌کند. این هتل 157 اتاق، سوئیت و حیاط خلوت و بالکن دارد و برای کسانی ساخته شده که از سر و صدای شهرهای شلوغ خسته شده و دوست دارند در تعطیلات خود به طبیعت برگردند و خاطرات فراموش نشدنی داشته باشند.

*فدریکو دل روسو (Federico Delrosso) : فدریکو اصولا یک معمار است و از سال 1996 در این حوزه فعالیت دارد. او به طراحی دیوارها و ساختمان‌‌ها علاقه دارد. بدین ترتیب وی وارد دنیای طراحی دکوراسیون داخلی نیز شد و بدون شک یکی از بهترین طراحان دکوراسیون داخلی دنیا به شمار می‌آید. دل روسو یک استودیو طراحی در میلان تاسیس کرده و ترکیب‌های غیر معمول او از مصالح ساختمانی متفاوت به خصوص بتن و چوب، شیشه و آهن و حتی همه آن‌ها با هم بسیار معروف است. او بدون شک یکی از طراحان نابغه عصر حاضر است. او دکوراسیون داخلی یک مرکز اقامتی در موناکو را طراحی کرده است که بی نظیر و بدیع به نظر می‌رسد. او بیش از یک سال و نیم را به طراحی دکوراسیون داخلی این مکان اختصاص داده که برای اقامت یک خانواده پرجمعیت بسیار زیبا و مناسب است. ایده‌ی اصلی او این بوده که خانه‌ی زیبایی را طراحی کند که اعضای خانواده‌های مختلف را در کنار هم جمع کند و در عین حال هر کدام زندگی خصوصی خود را داشته باشند. وی در پیاده کردن این ایده بسیار موفق بوده است. یکی از بزرگترین چالش‌های او پیدا کردن یک عنصر رایج و مشترک بود که دو یا چند خانه‌ی مجزا را به هم مرتبط کند. این مرکز اقامتی خانوادگی به صورت عمودی پیشرفت کرده و وقتی به آن وارد می‌شوید، در واقع در طبقه سوم قرار دارید و کم کم پایین می‌روید. در واقع خانه از 3 آپارتمان مجزا ساخته شده که اکنون توسط یک راه پله خارجی به هم وصل شده‌اند. کفپوش این خانه چوبی است و در آن از میزهای چوبی با ظاهر طبیعی استفاده شده که در تضاد با دیوارهای لخت و سفید نمای زیبایی پیدا می‌کنند.

*مارتین برودنیزکی (Martin Brudnizki) : او از جوان‌ترین طراحان دکوراسیون داخلی دنیا به شمار می‌آید. و یکی ازبهترین دکوراتورهای مشهور دنیا است. برودنیزکی اصالتاً سوئدی است و کارهای او طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد. سبک کار او “مینیمالیست دلوکس” نام دارد و آثار او نشانه‌‌های بسیاری در مورد دیدگاه او در خود دارند. او دوست دارد که آثارش ساده اما بی نظیر باشند. رستوران لاس ایگواناس (Las Iguanas restaurant) تنها یکی از پروژه‌های فراوان او در زمینه طراحی داخلی است که کار فوق‌العاده زیبایی به شمار می‌آید. این فضای بزرگ و بلند با استفاده از مبلمان چوبی گرم پر شده و همه چیز زیبا و بی‌نظیر طراحی شده است. این میزهای چوبی کاملاً طبیعی بوده و در آن‌‌ها از هیچ گونه رنگ و روغن جلایی استفاده نشده است. میزهای گرد و صندلی‌های راحت، کفپوش ساختمان و پنل‌‌هایی که مکان‌های مختلف را از هم جدا می‌کنند همه از چوب ساخته شده و فضای رستوران با استفاده از لامپ‌های بزرگ آویزان و نارنجی رنگ نمای مدرن زیبایی به این رستوران داده‌اند. این لامپ‌ها به پرتقال‌هایی شبیه‌اند که از وسط نصف شده و از سقف آویزان شده‌اند که روشنایی فوق العاده ملایمی را به فضای رستوران بخشیده‌اند.

بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا
بهترین دکوراتورهای مشهور دنیا

*مایکل اس اسمیت (Michael S. Smith) : مایکل اسمیت یک طراح دکوراسیون داخلی است که دفتر مرکزی استودیو طراحی او در لس آنجلس واقع شده است. او نیز مانند هنرمندان طراحی دکوراسیون داخلی دیگری که به خاطر هنرهای ویژه خود معروف شده‌اند مسئول طراحی دکوراسیون داخلی کاخ سفید از سال 2008 بوده است که از سبک کاملاً آمریکایی در طراحی آن استفاده شده است. کاخ سفید برای شهروندان آمریکایی یک نماد ملی محسوب می‌شود، بدین ترتیب می‌توانید ارزش و اعتبار شخصی که برای طراحی دکوراسیون داخلی این مکان انتخاب شده است را درک کنید. البته پروژه‌های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که سلیقه بی نظیر و بدیع وی را در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها نشان می‌دهد که پروژه تاور گروو (Tower Grove project) تنها یکی از آن‌ها به شمار می‌رود.

در طراحی داخلی این خانه از آیتم‌های سنتی استفاده شده است، حتی اگر سنت آمریکایی را بسیار جوان‌تر از سنت اروپایی بدانید. با این وجود حس دوستی و خانوادگی را در فضای داخلی اتاق‌ها احساس کرده و بزودی احساس خواهید کرد که در خانه هستید. همه چیز در این خانه زیبا و راحت و البته با کلاس طراحی شده است. اتاق نهارخوری در مرکز واقع شده و میز ناهارخوری نیز از چوب ساخته شده و صندلی‌های زیبایی در کنار قرار گرفته است. یک لوستر قدیمی بزگ و زیبا و کاغذ دیواری به طرح گل نیز در این اتاق قرار دارد.

اتاق‌های این خانه بزرگ بوده و درهای بسیار کمی در آن استفاده شده است که زیبایی خاصی به این مکان بخشیده است. فقط از یک اتاق به اتاق دیگر وارد شده و هیچ تفاوت مشهودی در طراحی این اتاق‌ها دیده نمی‌شود یک نقاشی بزرگ و قدیمی پشت سر کاناپه‌ها آویزان شده و در همه جای اتاق‌ها گل و گلدان وجود دارد. یک اتاق خواب مجلل و یک اتاق پذیرایی یا مطالعه زیبا که پر از کتاب است و همچنین یک میز قهوه نیز در این خانه قرار داده شده است. تمامی طراحی دکوراسیون این خانه سنتی و کلاسیک است. در داخل آن که باشید حس می‌کنید که در داخل یک موزه تاریخی قرار گرفته‌اید. طراحی داخلی این خانه نشان دهنده خانواده و قدرت، آرامش و راحتی و فرهنگ آمریکایی و ارزش‌هایی است که مورد تحسین همه قرار خواهند گرفت.

*کاترین ویداوسکا (Catherine Widawska) و توماس ویداوسکی (Thomas Widawski) : این دو معمار مشهور عضو یک خانواده‌ی لهستانی هستند که در زمینه‌ی معماری و طراحی دکوراسیون داخلی بسیار موفق بوده و جوایز بین‌المللی متعددی را دریافت کرده‌اند. این دو سلیقه و مهارت خود در طراحی داخلی را در یک آپارتمان در شهر ورشو لهستان به نمایش گذاشته‌اند. طراحی دکوراسیون داخلی این آپارتمان بسیار مدرن و آینده نگرانه، زیبا و جادار، راحت و کاربردی است. فضای این آپارتمان بسیار باز و وسیع طراحی شده و از رنگ‌های متنوع و روشن و جذابی در طراحی آن استفاده شده است. فضاهای خانه بر اساس کارکرد تقسیم شده است تا بهترین کاربرد را داشته باشد. اتاق نشیمن به منظور کنار هم قرار دادن اعضای خانواده طراحی شده و در این کار نیز موفق بوده است. حتی دیوارهای سفید و کفپوش چوبی خانه شکلی طبیعی به خانه بخشیده و آن را به فضایی شادی بخش و انرژی آور تبدیل کرده است. اشیاء رنگی مختلفی با دقت کامل در نقاط مختلف این خانه مورد استفاده قرار گرفته و هر اتاق فضای شاد و زیبای خود را دارد. فرش زرد لیمویی در اتاق نشیمن، قفسه‌های مکعبی شکل رنگارنگ و مبلمان بامزه در اتاق بچه‌ها و کیف لوبیایی آبی در کفپوش اتاق . این دو توجه بسیار زیادی به جزییات داشته و طرح کلی خانه بسیار زیبا می‌باشد. یک باغچه کوچک داخلی نیز در این خانه وجود دارد که پر شده از گیاهان متنوع و در کنار آن نیز یک آینه بزرگ قرار داده شده است که حس طبیعت را به فضای خانه آورده و یک کیسه سبز در وسط اتاق نشیمن قرار دارد که در واقع سبدی برای نگهداری مجلات است.

٭٭٭ طراحی دکوراسیون داخلی امری تخصصی است و باید توسط  کارشناسان و متخصصین امر انجام گیرد. شرکت خانه رویایی سال‌هاست که در زمینه طراحی دکوراسیون منازل، ادارات و… فعالیت دارد و توانسته رضایت مشتریان را جلب کند. ٭٭٭

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید