طراحی داخلی جواهر فروشی

0
1816
طراحی داخلی جواهر فروشی
طراحی داخلی جواهر فروشی

طراحی داخلی جواهر فروشی

درد امروزتان، میتواند تبدیل به نقطه قوت تان در آینده تان شود،برای هر چالش، رویارویی با آن فرصتی برای رشد تان خواهد بود.

طراحی داخلی جواهر فروشی: طراحی داخلی فروشگاه های مختلف چه در ابعاد بزرگ و چه در فضاهای کوچک بایستی تابع استانداردهایی هم از نظر زیباشناسی و هم از نظر عملکردی باشد تا مخاطبین را به خود جذب کرده و  نیازهای آنان را پاسخگو باشد. متناسب با نوع فروشگاه  اولویت هایی در طراحی مورد توجه قرار گرفته و متناسب با آنها در طراحی لحاظ می شود. برای مثال در فروشگاه های طلا و جواهرات امنیت و زیبایی  در درجه اول اهمیت قرار دارد، طراحی داخلی جواهر فروشی یکی از سخت ترین پروژه هایی است که در حوزه طراحی دکوراسیون انجام می شود. در طراحی داخلی آن علاوه بر نکات زیبایی شناسی، مباحث امنیتی را نیز باید در نظر گرفت.

طراحی داخلی جواهر فروشی
طراحی داخلی جواهر فروشی

اهمیت طراحی دکوراسیون مغازه جواهر فروشی

ین شغل و مغازه آن، از جمله مواردی می باشند که امنیت در آن بسیار مهم و ویژه است. در طراحی داخلی جواهر فروشی، علاوه بر موارد زیبایی شناختی مثل توجه به رنگ بندی و ویترین ها، بحث امنیت و حفاظت مغازه نیز باید در نظر گرفته شود. چرا که طلا و جواهر، کالایی گران قیمت و تجملاتی است و نباید شرایط به گونه ای باشد که اجناس را به راحتی در دسترس تمام مشتریان قرار داد. به همین علت، پروژه طراحی داخلی جواهر فروشی یکی از سخت ترین پروژه هایی است که در حوزه کار معماری و طراحی دکوراسیون داخلی انجام می شود. طراح دکوراسیون باید این نکات را در نظر داشته باشد و در نصب و طراحی ویترین، علاوه بر زیبایی، مباحث امنیتی را رعایت کند تا برای فعالیت صاحبان مغازه مشکلی پیش نیاید. یک دکوراسیون تجاری شیک برای طلا فروشی شما می تواند عامل مهمی در جهت موفقیت کسب و کارتان باشد.

طراحی داخلی جواهر فروشی
طراحی داخلی جواهر فروشی

طراحی ویترین در طراحی داخلی جواهر فروشی: در یک جواهر فروشی، ویترین نقش مهمی را ایفا می کند. چرا که این کالای لوکس، با قرار گرفتن در یک ویترین جذاب، می تواند چشم نواز تر و دل پسند تر باشد. اما ویترین یک مغازه جواهر فروشی باید چگونه باشد؟ طراحی ویترین در دکوراسیون جواهر فروشی باید به شکلی باشد که بدون دست زدن به اجناس داخل ویترین، مشتریان بتوانند این محصولات را در ابعاد مختلف مشاهده کنند و هر وقت قصد خرید آن محصول را داشتند، به آن دسترسی داشته باشند.

در طراحی داخلی طلا و جواهر فروشی، ویترین شامل ویترین های جلوی مغازه و قفسه بندی های داخل می باشد. ویترین جلوی مغازه که معمولا به وسیله شیشه های ضد ضربه و مستحکم از فضای بیرون مرز بندی شده اند، نمایانگر جدیدترین محصولات فروشگاه می باشند و بایستی از بخش های مختلفی تشکیل شده باشد تا طلا و جواهرات به تفکیک دسته بندی انگشتر، گردنبند و غیره در آن با ترتیب قرار بگیرند. در ویترین ها و قفسه های داخل مغازه نیز، استفاده از شیشه های ضد ضربه و مقاوم پیشنهاد می شود. معمولا در قفسه های داخل مغازه، منتخب محصولات قرار می گیرد؛ بنابراین طراحی و نصب آن به بهترین شکل، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

طراحی داخلی جواهر فروشی
طراحی داخلی جواهر فروشی

امنیت در طراحی داخلی جواهر فروشی: یکی از شغل هایی که امنیت مغازه و محل کسب در آن بسیار مهم است، طلا فروشی است. در طراحی داخلی طلا فروشی و قسمت های مختلف آن، قبل از فاکتور زیبایی بایستی مسئله امنیت آن را در نظر گرفت تا مشکلی برای صاحبان مغازه پیش نیاید. نصب دوربین های مدار بسته، استفاده از شیشه های ضد ضربه، استفاده از درب های ریموتی (در بعضی مغازه ها) و غیره از جمله کارهایی است که می توان در راستای ایجاد حداکثر امنیت در مغازه های جواهر فروشی انجام داد. در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه جواهر فروشی می بایست تمام اصول امنیتی و حفاظتی در مغازه رعایت شود تا بتوان از این کالای لوکس در مقابل سایر تهدیدهای احتمالی به خوبی محافظت و مراقبت شود. به همین دلیل، طراحی داخلی جواهر فروشی یکی از مشکل ترین پروژه هایی است که می بایست پروسه های مختلفی را طی کند تا به نتیجه مطلوب برسد. در طراحی داخلی جواهر فروشی علاوه بر حفظ تمام اصول های زیبایی دکوراسیون، حتما باید امنیت را نیز در نظر گرفت.

طراحی داخلی جواهر فروشی
طراحی داخلی جواهر فروشی

رنگ بندی و نورپردازی در طراحی داخلی جواهر فروشی: بیشترین قشری که به جواهر فروشی ها مراجعه می کنند، خانم ها هستند؛ خانم ها ذاتا اشخاص ریز بینی هستند به همین دلیل بایستی در طراحی داخلی جواهر و طلا فروشی بسیار ظریف و با دقت عمل کرد. رعایت اصول رنگ بندی حرفه ای مغازه و نورپردازی استاندارد و جذاب، دو موضوعی هستند که عمل به آن ها طرحی فوق العاده زیبا و منحصر به فرد را برای صاحبان مغازه به همراه دارد.

رنگ بندی: رنگ بندی یک جواهر فروشی، امری است که کاملا وابسته به سلیقه صاحب مغازه و طراح دکوراسیون است اما معمولا استفاده از رنگ هایی که در طیف رنگی سفید، قهوه ای و طلایی قرار دارند، مسئله رایجی است. بکارگیری رنگ های فانتزی مثل سبز یا صورتی در طراحی داخلی جواهر فروشی، اصلا پیشنهاد نمی شود. رنگ های کلاسیک و لاکچری که احساس نیاز و خرید را در مشتریان برانگیخته کند، رنگ های در اولویت اول می باشند. رنگ بندی یک مغازه طلا فروشی نیز شامل رنگ آمیزی دیوار ها، سقف، زمین و ویترین ها است که هر کدام می تواند انتخاب های زیادی را برای شما در دسترس بگذارد. استفاده از کفپوش های چوبی در سطح طلا فروشی، ایده ای است که می تواند بسیار جذاب باشد.

ویترین جواهر و طلا فروشی ام دی اف:  ویترین طلا فروشی و جواهر فروشی  از جنس ام دی اف یکی از متریال های خوب برای اجرای ویترین طلا و جواهر فروشی می باشد. با این حال ویترین  از جنس ام دی اف از متریال های با قیمت مناسب در طراحی  می باشد. مزیت استفاده از ام دی اف مقاومت قابل قبول ، ماندگاری و تنوع رنگی آن می باشد. اما با این حال برای دکور جواهر فروشی طلافروشی های کوچک و ساده بیشتر استفاده می شود. سنگ یکی دیگر از متریال ها باارزش و مجلل شناخته شده است. در طراحی ویترین طلا و جواهر فروشی می توان از سنگ برای تزیین و جلوه دادن به آن استفاده نمود.

طراحی داخلی جواهر فروشی
طراحی داخلی جواهر فروشی

رنگ ویترین طلا و جواهر فروشی: در طراحی طلا و جواهر  فروشی باید اهمیت طلا و جواهرات فراموش نشود. بدین معنی که نباید طراحی فضا و رنگ آن به نحوی باشد که جلا و زرق و برق طلا و جواهر به چشم نیاید. باید رنگی انتخاب شود که به جلوه بیشتر ویترین کمک کند. رنگ های تیره معمولا در نمایش طلا و جواهر بهتر می توانند عمل کنند. با این حال برخی از افراد فضای سفید و روشن دلباز را برای تصمیم گیری هنگام خرید را ترجیح می دهند. نکته مهم عدم افراط در استفاده از رنگ های طلایی و نقره ای و … می باشد. در هر حال استفاده به جا از این رنگ ها در بخش هایی که بر ویترین فروشگاه تاثیر نمی گذارد در زیبایی و ایجاد فضایی لوکس موثر است.

نورپردازی:  نورپردازی مناسب و استاندارد در طراحی داخلی جواهر فروشی یکی از مهمترین مباحثی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. کالاهایی که در ویترین قرار گرفته، می توانند از زوایای مختلف و با نورپردازی مناسب برای مشتریان قابل دید باشند و نیاز نباشد تا برای تماشای آن حتما آن را از ویترین خارج نمود. یک دکوراسیون لوکس بسیار زیبا می تواند عامل موفقیتی در طلا فروشی شما باشد. این دکوراسیون لوکس، از یک نورپردازی حرفه ای بهره می برد. هیچ مشتری ای حاضر نیست از مغازه ای کم نور که اجناس به خوبی در آن قابل بررسی نیستند خرید کند، زیر این مغازه ها احساس ناامنی را برای مشتری به وجود می آورد. درجه و شدت نور پردازی هر مغازه، بستگی به حالتی دارد که برای دکوراسیون آن مغازه خود وجود دارد. اگر بیشتر محصولات یک مغازه را طلا، بدلیجات و جواهرآلات کلاسیک و زیبا تشکیل داده اند، بهتر است میزان روشنایی مغازه در سطح بالایی باشد تا به مطلوب ترین حالت برسد. بکارگیری چراغ آویز های لوکس و تجملاتی می تواند ایده بسیار خوبی باشد. همچنین استفاده از نور مخفی در ویترین ها، به ایجاد جلوه برای محصولات شما کمک شایانی می کند. یکی از ایده هایی که می توانید از آن بهره ببرید، استفاده از محصولی کانونی در وسط ویترین است. این محصول با نورپردازی ویژه، نمایانگر ماهیت مغازه شماست و می تواند مشتریان را به سمت شما و فروشگاه تان جذب کند تا دیگر اجناس شما را نیز در کنار این محصول بررسی کنند.

طراحی داخلی جواهر فروشی
طراحی داخلی جواهر فروشی

* نکته *

در دکوراسیون داخلی طلا و جواهر فروشی بزرگ به فضاهایی برای نشستن و میزهای نمایش طلا و جواهرات توجه داشته باشید. بدین صورت مشتری می تواند با صرف حوصله و کنترل بیشتر صاحب فروشگاه بر روی پیشنهادات روی میز فکر کند. مشتری احساس رضایت و احترام بیشتری خواهد داشت. و فروشگاه شما را به یک فروشگاه طلا فروشی شیک و متفاوت تبدیل می کند.

نمای بیرونی جواهر فروشی : توجه به نمای بیرونی یک فروشگاه جواهر فروشی اولین قدم در جذب مشتری به داخل فروشگاه می باشد. نمای مغازه طلا یا جواهر فروشی می تواند با طراحی ویترین بیرونی تکمیل شود. متریال مختلف با توجه به سبک طراحی داخلی  آن برای دیزاین سردر ورودی و ویترین ها به کار برده می شود. به همراه نورپردازی حرفه ای می تواند به بهترین نحو فروشگاه شما را به یک برند حرفه ای در این صنف تبدیل کند که همیشه و برای سال های سال در یاد بماند.

*** به یاد داشته باشید زمانی که یک خریدار وارد فروشگاه جواهر فروشی می شود اولین چیزی که انتظارش را دارد کلاس و لوکس بودن محیط است. چنین مکان ها باید طوری طراحی شوند تا زیباترین کالکشن های جواهر آلات را به معرض نمایش بگذارند. اگر یک فروشنده بخواهد نهایت رضایتمندی را برای مراجعه کنندگان خود فراهم بیاورد باید اجازه دسترسی و بررسی راحت محصولات را به مشتریان خود بدهد و در عین حال به موضوع امنیت نیز توجه کند.***

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید