قیمت غرفه سازی نمایشگاه

0
1247
قیمت غرفه سازی نمایشگاه
قیمت غرفه سازی نمایشگاه

قیمت غرفه سازی نمایشگاه : هزینه های مربوط به غرفه سازی همیشه یکی از دغدغه های اصلی شرکت هایی است که قصد شرکت در نمایشگاه هارا دارند و همیشه از بابت قیمت غرفه سازی نمایشگاه نگران هستند در ادامه تمامی عواملی که بر روی قیمت غرفه سازی نمایشگاه تاثیر دارند را بررسی خواهیم کرد که بتوانید بهترین تصمیم گیری را انجام دهید. فراموش نکنید که داشتن غرفه برای نمایش کسب و کارتان می تواند بهترین برد برای دیده شدن و در نهایت موفقیت کسب و کارتان باشد.

هزینه های مرتبط با نوع کسب و کارتان که شما به سادگی نمی توانید از آنها اجتناب کنید. این که آیا شما در یک رویداد بزرگ یا کوچک شرکت می کنید، رقبا با چه میزانی از قدرت در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند. تصمیم اصلی و اولیه برای فضای درخواستی و متناسب با کسب و کار شماست که تقریبا در حدود 40 تا 50 درصد از بودجه شما را به خود اختصاص می دهد.

برآورد قیمت غرفه سازی نمایشگاه

پیش از برآورد قیمت غرفه سازی نمایشگاه ابتدا باید مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی را در نظر گرفت. این مراحل شامل اجاره فضای مورد نظر از شرکت برگزارکننده نمایشگاه، عقد قرارداد با شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی و پس از آن مراحلی که توسط شرکت پیمانکار غرفه سازی صورت می گیرد که شامل سفارش غرفه، آشنایی با مراحل مختلف غرفه سازی، طراحی غرفه نمایشگاهی و ارائه طرح غرفه متناسب با اهداف شرکت، آشنایی و انتخاب متریال مصرفی غرفه،  نوآوری در در طراحی غرفه نمایشگاهی ، ساخت غرفه، غرفه آرایی و اجرای غرفه نمایشگاهی ، پشتیبانی از غرفه و جمع آوری غرفه پس از اتمام  نمایشگاه خواهد بود.

یکی از بهترین روش هایی که شما می توانید در هنگام سفارش غرفه نمایشگاهی مد نظر قرار دهید این نکته است که بودجه خود را به شرکت طراح غرفه نمایشگاهی خود اعلام نمایید تا از همان ابتدا شرکت مجری، طرحهای اولیه را بر اساس متراژ و سپس بودجه شما ارائه نماید. این نکته بسیار مهم است که هزینه هر متر ساخت غرفه نمایشگاهی با استفاده از یک نوع متریال استاندارد در متراژهای بالاتر برای مثال بیش از 50 متر کاهش می یابد در صورتیکه اگر شما همان متریال را در متراژهای کمتر از 50 متر درخواست کنید باید هزینه بیشتری برای هر متر مربع ساخت و طراحی پرداخت نمایید. یعنی قیمت و متراژ رابطه عکسی با یکدیگر دارند و هم چنین  تمام مراحلی که در یک غرفه نمایشگاهی اهم از نجاری، برقکاری و نقاشی صورت می‌گیرد در ساخت یک غرفه نمایشگاهی کوچک و بزرگ برابرهستند.

هزینه غرفه کمتر از 40 متر چقدر است؟

نکته ای که در طراحی غرفه نمایشگاهی باید در نظر داشته باشید این است که ریزترین نکات و نیازهای غرفه داران باید در اولویت کار قرار بگیرد و پس از آن باید از نظر کاربردی بودن غرفه و جلب رضایت مشتری به همراه جذابیت های بصری آن نیز در نظر گرفته شود.

قیمت غرفه سازی نمایشگاه
قیمت غرفه سازی نمایشگاه

تاثیر متراژ در طراحی غرفه های نمایشگاهی

برای شرکت در نمایشگاه های مختلف نیاز است که براساس توجه به نیازها و اهداف تعیین شده متراژ های متفاوتی را بررسی کنید و هرکدام که مناسب تر با کسب و کارتان است را انتخاب کرده، با برنامه ریزی مناسب و پیش بینی های درست طبق شرایط و مقررات موجود در سایت های نمایشگاهی غرفه داران می توانند غرفه های بزرگتر و با زیربناهای بیشتری را طراحی کنند.

نکته ایی که در طراحی غرفه های نمایشگاهی جالب توجه است این می باشد که در سالن هایی با ارتفاع مناسب غرفه های دو طبقه یا همان نیم طبقه با ارتفاع مناسب به جذابیت غرفه کمک می کند و در کنار آن در بعضی از هزینه ها صرفه جویی می کند.همانطور که می دانید غرفه های با متراژ بالا نیز در زمان طراحی و ساخت هزینه کمتری را به خود اختصاص می دهد زیرا در بیشتر موارد متراژ بالا از هزینه ها می کاهد.

قیمت غرفه سازی نمایشگاه
قیمت غرفه سازی نمایشگاه
هزینه غرفه سازی کمتر از 40 متر

اگر بخواهیم قیمت غرفه سازی نمایشگاه را تفکیک کنیم به بخش ارزان، متوسط و گران تقسیم می شود، در حال حاضر غرفه های ارزان که با کیفیت و درجه بندی مناسبی ارائه نمی شود و در وضعیت اقتصادی امروزه کشورمان غرفه های گران نیز کاربرد بسیاری ندارد پس تنها غرفه هایی با هزینه متوسط باقی می ماند.

هزینه و قیمت غرفه های کمتر از 40 متر از متری 380 هزار تومان آغاز می شود. بیاد داشته باشید که هرچه غرفه شما وسعت و مساحت بیشتری داشته باشد در هزینه های ساخت غرفه شما صرفه جویی می شود.

طراحان و متخصصان مهندسی ساز با درک نیازهای غرفه داران و تلفیقی از خلاقیت خود سعی در ساخت غرفه های با هزینه متوسط و معقولانه داشته اند تا بتوانند رضایت کامل مشتری خود را تا سطح بالایی جذب نمایند.

اعلام بودجه در همان ابتدای کار به شرکت طراح و سازنده غرفه نمایشگاهی می تواند بسیار موثر باشد. با این روش طراحی مطابق با بودجه و متناسب با کسب و کار شما ارائه می گردد. میزان استفاده از متریال در غرفه نمایشگاهی، نوع متریال مورد استفاده و نحوه استفاده از آن هر کدام می تواند به صورت جداگانه عاملی برای تغییر قیمت های اساسی و قابل توجه در طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی شما باشد. به همین دلیل است که بهتر است قبل از طراحی بودجه در نظر گرفته شود و طبق بودجه شما طرح غرفه نمایشگاهی منحصر به کسب و کار شما ارائه گردد.

در ساخت غرفه های نمایشگاهی می توان از متریال های مختلفی نظیر نئوپان ،ام دی اف و انواع های گلس ها استفاده کرد که البته استفاده از هرکدام از این متریال ها می تواند در قیمت تاثیر گذار باشد.البته تمامی موارد گفته شده اگر تحت یک طرح بسیار نوآورانه و خلاقانه قرار گیرد می تواند با توجه به بودجه تعیین شده بسیار تاثیرگذار باشد و تمامی بازدیدکنندگان را به خود جلب کند، پس در نتیجه طراحی مناسب یک غرفه بیشترین سهم را در میزان اثربخشی یک غرفه دربرخواهد داشت.

با توجه به موارد فوق انتخاب هوشمندانه یک شرکت طراح و سازنده غرفه نمایشگاهی برای ساخت غرفه شما بسیار مهم و کلیدی است.شرکتی که بتواند با توجه به بودجه شما و با استفاده از تجارب خود، کسب و کار شما را با نمایی بسیار موثر و جذاب به بازدیدکنندگان معرفی کند و موجب شود که شما در مسیر موفقیت خود پیش روید و شرکت دریک رویداد نمایشگاهی بتواند بیشترین مقدار اثربخشی و کارآیی را برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد.

قیمت غرفه سازی نمایشگاه
قیمت غرفه سازی نمایشگاه

موارد مهم در هزینه غرفه سازی نمایشگاهی

تبلیغات غرفه

یکی از گزینه های اصلی برای هزینه غرفه سازی تخصیص بودجه برای تبلیغات می باشد. هرگز نباید تبلیغات را کنار گذاشت. چاپ نمونه های مختلف بروشور، کاتالوگ و استند تاثیر مهمی در گسترش اطلاعات کسب و کارتان خواهد داشت.

تاثیر یک کاتالوگ و بروشور برای کسب و کار شما غیر قابل انکار است . بسیاری از بازدیدکنندگان بعد از مطالعه بروشور شما تنها در صورتی که نکته قابل توجه در آن پیدا کنند با شما وارد مذاکره میشوند. یک نکته قابل توجه دیگر این است که تبلیغات خود را در سطح بروشور و کاتالوگ نگه ندارید شما میتوانید  از استندهای تبلیغاتی و بنرهای بزرگ نیز در سطح محل برگزاری نمایشگاه استفاده کنید.

اهدا هدیه در غرفه

از موارد مهم دیگر که برای غرفه سازی نمایشگاهی باید هزینه های لازم به آن اختصاص داد، اهدای هدیه می باشد. اهدای هدیه نمایشگاهی موجب ثبت خاطره شیرین برای بازدید کنندگان خواهد شد و این هدیه هر اندازه که نفیس تر باشد تأثیر آن روی مخاطبین بیشتر خواهد بود.

در کنار هدایایی که برای بازدید کنندگان در نظر گرفته می شود باید هدیه بالاتری برای مدیران ارشد در نظر گرفته شود.

پذیرایی در غرفه

بخش مهم دیگر از هزینه غرفه سازی نمایشگاهی قسمت پذیرایی آن می باشد. بهتر است در غرفه خود با خوراکی هایی نظیر شیرینی، چای، قهوه، انواع شکلات و نوشیدنی های سرد از بازدید کنندگان و افرادی که به غرفه می آیند و قصد معامله تجاری دارند، پذیرایی کنید.

جوایز و قرعه کشی در غرفه

جوایز و قرعه کشی یکی دیگر از مواردی است که باید در قیمت غرفه سازی نمایشگاه به آن توجه داشت. برای اینکه غرفه ای شلوغ و پر از بازدید کننده باشد، بهتر است یک مسابقه یا قرعه کشی در آن انجام شود. در تعیین قیمت و قیمت غرفه سازی نمایشگاه فاکتورهای مختلفی تأثیر گذار خواهند بود. مهمترین موارد در قیمت غرفه سازی نمایشگاه عبارتند از: طراحی غرفه سازی نمایشگاهی ، ساخت غرفه ها و پشتیبانی در برگزاری نمایشگاه می باشد.

قیمت غرفه سازی نمایشگاه
قیمت غرفه سازی نمایشگاه
متریال و قیمت غرفه سازی نمایشگاهی

جنس متریالی که در غرفه سازی استفاده می شود دارای تنوع بالایی است. همچنین جنس متریال انتخاب شده تأثیر مهمی در قیمت غرفه سازی نمایشگاه دارد. معمولا در ایران متریال انتخاب شده برای غرفه سازی بیشتر از جنس نئوپان می باشد. دیگر متریال های به کار برده شده برای غرفه سازی نمایشگاه های گلاس و ام دی اف هستند. دیگر عامل مهم در قیمت غرفه سازی نمایشگاه ابعاد به کار برده شده در غرفه هستند. معمولا هر چه ابعاد غرفه کوچکتر باشد قیمت تمام شده در غرفه سازی بیشتر خواهد بود.

 

بررسی قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی

شرکت های فعال در زمینه غرفه سازی تلاش بسیاری می کنند تا در پروژه های خود کیفیت مطلوب را ارائه داده و قیمت غرفه سازی نمایشگاه را برای متقاضیان خود با قیمت مناسب انجام دهند. در نخستین گام شروع غرفه سازی بحث قیمت غرفه سازی نمایشگاه مطرح خواهد شد تا طرح را بر اساس هزینه در نظر گرفته شده تمام کنند. برای صرفه جویی در قیمت غرفه سازی نمایشگاه بهتر است از طرح هایی استفاده شود که دارای سادگی بیشتر و مصالح کمتر باشند. انتخاب جنس چلنیوم و پلکسی برای انتخاب نام و لوگوی شرکت باعث صرفه جویی در قیمت غرفه سازی نمایشگاه خواهد شد. همچنین بهتر است از هزینه مصالحی که بعد از اتمام نمایشگاه دور ریز هستند صرف نظر شود. بهتر است کار غرفه سازی نمایشگاهی را به شرکت هایی سپرد که قیمت معقولی در این زمینه ارائه می دهند. زیرا شرکت هایی که با قیمت بسیار کم می خواهند این کار را انجام دهند، معمولا از جنس مرغوب استفاده نکرده و کیفیت کار آن ها پایین می باشد.

 

بررسی مزایای اجاره کالاهای غرفه نمایشگاهی نسبت به خرید آن ها

اجاره غرفه نمایشگاهی نسبت به خرید آن مزایایی دارد که از جمله این مزایا می توان به مواردی از جمله کاهش میزان هزینه های حضور در نمایشگاه ها به واسطه اجاره کالا بجای خرید آن اشاره کرد. همین موضوع خود می تواند نظر تمام افرادی را که به خاطر هزینه بالای داشتن یک غرفه نمایشگاهی از حضور در نمایشگاه منصرف می شوند تغییر دهد. بنابراین مهم ترین مزیت اجاره تجهیزات غرفه نمایشگاهی و دکوراسیون داخلی غرفه در حقیقت ارتباط مستقیمی است که با اقتصاد و توان مالی فرد دارد. حضور در نمایشگاه ها به دلیل اینکه می تواند نتیجه مطلوب دراز مدتی بر وضعیت کسب و کار شخص داشته باشد ارزش آن را دارد که هزینه حضور را متحمل شد و امکان اجاره تجهیزات غرفه سازی نمایشگاهی فرصت مناسب تری را فراهم می آورد تا از حضور بهره مالی بیشتری داشت. از دیگر مزایای اجاره تجهیزات غرفه سازی نمایشگاهی و همچنین اجاره چادر نمایشگاهی به عنوان نمونه رایج آن، این است که صاحبان مشاغل و کسب و کارها می توانند هر دوره که در نمایشگاه حضور می یابند با دکوراسیون و ساختار غرفه ای متفاوت حضور یابند و همراه با تغییرات سبک غرفه سازی باشند. در صورتی که خرید به آن ها این امکان را نمی دهد زیرا بطور معمول به دلیل مالکیت و صرف هزینه زیاد حداقل چند دوره پیاپی از آن استفاده خواهند کرد. علاوه بر این خرید دغدغه نگهداری پس از پایان نمایشگاه ، پیش بینی فضایی برای انبار آن و یا نهایتا دردسر فروش را برای غرفه دار فراهم می آورد. در صورتی که با اجاره تجهیزات نمایشگاهی پس از پایان نمایشگاه تجهیزات جمع آوری می شوند و به صاحب اصلی آن برمی گردند. انتخابی که دو مزیت نسبت به خرید دارد پایان دغدغه داشتن غرفه با پایان یافتن نمایشگاه و عامل دوم انتخابی با هزینه ای معادل حداقل یک چهارم خرید.

قیمت غرفه سازی نمایشگاه
قیمت غرفه سازی نمایشگاه

اجاره تجهیزات غرفه سازی نمایشگاهی در انواع مختلف

اجاره تجهیزات غرفه سازی نمایشگاهی دامنه ای از تجهیزات ساخت غرفه و مبلمان غرفه را شامل می شود. که هر کدام ماهیت خاص خود را دارند و از هماهنگی بین این دو بخش می توان به نتیجه مورد نظر دست یافت. اجماع تمام این تجهیزات در جورپین فراهم است و می توان اقدام به اجاره غرفه نمایشگاهی کرد. هدف مطلب اینکه باید در بین تمام بخش های یک غرفه واحد ، هماهنگی وجود داشته باشد تا تاثیر مثبت را بر مخاطب بر جای گذاشت. تجهیزات ساخت شامل اسپیس ، اجاره چادر نمایشگاهی ، مصالح ساخت می شود که با توجه به هدف غرفه دار و نوع خدمات ارائه دهنده اش این مصالح تغییر می کند و می تواند چوب ، شیشه ، فلز ، ترکیبی از این موارد و یا هر مصالح دیگری باشد که با توجه به تغییرات به روز تجهیزات غرفه سازی و همچنین نوع خدماتی که ارائه می شود این مصالح انتخاب می شوند.

اما پرکاربردترین ها در جریان غرفه سازی شامل اجاره اسپیس نمایشگاهی و اجار چادر نمایشگاهی می شود. اجاره اسپیس نمایشگاهی همچون اسکلت عمل می کند و چارچوب فضای غرفه شما را بوجود می آورد که از موارد پر کاربرد بخش غرفه سازی است و در نهایت آنچه که این اسکلت را پوشش می دهد با اجاره چادر نمایشگاهی امکانپذیر است. مزیت اجاره اسپیس نمایشگاهی در این است که این مصالح به شدت سبک و درعین حال مقاوم هستند، همچنین جابجایی آن ها نیز بسیار راحت صورت می گیرد و از لحاظ ظاهری نیز بسیار مناسب تر از داربست می باشند.

قیمت غرفه سازی نمایشگاه
قیمت غرفه سازی نمایشگاه

اهمیت اجاره غرفه نمایشگاهی برای حضور در نمایشگاه

به نظر مشاوران تجاری یک غرفه تنها 3 ثانیه زمان دارد تا توجه افرادی را که از کنار غرفه عبور می کنند جلب کند. شاید تصور کنید که با این زمان محدود نمی توان به نتیجه رسید اما این مسئله ای یکسان برای تمام غرفه داران است و موفقیت از آن کسی است که بتواند برای این زمان کوتاه برنامه ریزی کند. با وجود این محدودیت بسیاری از غرفه داران به نتایج مورد انتظار خود می رسند. دلیل این رسیدن به هدف نیز در داشتن برنامه ریزی ، طراحی غرفه هوشمندانه و استفاده از به روزترین و در عین حال متناسب ترین تجهیزات با خدمات ارائه دهنده است. بنابراین غیرممکن نیست و شما نیز می توانید با یک برنامه ریزی درست و طراحی شده حضوری موفق در بازار رقابت داشته باشید. از این موضوع غافل نباشید که غرفه سازی با پیش زمینه طراحی غرفه یک گام موثر در موفقیت خواهد بود. بخشی از موضوع جذب مخاطب در حوزه نمایشگاه متوجه تجهیزات غرفه سازی است که برای داشتن مناسب ترین ها بدون دغدغه مالی می توان به اجاره غرفه نمایشگاهی به طور کلی و اجاره تجهیزات غرفه سازی نمایشگاهی به عنوان اجزایی از غرفه بصورت یک راه حل کم هزینه اندیشید.

همچنین اجاره چادر نمایشگاهی که یک نمونه رایج برای برپایی غرفه است بدون شک ازخرید بهتر است. امروزه نیز غرفه های مدولار بهترین گزینه برای غرفه سازی هستند به این دلیل که از درجه انعطاف پذیری بالایی برخوردارند و قابلیت انطباق بیشتری با مبلمان و چیدمان غرفه دارند. علاوه بر مزایای مالی که برای اجاره تجهیزات غرفه سازی نمایشگاهی عنوان شد دلایل دیگری نیز وجود دارد که از جمله این موارد می توان به نبود نگرانی برای نگهداری و انبار پس از پایان نمایشگاه و فروش آن با نرخ پایین تر از خرید اشاره کرد. همچنین زمانی که این تجهیزات را می خرید، حداقل یک یا دو دوره بعد نیز از همان تجهیزات استفاده می شود که این موضوع امکان ظاهر شدن با دیزاین جدید و چهره ای متفاوت تر از پیش را از غرفه دار می گیرد که بازدهی غرفه را نیز در دوره های بعدی پایین خواهد آورد. بنابراین برای اجاره تجهیزات غرفه سازی نمایشگاهی مزایای زیادی برشمرده شده است و یک راهکار منطقی برای حضور در نمایشگاه خواهد بود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید