پشم سنگ ایران

0
721
پشم سنگ ایران
پشم سنگ ایران

پشم سنگ ایران : پشم سنگ جز خانواده عایق های حرارتی می باشد که از الیاف های معدنی تشکیل شده است ماده اولیه پشم سنگ ایران ، سنگ بازالت از گروه سنگ های آذرین می باشد که از بازمانده های فعالیت های آشتفشانی می باشد.

چرخه تولید پشم سنگ

۱. پشم سنگ یک ماده کاملا طبیعی به شکل پشم ریسیده شده است که از سنگ به دست می آید.

۲. یکی از فراوان ترین مواد روی کره زمین  –  گدازه های سنگهای آتشفشانی که بیش از ۲۰۰ میلیون سال عمر دارند، به دست می آ ید. این سنگها طبقه بندی و به اندازه مناسب خرد می شوند. سپس با کک وسرباره مخلوط شده و در کوره ای با دمای۱۵۰۰ درجه سانتیگراد ذوب می شوند.

ماده مذاب به سوی یک سری چرخ های در حال گردش هدایت می شود تا در آنجا به شکل پشم ریسیده شود.

۳. این پشم از ماشین ریسندگی وارد محفظه ای می شود که در آن مقدار کمی رزین و روغن های معدنی به آن اضافه می شود.

۴. این کار رشته ها را به هم متصل کرده و آنها را ضد آب می کند. در این مرحله پشم به صورت تشکی است که به کوره هایی هدایت می شود تا در آنجا فرآوری و فشرده شود.

۵. سپس به شکلها و اندازه های مختلفی بریده می شود تا بتواند با روکش هایی از مواد دیگر تلفیق شده  و محصولات تخصصی  و استاندارد بوجود آورد.

مشخصات فنی پشم سنگ

ویژگی ها و مشخصات فنی پشم سنگ ایران در یک نگاه کلی به شرح زیر می باشد :

 • میزان مقاومت پشم سنگ در مقابل حرارت
 • ضریب رسانایی حرارت آن
 • خورندگی پشم سنگ
 • ضریب جذب صوت
 • اکسیدهایی که ماده اولیه پشم سنگ را به وجود می آورند

ماده اولیه ای که پشم سنگ را تشکیل می دهد نقطه ذوبی برابر با 1300 درجه سانتی گراد دارا می باشد، طی تحقیقات انجام شده بر روی پشم سنگ میزان مقاومت آن در مقابل حرارت و گرما تا دمای 800 درجه سانتی گراد اثبات شده است در حالی که تا این دما می توان شاهد ثبات پشم سنگ بود.

اجرای پشم سنگ

در مکان هایی که آب و هوای ابری و طوفانی دارا هستند به منظور ممانعت از سر و صداهای ناشی از رعد و برق و باد به ساختمان ها پشم سنگ بسیار مفید می باشد، همچنین در سالن های سینمایی در اتاق ها و جاهایی که هدف عدم نفوذ صدا به بیرون می باشد از پشم سنگ ایران می توان استفاده نمود و بسیار کاربردی می باشد، این امر به آرامش اطرافیان بسیار کمک می کند.

نصب پشم سنگ ایران آسان بوده و زمان نصب علی الاصول بنا بر متراژ می باشد و تقریبا یک هفته زمان برای نصب کامل لازم می باشد. پشم سنگ های مورد نیاز برای این کار با نام های لوله ای و فله ای در نظر گرفته شده اند و همه منافذ را پوشش می دهند و همچنین پشم سنگ را در ابعاد و اشکال مختلف در مکان می توان به کار برد.

 

پشم سنگ ایران
پشم سنگ ایران

مراحل نصب و اجرای عایق پشم سنگ عبارتند از 

 • اندازه گیری
 • علامت گذاری پشم سنگ
 • برش مصالح
 • نصب در محل
 • پایان کار

 

در ابتدا مکان هایی را که در نظر داریم که عایق بندی کنیم را دو مشخصه طول و ضخامتشان را اندازه گیری نماییم. اگر مکانی که شما برای آن می خواهید فرآیند اندازه گیری را انجام دهیم به فرم پیچیده ای باشد باید از چند اندازه استفاده نمایید زیرا که میزان درست عایق که باید به کار رود را از این طریق می توان به دست آورد. سپس این اندازه های به دست آمده را روی مصالحی که تهیه نموده اید در شرایطی که کامل فیت شوند علامت زده و دلیل فیت بودن ثابت ماندن عایق می باشد چنانچه از این عایق مورد نظر نهایت بهره برداری شود و از ورود و خروج صدا ممانعت به عمل بیاید.

 

استفاده از ماسک در حین برش پشم سنگ ایران حائز اهمیت می باشد چنانچه برش این عایق ها ذراتی را تولید می کند و به کار بردن ماسک از ورود گرد و غبار به ریه شخص نصب کننده تا حدی جلوگیری می کند. مرحله پس از برش قرار دادن آن در داخل دیوار ها و سقف مورد نظر بوده تا عایق صوت به محیط مورد نظر شود. در صورتی که کاملا محصولات در مکان فیت نشوند از میخ برای چسباندن آنها به دیوار استفاده نمایید. مرحله نهایی نصب عایق برای دیوار اینگونه است که تیغه در جلوی عایق کشیده و با این کار از دیده شدن آن جلوگیری شود و پس از آن عملیات دیگر دیوار و سقف مانند دکوراسیون و معماری اجرا شود.

استفاده از پشم سنگ در استودیو موسیقی

از آنجایی که پشم سنگ ایران عایق صوتی می باشد در استودیو های موسیقی از آن استفاده می شود و همچنین عایق حرارتی بسیار خوبی بوده که در زمستان آن را برای گرم تر کردن خانه به کار می برند همه پشم سنگ ها معمولا نصب و اجرای یکسانی دارند و استفاده از آنها عدم اتلاف انرژی و سوخت و بهینه سازی در مصرف آن را به همراه دارد منتها اگر به درستی نصب نشوند کاهش بهره وری اتفاق می افتد.

نکته ای که برای نصب پشم سنگ ایران باید به آن توجه شود در نظر گرفتن انتقال جریان حرارتی و صوتی و رطوبت الیاف آن می باشد که حتما باید کنترل شده زیرا که منجر به نگه داشتن هوا درون عایق شده و حرارت و صوت را به اندازه مناسب کنترل می نماید. گاها به دلیل عدم مقاومت کافی این عایق الیاف در برابر حرارت بر روی آن یک پوشش دیگر قرار می دهند. عایق های نصب شده در فضاهای داخلی بنا لازم است دارای پوشش پلاستیکی باشند و آنها که بر روی فضاهای باز قرار گرفته اند از پوششی خارجی برایشان استفاده می شود که جنسشان غالبا فویل آلومینومی و کاغذ کرافت در نظر گرفته شده است.

 

پشم سنگ ایران
پشم سنگ ایران

عایق های پشم سنگ

۱. خواص ضد آتش پشم سنگ

خواص ضد آتش پشم سنگ ایران تا بیشتر از چهار ساعت آزمایش و اندازه گیری شده است  و خاصیت پوشش دهی روزنه های آن درسازه های گچی یا سیمانی دیوارها ویا کاربردهای کف، جایی که لوله ها، کابل ها یا کانال ها از میان حفره هاعبور می کنند، اندازه گیری و تایید شده است.

 

۲. قابلیت رسانایی حرارتی

قابلیت رسانایی حرارتی یکی از مهمترین ویژگیهای عایقهای حرارتی است  .

عمل عایق حرارتی پشم سنگ ایران بدین گونه است که از انتقال انرژی حرارتی از هر سه طریق ( همرفت، هدایت و تابش ) جلوگیری می‌کند و در نهایت جریان انرژی قطع می‌شود و یا به حداقل می‌رسد. این خصوصیت مبنای صرفه‌جویی در مصرف انرژی به وسیله عایق کاری است. در ساختمان های مسکونی از عایق به منظور کاهش مصرف انرژی استفاده می‌شود.

به طور کلی کار عایق حرارتی این است که محیط گرم را گرم و محیط سرد را سرد نگه دارد. هر چه قابلیت رسانایی حرارتی کمتر باشد، کیفیفت عایق بهتر است.

 

۳. عایق صوتی پشم سنگ

 

۱. پشم سنگ ساختمان فیبری بازی دارد که برای جذب وکنترل صدا بسیار مناسب است.

۲. محصولات ضد صدای پشم سنگ ایران برای استفاده دردیوارها، سقف ها، پشت بام ها، کف ساختمان ها و اطراف ماشین ها و تاسیسات تولید می شود وتاثیر به سزایی در جلوگیری از ورود و خروج صدا بین همسایگان دارد.

محصولات پشم سنگ ایران

پانل دیواری پشم سنگ

پانل دیواری از مخلوط شدن الیاف پشم سنگ با رزین مخصوص و سپس قرارگرفتن در دمای پخت مناسب تولید می شود.

کاربرد 

این پانلها برای گستره وسیعی از کاربردها از جمله ساختما نهای مسکونی، مدارس، بیمارستان ها، ساختمان های تجاری به عنوان لایه جداکننده دیوارهای داخلی و دیوارهای بین واحدها به کار می روند.

 

پانل کفی پشم سنگ

پانل کف از الیاف طبیعی سنگ بازالت به همراه رزین به عنوان پیوند دهنده تشکیل شده است. الیاف به گونه ای تحت عملیات قرارگرفته اند که بتوانند استحکام فشاری متناسب با کاربرد مورد نظر را داشته باشند. این پانلها، معمولاً با دانسیته های بالا تولید می شوند.

 

پشم سنگ ایران
پشم سنگ ایران
پانل های خارجی پشم سنگ

پانل خارجی از به هم پیوستگی الیاف پشم سنگ توسط رزین مخصوص تشکیل می گردد که بعضاً یک طرف آن به وسیله فویل آلومینیوم پوشش می شود. این پانل ها به صورت نیمه سخت و با دانسیته های نسبتا متوسط تولید می شوند.

 

 

کاربرد محصول

از این محصول به عنوان عایق حرارتی –  صوتی و نیز جلوگیری از سرایت آتش در فضای بیرونی ساختمان سطح خارجی دیوار ها و سقف ها استفاده می گردد. همچنین در زیر و یا روی سقف های شیروانی می توان از آن استفاده کرد. از این محصول با روکش فویل آلومینیوم در فضای باز و در معرض نور خورشید و رطوبت استفاده می گردد.

 

پانل های صوتی پشم سنگ

پانل های صوتی از جمله پانل های نسبتاً سخت هستند که از الیاف پشم سنگ آغشته به رزین مخصوص تهیه می شوند. این پانل ها با دانسیته های متوسط و بالا بر تولید می گردند.

کاربرد

پانل های صوتی معمولاً بین دیوار ها یا پارتیشن ها به منظور کاهش صدای انتقالی قسمت های مختلف به کار می روند.ا ز این محصول در ساختمان های مسکونی، مدارس، بیمارستان ها، هتل ها، ساختمان های تجاری و اداری در بین دیوار های داخلی و بعضا سقف ها استفاده می شود. از آنجا که این محصول جاذب صوت بوده و از انعکاس آن جلوگیری می کند از آن در سالن های سینما و تئاتر، سالن های کنفرانس و اتاق سخنرانی نیز بسیار استفاده می گردد.

 

پانل های ضد آتش پشم سنگ

پانل ضد آتش از اضافه کردن رزین مخصوص مقاوم در برابر آتش به الیاف پشم سنگ بدست می آید که پس از پخت ویژگی مقاوم بودن پشم سنگ را ارتقاء می دهد. این پانل ها تولید می شوند.

 

کاربرد محصول

پانل ضد آتش در محل هایی که باید در مقابل آتش مقاوم باشند و یا از سرایت آتش جلوگیری شود به کار می روند، مانند: فاصله بین دیوار ها، فاصله بین

طبقات، درب های ضد حریق، قسمت هایی از سازه های فولادی که باید در مقابل آتش مقاوم باشند، درب ها و دیوار های کشتی ها و…

ضخامت عایق به کار رفته و نیز نوع و میزان رزین موجود در عایق در میزان مقاومت عایق در مقابل سرایت آتش تعیین کننده است. به عنوان مثال پانل های متوقف کننده آتش را برای مکان هایی که کابل های برق و یا لوله های گاز عبور می کنند به کار می برند.

 

قیمت پشم سنگ ایران

همانطور که در مقاله ی مربوط به پشم سنگ ذکر کرده بودیم، پشم سنگ انواع مختلف دارد که با توجه به نوع نیاز و محل مورد استفاده از یکی از انواع پشم سنگ می توانید استفاده کنید برای اطلاع از ارزان ترین و بهترین قیمت ها با شماره تماس بالای صفحه (26765227-021) تماس بگیرید :

 

پشم سنگ ایران
پشم سنگ ایران
پشم سنگ خام فله ای ایزوترم

استاندارد کلی: ASTM C612

حداکثر دمای مورد استفاده: 900 سانتی گراد

دانسته: 50-150 kg/m3

 

نوع بسته بندی: کیسه های 30 الی 40 کیلویی

معرفی محصول

این محصول مستقیما پس از تولید بدون افزودن هر نوع ماده پیوندی به طور فله ای بسته بندی و مورد استفاده قرار می گیرد .

 

کاربرد های پشم سنگ خام فله ای
 • سازه های غیر منظم و تجهیزات صنعتی
 • عایق کاری بین دو جدار دیوار ساختمان
 • سردخانه
 • کوره ها
 • تونل هل
 • سازه های ارتعاش ساز یا در معرض ارتعاشات
 • صنایع کشتی و هواپیما
 • فرهای تولید شیرینی تنور های نانوایی و …

 

عکس عمل نسبت به آتش

غیر قابل احتراق بوده و ازمون نسوختی بودن آن طبق استاندارد EN ISO 1182 انجام می شود.

 

پشم سنگ خام فله ای حلاجی شده

حداکثر دما مورد استفاده: 900 سانتی گراد

دانسته (وزن مخصوص): بنا به درخواست یک یا دو بار حلاجی میگردد

نوع بسته بندی: بسته بنده کیسه ای

معرفی محصول

پس از آنکه پشم خام فله ای تولید شد،پشم خام حلاجی شده با استفاده از دستگاه حلاجی با یک یا دو بار قرار گرفتن در دستگاه (بنا به نیاز و درخواست مشتری) تولید می گردد.

این محصول پس از تولید با دستگاه مخصوص سرند می گردد. این امر باعث عاری شدن محصول از هر گونه ناخالصی (شات) گشته تا با خلوص بالا و بهترین کیفیت به بازار مصرف عرضه شود.

 

کاربرد های پشم سنگ حلاجی شده
 • تولید لنت ترمز و صفحه کلاچ
 • خمیر نسوز بویلرهای نیروگاهی
 • سازه های ایرانیتی
 • ساخت بتون سبک
 • ساخت عایق های پاششی
 • جداره های حرارتی ماشین سازی و…

 

عکس عمل نسبت به آتش

غیر قابل احتراق بوده و ازمون نسوختی بودن آن طبق استاندارد EN ISO 1182 انجام می شود .

 

پشم سنگ ایران
پشم سنگ ایران
پشم سنگ تخته ای

حداکثر دمای مورد استفاده: 450 سانتی گراد

دانسته: 50-300 kg/m3

ضخامت: 25-100 mm

طول: 30-120 cm

عرض: 30-120 cm

نوع بسته بندی: پلاستیک شیرینگ شده

معرفی محصول

پشم سنگ که میزان اتصال الیاف آن از طریق پاشش زرین تامین گشته، الیاف به همدیگر تنیده شده و ضخامت و دانسیته با توجه به برنامه ارائه شده توسط سیستم مدیریت تولید (PLS ) تعیین می گردد و به صورت تخته های نیمه سخت برای سطوح غیر مسطح و منحنی و تخته های سخت برای سطوح صاف تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد های عایق های تخته ای
 • ساختمان ها (کف، دیواره ها، سقف ها، دیواره های کناف)
 • مجتمع پتروشیمی، پالایشگاه ها، نیروگاه ها
 • مراکز تامین بخار
 • صنعت گلخانه ای
 • کشتی و هواپیماها
 • فرودگاه ها و متروها
 • استودیو های صدا برداری، سالن های کنفرانس
 • ساخت ساندویچ پانل
 • سیستم های تهویه مطبوع
 • درب های ضد حریق

 

عکس عمل نسبت به آتش

غیر قابل احتراق بوده و ازمون نسوختی بودن آن طبق استاندارد EN ISO 1182 انجام می شود .

 

پشم سنگ ایران
پشم سنگ ایران
پشم سنگ لوله ای

دانسته (وزن مخصوص): (100-140) kg/m3

ضخامت: (25-140) mm

طول: (50-100) kg/m3

قطر داخلی: (1\2-20) inch

نوع بسته بندی: پلاستیک شیرینگ شده

معرفی محصول

برای تولید عایق های لوله ای ابتدا پشم سنگ لحافی زرین دار (پخته نشده) دور قالب های مخصوص در اندازه و سایز های مختلف (طبق نیاز مشتری) قرارگرفته و سپس تحت فشار غلطک پرس می گردد. بعد از این مرحله علمیات پخت (در گرمای 350 درجه) انجام می گیرد و در انتها محصول به دست آمده پرداخت، برش و بسته بندی شده، به بازار عرضه میگردد. در صورت لزوم روکش فویل الومینیوم یا کاغذ کرافت به محصول اضافه می گردد. عایق های لوله ای از جمله عایق هایی هستند که در صنعت تاسیسات مصارف بسیار زیادی دارند.

برای جلوگیری از تبادل حرارت و برودت و همچنین کنترل ارتعاشات ، برای لوله های مختلف اعم از تاسیسات خانگی و صنعتی و همچنین لوله های انتقال نفت، گاز و مواد شیمیایی در نیروگاه ها، پالایشگاه ها، پتروشیمی و… از آنها استفاده می شود.

عکس عمل نسبت به آتش

غیر قابل احتراق بوده و ازمون نسوختی بودن آن طبق استاندارد EN ISO 1182 انجام می شود.

 

پشم سنگ ایران
پشم سنگ ایران
پشم سنگ ضایعاتی

معرفی محصول

این محصول مستقیما پس از تولید بدون افزودن هر نوع ماده پیوندی به طور فله ای بسته بندی و مورد استفاده قرار می گیرد .

 

کاربرد های پشم سنگ خام فله ای
 • سازه های غیر منظم و تجهیزات صنعتی
 • عایق کاری بین دو جدار دیوار ساختمان
 • سردخانه
 • کوره ها
 • تونل هل
 • سازه های ارتعاش ساز یا در معرض ارتعاشات
 • صنایع کشتی و هواپیما
 • فرهای تولید شیرینی تنور های نانوایی و …

 

عکس عمل نسبت به آتش

غیر قابل احتراق بوده و ازمون نسوختی بودن آن طبق استاندارد EN ISO 1182 انجام می شود .

 

پشم سنگ ایران
پشم سنگ ایران
پشم سنگ لحافی توری دار

حداکثر دمای مورد استفاده: 900 سانتی گراد

ضخامت: (25-100) mm

طول: (300-600) cm

عرض: (60-120) cm

نوع بسته بندی: پلاستیک شیرینگ شده

معرفی محصول

این محصول از الیاف خام و زرین دار با برنامه ارائه شده به سیستم مدیریت تولید (PLC) متناسب با ضخامت و دانسیته مورد نظر با کمک غلطک های کیورینگ متراکمف تولید می گردد و سپس پشم سنگ تولید شده به ماشین دوخت تمام اتوماتیک منتقل می گردد که این دستگاه قادراست عایق را به توری گالوانیزه گرم ضد زنگ یا نخ نسوز با چشمه های مختلغ (مطابق با سفارش) مسلح کند. همچنین عایق های پتویی به صورت یک طرف یا دو طرف توری گالوانیزه همراه با فویل الومینیوم قابل تولید می باشد.

مصرف عمده این محصول بیشتر در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ، نیروگاه ها، صنایع فولاد، صنایع سیمان، عایقکاری مخازن، بویلرها،اگزوزصنعتی،دیگ های بخار،لوله های با قطر بیشتر از 12 اینچ ، توربین ها، شیرها، فلنج ها و سطوح منحنی و صاف بکار می رود.

از مهمترین ویژگی های ایزوبلانکت با توری سیمی گالوانیزه می توان به مقاومت با توانایی بالا در برابر ارتعاشات شدید، حرارت و صوت وهمچنین ایمنی در مقابل آتش اشاره کرد.

 

عکس عمل نسبت به آتش

غیر قابل احتراق بوده و ازمون نسوختی بودن آن طبق استاندارد EN ISO 1182 انجام می شود.

 

پشم سنگ ایران
پشم سنگ ایران
پشم سنگ لحافی رزین دار

حداکثر دمای مورد استفاده: 450 سانتیگراد

دانسیته (وزن مخصوص): (30-60) kg/m3

ضخامت: (25-100) mm

طول: (60-1500) cm

عرض: (60-120) cm

نوع بسته بندی: پلاستیک شیرینگ شده

معرفی محصول

در پروسه تولید این محصول،در ابتدا به میزان اتصال الیاف و با توجه به برنامه ارائه شده توسط سیستم مدیریت تولید ( PLC )مقذار زرین از طریق پاشش تامین شده و به الیاف اضافه میگردد و پشم لحافی زرین دار با ضخامت و وزن مخصوص، تولید و به وسیله نوار نقاله به غلطک های فشار هدایت می شود. پس از آن وارد دستگاه پخت شده و در ادامه، محصول بدست آمده پس از انجام مراحل کنترل کیفی، پرداخت شده، با دستگاه شیرینگ بسته بندی شده و آماده عرضه به بازار می گردد. با توجه به نیاز مشتریان این عایق ها بصورت ساده ، با روکش کاغذ کرافت و یا فویل الومینیوم مسلح یا ساده قابل تولید است.

 

کاربردهای عایق فنوفلت
 • پوشش سقف سوله ها
 • صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
 • کوره ها و گرم خانه ها
 • دیگ های بخار و مخازن
 • لوله های با قطرزیاد
 • توربین ها
 • شیرها و فلنج ها
 • داکت ها و…

عکس عمل نسبت به آتش

غیر قابل احتراق بوده و ازمون نسوختی بودن آن طبق استاندارد EN ISO 1182 انجام می شود.

برای اطلاع از به روز ترین و ارزان ترین قیمت با شماره تماس بالای صفحه (26765227-021) تماس بگیرید

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید