پرده مدرن

0
892
پرده مدرن
پرده مدرن

پرده مدرن

پرده مدرن و موضوعاتی از این دست همیشه مخاطبان پرو پا قرص خود را دارد. به نظر شما پرده مدرن دارای چه ویژ گی هایی است؟ اصولا مدرنیته پاسخی برای نیازهای بدون سقف بشر،می باشد.

تنوع در ارائه طرح ها و رنگ های متنوع پرده، پرده مدرن را شکل می دهد. این پرده برخلاف نامش بسیار ساده طراحی، دوخته و نصب می گردد. پارچه های تک رنگ طرح دار بهترین گزینه برای دوخت پرده مدرن می باشند. اصولا در سبک مدرن و از جمله پرده مدرن از رنگ های خنثی استفاده می شود. در این صورت مبلمان و اثاثیه بیشتر به چشم می آیند. این پرده قابل نصب در تمامی بخش های یک ساختمان ( پذیرایی، خواب، آشپزخانه و…) می باشد.

پارچه های ساده، خط خطی و حاشیه دار از انواع پرطرفدار برای دوخت پرده مدرن می باشند این نوع از پرده نیز مانند پرده رومی، بدون والان است و از این جهت پارچه  کمتری برای دوختن آن مورد استفاده می باشد. درسبک مینیمالیسم و ساده گرایی از پرده های مدرن بهره می برند؛ این پرده ها بدون اکسسوری هستند و سادگی را القا می نمایند.

یکی از ویژگی های پرده افزودن رنگ و طرح به فضا است؛ نقشی که در مورد پرده مدرن کم رنگ شده است.برای انتخاب پارچه مناسب  این پرده تکه های مختلف پارچه را به عنوان سَمپِل انتخاب نمایید و درزمان های مختلف (مثلا زیر انواع نور و…) مورد بررسی قرار دهید و بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

پرده مدرن
پرده مدرن

پرده مدرن چیست؟

ساده ترین نوع پرده که از پارچه های تک رنگ و کم طرح دوخته می شوند؛ و تا حد ممکن ساده هستند. سبک این پرده طوری است که  بایستی جزیی از اتاق باشد و این مورد با داشتن کمی عنصر خلاقیت به راحتترین شکل ممکن قابل انجام است. جزیی در هماهنگی با کل .

پالت رنگی حاکم بر پرده مدرن چیست؟

از آنجایی که این نوع از پرده ها ساده هستند و بیشتر نقش بک گراند را بازی می کنند تا اکسسوری، پالت رنگی روشن و ملایم بر آن ها حاکم است. پالت رنگی خنثی مناسب ترین رنگ ها را برای این نوع در بر دارد.

انواع نصب :

یکی از دلایل تفکیک این پرده با سایر پرده ها، نوع نصب آن ها می باشد. در این بخش به تشریح  انواع نصب پرده مدرن می پردازیم.

* نصب دیوار به دیوار

از آنجایی که فضای مناسب برای این مدل بایستی فضایی مرتب  باشد، این نوع نصب برای آن پیشنهاد می گردد. در این نوع نصب پرده ها به شکل یکسره و بدون فاصله انداختن نصب می گردند. این نوع نصب با پارچه های نازک و اندازه های قدی (بلند) تکمیل می گردد.رنگ های روشن با چیدمان تیره و بالعکس ( رنگ های تیره پرده مدرن با چیدمان روشن) متداول هستند.

* نصب داخل قاب

در این نوع نصب، پرده داخل قاب پنجره را پر میکند و مناسب فضا های محدود و کوچک می باشد.

* نصب دو تایی

در این نوع نصب پرده مدرن از یک میل پرده سرتاسری برای نصب دو پرده استفاده می گردد. مناسب فضایی است که دو پنجره در کنار هم  قرار گرفته اند. اینکه بین دو بخش فاصله قرار بگیرد؛ ونصب تابلو یا دیوار کوب در بین دو بخش کاملا سلیقه ای است و از قانون ثابتی پیروی نمی کند.

* نصب یکسره

در این نوع نصب، چند پرده به شکل هم قد و یکسان در کنار هم قرار گرفته و نمای پنجره را می پوشانند. جمع کردن هر قسمت از این پرده های مدرن ، خود می تواند به نوعی اکسسوری محسوب گردد.

پرده مدرن
پرده مدرن

مدل های پرده مدرن

این پردهها  همانند انواع دیگر پرده ها دارای مدل های متنوع و جذابی می باشد. دراین بخش به چند مدل محبوب و متداول این نوع اشاره می شود که صرفا جهت ایده گیری است.

— مدل شید رول

پرده شید رول از انواع مناسب پرده مدرن متناسب با نصب درون قاب می باشد. این مدل پرده داخل قاب پنجره را می پوشاند و به شکل بالا رونده جمع و درون محفظه استوانه ای شکل قرار می گیرد. این نوع پرده با 4 مکانیزم حرکتی  کار می کند :

  1. مکانیزم معمولی

در این نوع، ارتفاع پرده بوسیله زنجیری که در یکی از طرفین پرده قرار دارد، تنظیم می گردد.

  1. مکانیزم الکترومکانیکی

در این نوع مکانیزم، ارتفاع پرده به وسیله ریموت یا کلید های نصب شده به همین منظور، تنظیم می گردد.

  1. مکانیزم فنری

در این نوع مکانیزم با آزاد شدن پرده به شکل اتومات در بمحفظه جمع می گردد.

4 . مکانیزم فنری کنترل شده

این نوع مکانیزم با نوع 3 یکی است با این تفاوت که حرکت جمع شونده به آهستگی صورت می پذیرد و ایمنی بالاتری دارد.

— مدل شید بیرونی

مدل شید بیرونی پرده مدرن متناسب پنجره های عریض می باشد. به هیچ عنوان تزیینی نیست و تنها به عنوان عایق حرارتی عمل می نماید.

— مدل لانه زنبوری

مدل لانه زنبوری نیز حالت بالارونده دارد. تنوع رنگی بالا و متریالی سبک دارد. این نوع پرده مدرن نیز قابلیت پیاده سازی سیستم ریموت را داراست.

— مدل حصیری بامبو

جنس این مدل از نی بامبو یا الیاف طبیعی است. تنوع چشمگیری دارد و به سهولت نظافت می شود. این مدل نیزبه شکل رول یا پلیسه در قسمت بالایی جمع می گردد ( دستی یا برقی).

پرده مدرن
پرده مدرن

— مدل زبرا

مدل پرده مدرن زبرا نیز قالب جمع شونده دارد. در این مدل پارچه و تور با شکل نوار هایی یک اندازه به یکدیگر متصل می گردند. جهت تنظیم نور ورودی و میزان دید، امکان تغییر فواصل دو لایه وجود دارد. مدل زبرا گزینه مناسبی برای آشپزخانه یا اتاق خواب می باشد. قابلیت کار با ریموت را داراست.

ویژگی های یونیک این مدل

این پرده ها از جذابترین انواع پرده مورد استفاده برای دکوراسیون داخلی می باشند. تفکر مردم از پرده مدرن، کسل کننده و ساده می باشد. این سبک از پرده  تمامی انواع دیگر را ،با محدود کردن رنگ و طرح، به چالش کشیده است. در مجموع 5 مدل کلی پرده مدرن وجود دارد. شما می توانید با انتخاب هر یک، جلوه ی زیبایی به فضایتان ببخشید.

اسم مدرن در هر زمینه ای مانند پرده، ناخودآگاه ذهن را به سوی تم سیاه و سفید سوق می دهد.به چند دلیل رنگ سفید، انتخاب فوق العاده ای برای پنجره ها است. نخست اینکه رنگی کلاسیک است و با هرچیزی در دکوراسیون خانه سِت می شود. دوم، با رنگ سفید به فضای خود گرمی و صمیمیت می بخشید تا جایی که تمامی پرده های سفید مقابل پنجره خود رانشان نمی دهند. سوم اینکه اقسام پارچه سفید با قیمت های متنوع موجود می باشد، می توانید مناسب ترین قیمت را برای خود انتخاب کنید.

آیا ترجیح می دهید که پرده های تیره نصب نمایید؟ مشکی دقیقن همان گزینه است. بخش جذاب قضیه در مورد پرده های تیره این است که خیلی به چشم نمی آیند. پرده های رنگ تیره امکان انتخاب سورمه ای یا سبز تیره  به عنوا ن پرده نشیمن  را با جسارت تمام فراهم می آورند.  انتخاب آنها برای اتاق خواب مانع از ورود نورهای خارجی گردیده و خواب سب بهتری را برایتان رقم می زند.

خاکستری هم مانند سفید به سادگی و زیبایی با نشیمن شما مَچ می شوند. اگر طرفدار این مدل هستید، رنگ خاکستری این استایل را پررنگ تر جلوه می دهد. در صورتی که رنگ خاکستری را با یک رنگ کلاسیک توام نمایید، به فضایتان بُعد می دهید و از خالی به نظر رسیدن محیط جلوگیری به عمل می آورید.

شاید نتوانید تصمیم بگیرید که کدام رنگ بهترین انتخاب است. خوش شانسید ! رنگ هایی که پنجره را بِلاک می کنند، مناسب ترین رنگ برای پرده های مدرن هستند. استفاده از یک رنگ خنثی یا دو رنگ کلاسیک، عنصر جذابیت را به فضایتان افزوده و راحتتر می توانید محیط را طراحی نمایید.

پرده مدرن
پرده مدرن

برخی از ما پنجره بدون پرده را می پسندیم اما غالب اوقات این مسئله امکان پذیر نیست. قبل از انتخاب، حتما فکر کنید. سایه های خاکستر بسیار شکیل هستند. سفید با هر چیدمانی هماهنگ می گردد. مشکی زمینه ی به چشم آمدن اثاثیه را فراهم می آورد.

می توانید درروز پرده ها را کنارزده و از زیبایی ها لذت ببرید ؛ شب هنگام نیز برای حفظ حریم خصوصی پرده ها را کشیده و خوابی آرام را تجربه نمایید. هر طرحی را می خواهید با فکر و بدون واهمه انتخاب نمایید، پرده مدرن گوش به فرمان شماست.

طرفداران این پرده  معتقدند که بی نظیر است. اگر پرده مدرن انتخابتان باشد معمولا دیگر به سراغ مابقیع طرح ها نمی روید و این همان نقطه قوت پرده مدرن است. میان رنگ های خنثی شناور شوید؛ تامل کنید و سپس انتخاب. یک، دو،سه… به همین زیبایی و یونیکی.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید