بازسازی توالت قدیم

0
4709
بازسازی توالت قدیم
بازسازی توالت قدیم

نو شدن زیباست و دلپذیر، حتی اگر کوچک باشد.

بازسازی توالت قدیم : ممکن است منزل شما جدید نباشد و فضاهای مختلف قدیمی داشته باشد. بنابراین برای به روز کردن خانه خود ؛ بازسازی و یا نوسازی و تغییر دکوراسیون میتواند به شما کمک کند. یکی از این فضاهای مهم سرویس بهداشتی یا توالت قدیمی و حمام میباشند . اگر فضای سرویس بهداشتی شما قدیمی است و دوست دارید آن را بهتر کنید.

بازسازی حمام و توالت قدیمی و تاثیر آن در هزینه بازسازی : معمولا در بازسازی خانه یکی از مراحل مهم ؛ بازسازی و نوسازی سرویس بهداشتی و حمام خواهد بود. این پروژه می‌تواند شامل تغییرات کلی و اساسی سرویس بهداشتی، تغییرات کفپوش و نصب کاشی و سرامیک جدید، تغییر محل قرارگیری تجهیزات بهداشتی مثل روشویی،رنگ؛سقف کاذب؛ دوش حمام و یا توالت و یا تغییرات در نوع شیرآلات و نصب شیرآلات جدید و مد روز را به خود اختصاص بدهد. در این صورت مواردی دیگر مثل آب بندی و عایق‌بندی و یا قیرگونی کف و باسازی توالت قدیمی و سرویس بهداشتی در صورت نیاز به کل پروژه اضافه میشود.

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی و تاثیر آن در هزینه بازسازی حمام و توالت

یکی از رایج‌ترین پروژه‌های نصب سرویس بهداشتی، که اغلب در ساختمان‌های قدیمی ایجاد میشود؛ برداشتن توالت ایرانی و نصب یک توالت فرنگی به جای آن میباشد. که به خودی خود باعث تغییر اساسی و بازسازی توالت قدیمی است، هر کدام از مراحل نصب توالت فرنگی هزینه جداگانه دارد که از جمله آنها ؛ جمع کردن توالت ایرانی و کورکردن فاضلاب، لوله‌کشی جدید برای تامین آب و فاضلاب مورد نیاز توالت فرنگی و عایق بندی و درزگیری و چسب‌زنی خواهد بود.

 دوش و شیرآلات نو در هزینه بازسازی توالت قدیمی و حمام : یکی از مراحل جذاب نوسازی سرویس بهداشتی نصب شیرالات جدید میباشد. مقرون به صرفه نبودن تعمیر شیرالات قدیمی و یا قدیمی شدن آنها کارفرما را مجاب به تعویض آنها میکند.

آمادگی پیش از نصب و هزینه بازسازی توالت قدیمی و حمام قدیمی : پیشنهاد خیلی از متخصصان به منظور پایین آوردن هزینه های نصب این اقلام آماده سازی میباشد.  به این منظور می توانید قبل از حضور نصاب در محل با او گفتگو کنید و با توجه به مشاوره ای که به شما ارائه میدهد وسایل مورد نیاز را از فروشگاه های تاسیساتی خریداری بفرمایید. نکته دیگر کارهای بنایی احتمالی در این مواجع و این گونه از کارهای نصب میباشد. گاهی لازم میباشد حتما از قبل کاشی یا سرامیک و سایر مصالح مورد نیاز مثل سیمان را خریداری بکنید. خریداری هر کدام از این اجناس در هنگام نصب به توقف پی درپی کار منجر میشود و طبعا ساعات حضور نصاب و هزینه کلی را بالاتر خواهد برد.

بازسازی توالت قدیم
بازسازی توالت قدیم

☆ مساله مهم ☆  دیگر البته در صورتی که در حال تعویض و نوسازی سرویس بهداشتی میباشید، برداشتن سرویس قبلی است که این کار را هم می‌توانید از نصاب جدید بخواهید و هم در صورت تمایل والبته دقت میتوانید خودتان انجام دهید.

☆ هماهنگی با همسایه‌ها مساله مهم  دیگری میباشد. اگر  لوله‌کشی ساختمان و آبرسانی بصورت مشترک  است بایستی برای بستن احتمالی شیر فلکه اصلی آب در هنگام نصب از قبل با دیگر همسایگان هماهنگ کرده باشید.

☆ عایق‌ بندی، قیرگونی و جلوگیری از نم و رطوبت احتمالی مهمترین پیش بینی خواهد بود  که در مواردی مثل تبدیل توالت ایرانی به فرنگی یا نصب توالت فرنگی و باسازی توالت قدیمی و حمام باید مورد توجه قرار گیرد.

نکات اساسی را درباره تغییر و یا بازسازی توالت قدیمی یا سرویس بهداشتی و حمام خود در نظر بگیرید:

▪  اشیای ثابت حمام در درجه اول اهمیت قرار دارند. اگر توالت، دستشویی و وان حمام مستعمل و لکه دار شده است، می توانید از تنوع رنگ و اشکال موجود در بازار و همچنین از لوازمی که مجهز به امکانات صرفه جویی حرارتی هستند، بهره ببرید، وان در اندازه های مختلفی موجود است.

▪ می توان با استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری های وینیل یا پنل های چوبی یا ورقه ای و سرانجام نصب کاشی آیینه ای یا آیینه بزرگ از جنسی که بخار نمی گیرد، خیلی سریع چهره ی تازه ای به توالت قدیمی ودیوار سرویس بهداشتی داد.

▪ امکانات کف حمام متنوع است. از کاشی مرمر گرانقیمت، کاشی سرامیک، کاشی متوسط از حیث قیمت گرفته تا کفپوش وینیل مرمرنما که قیمت ارزانی دارد. موکت یکی از نشانه های تجملی بودن حمام است، تنها باید اطمینان حاصل کرد که زیر سازی آن برای نوسازی حمام مناسب است.

بازسازی توالت قدیم
بازسازی توالت قدیم

▪ روشنایی حمام را می توان به کمک کلید دیمر چنان تنظیم کرد که حال و هوای مناسبی بوجود آورد.

▪ مشکلات مربوط به کپک رطوبت را رفع کنید.

▪ در بازسازی سرویس بهداشتی وسایل را جای خود نگه دارید و آنها را تکان ندهید : در بازسازی توالت قدیمی، حمامو سرویس بهداشتی جا به جا کردن لوازم جانبی لوله کشی اصولا هزینه زیادی می برد مخصوصا در زمانی که شما بخواهید آنها را از دیواری به دیوار دیگر تغییر بدهید. شاید در نظر اول اینگونه به نظر بیاید که آنها فقط چند لوله آب متفاوت هستند اما در واقع هرکدام از آنها خدمات و اهداف مختلف دیگری نیز دارند. اگر هزینه های جا به جایی لوله ها در بودجه شما وجود ندارد وسایل بزرگ را همان جایی که هستند نگه دارید چرا که علاوه بر اینکه مجبور می شوید خود آن وسیله را جا به جا کنید، باید جای لوازم و چیزهایی را که به آنها آویخته هستند را نیز تغییر دهید. برای مثال ما در حماممان یک وان آهنی داریم که قدمت زیادی دارد، بنابراین باید دیوانه باشیم که بخواهیم از شر آن خلاص شویم هم چنین حرکت دادن آن در طول اتاق نیز می تواند توان حدود 20 نفر را از آنها بگیرد. اگر فضایتان قدیمی است حتما وسایلی که دارید خاص و زیبا هستند. مثل همین وان که پیدا کردن چیزی که بتواند جایگزین مناسبی برای آن باشد بسیار بعید است بنابراین در جابه جایی و یا تغییر آن باید تجدید نظر کرد.

بازسازی توالت قدیم
بازسازی توالت قدیم

▪ معمولا هنگام ساخت خانه فضای کمی را برای سرویس های بهداشتی و حمام در نظر می گیرند. انتخاب یک رنگ مناسب برای سقف و دیوار باعث می شود که فضای سرویس بهداشتی و حمام بزرگتر از آن چیزی که است به نظر بیاید. همچنین استفاده از آینه و کاغذ دیواری های ضد آب و قابل شستشوی عمودی نیز یکی دیگر از مواردی هستند که می توانید توسط آنها محل مورد نظر را بزرگتر از آن چیزی که است نشان دهید. برای بزرگ نمایش دادن سرویس بهداشتی بخصوص در هنگام باسازی توالت قدیمی باید به آن توجه داشت چون اکثر توالتهای قدیمی کوچک هستند و با انتخاب رنگ مناسب می شود، محیط آن را بزرگتر نشان داد، همچنین ایجاد حس آرامش در افراد معمولا از رنگهای ملایم با زمینه سفید استفاده میشود.

▪ خرابی ها را تعمیر کنید : یکی دیگر از نکاتی که می توانید بارر رعایت آن هزینه کمتری را صرف کنید تعمیر کردن خرابی ها به جای تعویض آن ها است. شما به راحتی می توانید رقسمتی از کاشی های شکسته شده یک سرویس بهداشتی را با هزینه ای کمتر تعمیر کنید و یا وسایل قدیمی مانند وان های فلزی حمام را رنگ کرده و جلا داده و آن ها را مانند روز اول کنید. اگر لوله ها سالم و فرسوده نیستند با پوشش های مناسبی که در بازار هستند بپوشانید و از تعویض لوله ها خودداری کنید زیرا هزینه زیادی را باید صرف آن کنید.

▪ گرفتگی های لوله را برطرف کنید: هر چقدر هم که سرویس بهداشتی و حمام شما تمیز و زیبا باشد، اگر لوله های دفع فاضلاب گرفته باشد و یا چاه فاضلاب آن پر شده باشد، که بیشتر در هنگام بازسازی توالت قدیمی و سرویس حمام اتفاق می افتد، عملا بی استفاده قرار می گیرد. زیرا اولا گرفتگی های لوله و پرشدن چاه فاضلاب باعث عدم دفع صحیح فاضلاب شده و آب و دیگر فضولات در کف حمام یا در کف سنگ توالت جمع میشود و همچنین باعث ایجاد بوی نم و نامطبوع در توالت و فضای خانه می شود که خود یکی از بزرگترین معضلاتی است که خانه های قدیمی گرفتار آن میشود. پس اگر نیازی به رفع گرفتگی لوله یا تخلیه و لایروبی چاه فاضلاب دارید حتما برای آن هزینه کنید.

بازسازی توالت قدیم
بازسازی توالت قدیم

▪ تاسیسات و زیرسازی : در اکثر سرویسها و حمامهای قدیمی مشکلاتی نظیر نشت آب و نم به بدنه و سقف طبقه زیرین و عملکرد نامناسب لوله های فاضلاب ( به دلیل کهنگی و جمع شدن جرم در لوله ها و کاهش سطح مقطع مفید ) و همچنین استشمام بوی فاضلاب دیده می شود . لذا لازم است بعد از کندن کامل کف سرویسهای بهداشتی وضعیت لوله های فاضلاب به دقت بررسی و در صورت مشاهده ایراداتی نظیر عدم سیفون یا پیچ و خمهای اضافی و فراوان در مسیر لوله های فاضلاب و یا پوسیدگی و سوارخ شدگی لوله های چدنی آنها را اصلاح کرد.

▪▪▪ سرویس بهداشتی و حمام از مهمترین قسمت های خانه هستند که بایستی به زیبایی و بهداشت آن به صورت جدی پرداخته شود. چرا که این دو محل قسمت هایی هستند که به صورت خصوصی توسط افراد استفاده می  شوند و در مدت زمانی که یک فرد در آنجا هست بایستی با انرژی مثبتی که از محیط دریافت می کند، حس آرامش و ایده آلی را در خود ایجاد کند. همچنین بهداشت و استفاده از وسایل و تجهیزات مناسب در این مکان ها که محل دفع فضولات و شستشو است بر شدت اهمیت این موضوع می افزاید. استفاده از رنگ های مناسب ، تعویض وسایل ضروری، رفع گرفتگی ها، تعویض لوله های آب، ترمیم خرابی های دیوار و سقف و … نکاتی هستند که حتما باید به آنها توجه کنید. ▪▪▪

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید