ساخت توالت لوکس

0
1484
ساخت توالت لوکس
ساخت توالت لوکس

جسارت اجرايى كردن ايده هايت را داشته باش! و گرنه هميشه جهان پر بوده از ترسو هاى خوش فكر.

ساخت توالت لوکس : هنگامی که درباره دکوراسیون خانه فکر می‌کنیم بیشترین چیزی که به ذهنمان می‌آید دکور اتاق نشیمن است. پس از آن نوبت به دکور اتاق خواب و آشپزخانه می رسد. اما کمتر کسی به فکر دکوراسیون توالت و حمام خانه می‌افتد. با وجود نسبت کم مساحت این فضاها به فضاهای بزرگ تری چون اتاق نشیمن و آشپزخانه، نباید اهمیت آن‌ها را دست‌کم گرفت. دستشویی از پرکاربردترین فضاهای خانه و در واقع مهم ترین‌ آن نیز هست. بسیاری از خانه‌های کوچک تنها یک فضا برای اتاق نشیمن و اتاق خواب دارند، این درحالی است که در هر خانه‌ای با هر مساحتی توالت، دستشویی و حمام فضای جداگانه و مخصوص خود را دارند و همین نشان از اهمیت این فضای کوچک در خانه است. خب حالا که از اهمیت فضای دستشویی باخبر شدید، شاید از خود بپرسید مگر با یک فضای به این کوچکی چقدر کار می‌توان کرد؟ دکوراسیون اتاقی به این کوچکی چگونه است؟ درواقع شاید توالت کوچک باشد اما صدها روش برای تغییر دکوراسیون و دلچسب کردن این فضا وجود دارد. دلچسب؟ بله دقیقا دلچسب کردن! زیرا که دستشویی فضایی است که به تعداد دفعات بسیاری در طول شبانه روز به آن مراجعه می‌کنید. برای مثال وقتی که تمام روز مشغول کار بوده‌اید و برای رفع خستگی می‌خواهید آبی به صورت خود بزنید، مطمئن باشید همین شست‌وشوی صورت در فضایی دلچسب، بیشتر موجب ریلکس شدن شما می‌شود.

ساخت توالت لوکس
ساخت توالت لوکس

چندین راه ساده برای ساخت توالت لوکس : از  آنجایی که اغلب، فضای توالت نسبتا کوچک و محدود است و عناصری که در آن استفاده می شود نیز چندان تنوعی ندارد، ممکن است در نگاه اول به نظر برسد که درطراحی آن، معمار از همیشه دست و پا بسته تر است و انتخاب زیادی ندارد؛ اما جالب است بدانید که این قسمت از خانه بخش چالش برانگیز کار طراحان است تا اندازه ای که به آن جعبه جواهر نیز گفته می شود چرا که درِ آن اغلب بسته است و می توان با انتخاب دکوراسیون مناسب برای آن، در تکمیل دکوراسیون داخلی خانه، کار را به نتیجه رساند! یکی از مهم ترین وسایل و تجهیزات مورد استفاده در دکوراسیون سرویس های بهداشتی کاشی ها و سرامیک ها هستند که طرح و رنگ کاشی و سرامیک می تواند بر روی زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی سرویس های بهداشتی تاثیرگذار باشد. همچنین استفاده از مدل روشویی ایده آل می تواند نقش موثری در طراحی سرویس بهداشتی داشته باشد. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی زیبایی طراحی داخلی سرویس های بهداشتی استفاده از رنگ های مناسب است و علاوه بر این رنگ ها نقش تعیین کننده ای در ایجاد احساس افراد نسبت به فضا دارند. اگر شما می خواهید فضای سرویس بهداشتی منزل تان بزرگتر به نظر برسد باید از رنگ های روشن در طراحی دکوراسیون استفاده کنید.

▪ استفاده از کاشی حتی اگر هم تعداد کاشی ها در مقایس کم باشد، می تواند باز هم تأثیرگذار باشد. نحوه چیدمان کاشی و انتخاب رنگ آنها می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد، می توانید در کنار روشویی یک گلدان ساده گل طبیعی بگذارید، تا ظاهری لوکس و مدرن پیدا کند.

▪ رنگ تیره یا سفید توالت فرنگی و یا کاشی های تیره و بزرگ یا سفید بزرگ برای ساخت یک توالت لوکس فوق العاده هستند، اگر رنگ دیوارتان تیره بود می تواند فضای آنجا را ساکن نشان دهد.

ساخت توالت لوکس
ساخت توالت لوکس

▪ استفاده از سنگ مرمر، دلنشین و زیبا؛ سنگ مرمر با رگه های روشن و یخی و کاشی های صیقلی داده شده دیوارهای موزاییکی،بسیار خیره کننده اند. طراحی روشویی سفید صدفی می تواند ظاهری خاص به روشویی بدهد که انگار یک تکه از یخ طبیعی جدا شده که ایده ای منحصر به فرد است. استفاده از چوب در طراحی های این چنینی پارادوکس گرمی – سردی جالبی بین چوب و فضای نسبتا سرد دیوارها و سینک یخی، ایجاد می کند. اگر به دنبال ساخت توالت لوکس هستید این ترکیب رنگ و طرح می تواند انتخابی عالی باشد.

▪ استفاده از رنگ های متالیک مثل طلایی، مسی و نقره ای، همیشه طرفدارهای خودش را داشته است. و همیشه فصای را صنعتی، لوکس و یا مدرن می کند، در این طراحی استفاده از رنگ طلایی در شیرآلات توالت و روشویی و سایر المان های دیگر روشویی مثل آینه و جا حوله ای،  و اگر سینگ روشویی  بتنی ساخته شود،  با حس صنعتی سینک روشویی که حالتی بتنی دارد، تناقض جالبی ایجاد. برای سرویس های بهداشتی با فضای بزرگ می توانید از ترکیب رنگ های روشن و تیره استفاده کنید که این ترکیب های رنگی می توانند فضای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی شما را لوکس و متفاوت تر نشان دهند.

▪ نصب آینه نیز یکی از ایده های مناسب برای زیباسازی فضای سرویس های بهداشتی است. اگر شما تمایل دارید فضای سرویس بهداشتی تان دارای نظم و ترتیب خاصی باشد می توانید از شلف ها برای قرار دادن انواع وسایل شوینده و حوله و سایر وسایل بهداشتی استفاده کنید. قرار دادن گلدان ها و گل های زیبا در فضای سرویس بهداشتی می توانند تغییرات مثبتی را ایجاد کنند و علاوه بر این مشاهده گل های زیبا و رنگارنگ بر روی روحیه افراد خانواده می توانند تاثیرگذار باشند. برای ساخت توالت لوکس نیز استفاده از گل های زیبا در تزئین آن می تواند بسیار موثر باشد.

ساخت توالت لوکس
ساخت توالت لوکس

استفاده از چوب ترموود در طراحی سرویس بهداشتی : ترمووود چوبی است که تحت مراقب خاص و در دمایی بین 180 تا 215 درجه سانتی‌گراد فرآوری می‌شود. پس از این تیمار حرارتی برخی ویژگی‌های چوب تغییر می‌کند و به محصولی ایده‌آل برای استفاده در دکوراسیون داخلی تبدیل می‌شود. از آن‌جا که ترموود در برابر حرارت، رطوبت و نفوذ جانوران موذی بسیار مقاوم‌تر از چوب معمولی است، می‌تواند گزینۀ خوبی برای کف و دیوار حمام و سرویس بهداشتی باشد. برخی از انواع ترموود دارای رایحۀ خوش درختی که از آن تهیه شده‌اند هم هستند و باعث می‌شوند حمام یا سرویس بهداشتی همواره دارای بوی خوشایند و ملایمی باشد. از طرف دیگر، استفاده از چوب در هر مکانی باعث ایجاد آرامش بیشتر می‌شود. گرمی و آسایش خاطری که چوب در فضا ایجاد می‌کند قابل مقایسه با هیچ متریال دیگری نیست. پیشنهاد می‌شود برای دکوراسیون حمام و طراحی دستشویی از تلفیق ترمووود با مصالح تزئینی دیگر استفاده کنید. در این مطلب هم برای ساخت توالت لوکس هم می شود در کف توالت یا دیوار آن به راحتی از این چوب مقاوم استفاده کرد.

ساخت توالت لوکس
ساخت توالت لوکس

استفاده از تایل شیشه‌ای در طراحی سرویس بهداشتی : تایل یا کاشی شیشه‌ای قطعات ریز و درشت شیشه‌های دکوری است که در تزئینات داخلی ساختمان و ایجاد فضای دکوراتیو کاربرد دارد. انواع ضخیم‌تر و مقاوم‌تر آن برای تزئین کف هم استفاده می‌شود. استفاده از تایل شیشه‌ای در سال‌های اخیر با استقبال زیادی روبه‌رو شده است، زیرا به فضا نشاط و شفافیت بیشتری می‌بخشد. شما می‌توانید به کمک تایل‌های شیشه‌ای برای دیزاین دستشویی و تزئین دیوار طرح‌هایی شبیه به پازل درست کنید.برخی از تایل‌های شیشه‌ای دارای بافتی هستند که نور را می‌شکند و جلوۀ بصری زیبایی ایجاد می‌کند.شیشه از لحاظ بهداشتی هم انتخاب خوبی است چون به راحتی تمیز و ضد عفونی می‌شود.

استفاده از تابلوهای مخصوص حمام، دستشویی و توالت : این روزها برای تزئین دیوار حمام و سرویس بهداشتی هم از تابلو استفاده می‌کنند. البته طرح و نقش این تابلوها کمی متفاوت است. تابلوهایی که برای دکوراسیون حمام و دستشویی به کار می‌روند معمولا حاوی یک جملۀ بامزه هستند که با فونت و رنگ جالبی نوشته شده است. جملاتی مانند:«این‌جا ریلکس کن.» یا «این‌جا دیگر کسی مزاحم فکر کردنت نمی‌شود!» انواع دیگری هم از تابلوهای مخصوص تزئین و دکوراسیون حمام و دستشویی وجود دارد که با عناصر طبیعی مانند شن ساحل و گوش‌ماهی درست شده‌اند. این تابلوها بسیار دوست‌داشتنی هستند و استفاده از آن‌ها نشان‌دهندۀ سلیقۀ خاص شماست.

ساخت توالت لوکس
ساخت توالت لوکس

استفاده از کاشی با طراحی‌های متنوع : شاید تنها مورد از اصول دکوراسیون حمام و دست شویی که تا چند سال پیش رعایت می‌شد، توجه به کاشی دیواری و کاشی کف بود. کاشی‌های حمام و سرویس بهداشتی باید قابل شست‌وشو، مقاوم در برابر رطوبت و با رنگ ثابت باشند.بهتر است کاشی کف کمی بافت‌دار بوده که مانع سر خوردن پا یا دمپایی خیس بشود. اما قرار است بخش عمده‌ای از فضای حمام و دستشویی شما با این کاشی‌ها پوشانده شود! پس خلاق باشید و از رنگ‌ها و طرح‌های متنوع و حتی جسورانه استفاده کنید! هیچ قانونی نمی‌گوید دیوار حمام حتما باید یک رنگ خاص باشد، یا در طراحی کف دستشویی نباید نقش خاصی را به کار برد. اما در یاخت توالت لوکس یا سرویس بهداشتی لوکس ترکیب رنگ طلایی با خاکستری و صدفی می تواند ایده بسیار خوبی باشد، البته اگر توالت، حمام یا سرویس بهداشتی شما کوچک است یا نورگیر طبیعی ندارد، بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اما منظور از رنگ روشن الزاما سفید نیست!

استفاده از نورپردازی مناسب : اگر قصد دارید برای دکوراسیون حمام و دستشویی دست به تغییرات اساسی بزنید، حتما اجرای یک نورپردازی مناسب را هم در فهرست قرار دهید. نور غیر مستقیم، کنترل‌شده و با رنگ مناسب می‌تواند زیبایی‌های دیگر دکوراسیون را برجسته کند. در حالی که نوری که به صورت مستقیم و از یک لامپ بزرگ از وسط سقف به فضا بتابد، سایه‌های ناخوشایند ایجاد کرده و عیوب را بیشتر نشان می‌دهد. احتمالا همگی قبول داریم که محیط حمام و سرویس بهداشتی باید آرامش‌بخش باشد. نورپردازی مناسب برای این فضا می‌تواند گام بزرگی در راستای تحقق این خواسته بردارد. کافی است به تصاویر حمام‌های رویایی در مجلات و اینترنت نگاهی بیندازید تا ببینید نورپردازی مناسب چه نقش عمده‌ای در زیبایی و آرامش آن فضاها ایفا می‌کند.

ساخت توالت لوکس
ساخت توالت لوکس

▪▪▪ حمام و دستشویی هم جزو فضاهای خانه هستند و باید به دکوراسیون و تزئین آن‌ها اهمیت داد.تزئین دیوار و کف سرویس بهداشتی و حمام می‌تواند توسط وسایل ساده‌ای مانند گلدان و تابلوی مخصوص حمام انجام شود.اگر قصد بازسازی کامل فضای حمام و سرویس بهداشتی را دارید، می‌توانید برای دکوراسیون آن از ترموود و تایل شیشه‌ای هم استفاده کنید.رنگ‌ها چه در قالب مبلمان مخصوص سرویس و چه به شکل کاشی دیوار و کف، نقش مهمی دارند.سعی کنید از وسایل، تجهیزات و مبلمان جالب و متنوع برای حمام و دستشویی استفاده کنید.در تزئین حمام و طراحی دستشویی از سلیقه و سبک شخصی خود غافل نشوید. ▪▪▪ سپاس از نگاه مهرتان

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید