قیمت برش hpl

0
1946
قیمت برش hpl
قیمت برش hpl

زیبایی فقط دیدن چهره ی زیبا نیست، گاهی زیبایی می تواند پرش یک مرغابی به آب باشد یا دویدن کودکی برای توپ؛ و یا شاید لبخند یک پیرمرد که نگاهی به اندازه ی صد سال حرف دارد؛ گاهی زیبایی دیدن خانه ای با نمای زیباست، ذهنمان را که باز کنیم، خواهیم دید همه ی اطرافمان زیبای ست.

قیمت برش hpl

hpl (اچ پی ال) چیست؟ hpl (اچ پی ال) مخففHigh Pressure Laminate ورق هایی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر،hpl (اچ پی ال) از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید که پس از قرار گرفتن در دمای بالای۱۴۵ C و فشار ۳۰۰ bar تبدیل به صفحات محکمی می شود . لایه های رنگی و ملامینه سطح نهایی ( اچ پی ال با طرح های متنوع رنگی وطرح چوب) را می پوشانند.

قیمت برش hpl
قیمت برش hpl

توضیحات جامع : رزین های به کار برده شده در این رزین ها با پایداری و مقاومت شیمیایی بالایی که دارند موجب چسبندگی، پیوند پایدار و برگشت ناپذیر لایه های مختلف به کار گرفته شده در ورق های اچ پی ال (hpl) می شوند. به همین دلیل اثرات مختلف جوی هیچ تأثیری روی این ورق ها نداشته و باعث کاهش کیفیت آنها با گذشت زمان نمی شوند. دوام و مقاومت شیمیایی بالا وچسبندگی سریع و پایدار رزین های مصرفی موجب پیوند ناگسستنی لایه های مختلف پانل می گردد.hplL (اچ پی ال با طرح های متنوع رنگی وطرح چوب) پانل تزئینی است که کاربرد وسیعی در زمینه های گوناگون دارد و در ابعاد مختلف و ضخامت های متنوع موجود است . به طور معمول برای پوشش داخلی و خارجی ساختمان از ورق هایی با ضخامت6-8-12 mmاستفاده می گردد. روکش اچ پی ال(hpl) در برابر رطوبت و حرارت و سايش مقاومت بوده و ميتوان آن را به راحتي و به دفعات با آب يا مواد پاك كننده تميز كرد. لذا عمده كار اين نوع روكشها در موارد استفاده خاصي نظير مواردي كه دوام بسيار زياد مورد نياز است مصرف ميشد، ميباشد مثل تختها و لوازم بيمارستانی و آزمايشگاهی ،ميزهای كارگاهی رويه كابينتهای بدون ابزار خوری و نيز ساير مصارف عمومی مثل مبلمان اداری بصورت محدود ، البته ساخت نوع فرمپذير اين نوع روكش دامنه كاربرد كاربرد آن را در رويه كابينتهای دارای لبه های منحنی افزايش داده است ، در لامينتهای تحت فشار بالای نوع فرمپذير اچ پی ال (HPL)7 روكشها داراي تعداد لايه های كاغذ كرافت كمتری نسبت به نوع استاندارد هستند كه خاصيت ارتجاعی بيشتری به آن ميدهد. در اين نوع اچ پی ال (hpl)ورقه روکش اچ پی ال با نوعی لاك پوششی مخصوص كه مقاومت بالايی در برابر حرارت دارد تا دماي ۲۴۰cمقاوم ميشوند. اين ويژگی بعلت مزايای فوق و فرمپذيری آن روی سطوح دارای لبه گرد چسبانده ميشود و بعنوان رويه كابينت استفاده زيادی دارد و بعلت مقاومت بيشتر در برابر حرارت در كارگاهها و آزمايشگاهها بعنوان رويه ميز كار به فراواني دارد. اين روكشها در دمای c ۲۲۰-۱۶۰فرمپذير شده و روي لبه های گرد Post From ميشوند. . بعلت عدم انعطاف روکش اچ پی ال از آنها نميتوان در روكش كردن لبه های گرد و فرم دار و سطوح ابزار خورده استفاده كرد و نيز ترد و شكننده بودن آن كاربرد اين نوع روكش را در سطوح با برشهای گرد محدود كرده ،لذا كاربرد آن در روكش كردن نئوپان بيش از MDF است.

مزایا hpl

☆ در برابر آب و بخار ، ترک خوردگی و ورقه ورقه شدن مقاوم می باشد.جذب رطوبت hpl در حالت غوطه وری در آب کمتر از ۶درصد و افزایش ضخامت ناشی از جذب آب hpl کمتر از ۱۰ درصد می باشد.

☆ اچ پی ال (hpl)تحمل دمای خشک و شوک حرارتی تا ۱۸۰ درجه سانتی گرادرا دارد.مقاومت اچ پی ال(hpl ) در برابر حرارت سیگار بدون باقی ماندن اثر بر روی ورق ملامینه و همچنین تغییرات ابعادی ورق های hpl در دمای بالا کمتر از ۳ درصد می باشد.

قیمت برش hpl
قیمت برش hpl

مشخصات فنی

▪ ورق های روکش hpl شرایط بسیار مناسبی را برای طراحی نما در اختیار طراح قرار می دهند. نصب این ورق ها آسان و سریع بوده، در برابر عوامل جوی مانند تابش آفتاب تغییر رنگ نمی دهند، وزن آنها سبک بوده و به آسانی نیز قابل شست و شو هستند. با توجه به این مزایا و موارد بسیار دیگر می توان گفت ورق های روکش اچ پی ال (hpl ) گزینه مناسبی برای طراحی نما می باشند.

ویژگی های ورق hpl

ویژگی هایی از قبیل مقاومت بالا , بی نیاز از شستشو , خاصیت ضد خش , مقاومت مکانیکی , مقاومت بالا در برابر آتش سوزی ,کارکرد آسان , نصب خشک ، خاصیت ضد باکتری و الکترو استاتیک از خواص فوق العاده این محصول به شمار می روند. مانند سنگ کدر نمیشود. مانند کامپوزیت کثیف نمیشود ، آتش نمی گیرد و نیازی به نظافت ندارد. مانند چوب ترموود نیازی به ریکاوری ندارد. مانند چوب پلاست دچار رنگ پریدگی نمیشود. محصولی بی نظیر و بدون رقیب ، فقط کافیست تا hpl را در آب جوش قرار داده تا متوجه صحت گفتار ما شوید.

خصوصیات ورقه های hpl

مقاومت رطوبتی : ورقه های hpl به علت تراکم زیاد در برابر آب و بخارآب مقاوم است ، ورقه ورقه نمی شود و ترک نمیخورد و در حالت غوطه ور در آب کمتر از ۶  درصد جذب رطوبت میکند و افزایش ضخامت ناشی از این جذب آب هم بسیار ناچیز است و کمتر از ۱۰ درصد میباشد.

مقاومت حرارتی : ورقه های hpl  نسبت به شوک حرارتی مقاوم است و دمای خشک را تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد تحمل می کند . در برابر حرارت سیگار مقاوم است و اثری از آن باقی نمی ماند . ضریب انبساط خطی آن بسیار ناچیز است و تغییرات ابعادی در دمای بالا کمتر از ۳ درصد می باشد.

قیمت برش hpl
قیمت برش hpl

موارد استفاده hpl : رستوران ها، بیمارستان ها، مراکز تفریحی و مال ها و نمای داخلی ساختمان.

روش های نصب پنل های hpl

▪ روش نصب با پیچ پنهان مناسب برای پنل های ۶mm تا ارتفاع ۱۸ m

▪ روش نصب با پیچ نمایان مناسب برای پنل های بین ۶ – ۱۰ mm

▪ روش نصب با سیستم هنگ مناسب برای پنل های ۸ , ۱۰ , ۱۳ mm

مراحل نصب پنل hpl

☆ محاسبات دقیق

☆ ترسیم نقشه زیر سازی

☆ آهن کشی نما

☆ نصب لامل های آلومینیومی

☆ برش و نصب پنل ها

قیمت برش hpl
قیمت برش hpl

برش

پانل های اچ پی ال را می توان با دستگاه های عادی نجاری برش داد اما توجه داشته باشید که حتما از تیغه های مخصوص این کار استفاده شود، با توجه به فشردگی پانل ها، سرعت برش دستگاه باید پایین تر از زمانی باشد که چوب های غیرکامپوزیت را برش می دهد. پانل ها را می توان به وسیله اره های دیسکی ثابت یا اره های دستی برقی برش داد ( اره های MDF بر یا گرد بر) مشخصات تیغه اره باید به مشخصات دیسک هایی که برای برش پلای وود به کار گرفته می شود نزدیک باشد. قطر تیغه اره های دیسکی باید ٢٥٠ الی ٣٠٠ میلی متر برای اره های ثابت ( ایستاده ) و ١٥٠ الی ١٩٠ میلی متر برای اره های دستی باشد. تعداد دنده ها بستگی به قطر تیغه دارد و معمولا بین ٢٤ تا ٦٠ عدد است. اره باید همیشه برش را از پشت پانل شروع کند تا روکش چوب لب پر نشود. با در نظر گرفتن جهت چرخش دیسک اره، پانل باید از رو یا وارونه قرار گیرد : در صورت استفاده از اره ثابت ( ایستاده) : سطح چوبی پانل به روی بالا در صورت استفاده از اره دستی : سطح چوبی پانل به روی پایین

سی ان سی اچ پی ال :اخیرا با بهره گیری از دستگاه های سی ان سی جدید، برش بانلهای اچ پی ال با طراحی فانتزی در اشکال مختلف جهت استفاده در بالکن و سقف کاذب امکان پذیر گشته است. که قیمت برش hpl را با طرح های ساده متفاوت می کند.

قیمت برش hpl

قیمت ورق های hpl با هم متفاوت هستند و بستگی دارد که ورق های را برای چه کاری شما آن را در نظر گرفته اید. مثلا برای صفحه های کابیت قیمت ها با استفاده ورق hpl برای درب با هم متفاوت هستند. قیمت برش hpl برای صفحات کابینت از ۴۵۰،۰۰۰ شروع تا ۷۳۰،۰۰۰ هزار قیمت هر ورق در عرض ۶۰ می باشد.

قیمت برش hpl
قیمت برش hpl

نگهداری و تعمیر پانل hpl

پانل ها از هرگونه نگهداری و تعمیرات که معمولا برای چوب استفاده می شود بی نیاز است. اما در صورت آسیب دیدگی جدی باید آن را تعویض کنید. نکته : لیبل ( فیلم محافظتی ) کشیده شده بر روی پانل ها را بعد از نصب از آن جدا نمایید. حتی الامکان سعی کنید این کار بعد اتمام پروژه انجام دهید تا سطح پانل ها صدمه نبینند. سطح صیقلی پانل ها مانع از جذب گرد و غبار و آلودگی می شوند . اما در شهر هایی که آلودگی هوا بیشتر می باشد لازم است سطح پانل ها هر چند وقت یک بار شسته شود. خاصیت ضد چسبندگی پانل ها این امکان را می دهد که سطح آن به سهولت با استفاده از آب و محلول های نظافت خانگی تمیز شود . برای شستن پانل ها حتما به نکات ذیر توجه کنید:

۱- محلول های خانگی را در آب رقیق کرده و بعد از آن استفاده کنید و از شستن بامواد شیمیایی ناشناخته یا تند پرهیز کنید.

۲- جهت شستن، از پارچه های نرم و تمیز که به سطح پانل آسیب نمی رسانند استفاده کنید، و هرگز از پشم شیشه ، اسکاج ،گونی و هر چیزی که موجب خراش در سطح پانل می شود استفاده نکنید.

۳- بعد از اتمام کار و شستن پانل ها با کف و صابون سطح پانل را با آب روان تمیز کنید و اجازه دهید پانل ها به طور طبیعی خشک شوند.

۴- تمیز کردن پانل ها با دستگاه های پمپاژ آب با فشار بالا موجب آسیب دیدگی آن ها می شود.

قیمت برش hpl
قیمت برش hpl

▪▪▪ ورق های hpl به دلیل مقاومت بالا و مناسبی که دارد، در نمای خارجی ساختمان نیز استفاده می شود، این نما بسیار زیبا و دست داشتنی است، چون طبیعی و خاص بنظر میرسد و می تواند گزینه ی خوبی برای کسانی باشد که خانه هایشان در جای مرطوب است باشد. ▪▪▪

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید