20 نمونه کار برتر غرفه سازی

0
1125
20 نمونه کار برتر غرفه سازی
20 نمونه کار برتر غرفه سازی

20 نمونه کار برتر غرفه سازی : در طراحی غرفه نمایشگاهی و اجرای آن رعایت نکات استاندارد می تواند باعث شود تا از غرفه شما به عنوان یکی از 20 نمونه کار برتر غرفه سازی یاد شود. پس این نکته فراموش نشود که حتما از نکات استاندارد های موجود و به روز دنیا در طراحی غرفه خود استفاده کنید تا بتوانید تصویری فراموش نشدنی در ذهن ها به جای بگذارید و به طبع آن بهترین بازاریابی را برای کسب و کار خود داشته باشید.

در طراحی غرفه نمایشگاهی چه چیزی را باید در نظر گرفت؟

  • زیبایی و جذابیت غرفه
  • تناسب جزئیات طراحی غرفه با محصول ارائه شده
  • خلاقیت و نوآوری در طراحی
  • توجه ویژه به موقعیت غرفه در نمایشگاه و طراحی بر اساس تعداد وجوه غرفه
  • ایجاد فضای مناسب برای به نمایش گذاشتن محصول
  • توجه ویژه به نورپردازی

نکاتی استاندارد در طراحی غرفه های نمایشگاهی:

فضای غرفه را بیخودی اشغال نکنید؛ بهترین تعریف برای این نکته شعار کمپانی اپل است که زیبایی در سادگی است. پر کردن غرفه های نمایشگاهی یک امر کاملا تخصصی است که باید با صبر و حوصله به آن پرداخت تا در پایان آخرین روز کاری نمایشگاهی از نتیجه مطلوبی بهره مند شد. در حال حاضر دیگر به مانند گذشته تمام وسایل و محتویات ارائه شده را دیگر در غرفه ها جای نمی دهند و تنها محصولات مهم و به درد بخوری را که ممکن است در غرفه آرایی به کمک غرفه بیایند را با خود به نمایشگاه می برند. فراموش نکنید که حفظ سادگی همیشه می تواند مدرن بودن کسب و کار شما را نشان بدهد.

دید هنری به غرفه

عرصه های نمایشگاهی میادین مهم تبلیغاتی و تجاری در دنیا هستند که قطعا با توجه به اهمیت هایی که امروزه به آن دست یافته اند، می بایست با دیدی هنرمندانه به آن ها ورود پیدا نمود سعی کرد گرایشاتی از هنر را نیز در غرفه خود رعایت کنیم، البته تا جایی که از حد استانداردهای طراحی غرفه ها، تجاوز نکنیم. دید هنری داشتن در طراحی غرفه می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی بصری می تواند روح مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد به طوری که به صورت ناخود آگاه جذب کسب و کار شما شوند.

20 نمونه کار برتر غرفه سازی
20 نمونه کار برتر غرفه سازی

طراحی غرفه

برای طراحی غرفه نمایشگاهی خود به دنبال طراحان و ایده پردازان حرفه ای و کاربلد بروید و از سپردن طراحی غرفه خود به افرادی که رزومه چندان قابل توجهی ندارند، خودداری کنید البته این در مواقعی است که قصد ورود به یک نمایشگاه معتبر بین المللی را دارید و فرصتی برای اشتباه در طراحی غرفه و همچنین ساخت آن ندارید. تیم مهندسی ساز با تکیه بر دانشی که در این ضمینه دارد می تواند بهترین همراه شما در نمایش کسب و کارتان باشد.

خلاقیت در طراحی غرفه

طراحی یک غرفه نمایشگاهی که تمام موارد استاندارد در ان رعایت شده باشد خیلی هم کاری سختی نیست و می توان با اندکی وام گیری از سایر طرح های زده شده، به آن دست یافت ولی چه فایده که تیم شما به مانند سایر تیم ها، هیچ طرح جدیدی را برای ارائه و نمایش به مخاطبان و بازدید کنندگان نمایشگاه ندارد و نمی تواند با دیگر 20 نمونه کار برتر غرفه سازی رقابت کند! سعی کنید در کار طراحی خود خلاقیت را همیشه حتی شده با زور و اجبار ایجاد نمایید و اهداف مد نظر صاحب غرفه را نیز در آن به بهترین وجه ممکنه لحاظ کنید! سعی کنید برای خود سبکی را ایجاد کنید و به سبک خود جامعیت ببخشید با این کار می توانید ذهن مخاطبان خود را درگیر کنید و در ذهن ها با سبک مخصوص به خودتان ثبت شوید این کار باعث می شود که مخاطبین شما در شلوغی نمایشگاه ها نیز بتوانند شما را پیدا کنند.

پرداختن به جزئیات در غرفه

اگر سطح نمایشگاه ها ارتقا یافته است قطعا به موازات آن سطح هوشمندی مخاطبان نمایشگاهی نیز افزایش یافته است! یک رابطه مستقیم و برابر؛ در اغلب نمایشگاه های استاندارد جهانی که معمولا در کشور آلمان می توان جلوه های مختلفی از آن ها را مشاهده نمود، قطعا نمایش جزئیات در غرفه ها می تواند برای شما تعجب برانگیز باشد و سبب حیرت شما شود! اما واقعیت همین است؛ در نمایشگاه های برجسته و صاحب سبک دنیا حتی دیگر به توزیع محصولات برجسته و المان های بزرگ طراحی و تبلیغاتی نیز پرداخته نمی شود و همه غرفه داران سعی می کنند تا با نمایش جزئیات خاصی از طراحی و محصولات غرفه خود، سبب جلب نظر بسیاری از حاضرین در نمایشگاه شوند؛ در واقع ایده نوین در طراحی همین است که شما دقت خود را به روی جزییات بگذارید و با نکته های خیلی ریز و جزیی هدف خود را به مخاطبینتان انتقال دهید.

معمولی نباشید

متاسفانه اغلب غرفه ها به دلیل اخذ گرفتن مجوزهای لازمه از حیطه ضوابط و استانداردهای طراحی غرفه های نمایشگاهی، کیفیت کاری خود را فدا می کنند و با ظاهری معمولی و ایده هایی تاریخ مصرف گذشته وارد این عرصه های بزرگ تجاری و تبلغاتی می شوند و فرصت بودن میان 20 نمونه کار برتر غرفه سازی را از دست می دهند؛ اما در همین بین نیز هستند کسانی که با رعایت استانداردهای ذکر شده و آمیختن طراحی های بکر و ایده های نوین سمت و سوی خاصی را به نمایشگاه ها می دهند حتی با داشتن چنین نگرش هایی سبب عدم ورود غرفه دارانی با محصولات بی کیفیت در نمایشگاه ها می شوند! چرا که معتقدند نمایشگاه جایی برای بهترین ها می باشد. برای درک این موضوع می توانید چند لحظه به جای این که از دید یک غرفه دار به نحوه حضور در نمایشگاه بنگرید از دید مخاطبان خود به طراحی غرفه تان بنگرید که حتما بین نمونه های تکراری و قدیمی غرفه ای که طراحی خاص تر و به اصطلاح مدرن تری دارد نظر شمارا جذب خواهد کرد.

20 نمونه کار برتر غرفه سازی
20 نمونه کار برتر غرفه سازی

طراحی ساده غرفه نمایشگاهی

خیلی سعی در ایجاد طراحی های پیچیده و سخت باور نباشید؛ یکی از اصول استانداردهای طراحی غرفه ها، ایجاد اصول ساده نگری در طراحی ها می باشد که انصافا اغلب طراحی های این چنینی نیز از استقبال قابل قبولی در میان بازدید کنندگان بهره مند می شوند. پس ساده طراحی کنید و سعی کنید برای مخاطبانی که شلوغی و ازدحام نمایشگاه را تحمل کرده اند و به غرفه شما رسیده اند، آرامش را لااقل برای مدتی کوتاه به ارمغان بیاورید. سادگی همیشه جذابیت را با خود به همراه دارد در هر دوره و هر زمانی شما با می توانید با استفاده از یک طراحی ساده به روز دیده شوید.

غرفه سازی پیش ساخته

خیلی از طراحان برای اینکه از شر ممیزی های استانداری رها شوند در همان ابتدا از غرفه های پیش ساخته بهره می گیرند که البته فکر هوشمندانه ای است! وجود غرفه های پیش ساخته می تواند خیلی کمک حال طراحان باشد به شرطی که خیلی روی آن ها حساب باز نکنند و خود نیز برای ایجاد یک طرح مناسب بر روی این دسته از غرفه ها قدری تلاش نمایند. متاسفانه در بیشتر نمایشگاهی داخلی ما حتی صاحبان غرفه نیز به سراغ طراحان نمی روند و با بهره گیری از این دسته از غرفه های پیش ساخته و زدن بنرهای چاپی بر روی سازه ها آنان، گمان می کنند که غرفه ای ایده آل را برای حضور در نمایشگاه ایجاد نموده اند. طراحی غرفه را باید بیش از آن چیزی که تصور می کنید جدی بگیرد طراحی غرفه شما تاثیر مستقیم بر روی جذب مخاطبین دارد اگر به دنبال بازاریابی و کسب درآمد بیشتر و مطرح شدن برندتان هستید پس حتما طراحی غرفه را جدی بگیرید

به دیدن کار سایر هم حرفه ای های خود بروید؛ اگر می خواهید از استاندارد های طراحی روز جهانی عقب نیوفتید، تا وقت کردید به سراغ نمایشگاه های خارجی و یا حتی نمایشگاه های مختلف داخلی بروید، کتاب های گوناگون و مرتبط با زمینه های طراحی را بخوانید، مجله ها را مطالعه کنید و از تجربه دیگر طراحان استفاده کنید! از دیدن طراحی های برجسته تر و بهتر از خود خمشگین نشوید سعی کنید به رمز و رازهای نهفته در آن طراحی دست پیدا کنید تا در فرصت های بعدی دیگر نیز بتوانید طراحی استاندارد و البته درخشانی را از خود برجای بگذارید. این امر با توجه به پیشرفت تکنولوژی ساده ترین روش است شما با استفاده از یک جستجو ساده می توانید به تمامی طرح های موجود و به روز دنیا دسترسی داشته باشید.

20 نمونه کار برتر غرفه سازی
20 نمونه کار برتر غرفه سازی
نور، بو، رنگ و صدا در غرفه

چهار عامل مهم برای نزدیک شدن به استانداردهای طراحی غرفه نمایشگاه و بودن در میان 20 نمونه کار برتر غرفه سازی نور، بو رنگ و صدا است! نورپردازی در غرفه های نمایشگاهی عصر حاضر از جایگاه بالایی برخوردار است و تاثیرگذار زیادی بر دید مخاطبان نمایشگاه دارد. پخش بوی مطبوع نیز شاید در ظاهر خیلی به چشم نیاید اما در باطن کار خودش را بر روی دستگاه های مختلف حسی بدن حاضرین در نمایشگاه می کند. رنگ ها دنیای باورنکردنی و غیر قابل انکاری دارند تا جایی که می توانند سبب حیرت زدگی بازدید کنندگان از غرفه شما شوند. استفاده از رنگ های نود را فراموش نکنید که طرفداران بسیاری دارند. صدا نیز می تواند سبب ایستادن مخاطبان در کنار غرفه شما شود و به جست و جو در محتویات غرفه شما بپردازد.

 

دکوراسیون نمایشگاهی مدرن

انتخاب دکوراسیون نمایشگاهی مناسب و اصولی، می تواند زمینه شناخت این محصولات و خدمات را به نحوی مطلوب فراهم آوردو باعث دیده شدن شما میان 20 نمونه کار برتر غرفه سازی شود. غرفه های نمایشگاهی مدرن، محل مناسبی برای عرضه و در معرض دید قرار دادن دستاوردها، خدمات و محصولات افراد، شرکت ها و یا ارگان های مختلف می باشد.

تجهیزات غرفه سازی

تجهیزات غرفه سازی شامل تمام متریالی می شود که برای طراحی و ساخت غرفه ها مورد استفاده قرار می گیرد. از متریال مورد استفاده برای غرفه سازی می توان به شیشه، چوب، ام دی اف، سرامیک، یونولیت، نئوپان، های گلاس و انواع کفپوش را نام برد. همچنین در غرفه سازی از انواع لامپ های هالوژنی، فلور سنت و رشته ای نیز بهره گرفته می شود.

نکته قابل توجه آن است که تجهیزات غرفه سازی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا در زمان برگزاری نمایشگاه برای صاحبان غرفه مشکلی ایجاد نشود. تجهیزات غرفه سازی همچون لوگو ساخته می شوند تا در زمان ساخت به آسانی بتوان آن ها را به یکدیگر متصل کرد و پس از نمایشگاه آن ها را از هم جدا کرد. تجیهزات غرفه سازی را می توان با توجه به بودجه خرید یا اجاره کرد.

20 نمونه کار برتر غرفه سازی
20 نمونه کار برتر غرفه سازی

برترین غرفه ساز ها دارای چه امکاناتی هستند؟

از بخش های مهم یک نمایشگاه میتوان به غرفه شرکت کننده در نمایشگاه اشاره کرد. اگر شما دارای کسب و کار حرفه ای و رو به بالایی هستید بهتر است در انتخاب غرفه ساز دقت بالایی داشته باشید زیرا در نمایشگاه تنها چیزی که باعث رشد برند و همه گیر شدن آن در بین بازدیدکنندگان می شود غرفه ی شماست. مسئله ی مهمی که در اینجا مطرح می شود این است که چه معیار هایی وجود دارد تا ما بتوانیم تشخیص دهیم که یک شرکت غرفه سازی جز برترین های حیطه ی کاری خود می باشد؟

معیار های تشخیص غرفه ساز برتر

گرید غرفه سازی

یکی از شاخصه های مهم در زمینه ی تعین غرفه ساز برتر گرید غرفه سازی می باشد. گرید غرفه سازی برای نشان داده شدن اهمیت کار غرفه سازی طراحی شده است و در نهایت به 5 گروه تقسیم میشود

 

پیمانکاران رتبه A : حداکثر ۷ غرفه بصورت همزمان تا متراژ۲۰۰۰ متر مربع

 

پیمانکاران رتبه B : حداکثر ۵ غرفه بصورت همزمان تا متراژ ۱۲۰۰ مترمربع

 

پیمانکاران رتبه C : حداکثر۴ غرفه بصورت همزمان تا متراژ ۶۰۰ مترمربع

 

پیمانکاران رتبه D : حداکثر۳ غرفه بصورت همزمان تا متراژ ۲۰۰ مترمربع

 

پیمانکاران رتبه E : حداکثر۲ غرفه بصورت همزمان تا متراژ ۱۰۰ مترمربع

 

با این روش  تنها شرکت هایی مورد اعتماد و با سابقه قابلیت ساخت غرفه در حجم بالا را دارا هستند. توجه به گرید غرفه سازی باعث می شود شما نگران هزینه های غرفه سازی خود نباشید و با اطمینان خاطر غرفه خود را به دست غرفه سازی واجد شرایط بسپارید و نگران ضرر مالی نباشید.

 

رضایت مشتریان

یکی دیگر از عامل های مهم در تشخیص غرفه ساز برتر مشتریان و رضایت ان ها از این غرفه سازی  می باشد. هرچند شرکت بزرگ باشد و دارای گرید A باشد، باید رضایت مشتریان شرکت هم بررسی شود و بازخورد مشتریان هم بررسی کرد. زیرا باید در نظر داشت چقدر از سلیقه ی مشتری در کار اعمال شده است . منظور این است که شرکت مورد نظر توانسته تمام امکاناتش را در جهت اهداف شرکت کننده و یا درخواست کننده به کار ببندد.

میزان سابقه کاری

یکی دیگر از عوامل مهم انتخاب غرفه ساز برتر جهت ساخت غرفه نمایشگاهی سابقه کاری شرکت مذبور می باشد. شما با نگاه کردن به نمونه کارهای شرکت غرفه سازی از نحوه ی ساخت غرفه تا نحوه ی اجرای آن را میتوانید مشاهده کنید.

بسیاری از شرکت های غرفه سازی بزرگ در حین ساخت غرفه اقدام به ساخت تیزر تبلیغاتی  از روند اجرای غرفه، جهت معرفی کار خود می کنند و میتوان از این طریق متوجه شد که این شرکت ها چقدر به کار خود اهمیت میدهند و به دنبال جلب رضایت مشتری هستند. نکته ی دیگر این است که هرچقدر کار تمیز و حرفه ای باشد نشان دهنه ی این است که شرکت غرفه سازی مد نظر برای مشتریان خود ارزش بالایی برخوردار است و از نیرو های حرفه ای و توانمند در زمینه ی کاری خود استفاده کرده است. بهتر است در نظر داشته باشید که در پروژه های انجام شده توسط شرکت غرفه سازی مد نظر شما ، غرفه ساخته شده عینا همانند طرح پیشنهادی باشد .

 

داشتن کارگاه و مکان مناسب جهت برآورد نیاز های مشتریان

 

شرکت های بزرگ غرفه سازی برای کاهش هزینه های ساخت، در نتیجه کاهش هزینه غرفه برای مشتری از فضای مختص به خود برای ساخت متریال های غرفه سازی استفاده می کند. از مزیت های مهم داشتن کارگاه برای یک غرفه ساز برتر کاهش هزینه های ساخت و در نتیجه جلب رضایت بیشتر مشتری می باشد.

 

حضور در دنیای دیجیتال و توجه به نیاز مشتریان در شبکه های اجتماعی

از دیگر فاکتور های تشخیص غرفه ساز برتر حضور فعال در دنیای دیجیتال و شبکه های اجتماعی است. هرچقدر یک شرکت با مشتریان خود در محیط های دیگر ارتباط خوبی برقرار کند باعث تاثیر پذیری مشتری از کسب و کار شما شده و حس خوشایندی به مشتری دست میدهد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید