قیمت کاشی و سرامیک

0
3140
قیمت کاشی و سرامیک
قیمت کاشی و سرامیک

قیمت کاشی و سرامیک

در سکوت به تلاشت ادامه بده ، بذار موفقیت هات به جای تو حرف بزنن

قیمت کاشی و سرامیک :امروزه پوشش های مختلفی برای پوشاندن و زیبا نشان دادن کف و دیوار ها به کار میرود اما برای داشتن یک پوشش مناسب باید همه موارد در نظر گرفته شود. یکی از پرکاربرد ترین مصالحی ک برای پوشش کف و دیوار ها استفاده میشود و جلوه زیبایی دارد کاشی و سرامیک این است که در قسمت های مختلف یک مکان از جمله سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه ،کف پذیرایی و… کاربرد دارد. با بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی ، نگاه جزء به جزء به هر یک از این مواد در هنگام ساختمان سازی حائز اهمیت است. سرامیک ها انواع بسیار زیادی دارند و در طرح ها ، کیفیت ها و قیمت های بسیار گسترده ای به بازار عرضه میشوند کاشی های ساده تر هم به لحاظ ساختاری و هم زیبایی به نسبت ارزان تر از کاشی و سرامیک های به اصطلاح لاکچری و مجلل در بازار وجود دارد.

قیمت روز کاشی و سرامیک تولید ایران : شهر یزد شهر هنر های زیبا بزرگترین تولید کننده کاشی و سرامیک کشور است و با تامین پنجاه درصد از تولیدات کاشی و سرامیک ایران سردمدار این عرصه تجاری هنریست . در این عرصه پر تلاطم اقتصادی بازار کاشی و سرامیک هم بی نصیب نمانده و قیمت رو به افزایشی داشته است در هر صورت نمی توان قیمت واحدی برای این محصول صادراتی در نظر گرفت کما اینکه بسته به نوع ، جنس و زیبایی محصول قیمت های متفاوتی برای این محصول در نظر گرفته میشود.

لیست قیمت انواع کاشی و سرامیک کف

از انواع کاشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

٭ کاشی های لعاب دار

٭  کاشی بدون لعاب

٭  کاشی مکزیکی

٭ کاشی های معدنی

٭ کاشی سنتی و..

قیمت انواع کاشی و سرامیک معمولا بر حسب متر مربع حساب میشود و به عنوان مثال قیمت کاشی سرویس بهداشتی چیزی میان از ۲۰ هزار تومان تا۱۰۰ هزار تومان ست . اندازه کاشی هم در صورتی که برای کف و دیوار مورد استفاده قرار گیرد ، باید در ابعادی کمتر از ۲۰×۲۰ و یا ۲۰×۱۰ تا ۵۰ در ۵۰ سانتی متر تولید شود.

سرامیک کف یکی از بهترین راه پوشش و زیبا سازی خانه است .برای سرامیک کف پذیرایی باید دقت داشت که در کیفیت و زیبایی آن توجه بسیاری شود چرا که انتخاب سرامیک کف خوب و با کیفیت ، زیبایی و مقرون به صرفه یعنی انجام نصف دیزاین و طراحی یک خانه و باید در نظر داشت که قیمت سرامیک کف پذیرایی مهم است اما همیشه اولویت با کیفیت میباشد . سرامیک کف ارزان قیمت معمولا چندان کیفیت ، ماندگاری و شکوه سرامیک های مجلل را ندارند.

قیمت کاشی و سرامیک
قیمت کاشی و سرامیک
عوامل موثر بر هزینه نصب کاشی و سرامیک

نصاب های حرفه ای، نصب کاشی و سرامیک را در فضاهایی مثل کف خانه ها، آشپزخانه ها، سرویس های بهداشتی و حمام و راهروها و فضاهای بیرونی مثل گلخانه و حیاط و تراس انجام می دهند. گاهی نصب کاشی و یا سرامیک با پایان کار نصب وان و یا روشویی جدید و به منظور پوشاندن ظاهر نامناسب بوجود آمده پس از بنایی یا لوله کشی انجام می شود. در برخی پروژه های نصب کاشی و سرامیک سنجاق، این مورد بخشی از یک سفارش بزرگتر بازسازی خانه انجام شده است. معمولا خرید کاشی یا سرامیک پیش از تماس با نیروی نصاب انجام می شود. البته اگر دقیقا بدانید که کدامیک از مدل و نام کاشی و سرامیک را می خواهید این کار هم دیگر اینکه ابعاد و اندازه کاشی و یا سرامیک چند در چند باشد فاکتور مهمی در فرایند خرید است و تاثیر زیادی بر فرایند نصب ندارد. گاهی صرفا پس از جمع کردن کفپوش های قدیمی مثل موزاییک یا سنگ های کهنه، سرامیک به دلیل نصب سریع و نسبتا آسان و مقرون به صرفه اش بهترین جایگزین است. عوامل متعددی هستند که بر دستمزد نصب تاثیرمی گذارند از جمله محله، میزان ساعات کاری، پترن یا طرح کاشی. در نهایت باید در نظر داشت که به عنوان مثال قیمت سرامیک انتخابی صرفا بر اساس کیفیت سرامیک تغییرمی‌کند و در هزینه نصب آن به این صورت اثرمی‌گذارد که در مواردی که سرامیک یا کاشی کیفیت بالاتری دارند توصیه می‌شود که حتما از نصاب با تجربه کمک گرفته شود.

انواع کاشی و سرامیک

٭ کاشی و سرامیک بتنی : یکی از پرمصرف ترین  پوشش های فضای سرویس بهداشتی و حمام این نوع کاشی و سرامیک هستند که به دلیل بافت ظریف و مرزبندی خاصی که دارند فضای رنگی ملایم و مطبوعی را بوجود می آورند. البته توجه داشته باشید که رنگ و متریال بکار رفته در این نوع پوشش باعث می شود فضای کلی به سردی گرایش داشته باشد که با استفاده از متریال گرم تری مثل چوب در جاهای دیگر فضا می تواند از این سردی به میزان مطلوبی کاست.

قیمت کاشی و سرامیک
قیمت کاشی و سرامیک

٭ کاشی و سرامیک بافت دار یا پترن های تزئینی : می توان با استفاده از این نوع کاشی و طراحی و اجرای یک الگوی خاص در قسمتی از دیوار، انرژی و دینامیسم موثری به فضا اضافه کرد. برخی از مدل های کاشی و سرامیک دارای بافت هایی هستند که حس سنگ و چوب را به بیننده منتقل کرده و فضای بسیار زیبایی را بوجود می آورند.

٭ کاشی و سرامیک با طرح برجسته : یکی دیگر از  مدل های کاشی و سرامیک که در سال های اخیر بسیار مورد توجه و استفاده در فضای سرویس های بهداشتی و حمام قرارگرفته است، کاشی و سرامیک بافت دار با نقش برجسته یا با عنوان کلی کاشی سرامیک برجسته هستند. باید توجه داشت که معمولا این فضاها مستعد رشد انواع قارچ و باکتری هستند و میزان برجستگی و فرورفتگی این پوشش نباید به حدی باشد که کار نظافت کف و دیوارها را سخت و در نتیجه رشد قارچ ها را تسریع و آسان سازد. در حالت کلی قیمت کاشی و سرامیک در درجه اول متاثر از کیفیت و در واقع برند شرکت سازنده است. نامهایی مثل کاشی تبریز، ایفا سرام، الوند و آسیا به دلیل قدمت و کیفیت جزو محصولات درجه یک این دسته از مصالح ساختمانی هستند.

یکی دیگر از دسته‌بندی‌های قیمت کاشی و سرامیک بر اساس نوع و مکان استفاده است و به ترتیب زیر ارائه می‌شود :

٭ سرامیک کف

٭ کاشی دیواری پرسلان و گرانیت

٭ کاشی سایز بزرگ (اسلب)

٭ کاشی تک رنگ

٭ کاشی آنتی اسید

٭ کاشی استخری

٭ کاشی آنتی باکتریال بیمارستانی

٭ کاشی تابلویی سه بعدی

٭ کاشی اچ اند سی خودتمیز شونده (H&C)

٭ کاشی پله و قرنیز، کنج و لبه

قیمت کاشی و سرامیک
قیمت کاشی و سرامیک

٭ نکته مهم ٭ در نصب کاشی و سرامیک : یکی از مهمترین فاکتورهایی که در نوع کاشی و سرامیک مورد استفاده و در نتیجه در هزینه نهایی کار اثر می گذارد، میزان رفت و آمد بر روی کف یا موارد احتمالی ای است که دیوارها تحمل می کنند و باعث می شود دسته بندی های کیفی مثل درجه یک و دو نیز بوجود بیایند.

۱- ابعاد کاشی و سرامیک : قطعات یا به اصطلاح تایل های کاشی و سرامیک ابعاد متنوعی از  ۲۰*۲۰ تا ۶۰*۱۲۰ سانتی متر دارند. انتخاب سایز مناسب مستقیما به متراژ فضا بستگی دارد و در نتیجه نهایی کار بسیار اثرگذار می باشد. مثلا استفاده از قطعات بزرگ کاشی و سرامیک در فضاهای کوچک اصلا توصیه نمی شود چون از نظر بصری به کوچکتر بنظر آمدن فضا دامن می زند. همینطور توصیه کاربلدها در مورد فضاهای بزرگ نیز اجتناب از بکار بردن کاشی و سرامیک با ابعاد کوچک است. موضوع مهم دیگر این است که مثلا در مورد سرامیک ابعاد مختلف بر نحوه ی بستن شیب مورد نیاز کف تاثیرمی گذارند که یکی دیگر از عوامل مهم میزان کار نصاب است. این موضوع در قیمت سرامیک اثر میگذارد و در نهایت در هزینه نهایی نصب کاشی و سرامیک اثرگذار است.

قطعات یا به اصطلاح تایل های کاشی و سرامیک ابعاد متنوعی از  ۲۰*۲۰ تا ۶۰*۱۲۰ سانتی متر دارند. انتخاب سایز مناسب مستقیما به متراژ فضا بستگی دارد و در نتیجه نهایی کار بسیار اثرگذار می باشد. مثلا استفاده از قطعات بزرگ کاشی و سرامیک در فضاهای کوچک اصلا توصیه نمی شود چون از نظر بصری به کوچکتر بنظر آمدن فضا دامن می زند. همینطور توصیه کاربلدها در مورد فضاهای بزرگ نیز اجتناب از بکار بردن کاشی و سرامیک با ابعاد کوچک است. موضوع مهم دیگر این است که مثلا در مورد سرامیک ابعاد مختلف بر نحوه ی بستن شیب مورد نیاز کف تاثیرمی گذارند که یکی دیگر از عوامل مهم میزان کار نصاب است. این موضوع در قیمت سرامیک اثر میگذارد و در نهایت در هزینه نهایی نصب کاشی و سرامیک اثرگذار است.

۲- متراژ کار(متر مربع) نصب کاشی و سرامیک : بیشتر متخصصین نصب کاشی و سرامیک هزینه کار را بر حسب متراژ کار برآورد می کنند که البته جزییات دیگری مثل اینکه آیا کار زیرسازی هم نیاز دارد یا نه و اینکه اصولا پروژه کجا انجام می شود تاثیرات خودشان را می گذارند. با توجه به این موارد سفارش نصب کاشی و سرامیک در سنجاق با قیمتی بین متری 10000 تومان تا 30000 تومان انجام می شود.

۳- کارهای تعمیراتی (خرده کاری) کاشی و سرامیک : رفع نم و رطوبت، تعمیرات رفع ترکیدگی لوله و یانشتی و گرفتگی فاضلاب از خدماتی هستند که معمولا مراحل پایانی شان شامل نصب کاشی و سرامیک می شود. گاهی میزان خسارت وارده زیاد است و دیگر نمی توان فقط بخش های کوچک آسیب دیده را با قطعات جدید جایگزین کرد و لازم است کل سطح دیوار، سقف و یا کف بطور کامل بازسازی شود. بنابراین در اینگونه موارد به دلیل نیاز به زیرسازی جدید مثل عایق بندی و قیرگونی، هزینه نصب کاشی و سرامیک نسبت به حالت عادی گران تر تمام می شود.

۴- زیرسازی : وقتی هدف از نصب کاشی و سرامیک صرفا نوسازی و تنوع است، کار با هزینه کمتر و سریع تر پیش می رود. نه تخریب لایه های قبلی پوشش صورت می گیرد و نه عایق بندی و زیرسازی جدی مورد نیاز است. اما همان طور که اشاره شد در پروژه هایی مثل رفع نم و رطوبت هزینه زیرسازی مجدد به عنوان  یک هزینه سربار محاسبه می گردد.

۵- مکان : هزینه اینگونه خدمات در شهرهای بزرگ مثل تهران به مراتب بیشتر از سایر نقاط است. البته در خود شهر تهران هم هزینه نصب کاشی و سرامیک با رفتن به سمت محلات شمال شهر درصدی از افزایش را دارا می باشند.

قیمت کاشی و سرامیک
قیمت کاشی و سرامیک

۶- توصیه متخصص : حرفه ای ها و باتجربه های این تخصص از شما میخواهند که در پروژه هایی از این جنس حتما از نیروهای وارد و دقیق کمک بگیرید. در نگاه اول شاید این توصیه ها جدی بنظر نرسد اما همینکه شیب محل نصب اصولی نباشد و یا عایق بندی سطوح درست اجرا نشود، هزینه های احتمالی بعدی بسیار سنگین تر خواهد بود.

۷- عایق کاری کاشی کاری : یکی از مهمترین مراحل نصب کاشی دیوار آشپزخانه یا سرویس بهداشتی و حمام عایق بندی و قیرگونی کف و دیوار است تا از بروز نم و رطوبت جلوگیری لازم به عمل آید. در مواردی که نشتی اتفاق می افتد معمولا آن بخش از لوله را به اصطلاح کور کرده و ادامه مدار لوله کشی را بر روی کاشی کاری و بصورت روکار و با استفاده از لوله های PVC و UPVC انجام می دهند.

*** کاشی و سرامیک از متریال های بسیار پرکاربرد در ساخت و ساز و طراحی ساختمان هستند که باعث زیبایی و تمیزی یک ساختمان می شوند. امروزه مراکز زیادی در داخل شهرهای مختلف کشورمان فروشنده این نوع  مصالح هستند که با کمی تحقیق می تواند مصالح با کیفیت و با قیمت مناسب پیدا کنید. ***

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید