دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

0
434
دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

فرصت‌ها اتفاق نمی‌افتند، شما خالق آنها هستید.

دکوراسیون داخلی فضاهای اداری: ایده های دکوراسیون اداری برای تسهیل انجام کار،اغلب نیاز کلیدی هر فرد است.از آنجا که برای ادامه زندگی باید کار کرد، اکثر وقت مردم در سرکار می گذرد.بنابراین ،توجه به دکوراسیون فضای اداری و البته راحتی در کار از اهمیت خاصی برخوردار است.احساس راحتی در محیط کار می تواند در خلق و خوی شما تاثیر مثبتی داشته و به بهتر انجام دادن کارتان نیز کمک کند.به غیر از راحتی، زیبایی دفتر کسب و کار می تواند برای کمک به توسعه شغلی شما باشد. طراحی و دیزاین اتاق کار معمولا با انتخاب میز کار و مبلمان مناسب و قراردادن آنها در محلی که از قبل تعیین شده است، شروع می‌شود. به عنوان مثال در دکوراسیون اداری ،مبلمان چوبی کلاسیک به رنگ سیاه با نقاشی دیواری،می تواند با شکوه به نظر رسد. یا در محل کار، شما می توانید یک تزئین یا گیاه کاشته شده در یک گلدان قرار دهید و با استفاده از مبلمان سفید پیچیده، فضایی کاملا سرسبز به همراه حس زندگی ایجاد کنید. مطمئنا هر کسی میتواند سبک اتاق  مورد نظر خود را برای طراحی دفتر کار انتخاب کند.

میز کار اصلی را در مرکز فضا قرار دهید: در دکوراسیون اداری باید در ابتدا به جاسازی میز کارتان دقت کنید. میز کار به عنوان نقطه تمرکز باید در قسمتی از اتاق قرار گیرد که تسلط کافی بر محیط اطراف داشته باشید و بتوانید با همکاران خود در تماس باشید. به طوری که همراه با ایجاد فضایی شخصی برای شما، امکان نظارت بر کار دیگر کارکنان را فراهم سازد. فضای روبروی بخش ورودی دفتر کارتان ،بهترین موقعیت برای این منظور است. بدین صورت هر فردی که وارد محل کار شما می شود، به راحتی موقعیت شما را تشخیص می دهد و می تواند با شما ارتباط برقرار کند. نکته مهم دیگر اینکه مانیتور کامپیوتر نباید رو به پنجره باشد.

دکوراسیون داخلی فضاهای اداری
دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

رنگ مناسبی را برای دکوراسیون دفتر کار خود انتخاب کنید

انتخاب مناسب ترین طیف رنگی برای دکوراسیون دفتر کار، به طور ویژه ای به نوع کاری که به آن مشغول هستید بستگی دارد. برای مثال رنگ های خنثی برای شغل های مرتبط با امور مالی و حقوقی بسیار ایده آل هستند. اما برای حرفه هایی همچون عکاسی و طراحی گرافیک که به خلاقیت بیشتری نیاز دارند، رنگ های گرم  وپر انرژی ، قرابت بیشتری پیدا می کنند.همچنین استفاده از رنگ های سازمانی و برندینگ در دکوراسیون دفتر کارتان می تواند بر روی مخاطبانتان تاثیر داشته باشد.از این رو در نظر گرفتن این مورد در دکوراسیون اداری بسیار حائز اهمیت است.

دکوراسیون داخلی فضاهای اداری
دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

در دکوراسیون اداری از یک نور پردازی ایده‌آل استفاده کنید:  برای داشتن یک نورپردازی ایده‌آل در فضاهای اداری باید به میزان کافی از انواع و لایه‌های مختلف نور در کنار هم استفاده کنید. ضمنا برای جلوگیری از خستگی چشم و سردرد، نورپردازی کافی و مناسب در دکوراسیون اداری یک اصل مهم است.از این رو با استفاده از نورپردازی کلی که نورپردازی سقفی نیز نام دارد، می توان نوری یکنواخت در سراسر فضا پخش کرد و فضا را به صورت کلی روشن کرد. نوع دیگر از نورپردازی دفتر کار ،نورپردازی کاربردی مثل نور چراغ مطالعه است. این نور با روشن کردن قسمتی که کار روی آن انجام می‌شود جلوی خستگی چشم‌ها را گرفته و به تمرکز بیشتر شما بر روی کار کمک می کند. وجود نورپردازی تاکیدی در اتاق کار ضرورت چندانی ندارد و برای تاکید بر حضور عناصر هنری و دکوراتیو کاربرد دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی اداری باید کاربردی و زیبا باشد و علاوه بر این دکوراسیون اداری باید به گونه ای انجام شود که برای کارمندان ، مدیران و ارباب رجوع جذابیت لازم را داشته باشد. بنابراین می بایست دکوراسیون محیط های اداری به صورت کاربر پسند و استاندارد صورت گیرد. طرح های مدرن برای دکوراسیون فضای اداری همواره یکی از دغدغه های بزرگ برای مدیران و طراحان داخلی است . علاوه بر این یک دکوراسیون اداری مدرن و شیک می تواند بر روی روحیه و بهبود روند کار پرسنل و مدیران تاثیرگذار باشد.

دکوراسیون داخلی فضاهای اداری
دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

نکات مورد توجه در طراحی  دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

*تلفیق فضای رسمی و در عین حال دوستانه: باید سعی شود در معماری داخلی که جهت محیط های اداری به کار میرود علاوه بر اینکه فضایی رسمی و اداری را تداعی می کند به موازات آن فضایی دوستانه و صمیمی هم القا کند و در آن ارباب رجوع احساس آرامش خاطر و اطمینان را داشته باشد. در ضمن هر چقدر به آرام بودن محیط توجه کنیم در نهایت کارمندان با حس بهتری مشغول به کار شده و قطعا راندمان کاری نیز بالاتر خواهد رفت. مثلا ایده هایی مانند به کارگیری فضای سبز برای بخش هایی از فضاهای اداری می تواند ایده ای خوب باشد و یا استفاده از متریال چوب می تواند حس گرمی و صمیمیت محیط را افزایش دهد.

*تاثیر رنگ را در دکوراسیون اداری خاص دست کم نگیرید: در مورد رنگ بندی که بارها اشاره کردیم دقیقا می تواند تاثیر مستقیم در روحیه افراد بگذارد. اگر می خواهید دکوراسیون اداری شما خسته کننده و کسل کننده نباشد و کارمندان از محیط اداری خود فراری نباشند باید بهترین و مناسبترین رنگها را برای محیط خود انتخاب نمایید. در مورد نحوه طراحی و معماری که قرار است در دکوراسیون مورد نظر استفاده شود نیز باید نهایت ذوق و سلیقه به کار رود تا بتواند طرحی متمایز با بقیه طرح های اداری باشد و به نوعی برای مراجعه کنندگان تازگی و زیبای خاص خود را به همراه داشته باشد.

دکوراسیون داخلی فضاهای اداری
دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

*دکوراسیون اداری کاربردی و کم هزینه: زمانی که هر روز وقت زیادی را در اداره می گذرانید، طبیعی است آنقدر فضا برایتان عادی و خسته کننده باشد که دیگر اهمیتی به دید مراجعه کنندگان نسبت به اداره یا شرکت خود نداشته باشید. بنابراین برای طراحی دوباره یا طراحی جدید دکوراسیون اداره یا شرکت، باید خودتان را جای مراجعه کننده ای بگذارید که برای اولین بار وارد محیط می شود. اینگونه مشخص می شود که چیدمان محیط اداری به چگونه است، ممکن است چیدمانی مرتبط با تجارتی که انجام می دهید داشته باشید و یا چیدمانی را انتخاب کنید که بیشتر نشان دهنده نظم، ترتیب و فعال بودن محیط اداره باشد. می خواهید یک دکوراسیون کاربردی و کم هزینه داشته باشید؟ یا دکوراسیونی دلپذیر و چشم گیر که خود فضا حس خوش آمد گویی را در مراجعه کنندگان به وجود می آورد؟ آیا ورودی شرکت مرتب، تمیز و چشم گیر است؟ در صورتی که در خروجی در محوطه پشت اداره استفاده می کنید آیا محیط خروجی منظم و مرتب است؟ اینها سوالاتی هستند که باید در طراحی دکوراسیون جدید برای محیط اداره مورد توجه قرار بگیرند. ارگونومیک بودن چیدمان و مبلمان دکوراسیون نکته ای است که حتما باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد. سعی کنید از میزها و صندلی های مناسب برای کار با کامپیوتر، پرونده ها و فایل های اداری تهیه کنید تا بازدهی شرکت تان دو چندان شود.

*زیبایی و در نظر گرفتن سلیقه عمومی: تفاوت هایی که باید در حین اجرای پروژه اداری با دیگر پروژه ها از قبیل دکوراسیون مغازه و یا انواع دکوراسیون تجاری لحاظ کرد این است که محیط اداره باید دارای یک نظم و قانون خاص خود باشد و به نوعی از یک هنجار خاصی در تمام فضای اداری پیروی شود. در رسیدن به این هدف قطعا نوع رنگ به کار رفته و نورپردازی محیط و نوع متریال های به کار رفته در دکور می توانند عوامل مهمی باشند. ظرافت هایی که در طراحی و دکوراسیون فضای اداری باید در نظر گرفت بسیار متفاوت است با زمانی که قرار است برای مثلا دکوراسیون آشپزخانه اقدام کرد. در محیط های شخصی اگر قرار باشد برای دکوراسیون منزل و یا دکوراسیون اتاق خواب و… تصمیمی گرفته شود کاملا شخصی بوده و با توجه به سلیقه افراد همان خانه می باشد. اما محیط اداره بسیار متفاوت است و قرار است به نوعی کار شود که تا جای ممکن سلیقه همه افراد و مراجعه کنندگان در آن لحاظ شود و باعث رضایت مندی عمومی افراد باشد.

*بالا بردن راندمان کاری: دکوراسیون اداری خاص در یک شرکت باید علاوه بر زیبایی های بصری که در آن به کار گرفته می شود حتما کاربردی بوده و موجب افزایش راندمان کاری کارکنان شود. حتما دقت داشته باشید که برای کارکنان باید تا جایی که ممکن است فضایی هر چند خصوصی ایجاد کرد تا تمرکز شان بیشتر شده و بتوانند با راندمان بالاتری برای اداره مورد نظرشان کار و فعالیت نمایند. حتما در هنگام اجرای پروژه اداری باید به نوع میز و صندلی هایی که قرار است برای کارکنان و مدیر اداره انتخاب شود دقت لازم را داشته باشید زیرا دکوراسیون داخلی که برای یک دفتر اداری به کار گرفته می شود معرف نظم و دیدگاه های مدرن فعالیت های آن شرکت است.

دکوراسیون داخلی فضاهای اداری
دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری مناسب

*انتخاب مبلمان مناسب فضای اداری: گروهی از مبلمان ها جهت استفاده در محیط ادارات ساخته می شوند و به آن ها مبلمان اداری گفته می شود. با قرار گرفتن فرد در محیط کار نامساعد ممکن است فرد دچار استرس و عدم کارایی شود. بنابراین استفاده از مبلمان اداری مناسب اهمیت زیادی روی محیط کار خواهد داشت. از جمله مواردی که سبب می شود راندمان یک اداره بالا رود می توان به نحوه چیدمان مبلمان، مناسب بودن ارتفاع میز و صندلی ها و مبلمان اداری مدرن اشاره کرد.

*سبک مناسب مبلمان را انتخاب کنید: انتخاب مبلمان مناسب فضای اداری: یک دفتر هر چقدر کوچک یا بزرگ باشد ، برای عملکرد صحیح به مبلمان مناسب احتیاج دارد.  مبلمان اداری نقش مهمی در نحوه ظاهر و احساس محل کار دارد. در حالی که به عملکرد مبلمانی که باید از نظر فنی داشته باشد  فکر میکنید، باید مبلمانی را نیز جستجو کنید که نشان دهنده نوع کسب و کار شما یا شرکتی است که شما در آن مشغول به کار هستید باشد. اگر شما یک مدیر اجرایی هستید، نباید یک میز اداری را که ارزان و غیر حرفه ای است، خریداری کنید. شما باید مطمئن باشید که مبلمان را انتخاب کنید که ظریف و پرطرفدار است. چه چیزی را باید در یک میز اداری جستجو کرد؟ قطعا برای خرید میز اداری مناسب باید یک سری فاکتورهای مهم را در نظر داشته باشید، این فاکتورها عبارتند از: حداکثر کارایی ، فضای ذخیره سازی و قیمت مناسب.

دکوراسیون داخلی فضاهای اداری
دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

*صندلی مناسب را انتخاب کنید: شما باید یک صندلی را انتخاب کنید که برای تنظیمات دفتر شما یا اتاق کار شما هماهنگ باشد و برای وزن و قد شما مناسب باشد. چیز دیگری که باید به یاد داشته باشید ارتفاع صندلی مربوط به میز شما است. شما باید اطمینان حاصل کنید که یک صندلی داشته باشید که با ارتفاع مناسب برای مدت طولانی نشستن راحت  باشد. همچنین مطمئن شوید که رنگ صندلی را به بقیه مبلمان اداری که قصد خرید آن را دارند، مطابقت دهید.

*فضای دفتر را اندازه گیری کنید: یکی از بزرگترین اشتباهات که می توانید انجام دهید، اندازه نگرفتن فضای دفترتان یا فضای اداری تان  است. اگر شما نتوانستید اندازه گیری درستی انجام دهید، ممکن است مبلمان کاملا زیبایی را خریداری کنید ولی اصلا مناسب فضای کار شما نباشد. اندازه گیری پیش از زمان سفارش و تصمیم گیری، می تواند به راحتی این مسئله و مشکل بالقوه را از بین ببرد.

*** طراحی فضایی آرام و مناسب برای فضاهای اداری  با در نظر داشتن استانداردها و رعایت اصول طراحی ،  می تواند در روند بهبود و پیشرفت انجام فعالیت های افراد بسیار موثر باشد . بنابراین طراحی داخلی اداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.***

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید