دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

0
617
دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی
دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

فردی که اشتباه نکند ارزش کارهای بزرگ را نخواهد داشت.

دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی : در حدود صد سال گذشته ، شاهد تحول گسترده ای در فرهنگ اداری  بوده ایم و به همین دلیل طراحی در فضاهای اداری ، بخش عمده ای از این ارتباط با تغییرات اساسی است که در صنعت سازی و فناوری دیده ایم.  طراحی داخلی اداری یکی از مهمترین کارهایی است که باید به آن توجه شود، زیرا داشتن محیط اداری زیبا و منظم باعث بالا بردن انگیزه و افزایش کارآمد بودن کارمندان شما می شود. با این حال ، برخی از مدیران  به دلیل هزینه های طراحی داخلی اداری شان که  نیاز به نوسازی و خرید قطعات مبلمان  و میز و صندلی دارد، از آن چشم پوشی می کنند.

دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی
دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

طراحی دکوراسیون داخلی اداری:  دکوراسیون اداری احتیاج به تخصص و مهارت بیشتری نسبت به منازل مسکونی دارد  زیرا دکوراسیون منزل باید مطابق سلیقه افراد ساکن در آن باشد اما محیط های اداری باید به گونه ای باشد تا علاوه بر رسمی بودن محیط و داشتن هنجار و نظم با مخاطب خود با هر سلیقه ای ارتباط برقرار کند و جذاب دلنشین باشد چون منافع سازمانی در آن اولویت بسیار زیادی دارد و محیط میتواند در جلب اعتماد مشتری تاثیر گذار باشد. همچنین برای کارمندان محیطی دلچسب ایجاد کند  تا با افزایش رضایت شغلی و ایجاد فضایی دوستانه و آرام راندمان کار افزایش یابد. رنگ بندی و چیدمان در هر صنفی مطابق با روانشناسی مخاطبان آن انجام شود. همچنین بهتر است نوع دکوراسیون متناسب با کاربری سازمان و محصولاتی باشد که عرضه میشود.

عوامل موثر در دکوراسیون اداری

از جمله عواملی که در ساختار یک دکوراسیون نقش دارد نوع و سبک معماری به کار رفته در طراحی محیط است و امروزه اهمیت دکوراسیون داخلی و معماری پس از مدتها مجدد مورد توجه قرار گرفته است. با دقت در معماری های انجام شده در زمانهای قدیم سراسر ظرافت و ریزه کاری ها به چشم میاید که در سر تا سر آن ذوق و هنر ایرانی نهفته است. طراح و مجری نیز باید دارای توانمندی هایی برای پیش بردن اهداف پروژه باشد و قدم های خود را با برنامه ریزی و دقیق بردارد باید خواسته های کارفرما و کاربری محیط را لحاظ کند و با توجه به اصول و استانداردها  طرحی نو و بی نقص ارایه دهد.

دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی
دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

نکات طراحی دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

۱- بودجه خود را برنامه ریزی کنید: یکی از اولین کارهایی که باید در حین تلاش برای به دست آوردن یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی تعیین بودجه است. در حالی که همه حاضر نیستند ثروت خود را خرج کنند ، شما باید نسبت به مبلغ مورد نظر خود در طراحی داخلی روشن و واقع بین باشید.  مبلغ مشخصی را برای خود تعیین کنید، و طبق بودجه ای که دارید در طراحی خود هزینه کنید. اگر تصمیم دارید که یک طراح  داخلی را استخدام کنید ، با بودجه ای که در اختیار دارید  با یک شرکت متخصص ارتباط  برقرار کنید و شروع به برنامه ریزی کنید.

۲- واقع بین باشید:  با بودجه ای که تعیین کرده اید ، باید واقع بین باشید که با این میزان پول چه کاری می توانید انجام دهید.  از این نظر واقع بین باشید که شاید نتوانید مطابق با جدیدترین و پرمصرف ترین وسایل مبلمان اداری که در شرکتهای دیگر است شرکت خود را متناسب کنید. بنابراین با آنچه در اختیارتان قرار دارد ، کار خود را انجام داده، زیرا  در آینده قادر به اضافه کردن موارد اضافی در شرکت خود خواهید بود،  اگر هزینه زیادی برای خرج کردن ندارید ، روی اصول اساسی مانند داشتن ایستگاههای کاری راحت ، صندلی و جداول تمرکز کنید. به جای خرید مبلمان غیرضروری ، راحتی فضای کار را در اولویت قرار دهید. تا کارمندان به یک شرکت راحت برای کار دسترسی داشته باشند.به یاد داشته باشید همیشه می توانید در آینده وسایلی که دوست داشتید را اضافه کنید.

دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی
دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

۳- جستجو شرکت طراحی دکوراسیون داخلی خوب: برای یافتن یک شرکت طراحی داخلی ، خوب ، قابل اعتماد و مقرون به صرفه در تهران یا شهرستان، تحقیقات مناسبی را انجام دهید. شرکتی را پیدا کنید که در کار با بودجه های محدود مهارت داشته باشد و نه فقط آنهایی که می توانند با تزئین ترین طراحی های داخلی سطحی ظاهر شوند و اساسا بی مهارت هستند،   افرادی که تجربه کار با طراحی دکوراسیون داخلی مقرون به صرفه در شهر شما را دارند ، اغلب در درک نیازهای بودجه شما بهتر عملکرد را خواهند داشت. تحقیقات خود را انجام دهید تا از هزینه ای که می کنید پشیمان نباشید.

۴- تصمیمات آگاهانه بگیرید:  حتی اگر مقرون به صرفه ترین شرکت طراحی داخلی را پیدا کردید ، باید همیشه تصمیم گیری آگاهانه بگیرید. از تغییرات ناگهانی، تغییراتی که هیچ برنامه ای روی آنها انجام نداده اید پرهیز کنید و خود را با قطعات که نیازی به آن ندارید  سردرگم نکنید. اگر این تغییرات، تغییر ساختاری و تغییر در سیم کشی یا لوله کشی داشته باشند ، بدتر خواهد بود.  از آنچه می خواهید مطمئن باشید، برنامه ریزی کنید و برایش بودجه ای تعیین کنید و بعد آگاهانه عمل کنید.

دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی
دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

۵- محیط اداری باید رسمی باشد:  استفاده از متریال فلز و مبلمان مشکی در رسمیت بخشیدن به محیط موثر است و این رنگبندی در کنار رنگ قرمز جلوه بسیار زیادی خواهند داشت. امکان نظافت مقاومت و عمر مبلمان نیز در فضاهای اداری اهمیت بالایی دارد زیرا به علت حجم بالای رفت و آمد امکان خراب شدن آنها بسیار زیاد است مثلا مبلهای چرم این امکان را دارند که به راحتی نظافت شوند.

۶- محیط اداری علاوه بر رسمی بود باید شاد و پر انرژی باشد: از مهمترین دغدغه هایی که مدیران از آن صحبت میکنند روحیه بالا و شاد کارمندان است و برای این کار میتوان از رنگ های ملایم و پر انرژی و الهام دهنده ها استفاده طراحی دکوراسیون اداری احتیاج به تخصص و مهارت بیشتری نسبت به منازل مسکونی دارد  زیرا منازل مسکونی باید مطابق سلیقه افراد ساکن در آن باشد اما محیط های اداری باید به گونه ای باشد تا علاوه بر رسمی بودن محیط و داشتن هنجار و نظم با مخاطب خود با هر سلیقه ای ارتباط برقرار کند و جذاب دلنشین باشد چون منافع سازمانی در آن اولویت بسیار زیادی دارد و محیط میتواند در جلب اعتماد مشتری تاثیر گذار باشد.

دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی
دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

۷- ایجاد دیوارهای جداکننده: هر اداره یا سازمانی دارای کارمندانی با رده های شغلی و وظایف متفاوتی هستند پس این باید این اصل را در نظر بگیریم که هر یک از آنها نیاز به فضایی خصوصی و یا نیمه خصوصی دارند تا هر کس بتواند در حریم خود بدون مزاحمت برای دیگران به وظایف خود رسیدگی کند. یکی از کارآمد ترین راهکارها برای این کار ایجاد دیوارهای جدا کننده و ایجاد پارتیشن هایی کم ارتفاع است. برای رنگبندی نیز باید از علم روانشناسی استفاده کرد و رنگ هایی را انتخاب کرد که باعث افزایش انرژی کارمندان و سرعت بخشیدن به کارها شود.

۸- محل پذیرش: از اصول مهم دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی  در هر شرکت اداری ، ساخت منطقه پذیرش گرم و صمیمی است تا مراجعه کنندگان جذب شرکت شوند. از این رو طراحی محل پذیرش باید حس آرامش و صمیمیت را در افراد ایجاد کند. باید از ترکیبی از نور طبیعی و نور مصنوعی در جهات مناسب برای ایجاد چنین محیطی استفاده کرد. برخی طراحان پیشنهاد استفاده از رنگ هایی خاص به منظور طراحی چنین محیطی را داده اند. در نهایت طراحی کلی نباید بسیار سوال برانگیز باشد و تا حد امکان باید حس خوبی در افراد ایجاد نماید.

دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی
دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

۹- به رنگ های محیط توجه کنید: انتخاب رنگ های مناسب برای دکوراسیون دفتر کار، به طور خاص و ویژه ای به نوع کاری که به آن مشغول هستید وابسته است. به عنوان مثال رنگ های خنثی برای مشاغل مرتبط با شرکتهای مهندسی، امور مالی و حقوقی بسیار ایده آل هستند. اما حرفه هایی همچون عکاسی و طراحی گرافیک، که خلاقیت بیشتری در آنها دخیل هستند، با رنگ های پر انرژی و گرم، قرابت بیشتری پیدا می کنند. در عین حال به برندینگ شرکت خودتان و استفاده از رنگ های سازمانی در دکوراسیون محل کارتان هم باید توجه کنید. باید حواستان باشد که در کجا و چگونه از نام و لوگوی شرکت خودتان استفاده می کنید، محل قرارگیری تابلوهای شرکت در بیرون از محل کار هم بسیار حائز اهمیت است. شاید استفاده از لوگوی سازمان یا رنگ سازمانی در دکوراسیون فضای کار امری بدیهی و ساده به نظر برسد، اما این مسئله از نظر تاثیر روانی که روی مخاطبانتان دارد، بسیار مهم است.

۱٠- خودتان را از شر کاغذها رها کنید: در هر کسب و کاری، با گذشت زمان، حجم زیادی از اسناد و مدارک شرکت به صورت چاپی و کاغذی انباشته می شود، و نگهداری این میزان کاغذ می تواند خود تبدیل به چالشی بزرگ شود. حتما در دفتر کارتان بخش ویژه ای را برای حفظ و ذخیره این اسناد و مدارک در نظر بگیرید.

دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی
دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

بخش های مهم در دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

*علاوه بر رنگبندی و شکل ظاهری مبلمان اداری باید استانداردها و آرگونومیک را دارا باشد تا در طول روز موجب ایجاد خستگی در کارکنان نشود و همچنین بهتر است برای هر فرد یک قفسه برای نگهداری از وسایل شخصی در نظر گرفت.

*دیوار از اصلی ترین موارد تاثیر گذار بر زیبایی محیط است همانطور است که در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب و حتی آشپزخانه یکی از ابتدایی ترین تغییرات جابجایی دیوار ها است در دکوراسیون اداری نیز دیوار ها نقش بسیار مهمی را در انرژی و شیک شدن اداره و سازمان ایفا می کنند و دیزاین آن می تواند محیط را لوکس جلوه دهد، و عواملی که باعث خسته شدن کارمندان می شود در حد امکان کم شود و یا به طور کامل از بین برود.

دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی
دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی

***دیوار از اصلی ترین موارد تاثیر گذار بر زیبایی محیط است همانطور است که در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب و حتی آشپزخانه یکی از ابتدایی ترین تغییرات جابجایی دیوار ها است در دکوراسیون محل کار نیز دیوار ها نقش بسیار مهمی را در انرژی و شیک شدن اداره و سازمان ایفا میکنند و دیزاین آن می تواند محیط را لوکس جلوه دهد.***

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید