اجرای فلاشینگ نما

0
3367
اجرای فلاشینگ نما
اجرای فلاشینگ نما

اجرای فلاشینگ نما : فلاشینگ، ورق فلزی بوده که بر روی سقف شیروانی پشت بام و قرنیز پنجره کار می‌ شود تا از ریزش آب بر روی دیوارهای ساختمان جلوگیری کند. با این حال باید بدانید به طور کلی این ورق ها به دو دسته فلاشینگ فلزی و چوبی تقسیم می شود که نوع فلزی آن از ورق های روغنی، سیاه، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی تهیه شده و در ضخامت های دلخواه قابل تولید است. توجه داشته باشید از آنجایی که امکان تولید و اجرای فلاشینگ نما در انواع مختلف وجود دارد، مشتریان می توانند متناسب با نیاز خود سایز این ورقه ها را سفارش دهند.

انواع اجرای فلاشینگ نما

 • اجرای فلاشینگ نما روی دیوار جهت آبچکان برف و باران از ورق روغنی ورنگی در ضخامتهای گوناگون
 • اجرای فلاشینگ نما ی پیشانی ساختمان
 • اجرای فلاشینگ نما جهت پوشش دو سطح مجزا (ژوئن)
 • اجرای پوشش سقف نورگیر(روشنایی)از پلی کربنات و فایبر گلاس
 • اجرای پوشش سقف محوطه سرباز پارکینگ و آلاچیق با استفاده از انواع ورق رنگی (سینوسی طرح سفال…) به انضمام اجرای فلاشینگ نما و لمبه
 • اجرای پوشش بام سوله ها انبارها کارخانجات کارگاه های صنعتی و سالن های ورزشی استخرها پاساژها گلخانه های پرورش گل و قارچ و میوه ساختمانهای ویلایی نورگیرها پارکینگ های حیاطی آلاچیق ها و … با استفاده از ورق های سینوسی رنگی ورق های طرح سفال شادولاین پلی کربنات و ساندویچ پنل
 • اجرای پارتیشن داخلی محوطه های اداری تجاری صنعتی ورزشی سردخانه های صنعتی و ساختمانی با استفاده از ساندویچ پنل
 • اجرای آبرو در بام های شیبدار از ورق گالوانیزه و ورق رنگی با ضخامت های مختلف و در طرح های نیم دایره و چهارگوش
 • اجرای لمبه کاری و ورق کاری زیر پوشش سقف و همچنین زیر کنسول بیرونی سقف شیبدار از ورق روغنی و رنگی
 • درسقفهای شیبداری که معمولا از شیروانی یا ساندویچ پنل استفاده شده، جهت زیباسازی نما و پوشاندن زواید نمای زیر کنسول سطح شیبدار (زوایدی از قبیل پروفیل، زد ) و شکیل سازی نمای بیرونی سطح شیبدار و همچنین مصون سازی ورق شیروانی در برابر فرسایش باد از فلاشینگ نما استفاده میشود.
اجرای فلاشینگ نما
اجرای فلاشینگ نما

اجرای فلاشینگ نما

برای استفاده از فلاشینگ (Flashing) در سقف های شیروانی معمولاً این ابزار بر روی آخرین پروفیل سازه شیروانی جوش ( یا پرچ) شده و در زیر ورق های شیروانی قرار می گیرد.

معمولاً نمای شیروانی بر روی آخرین پروفیل جوش شده و ورق های شیروانی بر روی آن قرار می گیرد. نمای شیروانی در طرح های متنوعی قابل تولید و عرضه می باشد. با توجه به نوع خرپا و سازه و ارتفاع مفیدی که از نمای شیروانی انتظار می رود و همچنین با توجه به نوع نما از سایزها و طرح های متنوع می توان استفاده نمود.

نصب پانل دیواری

در نصب ساندویچ پانل دیواری نیاز است در قسمت تکیه گاه دیوار شاسی کشی با استفاده از پروفیل آهنی استفاده می شود . باید در نظر داشته باشید ساندویچ پانل دیواری بصورت فاق و زبانه است و پس از قرارگیری درجای مناسب بوسیله پیچ سرمته گالوانیزه مهارمی شود.

 

کاربردهای ساندویچ پانل دیواری
 • اجرای پوشش سقف ودیواره سردخانه بالا وزیر صفر
 • ساخت واجرای سقف ودیواره ساختمان پیش ساخته پانلی
 • نصب واجرای انواع ابرو و انواع فلاشینگ و نما پارتیشین بندی داخلی انواع سازه فلزی وسوله صنعتی با پانل
 • اجرای پوشش سقف و دیواره

در نصب پانل دیواری در گوشه ی دیوار و دور پنجره ها از فلاشینگ کنج استفاده می شود.

اجرای فلاشینگ نما
اجرای فلاشینگ نما
کاربرد های ساندویچ پانل سقفی
 • پوشش سقف و دیوار سوله و ساختمان های صنعتی
 • پوشش سقف و دیوار کانتینر های حمل و نقل
 • پوشش سقف و دیوار انواع سرد خانه های ثابت و متحرک
 • پوشش سقف و دیوار کانکس های ثابت و متحرک
 • پوشش سقف ودیوار انبار و سیلو
 • پوشش سقف ودیوار مرغداریها و دامدارهای مدرن

در نصب پانل سقفی از فلاشینگ زیر تاج و بالای تاج استفاده می شود.

مراحل تولید ورق فلاشینگ

ابتدا بر اساس نیاز مشتری و پروژه نوع ورق و ضخامت آن مشخص می گردد.(ضخامت بالای ورق های فولادی باعث افزایش طول عمر فلاشینگ می گردد )

برش كاری:ورق انتخاب شده در طول و عرض مورد نياز با دستگاه های اتوماتيك برش داده می شوند تا برای خمكاری آماده گردند.

خم كاری:توسط دستگاه های خم كن ( به عنوان مثال ورق سياه ) كه در ابتدا دارای سطحی صاف می باشد درزاويه ۹۰ ، ۴۵ ، ۳۰ درجه و همچنین به صورت نيم دايره و یا كمان خم می گردد.

نصب:مراحل جوشكاری و رنگ آميزی در اين بخش از كار انجام می گيرد به این صورت كه اگر ورق های خم شده باروش پرچ كاری به هم وصل شوند. ابتدا ورق رنگ آميزی شده و بعد در محل خود قرار داده شده و به هم پرچمی شوند.

اما اگر اتصالات جوشی باشد، اول يك آستر ضد زنگ بر روی ورق زده و بعد فلاشینگ آماده شده در جای خود قرار گرفته و جوشكاری انجام می گيرد. (بعد از جوشكاری در صورت نياز مشتری، فلاشینگ با رنگ دلخواه رنگ آميزی می شود)

فلاشینگ جهت نصب ساندویچ پانل نیاز به پروفیلهای مختلف از جنس ورق ساندویچ پانل می باشد.

فلاشینگ ها قطعاتی جانبی میباشند که جهت نصب ساندویچ پانل ها از آنها استفاده میشود و جهت تولید آنها نیاز به پروفیلهای مختلف از جنس ورق ساندویچ پانل می باشد که با بهره گیری از دستگاه های خم NC قابلیت تولید هر نوع فلاشینگ که در نصب و زیبا سازی ساندویچ پانل موثر باشد را قادر خوهد بود.

اجرای فلاشینگ نما
اجرای فلاشینگ نما
کاربرد انواع فلاشینگ

از نظر کاربرد، انواع فلاشینگ متفاوت می باشند به طوری که فلاشینگ روی دیوار برای جلوگیری از ورود برف و باران بوده که از ورق روغنی و رنگی در ضخامت های گوناگون استفاده می شود.

دیگر نوع فلاشینگ برای نمای پیشانی ساختمان بوده و همچنین برای پوشش سقف نورگیر نیز از فلاشینگ هایی با جنس پلی کربنات با فایبرگلاس استفاده می شود. و اما دیگر نوع این ورق ها که برای محوطه سرباز پارکینگ و آلاچیق مورد استفاده قرار می گیرد از انواع ورق رنگی است.

برای اجرای پوشش بام سوله ها، انبارها، کارگاه صنعتی، سالن های ورزشی، کارخانه جات، پاساژها، گلخانه ها و استخرها نیز از ورق های فلزی و ساندویچ پانل استفاده می شود. اجرای لمبه کاری و ورق کاری زیر پوشش سقف توسط ورق های روغنی رنگی بوده که در زیر کنسول بیرونی سقف شیبدار نیز دیده می ‌شود.

در پارتیشن های داخلی محوطه های اداری-تجاری، سردخانه های صنعتی، محوطه های ورزشی و ساختمان ها نیز از ساندویچ ‌پانل به عنوان فلاشینگ استفاده می کنند. فلاشینگ ساندویچ پانل از انواع این ورق ها بوده که برای آب بندی و زیبا شدن نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

توجه داشته باشید فلاشینگ ساندویچ پانل معمولاً در ساختمان هایی که دارای زاویه های خاص هستند استفاده شده و دیگر کاربرد آن در بخش درزها می باشد که به عنوان درپوش مورد استفاده قرار می گیرد.

اجرای فلاشینگ نما
اجرای فلاشینگ نما
ساختار فلاشینگ نما

فلاشینگ نما از شکلهای متنوعی ازقبیل خَمهای چندپله، سینه کفتری و دیگر اشکال قوس دار میباشد.

 

نکات مهم جهت اجرا و نصب فلاشینگ

1-سطح روی دیوار که قرار است فلاشینگ برروی آن نصب شود باید بوسیله ملات سیمان صاف و مستحکم گردد.

2-درصورت بادخیزبودنِ محلِ نصب، ازقوطی یا نبشی جهتِ زیرسازی

استفاده شود تا فلاشینگ به قوطی یا نبشی،پیچ یا پرچ گردد.

3-ملات سطح روی دیوار بام و حیاط که قراراست فلاشینگ بر روی آن نصب شود باید کمی شیب به داخل داشته باشد تا آب باران یا برف برسطح خارجی دیوارنما نفوذ نکند. البته در زیر سازی کف جلوپنجره و المان نما، این شیب باید به سمت نمای بیرون باشد تا هنگام بارندگی آب به سمت داخل اتاق یا بدنه دیوار نما نفوذ نکند.

4-محل اتصال قطعات فلاشینگ باید توسط چسب آببندی یا بتونه و رنگ، آببندی گردد.

5-لبه خارجی فلاشینگ(قسمت آبچکان فلاشینگ) باید به اندازه ای از دیوار فاصله داشته باشد که هنگام بارندگی، قطرات آب از روی سطح فلاشینگ بر روی نمای ساختمان نفوذ نکند.

اجرای فلاشینگ نما
اجرای فلاشینگ نما

نکات مهم در اجرای فلاشینگ

با وجود آنچه در خصوص جزئیات فلاشینگ گفته شد طبیعتاً در می یابیم که این ورق ها باعث می شود نمای ساختمان هم چنین نمای ساندویچ پانل دیواری نیز در برابر عوامل فرسایشی از جمله برف و باران حفظ شده و همچنین ظاهری شکیل به نما می دهد. حال در خصوص اجرای انوع فلاشینگ باید بدانید توجه به نکات مهم آن ضروری است. به طوری که لازم است در هنگام اجرای فلاشینگ ابتدا سطح روی دیوار که قرار است فلاشینگ روی آن قرار بگیرد به وسیله ملات سیمان مستحکم شده و کاملاً صاف گردد.

اگر فکر می ‌کنید محلی که قرار است اجرا و نصب فلاشینگ در آن صورت گیرد بادخیز است بهتر است در محل نصب از نبشی یا قوطی استفاده کرده تا فلاشینگ به آن پرچ شود. سطحی که قرار است دیتیل فلاشینگ بام بر روی آن نصب شود بهتر است کمی به داخل شیب داشته باشد که این امر موجب می‌ شود آب باران یا برف بر سطح خارجی دیوار نما ورود نکرده و کارکرد آن بهتر شود.

همچنین توجه داشته باشید اگر قرار باشد اجرای فلاشینگ نما در جلو پنجره و المان نما صورت گیرد باید شیب آن به سمت نمای بیرون بوده تا در هنگام بارندگی آب به سمت بدنه دیوار یا داخل اتاق نفوذ نکند. برای آب بندی بهتر است در محل اتصال قطعات فلزی، از چسب آب بندی یا بتونه و رنگ استفاده شود. همچنین لازم است قسمت لبه فلاشینگ به اندازه ۳ الی ۵ سانتیمتر از دیوار فاصله بگیرد.

 

مزایای اجرای فلاشینگ

به طور کلی می توان گفت مزایای استفاده از فلاشینگ، متعدد بوده به طوری که مهمترین دلیل اجرای فلاشینگ آب بندی مناسب سقف شیروانی می باشد. همچنین استفاده از فلاشینگ نما ، موجب زیباتر شدن سقف های شیروانی شده و در مواردی که ممکن است باد موجب کنده شدن ورق های شیروانی ‌شود، فلاشینگ از این امر جلوگیری می ‌کند. از طرفی توجه داشته باشید پنهان کردن خرپا شیروانی از دیگر مزایای اجرای فلاشینگ است.

قیمت اجرای فلاشینگ نما

در خصوص قیمت فلاشینگ سقف مهمترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این قیمت با توجه به نوع ورق استفاده شده در ساخت فلاشینگ متفاوت می باشد. همانطور که گفته شد نوع ورق استفاده شده در فلاشینگ ها معمولاً به عنوان ورق روغنی، ورق سیاه و ورق های رنگی می باشد که این موارد می ‌تواند در قیمت فلاشینگ تأثیر بگذارد.

همچنین توجه داشته باشید عوامل مختلفی چون ضخامت ورق ها، زاویه آن ها، نوع قوس و …. از جمله دیگر مواردی است که در قیمت آن تاثیرگذار است. مثلاً با وجود اینکه برای فلاشینگ روی دیوار جان پناه از ورقه های عریض تر استفاده می شود طبیعتا شاهد قیمت بیشتری از فلاشینگ جلوی پنجره می باشیم. برای اطلاع دقیق از قیمت ها می توانید با شماره تماس بالای صفحه تماس بگیرید تا تیم مهندسی ساز شما را راهنمایی کنند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید