آلاچیق روف گاردن

1
5439
آلاچیق روف گاردن
آلاچیق روف گاردن

آلاچیق روف گاردن : زمانی که فکر طراحی روف گاردن به ذهنتان خطور می کند احتمالا با موارد بسیاری رو به رو می شوید که می توانند در لیست وسایل و فضاهای مورد نیاز شما قرار بگیرند، از آبنما گرفته تا انواع مختلف گیاهان، مبلمان بیرونی و… در این میان یکی از مهم ترین عناصری که اتفاقا در میان افراد از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است استفاده از آلاچیق روف گاردن است. انتخاب یک آلاچیق مناسب و شناخت کیفیت خوب آلاچیق به همراه قیمت آلاچیق مسائلی هستند که می توانند در زمان خرید و تهیه آلاچیق به کمک شما بیایند

امروزه استفاده از آلاچیق بر روی پشت بام در ساختمان ها بسیار مرسوم شده است. آلاچیق به عنوان مکانی برای استراحت می باشد که افراد در ساعات مختلف روز می توانند از آن استفاده نمایند. این سازه به وسیله مصالح و متریال متفاوتی ساخته می شود.

طرح آلاچیق پشت بام

روف گاردن های ساخته شده امروزه به دلیل زیبایی مورد توجه بوده و افراد زیادی خواستار ایجاد روف گاردن در بام خانه های خود می باشند. مهم ترین عضو روف گاردن ها آلاچیق بر روی پشت بام ها می باشد و کاربرد فراوانی دارد. طرح آلاچیق روف گاردن هم بر زیبایی و کارایی آن تاثیر گذار می باشد.

تیم تخصصی مهندسی ساز با تکیه بر دانش عمران و معماری خود می توانید بهترین طراحی روف گاردن و انتخاب متریال آن از جمله آلاچیق روف گاردن را به شما ارایه دهد چرا که تمامی موارد از جمله تحمل بار ساختمان، شرایط آب و هوایی و غیره را مورد بررسی قرار می دهد و پس از آن با توجه به بودجه شما بهترین طرح را در اختیارتان قرار می دهد.

 

انواع آلاچیق پشت بامی

آلاچیق بنا به متریالی که داشته باشد در نوع های مختلفی می باشد که امروزه آلاچیق شیشه ای به دلیل نو بودن ایده آن از طرفداران زیادی برخوردار می باشد.

ساختمان های بلند مرتبه و برج ها به دلیل وسیع بودن پشت بام و گسترش فضا سازی بر روی بام خانه ها استفاده از انواع آلاچیق روی پشت بام به طور متداول گسترش یافته. آلاچیق به دلیل مسقف بودن قابل استفاده در تمام ساعات شبانه روزی می باشند که همین امر موجب می شود تا پشت بام خانه ها به محل های جذاب و مکانی برای تفریح ساکنان ساختمان تبدیل گردد.

درباره آلاچیق و انواع آن

همه ما با آلاچیق آشنا هستیم، اقامتگاه های نسبتا کوچکی که در حیاط، باغ، روف گاردن و سایر فضاهای سبز قرار می گیرند و به عنوان یک سرپناه برای نشستن در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند. سقفی که بالای سر شما قرار می گیرد باعث می شود که در فصل های متفاوتی از سال بتوانید از آفتاب مستقیم، بارش برف، باران، وزش شدید باد و… در امان بمانید.

انواع آلاچیق

آلاچیق های مدرن و امروزی نسبت به گذشته تنوع بیشتری پیدا کرده اند. آلاچیق ها می توانند بسته به کاربرد، جنس، طراحی و استحکامات آن انواع مختلفی داشته باشند. از زیبا ترین آلاچیق های کلاسیک که در حال حاضر نیز در لیست پرطرفدار ترین های خرید آلاچیق قرار دارد نوع چوبی و سنتی آن می باشد. از دیگر انواع مدرن و پیشرفته آلاچیق ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 • آلاچیق چوبی و انواع آن: از رایج ترین و محبوب ترین آلاچیق ها که می تواند جذابیت ماندن در طبیعت را چند برابر کند؛
آلاچیق روف گاردن
آلاچیق روف گاردن
 • آلاچیق فلزی: دوام و عمر بالایی دارد، در هر محیطی قابل استفاده است و می توان از آن به عنوان آلاچیق ثابت پارک ها و مراکز رفاهی استفاده کرد. آلاچیق فلزی، از دوام و استحکام بسیار بالایی برخوردار است. ولی باید با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر انتخاب شود. آلاچیق فلزی، در آب و هوای مرطوب، امکان زنگ زدگی دارد و به همین دلیل باید مرتبا رنگ آمیزی شود. آلاچیق فلزی، می تواند در باغ، حیاط منازل و حتی در پارک ها، بوستان ها و محل- های عمومی نیز استفاده شود. سقف آلاچیق فلزی، به صورت شیروانی از جنس ورق گالوانیزه، سفال و … ساخته می شود.
آلاچیق روف گاردن
آلاچیق روف گاردن

قیمت آلاچیق فلزی، کاملا بستگی به میزان فلز بکار رفته در آن دارد. هر چه میزان فلز به کار رفته در آلاچیق فلزی بیشتر باشد؛ در قیمت آلاچیق فلزی و هزینه ساخت آلاچیق فلزی تاثیر بیشتری خواهد داشت. تیرهای فلزی بکار رفته در سقف آلاچیق فلزی، در حدود چند صد هزار تا چند میلیون تومان برآورد می شود. هزینه ساخت آلاچیق فلزی، به ابعاد و متراژ آلاچیق فلزی نیز وابسته است. برای تزیینات داخلی آلاچیق فلزی می توان از مبلمان فضای باز نیز استفاده نمود

 

 • آلاچیق سیمانی: قابل استفاده در پارک ها و رستوران ها، امکان گسترش دارد، پایدار و مقاوم است
آلاچیق روف گاردن
آلاچیق روف گاردن
 • آلاچیق روف گاردن : زیبا و جذاب، می توان از این آلاچیق های مدرن برای فضاسازی و استفاده بهینه از محیط پشت بام استفاده نمود و به ارزش نهایی یک بنا افزود
آلاچیق روف گاردن
آلاچیق روف گاردن
 • آلاچیق پیش ساخته: قابل طراحی، خاص و شیک؛ قابلیت حمل دارد و می توان تنوع بسیاری در آن ایجاد نمود
 • آلاچیق شیشه ای: اگر می خواهید دید صد در صدی به محیط اطرافتان داشته باشید یقینا انتخاب آلاچیق شیشه ای با شیشه ای ضخیم از جنس سکوریت نشکن می تواند یک انتخاب خاص و جذاب باشد؛
آلاچیق روف گاردن
آلاچیق روف گاردن

آلاچیق شیشه ای به دلیل جذابیت و استفاده از آن در تمام ساعات و شرایط آب و هوایی به عنوان بهترین طرح آلاچیق پشت بام شناخته می شود. آلاچیق شیشه به دلیل استفاده شدن از شیشه سکوریت در ضخامت های مختلف در مقابل فشار هوا و ضربه های ناگهانی مقاومت بالایی دارد و امنیت محیط روف گاردن را بوجود می آورد. شیشه های سکوریت استفاده شده درآلاچیق شیشه ای پشت بام را می توان در طرح ها و رنگ های مختلف نصب نمود تا طرح آلاچیق پشت بام را جذاب تر نماید.

انتخاب و خرید آلاچیق می تواند بنا به خواست و نظر مشتری طراحی گردد و یا مشاوران و طراحان روف گاردن با بازدید از محوطه بهترین طرح را برای خرید یا ساخت آلاچیق پیشنهاد دهند. هر کدام از آلاچیق های ذکر شده دارای ویژگی ها، کاربرد ها و قیمت های متفاوتی می باشند که می تواند در لیست خرید آلاچیق مناسب جا بگیرند.

 

نکات خرید آلاچیق

برای آن که بتوان آلاچیق مناسبی را برای طراحی روف گاردن خود انتخاب کرد باید در زمان انتخاب و خرید، نکاتی را مد نظر قرار داد و آنها را رعایت نمود. برای مثال جدا از تمامی مسائلی که به کیفیت مصالح ساخت آلاچیق مربوط می شود، شما می توانید به مبلمان استفاده شده در آلاچیقتان نیز توجه کافی را داشته باشید. بهتر است به دنبال مبلمانی با پارچه هایی باشید که با قرار گرفتن در فضای باز دچار مشکل نشوند. معمولا بسیاری از جنس های پارچه ها به گونه ای هستند که با در معرض هوا و آفتاب قرار گرفتن رفته رفته کم رنگ شده و می پوسند.

بهتر است که برای آلاچیق خود به دنبال دیوارهای بلند و عجیب و غریب نباشید. یادتان باشد که شما تصمیم ندارید که در روف گاردن خود یک اتاق بسازید. بهتر است به دنبال آلاچیق هایی با دیوارهای کوتاه باشید تا هوا و نور به خوبی در فضا به گردش دربیاید و شما بتوانید از فضای باز نهایت لذت را ببرید.

 

آلاچیق در طراحی روف گاردن

در طراحی هر نوع فضای سبزی اعم از حیاط، باغ، روف گاردن و… داشتن یک آلاچیق می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. شما می توانید برای انتخاب سبک دکوراسیونی و طراحی آلاچیق خود به سبک چیدمانی که برای طراحی روف گاردن خود در نظر گرفته اید نگاه کنید و چیزی متناسب آن را سفارش دهید. این که شما در چه منطقه ای با چه نوع آب و هوایی زندگی می کنید قطعا تاثیر زیادی در انتخاب شکل و نوع آلاچیقتان خواهد داشت. به همین دلیل هم سعی کنید که با بررسی درست و کافی به سراغ بهترین مدل آلاچیق برای طراحی فضای سبز خود بروید. تیم تخصصی مهندسی ساز می تواند بهترین ایده را با توجه به شرایط آب و هوایی و سلیقه شما، به شما ارائه دهد.

آلاچیق روف گاردن
آلاچیق روف گاردن

شما می توانید متناسب با ابعاد و فضایی که در دسترس دارید به دنبال آلاچیق هایی به شکل های مربعی مدور، مجلل، محصورشده و… بروید و از آنها در طراحی فضای سبز منزل خود استفاده نمایید.

بهترین جنس و کیفیت آلاچبق

همان طور که گفته شد آلاچیق های چوبی رایج ترین نوع آلاچیق ها هستند که می توانند در موارد مختلف کیفیت های متفاوتی نیز داشته باشند. شرط انتخاب یک آلاچیق خوب و باکیفیت بستگی به منطقه ای که شما در آن زندگی می کنید دارد. برای مثال اگر در منطقه ای مرطوب و پرباران هستید می توانید به دنبال آلاچیق هایی چوبی بروید که در مقابل رطوبت مقاومت دارند، و یا حتی آلاچیق های فلزی که ضدزنگ هستند نیز می توانند گزینه های خوبی باشند که پیش روی شما قرار می گیرند.

در رابطه با بهترین کیفیت آلاچیق روف گاردن باید به استحکام آن اشاره کرد. شما می توانید علاوه بر انتخاب آلاچیقی با بدنه مستحکم به دنبال آلاچیقی باشید که کف آن نیز به اندازه کافی مستحکم باشد. امروزه معمولا برای کف آلاچیق از مصالحی اعم از آجر، سنگ، موزاییک، چوب، چمن مصنوعی، سنگ رنگی و تزئینی، بتن و… استفاده می شود.

نمونه های سفارشی آلاچیق

از آنجایی که غالب آلاچیق ها به صورت سفارشی طراحی و ساخته می شوند دست شما برای انتخاب آلاچیقتان بسیار باز خواهد بود. در نظر گرفتن شرایط و فضایی که دارید در کنار بودجه شما می تواند آلاچیق سفارشی مناسبی را برایتان مهیا سازد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برای آلاچیق سفارشی خود شیشه های سکوریتی نیز در نظر بگیرند تا بتوانند در زمان سرمای هوا و فصل زمستان و البته پاییز به خوبی از آن بهره مند شوند. علاوه بر این داشتن فضای کافی برای قرارگیری پنکه، بخاری و… نیز از مواردی است که بهتر است در زمان سفارش آلاچیق مخصوص به خود آن را در نظر بگیرید.

مزیت های آلاچیق روف گاردن

از جمله مزایای خرید آلاچیق روف گاردن می توان به موارد مهمی همچون موارد زیر اشاره نمود:

آلاچیق روف گاردن
آلاچیق روف گاردن
 • با نصب آلاچیق شیشه ای می توانید در هر فصلی که بخواهید از آلاچیق استفاده کنید؛
 • یک پارک خصوصی بر پشت بام خانه تان خواهید داشت؛
 • از چشم انداز زیبا و منحصر به فرد شهر بهره مند می گردید؛
 • فضای عالی برای استراحت و دورهمی خواهید داشت؛
 • وجود روف گاردن به اعتبار و ارزش بنای شما می افزاید؛
 • همچنین با استفاده از آلاچیق پیش ساخته می توانید به راحتی آن را در همگام جابجایی و اسباب کشی به منزل جدیدتان ببرید؛

 

نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید آلاچیق

با شناخت و آشنایی با انواع آلاچیق ها و مزیت هرکدام، انتخاب و خرید آلاچیق کمی سخت می شود. اما شما می توانید با توجه به شرایط موجود، هزینه و متراژ محیط خانه، بهترین نوع آلاچیق را خریداری کنید. در ادامه نکات مهم و کاربردی در انتخاب و خرید آلاچیق که می تواند راهنمای شما باشندرا ذکر می کنیم:

 • اگر می خواهید در زمستان و پاییز از آلاچیق پوشیده، و در فصل های بهار و تابستان از آلاچیق روباز استفاده کنید، بهترین نوع آلاچیق استفاده از دیوار های نوع آکاردئونی و پارتیشن آن می باشد، چرا که قابل جابجایی هستند، می توانید به وسیله آن محیط آلاچیق را گرم و راحت یا دلباز و جذاب کنید؛
 •  آلاچیق ها با توجه به نوع کاربرد و جاگیری افراد در انواع مربعی تا چند ضلعی ساخته می شوند. پس با توجه به نوع نیاز خود آلاچیق های کوچک یا بزرگ را انتخاب کنید. لازم به ذکر است هرچه به تعداد ضلع های یک آلاچیق افزوده شود، مصالح بیشتری مصرف می شود و در نتیجه گران تر هستند؛
 • با توجه به فضا و محیطی که دارید آلاچیق انتخاب کنید. مهم ترین مزیت آلاچیق ارائه چشم انداز ها و فضای سبز است، اگر برای باغ یا ویلا آلاچیق می خرید نوع مقاوم به رطوبت، مقاوم به تغییرات آب و هوایی و سازگار با محیط زیست را انتخاب کنید؛
 • اگر طرح آلاچیق های مسقف و محفوظ مورد نظرتان است و از طرفی نمی خواهید فضای دیدتان با دیوار های سیمانی محدود گردد می توانید شیشه سکوریت را برای دورگیری آلاچیق انتخاب کنید؛
 •  اگر شما قصد ندارید آلاچیق را به صورت دائمی در یک بنا بسازید و یا قصد جابجایی آن را دارید نوع پیش ساخته آلاچیق انتخاب مناسبی است؛
 • برای آلاچیق های فلزی که از با دوام ترین نوع آلاچیق ها می باشند باید به صورت دوره ای به آن رنگ ضد زنگ بزنید؛
 • خرید آلاچیق های بزرگ برای مهمانی های بزرگ و جلسات رسمی انتخاب ویژه ای است که می تواند مراسم شما را خاص و منحصر به فرد کند؛
 • برای کافه ها و رستوران ها آلاچیق ۴ متری انتخاب مناسبی است؛
 • اگر منطقه زندگی شما گرم و خشک است آلاچیق هایی با سقف سفالی می تواند محیط داخلی آلاچیق را خنک نگه دارد و از ورود گرما به داخل جلوگیری نماید؛
 • اگر منطقه شما سرد است خرید آلاچیق هایی با سقف های یک تکه، متریال چوبی و ساندویچ پنل برای سقف و دیواره های آلاچیق می تواند انتخاب مناسبی باشد. این مواد و مصالح مانع از نفوذ رطوبت به آلاچیق می شوند و همچنین سازگار با محیط زیست هستند.

قیمت آلاچیق روف گاردن

با توجه به انواع گسترده و متریال متفاوت ساخت آلاچیق ها قیمت نهایی برای آلاچیق روف گاردن نیز می تواند متفاوت باشد برای اطلاع از قیمت نهایی با توجه به کاربردی که از آلاچیق انتظار دارید، فضای روف گاردن و بودجه شما با شماره تماس بالای صفحه تماس بگیرید.

1 نظر

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید