طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی

0
1028
طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی
طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی

طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی

بزرگترین ریسک، ریسک نکردن است! در این دنیا که به سرعت تغییر می کند، تنها استراتژی که شکست را تضمین می کند، ریسک نکردن است.

طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی : تخت خواب ‌ها مهم ‌ترین وسیله برای راحتی انسان هستند. برای داشتن یک خواب راحت نیاز داریم تا شب را در آرامش سپری کنیم تا برای یک روز کاری انرژی لازم را کسب کنیم و لزوم این آرامش داشتن یک تخت‌ ‌خواب مناسب است. مدل تخت‌ خواب نیز در به وجود آمدن این آرامش تاثیر گذار است.

تخت خواب دو طبقه عمدتا ما بزرگترها را به یاد دوران خدمت سربازی یا پادگان های نظامی و سلول های زندان در فیلم های جنگی و اکشن ایرانی و خارجی می اندازد، تخت خواب هایی که از راحتی در آنها خبری نبود و عمدتا بر بدنه فلزی آنها جملاتی شاعرانه هک شده بود! تخت خواب های دو طبقه قدیمی نیز از طرح راحتی برخوردار نبودن زیرا عمدتا برای مکان های عمومی در نظر گرفته شده بودند بعلاوه برای شخصی که در طبقه دوم می خوابید بالا و پایین رفتن از تخت یک دردسر بزرگ به حساب می آمد. اما امروزه دیگر خبری از آن تخت خواب های عذاب آور نیست، در طرح های امروزی تخت خواب هایی بسیار زیبا، ایمن و راحت با نردبان هایی خلاقانه طراحی شده اند که آنها را به گزینه ای بسیار مناسب برای اتاق کودکان و یا خانه های کوچک که فضای کافی ندارند می کند. تخت های دو طبقه انواع بسیار گوناگونی دارند طوری که شاید از دیدن مدل های بسیار متنوع تخت های دو طبقه در بازار شگفت زده شوید و خود را در انتخاب مدل مورد نظر مردد و نامطمئن بیابید. اما توجه به برخی مسائل کار انتخاب را آسان تر می کند.

تاریخچه پیدایش تخت خواب های دو طبقه

در ابتدا تخت‌ خواب‌ های دو طبقه را برای مکان ‌های عمومی مانند پادگان، سربازخانه، زندان و دیگر جاها تولید شده بود، که بیشتر از جنس فلزی ساخته می‌ شد و مقاومت زیادی داشتند ولی راحتی آنها کم بوده و بالا رفتن از آن کار سختی بود. امروزه تخت‌ های دو طبقه در مدل‌ های زیبا و راحت با نردبان و پله‌ های مناسب برای کودکان، نوجوانان و بزرگترها تولید می ‌شوند.

در زندگی آپارتمان نشینی امروزی که اتاق ‌ها کوچک هستند و برای کسانی که اجاره نشین هستند و مجبورند دائم نقل مکان کنند، انتخاب مناسب لوازم خانه بسیار حائز اهمیت است و باید فضای کم‌ تری اشغال کنند و کیفیت مناسبی هم داشته باشند. در خانواده ‌هایی که کودکان ‌شان اتاق مشترکی دارند، اگر قرار باشد از دو تخت ‌خواب استفاده کنند، فضا برای دیگر لوازم و بازی کودکان باقی نخواهد ماند و اتاق نامرتب دیده می‌ شود، به این علت تخت‌ های دو طبقه برای کودکان و نوجوانانی که اتاق مشترکی دارند تولید می‌ شود تا از فضای اتاق به بهترین حالت استفاده گردد.

طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی
طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی

مهم ترین نکاتی که در انتخاب تخت خواب دو طبقه مد نظر داشته باشید:

*راحتی تخت‌خواب: برای رشد مناسب، کودکان احتیاج دارند که خوب خوابیده و استراحت مناسبی داشته باشند، بنابراین راحتی تخت‌ خواب بسیار مهم است. یا بزرگترها بعد از یک روز کاری که بسیار خسته اند به راحتی و آرامش یک خواب عمیق برای رفع خستگی احتیاج دارند. که تخت خواب راحت این امکان را فراهم می کند.

*اندازه تخت ‌خواب: اندازه تخت را بر اساس سن فرد انتخاب می شود.  البته بیشتر تخت‌ های امروزی به صورتی ساخته می‌ شوند که قابلیت تغییر حالت را داشته و می‌ توان از آن تا هر سنی استفاده کرد.

*مدل تخت ‌خواب: تختی را انتخاب کنید که هم ظاهر زیبایی دارد و هم با متراژ اتاق هم‌خوانی داشته باشد؛ اگر این تخت برای کودکان است باید فضای کافی برای بازی وجود داشته باشد. تا کودکان به راحتی بازی کنند، یا نوجوانان یا کارهای مانند درس خواندن را به راحتی انجام دهد.

امروزه با توجه به بازار مسکن و همچنین قدرت اقتصادی پایین مردم بیشتر افراد در خانه های کوچک و همچنین به اجاره نشینی در آپارتمان ها روی آورده اند برای همین باید لوازم منزل را صحیح انتخاب کنیم تا هم بتواند مشکل ما را حل کند و همچنین زیبا و قیمت و کیفیت مناسبی داشته باد و از همه مهمتر اینکه فضای کمتری را اشغال کند. تخت خواب های دو طبقه برای کودکان باید طوری انتخاب کنید که هم اندازه مناسب و هم ظاهری زیبا داشته باشد تا باعث افت زیبایی دکوراسیون داخل اتاق کودک نشود. همینطور که ما بعد از یک روز پر کار خسته میشویم و به یک خواب راحت نیاز داریم. خواب کودکان نیز مهم است و حتمی کودکان باید خواب مناسبی داشته باشند. پس باید یک تخت خواب راحت و زیبا انتخاب کنیم که کودکانمان نیز راحت استراحت کنند.استفاده از تخت خواب های دو طبقه هم برای کسانی که خانه های کوچک دارند مناسب است وهم کسانی که به دکوراسیون داخل اتاق خود اهمیت زیادی میدهند سعی کنید تخت خواب راحت و زیبایی را برای کودکان خود انتخاب کنید.

طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی
طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی

خلاقیت در تخت خوابهای دو نفره

طراحان و افرادی که در زمینه دکوراسیون اتاق خواب کودک و نوجوان تبحر دارند همیشه می گویند که اتاق خواب کودکان باید به صورتی باشد که آنها بتوانند کارهای مختلفی مثل بازی خواب و انجام تکالیف را در اتاق خودشان انجام دهند.  در صورتی که اتاقی که برای کودک خود در نظر گرفته اید فضای بسیار زیادی ندارد و شما نمی توانید هم تخت خواب هم میز تحریر و سایر وسایل را با هم در اتاق داشته باشید می توانید در اتاق کودک خود از تخت خواب های دو طبقه یا نیم طبقه استفاده کنید.

شاید فکر کنید که این تخت خواب ها فقط برای این است که از هر دو طبقه آن قرار است برای خوابیدن استفاده شود ولی اینطور نیست و شما می‌توانید از یکی از طبقه ها برای انجام کارهای دیگر استفاده کنید. زیرا با این کار با اشغال یک قسمت چند هدف با هم دنبال شده است. یعنی بدون اینکه در اتاق فضایی را از دست داده باشید همه فعالیت های شما می توانند در آنجا انجام شود.

به این منظور مدل های متنوع زیادی در این سبک وجود دارد که باید ببینید نیاز فرزند شما در واقع چه چیزهایی می باشد و سن او چه نیازهایی را به دنبال دارد. به طور مثال باید دید که فرزند شما بیشتر به یک جایی برای بازی کردن نیاز دارند یا میز تحریر لازم دارد و متناسب با نیاز خود را تهیه کنید. برای انتخاب تخت دو طبقه در نظر داشته باشید که ارتفاع اتاق خواب هم پارامتر بسیار مهمی است. زیرا نباید تخت شما آنقدر بلند باشد که کودک شما خیلی به سقف نزدیک شود و خدای نکرده آسیب ببیند. در کنار مواردی که گفتیم امنیت تخت هم یکی از ویژگی‌های مهم آن است که باید به آن توجه کنید و اطمینان داشته باشید که مدلی که خریداری کرده اید با استفاده از نرده ها به خوبی محافظت شود و بهتر است هنگام خرید فرزند خود را به همراه خود ببرید که تمام موارد را چک کنید.

طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی
طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی

جنس تخت خواب های دو نفره

*طراحی تخت خواب دو طبقه دو طبقه فلزی: این نوع طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی از متریال مستحکم و یکی از انواع تخت‌ خواب از جنس فلزی هستند که در عین سادگی، کیفیت زیادی نیز دارند. این نوع تخت‌ ها مقاومت زیادی داشته و برای استفاده‌ ی طولانی مدت کارایی دارند و در انواع طرح ها و رنگ ها تولید می ‌شوند که می‌ توان بر اساس سلیقه، آنها را سفارش داد. قیمت این نوع تخت‌ ها پایین‌تر از دیگر مواد هستند. وزن این ماده زیاد است و جابجایی آن مشکل می‌ شود.

*تخت‌ خواب دو طبقه ام‌ دی ‌اف: امروزه ام ‌دی ‌اف پرکاربردترین ماده در ساخت تخت‌ خواب است. ام ‌دی ‌اف ‌ها تنوع رنگ و طرح بسیاری دارند و می ‌توان تخت‌ خواب ‌های متنوع زیادی را از آن‌ تولید کرد. مقاومت و کیفیت ام‌ دی‌ اف بسیار زیاد است و تخت‌ های تولیدی از آن بادوام هستند. تخت‌ های ام ‌دی ‌اف کمی گران ‌تر از نوع فلزی می‌ باشند. وزن ام ‌دی اف زیاد است ولی به علت اینکه قابلیت جدا شدن قطعات آن وجود دارد، حمل و نقل آن به راحتی امکان پذیر می‌باشد.

*طراحی تخت خواب  دو طبقه چوبی: تنوع این نوع جنس کمتر از دیگر مواد هستند و طرح ‌های تولید شده توسط این ماده محدود می‌ باشد و قیمت آن بالاتر از دیگر مواد است. مقاومت تخت‌ های چوبی نیز زیاد می‌ باشد. وزن تخت‌ های چوبی نیز زیاد بوده و جابجایی آن سخت است.

*تخت‌ خواب دو طبقه چوبی و فلزی: در برخی تخت‌ خواب‌ ها با ترکیبی از چوب و فلز طرح‌ های زیبایی تهیه می‌ کنند که بسیار چشم نواز هستند.

طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی
طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی

ویژگی تخت خواب دو طبقه خوب

یک تخت خواب دو طبقه خوب باید از یک سری ویژگی ها برخوردار باشد. مشخصات یک تخت خواب دو طبقه خوب:

۱- نوع چوب و یا هر متریال دیگری از جمله مشخصات یک تخت خواب دو طبقه خوب میباشد. متریالی که در این نوع تخت خواب به کار میرود باید به گونه ای باشد که هیچ گونه افت کیفیتی پس از گذشت زمان متوجه آن نشود.

۲- تشک تخت خواب دو طبقه نیز باید بهترین کیفیت را داشته باشد. کیفیت تشک باید به نحوی باشد که بر اثر استفاده رنگ و رو رفته نشود و یا بافت و دوخت آن از هم جدا نشود.

۳- همانطور که میدانید ارتفاع تخت خواب دو طبقه بیشتر از تخت های دو نفره افقی میباشد و از همین رو از مشخصات یک تخت خواب دو طبقه خوب میتوان به پایداری آن اشاره نمود. این نوع تخت خواب دو طبقه نباید به هنگام استفاده تولید صدا کند و یا تکان هایی در آن ایجاد شود.

۴- یکی دیگر از مشخصات تخت خواب دو طبقه خوب تعبیه محافظی میباشد که در کنار تخت نصب میشود و از سقوط فرد به هنگام خواب جلوگیری میکند. اگر شما از دسته افرادی هستید که در خواب زیاد غلت میزنید بهتر است نسبت به تعبیه محافظ در کنار تخت دقت داشته باشید.

طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی
طراحی تخت خواب دو طبقه در دکوراسیون داخلی

۵- عبیه کشو جزو امکاناتی می باشد که از مشخصات یک تخت خواب دو طبقه خوب به شمار می رود. با این امکانات میتوانید به راحتی وسایل و البسه خود را درون آن قرار دهید.

۶- رنگ تخت خواب دو طبقه نیز مانند سایر انواع تخت بسیار مهم است. به رنگ بندی این نوع تخت خواب دقت کنید تا با دکوراسیون داخلی شما هماهنگی و همخوانی داشته باشد.

۷- به اندازه  و ابعاد که از مهمترین مشخصات یک تخت خواب دو طبقه خوب میباشد حتما دقت کنید. ابعاد این نوع تخت باید به گونه ای باشد که فضای زیادی را در اتاق اشغال نکند و در عین حال از فضای خوبی برای استراحت برخوردار باشد.

*** در انتخاب یک تخت‌ خواب دو طبقه برای فرزندان خود زیبایی دکوراسیون را با توجه به سلیقه ‌ی کودکان‌  و نوجوانان تان در نظر بگیرید. البته علاوه بر زیبایی ظاهری به کیفیت و جنس آن نیز باید دقت کنید.***

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید