دکوراسیون خلاقانه برای آشپزخانه های کوچک

1
1383

دکوراسیون خلاقانه برای آشپزخانه های کوچک  ; شما طراحی Uشکل را در بسیاری از خانه‌ها و نیز آپارتمان‌های جدید شهری می‌بینید. این نوع طراحی یک فضای سه‌گوش ایده‌آل، مثلث کلیدی را برای کار ایجاد می‌کند که در آن فاصله میان سه نقطه اصلی (یخچال، سینک، اجاق گاز) در بهترین حالت خود است و میزان پیاده‌روی میان این سه نقطه در طول زمان پخت‌وپز کاهش می‌یابد

دکوراسیون خلاقانه برای آشپزخانه های کوچک در آشپزخانه‌ای که کابینت‌های کمی دارد و فضای کف آن محدود است، بهتر است برای پیش‌خان‌ها و دیوار پشتی کابینت ها بهترین مواد و مصالح را استفاده کنید زیرا به علت کوچک بودن فضا هزینه زیادی به شما تحمیل نخواهد شد ولی فضایی کاملا متمایز خلق خواهید کرد.

آشپزخانه ای که به طور پیوسته  در یک خط به خوبی طراحی شده ،می‌تواند فضای مناسبی را در اختیار شما قراردهد تا بتوانید از فضای کف آن بیش‌ترین استفاده را بکنید.  آشپزخانه اُپن بالا تمام نکات گفته شده در خود را جای داده و حتی یک میز و صندلی کوچک در آن قرار گرفته است.

اگر فکر می‌کنید که داشتن آشپزخانه کوچک به معنی فراموش کردن استفاده از قفسه‌های بدون در و نیز نداشتن کابینت‌های بالایی است به عکس بالا نگاهی بیاندازید. این مسئله کاملا به تعداد افرادی که معمولا در آشپزخانه حضور پیدا می‌کنند و میزان فضاهای نگهدارنده مورد نیاز شما بستگی دارد. پس از این‌که در مورد ظروف غیرضروری و وسایلی که باید به انباری بروند تصمیم‌ گرفتید، فقط فضای فوقانی یکی از دیوارها را به کابینت‌های بالایی اختصاص دهید. با این کار فضا بازتر به نظر می‌رسد و نور بیش‌تری وارد آشپزخانه کوچک شما می‌شود.

اگر یکی از دیوارهای آشپزخانه شما دارای یک پنجره بزرگ است شما توجیه بیش‌تری برای عدم استفاده از کابینت‌های فوقانی دارید و با این کار می‌توانید امکان ورود نور طبیعی بیش‌تری را به آشپزخانه ایجاد کنید.

اگر در یک ساختمان قدیمی زندگی می‌کنید و فکر می‌کنید آشپزخانه شما دارای فضای کافی نیست و وسایل آن قدیمی شده است نگران نباشید. اکنون تمام وسایل مدرن در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به متراژ آشپزخانه خود از آن‌ها استفاده کنید. قبل از تعویض وسایل قدیمی می توانید مطلب چگونه مهم ترین تجهیزات آشپزخانه تان را انتخاب کنید را بخوانید.

وقتی بهترین طراحی و چیدمان در آشپزخانه شما به وجود آمد و از فضای خود راضی شدید، اکنون چگونه می‌توان فضا را حتی بزرگ‌تر نشان داد؟ همه چیز را سفید کنید. دیوارها، کابینت‌ها، و پیش‌خان‌های سفید این آشپزخانه را از اندازه واقعی‌اش بزرگ‌تر به نظر می‌رسانند. همان طور که گفتیم کابینت آشپزخانه مدرن سفید، معجزه در فضای کوچک است.

کف آشپزخانه را نیز به رنگ سفید درآورید تا هم آشپزخانه بزرگ‌تر به نظر برسد و هم حسی از آشپزخانه‌های اسکاندیناویایی در آن ایجاد شود.

minimalist-traditional-kitchen
minimalist-traditional-kitchen


دکوراسیون خلاقانه برای آشپزخانه های کوچک ، دو نکته ارزشمند در این آشپزخانه وجود دارد: یک فرش ایرانی بسیار زیبا که زیبایی و خاص بودن را به این آشپزخانه کوچک هدیه داده است. و دو پیش‌خان‌های باریک. عرض پیش‌خان‌ها معمولا 50 تا 60 سانتی‌متر است. در این آشپزخانه عرض پیش‌خان‌ها کاهش یافته است تا فضای بیش‌تری در این آشپزخانه باریک ایجاد شود.

بهترین دوستان یک آشپزخانه کوچک وسایلی هستند که مخصوص همان آشپزخانه ساخته شده‌اند. امتداد کابینت‌های فوقانی تا سقف فضاهای نگهدارنده بیش‌تری برای آشپزخانه‌های کوچک ایجاد می‌کند.

وقتی آشپزخانه را درست طراحی کنید، می‌توانید شما هم از بهترین و به‌روزترین وسایلی که در آشپزخانه‌های بزرگ و مدرن می‌بینید استفاده کنید: پیش‌خان‌های آبشاری، چوب‌های سفید در کنار چوب‌ درخت گردو، دستگیره‌های بزرگ کابینت‌ها، و بهترین وسایل برقی.

1 نظر

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید