محصولات تکسرام

0
1181
محصولات تکسرام
محصولات تکسرام

محصولات تکسرام

اگر کاری را بخواهید انجام دهید راهش را پیدا می کنید و اگر کاری را نخواهید انجام دهید بهانه اش را.

محصولات تکسرام : شرکت تولیدی کاشی و سرامیک تکسرام (سهامی عام) از سال ۱۳۷۴ و همزمان با پیشگامان این صنعت در اروپا و همگام با آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت کاشی و سرامیک و منطبق با استانداردهای جهانی و ملی محصولات کف و نمای ساختمان را با ظرفیت ۳ میلیون متر مربع شامل انواع کاشی های گرانیتی (فلفل نمکی، سلوبل سالت، زینتر گرس) و کاشی های پرسلان لعابدار(لعاب مات، لعاب براق، لعاب پولیش) را با توجه به نیاز مصرف کنندگان محترم در طرح ها و رنگ های متنوع در سایزهای ۳۰×۳۰ /۶۰×۳۰ /۹۰×۳۰ / ۴۰×۴۰ /۵۰×۵۰ و ۶۰×۶۰ با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و با بالاترین کیفیت و ویژگی های متمایز از جمله ضد اسید بودن، جذب آب پایین، مقاومت در برابر سایش، استحکام در برابر فشار، سرما و گرما، به مرحله تولید رسیده و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نموده است. با این پیشینه، شرکت تولیدی کاشی تکسرام علاوه بر دارا بودن نشان و گواهینامه ملی برای کلیه محصولات تولیدی، در زمینه سیستمهای مدیریتی و تضمین کیفیت دارای گواهینامه بین المللی ISO نیز می باشد و در سال های گذشته موفق به کسب عناوین مختلف از جمله صادرکننده نمونه کشور، واحد نمونه منتخب موسسه استاندارد، واحد نمونه صنعت کشور گردیده و همچنین لوح تقدیر توسط ریاست محترم جمهور به این شرکت اعطا شده است.

محصولات تکسرام و خدمات شرکت : شرکت همزمان با پیشگامان این صنعت در اروپا و همگام با آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت کاشی و سرامیک و منطبق با استانداردهای جهانی و ملی محصولات کف و نمای ساختمان را با ظرفیت ۳ میلیون متر مربع شامل انواع کاشی های گرانیتی (فلفل نمکی، سلوبل سالت، زینتر گرس) و کاشی های پرسلان لعابدار(لعاب مات، لعاب براق، لعاب پولیش) را با توجه به نیاز مصرف کنندگان محترم در طرح ها و رنگ های متنوع در سایزهای ۳۰×۳۰ /۶۰×۳۰ /۹۰×۳۰ / ۴۰×۴۰ /۵۰×۵۰ و ۶۰×۶۰ با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و با بالاترین کیفیت و ویژگی های متمایز از جمله ضد اسید بودن، جذب آب پایین، مقاومت در برابر سایش، استحکام در برابر فشار، سرما و گرما، به مرحله تولید رسیده و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نموده است. برخی از محصولات تکسرام سرامیک و کاشی به شرح زیر می باشد :

٭ سرامیک مدل سوپر کرم تکسرام : سرامیک مدل سوپر کرم تکسرام مناسب سخت پسندان در کف سالن و اتاق خواب استفاده‌ای پر مخاطب دارد. این سری سرامیک در ابعاد 120*60 موجود است. در آشپزخانه ،سرویس بهداشتی و حمام و غیره استفاده میشود. یکی از تولید کنندگان مطرح این نوع سرامیک، کارخانه تکسرام است. ویژگی ها : این کاشی مدل سوپر کرم تکسرام ، ضد یخ، ضد لغزندگی، تک پخت و دارای کلاس دو اصطکاک سطح میباشد. این سرامیک سوپر کرم مقاوم به سایش بسیار بالا در محیط هایی با ترافیک سنگین است.

٭ سرامیک سوپر پولیش : سرامیک های با بدنه پرسلان پس از پخت از بافتی فشرده و متراکم و سطحی زبر برخوردار هستند. خاصیت زبری برای سرامیک هایی که با هدف استفاده در فضای خارجی تولید میشوند نوعی امتیاز محسوب میشود اما برای نصب در فضاهای داخلی به خصوص برای فضای داخلی کاربرد مسکونی تولید کننده باید سرامیک های کف با رویه شفاف و براق را در سبد محصولات خود داشته باشد.برای رفع این زبری و رسیدن به سطحی صاف و درخشنده دو راه حل موجود است:

محصولات تکسرام
محصولات تکسرام

۱- استفاده از پوشش لعاب: با استفاده از پوشش لعاب براق بر سطح سرامیک، سرامیک با عنوان سرامیک لعاب دار شناخته شده و از موضوع بحث این مطلب خارج میشود.

۲- پرداخت و پولیش سطح سرامیک: با استفاده این روش بر روی سرامیک پرسلانی (خام و یا لعاب دار) سطح محصول تا درجه ای بسیار ریز پرداخت میشود و سرامیک به شفافیت سطوحی مانند سطوح شیشه ای میرسد.اصطلاح سرامیک سوپر پولیش معرف ویژگی سطح پرداخت شده و بسیار صیقلی سرامیک میباشد که خود باعث درخشندگی و جلای بسیار زیاد این دسته از محصولات میگردد. اما انجام این عملیات بر روی سرامیک باعث میشود تا منافذی بسار ریز در سطح سرامیک بوجود بیاید. برای این رفع این مشکل به پوشش نانو نیاز داریم.

٭ سرامیک گرانیتی : برای تولید این نوع سرامیک از خاک رس فاقد کربنات کلسیم استفاده می­شود و در طی فرایند پخت، رنگ آمیزی آن با افزودن رنگ دانه‌ها اجرا می گردد. سرامیک گرانیتی بدون لعاب تولید می­‌شود و دارای سطحی براق می‌­باشد که با سنگ‌ساب پولیش داده شده است. رایج ترین طرح های سرامیک گرانیتی شامل فلفل نمکی، رستیک و رگه ای هستند.

٭ سرامیک پرسلان : از محبوبترین محصولات تکسرام است، سرامیک پرسلان به سرامیک‌هایی گفته می­‌شود که پخت آنها در دمای بالا صورت می­گیرد. دلیل پخت این نوع سرامیک کاهش تخلخل و ایجاد سطحی شیشه ای مانند است. سرامیک پرسلان نسبت به سرامیک های معمولی ضخامت بیشتر اما قابلیت جذب آب کمتری دارند. مقدار نفوذ آب به این سرامیک ها بسیار پایین است به همین دلیل از آنها به عنوان بهترین گزینه برای کفپوش داخل ساختمان استفاده می­‌کنند. این سرامیک ها به صورت لعاب دار و بدون لعاب ساخته می­شوند.

٭ سرامیک موزاییکی : این سرامیک‌ها از قطعات ریز لعاب دار یا بدون لعاب با طرح و نقش متنوع ساخته شده‌اند. ضخامت این قطعات چند میلی متر بیشتر نیست و توسط کاغذ کرافت چسب دار در کنار هم قرار می­گیرند. نحوه نصب سرامیک موزاییکی بدین گونه است که آنها را روی ملات قرار داده و بعد از چسبیدن به ملات، روی آن آب می­‌ریزند تا کاغذ خیس شده و بتوان آن را برداشت. سپس درز بین قطعات را با دوغاب می‌پوشانند. قطعات این سرامیک‌ها در اشکال مستطیل، مربع، شش‌ گوش و هشت‌ گوش می­‌باشند.

محصولات تکسرام
محصولات تکسرام

٭ ‌کاشی بدنه سیمانی : روند ساخت این  کاشی ها به این  صورت است که ماده سازنده ی آنها را درون قالب می ریزند و آنها را با حرارت می پزند یا به  صورت  طبیعی خشک می کنند، همچنین می توانند برای رنگ دهی به این کاشی در ماده ی اولیه آنها از رنگ استفاده کنند. برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و بالا بردن مقاومت آنها در برابر لکه گرفتن باید بعد از نصب آنها را حتما درزگیری کنید.

٭ کاشی موزاییکی : این کاشی ها که در دو نوع پرسلانی و یا سرامیکی  و در اندازه 2.5 سانتی متر مربع ساخته می شوند و طریقه نصب آنها می تواند به  صورت  تکی باشد یا ابتدا آنها را روی صفحه های پلاستیکی یا کاغذی پیش نصب کنند و سپس از آن استفاده کنند. این موزاییک ها دو نمونه ی لعاب دار و بدون لعاب دارند.

٭ کاشی سنگفرش : ظاهر این کاشی ها تقریبا مانند آجر است، و ضخامت آنها کمتر از آجر می باشد. از این کاشی ها برای کف ساختمان، پاسیو ها و گاهی حمام استفاده می شود و بعد از نصب نیاز به  درزگیری یا بندکشی دارند.

٭ کاشی لعابدار : یکی از بهترین محصولات تکسرام کاشی های لعاب دار هستند. این کاشی ها به این صورت ساخته می شود که بعد از پخت کاشی یک سطح شیشه ای که رنگ و طرح کاشی را به  آن اضافه می کند تا براق تر شوند و تمیز کردن آنها ساده تر شود. از این  کاشی ها می توان برای دیواره های حمام، دستشویی، آشپزخانه و… می توان استفاده کرد همچنین تنوع طرح و رنگ بالای این کاشی ها یکی از نقاط قوت آن است.

٭ کاشی های معدنی : این نمونه کاشی لعاب ندارند و اگر از آنها در مناطق مرطوب استفاده کردید باید به  یاد داشته باشید که حتما درزگیری مناسبی برای آنها باید انجام دهید. از این کاشی ها بیشتر در مراکز تجاری استفاده می شود  چرا که هم از دوام خوبی برخوردار است و هم قیمت پایین تری نسبت به سایر نمونه ها دارد. این کاشی دارای رنگ  بندی قرمز و نارنجی بر پایه خاکی رنگ است.

٭ کاشی های مکزیکی : سالتیو که به  آن کاشی مکزیکی هم می گویند پخته نمی شود و به  صورت طبیعی و در معرض هوا خشک می شود. ظاهر این کاشی حس جالبی به شما منتقل می کند و زیبایی خاص خود را دارد. مانند سایر نمونه کاشی های بدون لعاب این کاشی ها باید با درزگیر در داخل ساختمان نصب شود.

برای خرید سرامیک و کاشی با قیمت مناسب و کیفیت خوب باید موارد زیر را رعایت کنید:

1- ابتدا باید متراژ درخواستی خود را بالا برید، حداقل 5 پالت یعنی حدود 500 متر مربع

2- ظرفیت کامیون نیز باید در نظر بگیرید، زیرا یکی از فاکتورهای مهم در پایین آوردن قیمت آن است که از تمام ظرفیت کامیون برای حمل بار استفاده شود. بعنوان مثال ظرفیت کامیون 6 چرخ حدود 500 متر مربع می باشد و ظرفیت کامیون 10 چرخ حدود 700 متر مربع و ظرفیت تریلی بالای 1000 متر مربع می باشد.

3- خرید خود را باید بصورت نقدی انجام دهید.

4- از آنجا که در خرید اینترنتی کاشی و سرامیک، شما نمی توانید طرح آن را از نزدیک ببینید و فقط انتخاب از طریق تصاویری است که از طریق تلگرام برای شما ارسال می شود بنابراین طرح های پرفروش و عام پسند انتخاب کنید تا خیالتان در این مورد راحت باشد.

5- نوع کاشی یا سرامیک خود را اعلام کنید تا موارد به اصطلاح خوش قیمت برای شما ارائه شود و از بین آنها یکی را انتخاب نمایید.

محصولات تکسرام
محصولات تکسرام
ویژگی های کاشی و سرامیک خوب

۱- درجه سائیدگی : در تولیدات کاشی و سرامیک استاندارد PEI (Porcelain and Enamel Institute ) میزان درجه‌بندی سائيدگی محصولات می باشد توجه داشته باشید که هر چقدر درجه کیفی این عدد بالا تر باشد کاشی دارای مقاومت بیشتری در برابر سائیدگی را دارد. فقط كاشی های براق دارای این نوع درجه بندی هستند، و اگر قصد خرید كاشی غيربراق را دارید چنين درجه‌بندی را بر روی برچسب آن پيدا نخواهيد كرد. با توجه به اینکه كاشی های استفاده شده در دیوار نیازی به مقاومت بالا در برابر سائدگی ندارند و بيش‌تر جنبه تزئيناتی را دارند می تواند از درجه کیفی سایندگی یک و دو استفاده كرد و در هزینه ها صرفه جویی نمود. کاشی هايی كه در درجه بندی سه از لحاظ سایندگی قرار می گيرند مقاومت متوسطی در برابر ساییدگی دارند لذا بيش‌تر مناسب استفاده در فضاهای مسکونی می باشند. کاشی هایی که درجه کیفی سایندگی آن ها چهار می باشد مقاومت بسيار بالايی در مقابل ساییدگی دارند و مناسب برای استفاده در تمامی فضاهای مسکونی و برخی از فضاهای تجاری(فضاهایی که تردد در آنها کمتر است) می باشند . کاشی هایی که درجه کیفی سایندگی آن ها پنج می باشد بيش‌ترين مقاومت در درجه کیفی سایندگی را دارا می باشند و برای استفاده در تمامی فضاهای تجاری مناسب هستند.

۲- درجه جذب آب :  ميزان جذب آب کاشی (Water Absorption) طبقه‌بندی مهم ديگر در انتخاب کاشی های سرامیکی در هنگام خريدن کاشی می باشد که در هنگام خرید بايد به آن توجه كنيد. این نوع درجه کیفی اطلاعاتی در خصوص نحوه انتخاب کاشی با توجه به رطوبت موجود در آن محل استفاده را به شما میدهد.چهار نوع دسته بندی در این نوع درجه بندی موجود میباشد كه در آن‌ها نام و درصد جذب آب يك کاشی بيان می شود هر چقدر میزان این عدد کمتر باشد مقدار نفوذ پذیری رطوبت به کاشی کمتر می شود. كاشی غيرشيشه‌ای که بيش از 7 درصد وزن خود آب جذب می کند این نوع کاشی ها و مناسب برای استفاده در فضاهای بیرونی و مرطوب (مانند حمام و دستشویی ) نمی باشند. كاشی نيمه‌ شيشه‌ ای که بين 3 تا 7 درصد وزن خود آب جذب می کند و فقط جهت استفاده در فضاهای خشك و داخلی خانه مناسب می باشند. کاشی شيشه‌ای بین 0.5 تا 3 درصد وزن خود آب جذب می کند این نوع کاشی ها سرامیك نام دارند. از سرامیك‌ها در كف نیز می توان استفاده نمود و نیاز شما در کاشی کاری منزل را برطرف خواهد نمود.کاشی شيشه‌ای کمتر از 0.5 درصد وزن خود آب جذب می کند و جز دسته‌ بندی غیرقابل‌ نفوذ قرار می گیرد.

محصولات تکسرام
محصولات تکسرام

۳- ضریب اصطکاک (میزان لیزی ): ضريب اصطكاك(C.O.F (Coefficient Of Friction به مقاومت کاشی در برابر ليز خورد اشاره دارد. هر چه ميزان این ضریب بيش‌تر باشد کفی كه با اين کاشی فرش شده باشد از ضریب اطمینان بالاتری نسبت به لیز خوردن برخوردار است (در اصلاح احتمال سر خوردن افراد بر روی این نوع کاشی ها کمتر می شود). اگر قصد خرید کاشی برای برای حمام خانه خود را دارید حتما به ضريب اصطكاك آن دقت كنيد. هر چه این عدد بيش‌تر باشد هنگام خارج شدن از حمام احتمال سر خوردن افراد بر روی این نوع کاشی ها کمتر می شود. توجه داشته باشید ضريب اصطكاك بيش‌تر از 50 برای مصارف مسکونی و ضريب اصطكاك بيش‌تر از 60 برای مصارف تجاری مناسب می باشد.

۴- مقاومت در برابر سرما : اگر قصد استفاده از کاشی در فضای بیرونی را دارید این درجه بندی از اهمیت ویژه برخوردار است. مقاومت در برابر سرما به این اطلاعات را در اختیار شما میگذارد كه آيا كاشی مورد نظر توانایی مقاومت در برابر سرما را دارد يا خير. اگر از كاشی مورد نظر در فضاهای داخلی می خواهيد استفاده كنيد اين درجه‌ بندی از اهمیت زیادی برخوردار نمی باشد.

٭٭٭ این روز ها کاشی و سرامیک به دلیل داشتن تنوع بالا در طرح، رنگ، کیفیت و ابعاد معروفند ولی یکی از موارد ی که عموم مردم در مورد آن اطلاعات کافی ندارند انواع آنها از نظر ساختار و کیفیت . دانستن این موضوع به شما کمک می کند تا برای کاربرد های مختلف از کاشی مناسبی که ساختار آن با کاربرد شما سازگار می باشد را انتخاب کنید و به این صورت سرمایه ای با آن قصد خرید کاشی و سرامیک دارید را به  درستی خرج می کنید. ٭٭٭ سپاس

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید