مبل ال

0
1732
مبل ال
مبل ال

مبل ال (L)

امروزه شهر نشینی به طور روز افزون گسترش پیدا کرده است. روستاییان همه ساله به شهرها مهاجرت می کنند و نرخ اجاره بها و قیمت خانه در شهرهای بزرگ افزایش پیدا می کند. تعداد آپارتمان ها مانند قارچ زیاد می شود و مردم مجبور به زندگی در آپارتمان های کوچک نقلی می شوند.

در نتیجه طراحان دکوراسیون و چیدمان داخلی و تولیدکنندگان محصولات اثاثیه خانه گرایش پیدا می کنند محصولاتی را تولید کنند که هم کم جا باشد و فضای کمتری را اشغال کند و هم نیازهای مختلف مشتریان را برطرف سازند و چند کاربردی و چند منظوره باشد. مبل ال هم یکی از همین نوع محصولاتی است که ساختاری به شکل حرف ال انگلیسی دارد. با دو راستای عمود برهم و زاویه 90 درجه  دارد. استفاده از مبل ال در اتاق نشیمن، این اتاق به یک محیط بسیار گرم و دوست داشتنی تبدیل می شود، این مبل ها بسیار راحت هستند و فضای خانه را دلنشین و آرام نشان می دهد، و برای خستگی از روز بسیار مناسب هستند.

مبل ال(L) چیست؟

همانطور که از اسمش مشخص می شود، این مبل یک مبل به شکل ال(L) انگلیسی می باشد، این حرف از حروف لاتین، در واقع دو   خطی است که بر هم عمود شده اند. پس مبل L هم از دو جایگاه نشیمن تشکیل شده اند. که در نقطه ی اتصال بر هم عمود هستند.

تفاوتی که این مبل با دیگر نبل ها دارد، موارد متعددی را شامل می شود. یکی اینکه دو ضلع مختلف مبل L را نباید از هم جدا کنید چون چیری که باقی می ماند دیگر مبل ال نیست؛ این نوع مبل در فضاهای کوچک کاربرد بیشتری داشته و فضای کمتری را اشغال می کنند.

بهترین فضا برای قرار دادن مبل L در خانه

مبل ال از آنجایی که دارای زاویه است، بهترین حالت قرار گرفتن آن در دکوراسیون منزل هم این است که در گوشه مناسب و تا حد ممکن موازی با گوشه ای از خانه قرار بگیرد. البته که می توانید آن را در هر فضایی قرار دهید، ولی به دلیل اینکه جهت مبل ال را نمی توانید تغییر داده و آن را وارونه کنید، باید بدانید که مبل L که می خرید در جهت مناسب برای قرارگیری  منزل شما باشد. باید بدانید که زاویه مبل ال باید در سمت چپ باشد یا راست؛ اگر به این ویژگی توجه نکنید حتما یکی از بخش های مبل جلوی دید دیگر بخش ها را می گیرد.

ویژگی مبلمان L

مبل L سکشنال یا چند بخشی

مبل سکشنال یعنی مبلی که از ترکیب چند قطعه جدا از هم به وجود آمده است که می توان آن را از هم جدا و جابجا کرد. همچنین می توان به وسیله ی آن خانه را به چند قسمت تقسیم کرد.

مبل L مخصوص خانه های کوچک

مبلمان L مخصوص اماکن کوچک و متراکم است، بدون آنکه فضای زیادی را اشغال کند در گوشه ای از کنج اتاق قرار می گیرد و مرکز اتاق خالی می ماند. می توان در کنار آن انواع دیگر مبلمان یا اثاثیه های دیگر منزل را چید بدون این که تداخلی ایجاد شود و یا جایشان را تنگ کند. اما اگر باز نگران کمبود جا باشید، می توانید از مبل های ال کوچک دو یا سه تکه استفاده کنید. همچنین مبل ال در مقایسه با مبل های دیگر ارزان تر است؛ زیرا ساختار ساده تری دارد.

مبل L مبلی انعطاف پذیر

شاید خیلی برایتان پیش آمده باشد که برای ایجاد یک دکوراسیون و رسیدن به چیدمان مطلوبتان چندین بار مبلمان و اثاثیه را جابجا کرده باشید. اما مبل ال اصلا اینطور نیست و سریع در جای مطلوب خود قرار میگیرد. جایش را پیدا می کند و در عین حال این قابلیت را دارد که اجزا و تکه هایش از هم جدا شوند. در کل مبل L انعطاف زیادی از خود نشان می دهد. برای مثال قسمت پایه ی مبل L معمولا به انتخاب شما می تواند در سمت راست یا چپ مبلمان قرار می گیرد. همچنین می توانید مبل ال را به تنهایی و یا به صورت ترکیبی با مبل های راحتی،لاوست و کاناپه قرار دهید.

مبل L با تنوع فراوان در سبک و طرح و مدل

مبل L تنوع زیادی در مدل ها و طرح ها دارد. در تعداد مختلف چند تکه مثل سه تکه، دو تکه و یک تکه هم تولید می شود و در بازار موجود است. همچنین  سبک های مختلفی را نیز فرا می گیرد و به شما هر سبک چیدمان و دکوراسیون را که در منزلتان انتخاب کنید می تواند خود را با آن همسان کند. به طور مثال مدل هایی از ال با سبک کلاسیک و سلطنتی یا استیل نیز در بازار وجود دارد که به مبل ال فرانسوی معروف است. که نمایانگر فرهنگ مجلل و کلاسیک فرانسه است و از ویژگی های آن کنده کاری روی بدنه چوبی و داشتن بالش و کوسن زیاد روی مبل است. در نتیجه شما گزینه های فراوانی از مبلمان ال پیش روی خود دارید و می توانید دقیقا مدلی را که مطابق سلیقه و نظرتان است انتخاب کنید.

مبل ال
مبل ال

انتخاب پارچه مبل L

بهتر برای مبلمان پارچه ای انتخاب شود که اگر گردو غبار روی آن نشست، زشت و کثیف به نظر نرسد و چرک تاب باشد. یعنی کثیفی را نشان ندهد. طرح پارچه نیز در سبک دکوراسیون مبل ال تاثیرگذار است. در دکوراسیون سبک روستیک می توانید از پارچه های گل دار یا شطرنجی و برای سبک مدرن از پارچه های تک رنگی کتان استفاده نمایید.

انتخاب کوسن برای مبل L

مبل های L شکل دارای کوسن پشتی طرفداران بسیار زیادی در این گروه به خود اختصاص می دهد و به طرز شگفت آوری این نوع مبلمان در طراحی های جدید برای مبل L شکل  به شدت برجسته هستند. این مبل های بزرگ برای کسانی مناسب هستند که مبلمان ال شکل را به سایر طراحی های مبلمان ترجیح می دهند.

بهترین و معمولی ترین شکل کوسن برای مبلمان L کوسن مربعی و مستطیلی شکل است. زیرا هم استفاده از آن راحتر است و هم با شکل کلی مبل L همسان. البته این قضیه برای طرح های خاص مبل ال مانند مبل های گرد یا کاناپه های منحنی شکل صحیح نیست. برای انتخاب کوسن مبل ال تک رنگ ساده از سه مدل کوسن استفادخ کنید.  رنگهای کوسن بزرگ را با رنگی در تضاد رنگ مبل انتخاب کنید. در رنگ کوسن های متوسط از طرحی شامل رنگ مبل و رنگ کوسن بزرگ استفاده کنید.  در کوسن های کوچک هم از رنگی همسان رنگ مبل استفاده نمایید. بعضی از سرویس های مبل ال دارای پاف هستند، که می توانید رنگ  و طرح بعضی کوسن ها را با پاف ست کنید. این گونه هماهنگی زیبا در دکوراسیون شما به وجود می آید. سعی کنید کوسن ها را دورو انتخاب کنید تا به راحتی با برگرداندن کوسن دکوراسیون مبل  خود را تغییر دهید. می توانید یک روی آن را ساده و روی دیگر را طرح دار انتخاب کنید.

انواع مبل ال(L)

مبل L تخت خوابشو

یکی از پرطرفدارترین مبل ال مبل تخت خوابشو است، خانه های کوچک و یا حتی خانواده هایی که جمعیت آنان زیاد است و مهمان در موارد زیادی شب در خانه اشان می خوابد، این مبل بهترین انتخاب است . می توانید این مبل را با توجه به متراژ فضای داخلی خانه اتان انتخاب کنید و با توجه به کاربرد دو جانبه یی آن در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

مبل L چرمی

مبلمان چرمی به دلیل جلوه ی لوکس؛ بسیار شیک و مدرن همیشه انتخاب ایده آل و مناسبی برای تمام دکوراسیون های خانگی می باشد. مبل چرم L در تمام دوره ها در دکوراسیون داخلی حضور داشته است و حتی هنوز هم در میان خانواده ها بسیار محبوب می باشد. ترکیب چرم و مدل ال ظاهر بسیار کلاسیک و دوست داشتنی که به راحتی می تواند با دکوراسیون اتاق نشیمن شما هماهنگ شود. همیشه زمانی که صحبت از مبلمان ال شکل می شود، همه انتظار خطوط صاف و یکدست و مستقیمی از طراحی آن را دارند. اما در طراحی مبل چرمی ال نیز این تابو شکسته شده است، و شما شاهد مبل ال با منحنی خواهید بود. مدل ال چرمی با ظاهری بسیار زیبا  مورد پسند همگان واقع شده است.

مبل ال
مبل ال

مبل L پارچه ای

مبلمان پارچه ای می توانند به راحتی گرمی و صمیمیت را به اتاق نشیمن شما اضافه کنند. معمولا تنوع رنگ و الگو در مبل پارچه ای بیشتر است و به همین علت، تعداد مدل های بیشتری را به شما می دهد، و دستتان برای انتخاب بسیار بازتر می شود تا راحت تر بتوانید سبک متناسب با دکوراسیون تان را پیدا کنید. مبل ال پارچه ای نیز دقیقا به همین شکل است و می تواند اتاق نشیمن راحت و دنجی را برای تماشای تلویزیون و دورهمی های شما ایجاد نمایید. کوسن ها از جمله لوازم تزئینی هستند که می توانند رنگ  و روح تازه ای به دکور شما دهند.

مدل مبل L کوچک

مبلمان ال کوچک برای کسانی که فضای خانه اشان کوچک است بسیار مناسب می باشد، و بر خلاف تصور عامه که فکر می کنند مبلمان ال جا گیر است این تصور اشتباه می شود. البته مبلمان ال را در خانه های کوچک باید در گوشه ی اتاق یا چسبیده به دیوار استفاده کرد. بسته به فضای کوچک شما می توانید از مبلمان ال دو تکه و یا سه تکه ای استفاده کنید.

مبل ال
مبل ال

مدل مبل L بزرگ

این مدل از مبلمان ال برای خانه هایی مناسب است که فضایی زیادی در خانه دارند، بهترین چیدمان مبل ال بزرگ در منازل بزرگ، فضای وسط اتاق نشیمن است. این مدل را شما می توانید در دو نوع پارچه ای و چرمی سفارش دهید. اندازه ی بزرگ مبل فضای بیشتری را برای نشستن اعضای خانواده قرار می دهد.

طراحی مدرن مبل L

سادگی از ویژگی های اصلی سبک مدرن می باشد. خطوط صاف و ساده با منحنی های نرم اساس مبلمان مدرن را تشکیل می دهند. اما با همه ی این سادگی   تنوع محصولات این سبک بسیار بالاست  و رقابت شدیدی را با مبلمان کلاسیک دارد. معمولا بیشتر طراحی مدرن که امروزه بسیار محبوب شده اند، با پارچه هایی با رنگهای خنثی پوشش داده می شوند. البته می توان با کمک بالش های رنگی با الگوهای بولد یا دیگر آثار هنری پیرامون مبل به آن روح و جان داده و فضای شیک و مدرنی بسازید.

بهترین مکان ها برای قرارگیری مبلمان L شکل

چیدن مبلمان ال در منزل چالش بزرگی است که اگر به درستی صورت نگیرد ظاهر خانه و دکوراسیون آن را زشت  و نازیبا نشان خواهد داد.

گوشه ی اتاق:

این چیدمان بیشتر مخصوص خانه های کوچک می باشد، این سبک فضای خانه را بزرگتر و بازتر نشان می دهد.

کنار دیوار:

این سبک چیدمان نیز مناسب خانه های کوچک است، فرقی نداره کدام دیوار، به راحتی یکی از دیوارهای خانه اتان انتخاب کنید.

وسط اتاق:

اگر فضای نشمین خانه بزرگ باشد، انتخاب بسیار خوبی برای چیدمان است.

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید