۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز

0
1111
۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز
۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز

خانه تان یا از شما حمایت می کند و یا انرژی شما را کاهش می دهد و شما را خسته می کند. داشتن دکوراسیون داخلی خوب یعنی فضایی آرام و آرام که به شما امکان شارژ مجدد را می دهد.

 ۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز : دنبال طرح هایی برای تزئین و طراحی خانه جدید خود هستید و به دنبال الهام از یک موضوع خاص هستید؟ دیگر جستجو نکنید  ما 8 سبک طراحی داخلی را که در خانه های امروزی و مدرن بسیار  محبوب و پرطرفدار هستند را به شما معرفی می کنیم. در واقعیت ، طراحان عناصر مختلفی را از چندین سبک تزئین با هم ترکیب می کنند ، تا زیبایی هایی جدید خلق کنند. اما در ابتدا شناسایی و شناخت جنبه های اصلی هر یک بسیار مهم است. که در اینجا توضیح می دهیم .

بدیهی است ، که سبک های طراحی داخلی فراتر و بیشتر از ۸ نوع وجود دارند ، اما  ما در این مقاله به موارد اصلی که اکثر افراد این سبک ها را دوست دارند و انتخاب اکثریت است و در حال حاضر این ۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر و بیشتر رواج دارد بپردازیم.

۱- سبک مدرن

در اواسط دهه ۱۹۰۰ برخی از ابتدایی ترین وسایل در طراحی و سبک مدرن تولید شد. با خطوط صاف و یک دست شده ، سیلوئتهای مینیمالیستی و شکلهای طبیعی مشخص میشد. از جمله :  Saarinen ، Nieyeyer ، Eames، Noguchi، Jacobsen و فراتر از آن ، استادان مدرن اواسط قرن میانه روشهای خلاقانه ای را برای استفاده و ساخت ساز از مواد جدید مانند پلاستیک ، تخته سه لا و آلومینیوم در طراحی صنعتی تعریف کردند. و از این قطعات در وسایل هایی مانند مبلمان مدرن، کمدها و میزهای سبک مدرن استفاده کردند، قطعاتی که از این جنس ها ساخته میشد بسیار متنوع بود و باعث شد طرح های بیشماری از این سبک ساده و زیبا ساخته شود. در دکوراسیون مدرن چیزی که اهمیت دارد زیبایی از نوع ساده است یعنی فرم‌ها و سطوحی که کاربردی بودن در آن‌ها بیشترین اهمیت را دارد و کاملا تمیز و شسته رفته و شیک طراحی می‌شوند. در دکوراسیون مدرن فضاها با هم ادغام می‌شوند و فضای خارج از منزل با فضای داخل منزل ترکیب می‌شود.

دکوراسیون مدرن اساسا ساده، باشکوه و سطح بالا است و باورهای عامیانه مثل این که دکوراسیون مدرن گرم و لذت بخش نیست نباید شما را گول بزند. دکوراسیون مدرن می‌تواند با رنگ‌های خنثی، سطوح تمیز و فرم‌های ساده یک بار برای همیشه خانه شما را شیک و زیبا کند. شما می‌توانید سبک مدرن را به خانه خود بیاورید به شرط آن که اشتیاق و ذوق و سلیقه کافی برای این کار را داشته باشید. البته این سبک ساده شاید باعث شود طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان کمی عجیب بنظر برسد.

۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز
۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز

۲- سبک صنعتی

این سبک که به دوره صنعتی یا  چرخش قرن بازمی گردد. و بر استفاده لیبرال از فولاد در معرض با عناصر چوبی پریشانی ، که اغلب توسط دیوارهای آجری در معرض تکمیل می شوند ، تأکید دارد.  نوع مدرن معمولاً شامل کارهای مس است.  از نظر احساس عمومی ، دکوراسیون صنعتی اغلب روستایی و بالغ است. انقلاب صنعتی یک روند سریع و غیرقابل کنترل از رشد و پیشرفت در همه زمینه‌ها بود که دهه‌ها قبل به راه افتاد، اما اثرات آن همچنان در حال وقوع بوده و نتایجش کاملاً قابل لمس اشت. این موضوع در بخش دکوراسیون نیز صدق می‌کند. این موضوع نیز ناشی از وجود حس عدم سیری پذیری بشر و کسب کمال در هر سطح و زمانی از زندگی است. همین حس تشنگی باعث شده تا در هر موضوعی به دنبال تمایزها و پیشرفت‌ها حرکت کند. در دکوراسیون صنعتی نیز پس از پدید آمدن انواع دکوراسیون‌ها، طراحان به این فکر افتادند که چه سبک‌های ممکن است مغفول مانده باشند، پس در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه تعدد دکوراسیون‌ها افزایش زیادی پیدا کرد. در بخش دکوراسیون صنعتی که فرزند همین دوره است، خانه‌هایی با روند مکانی، زمانی و حتی جنسیتی با سبک دکوراسیون صنتعی شکل گرفته است. یکی از ویژگی‌هایی که به عنوان نماد این سبک مورد توجه قرار گرفته است، در معرض نمایش قرار دادن هر آنچه که در گذشته به عنوان پس زمینه یا پشت صحنه کار مطرح بوده، عنوان می‌شود. برای خرید میزهای قهوه روستایی ، مبلهای چسترفیلد و سایر قطعات ضروری صنعتی مدرن ، مجموعه مبلمان صنعتی را کاوش کنید.  ترمیم سخت افزار یک منبع عادی برای طراحی های صنعتی با سطح بالاتر است.

۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز
۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز

۳- سبک ساحلی

این سبک از دکوراسیون گرم ، آرامش بخش و مثبت است.  تزئینات دریایی ( نمایانگر روح خانه ساحلی نیوانگلند است. این سبک طراحی داخلی مبتنی بر رنگ سفید یا ماسه است ، با رنگ آبی به عنوان رنگ اصلی آن که بسیار این دکوراسیون را زیبا و دوست داشتنی می کند. سبک دکوراسیون ساحلی با الهام از طبیعت ساحل و دریا، فضایی آرامش بخش و دوست داشتنی را در داخل خانه به وجود می آورد که بخاطر همین خصوصیات، یکی از سبک های محبوب و پرطرفدار بین مردم جهان به حساب می آید. این نوع دکوراسیون به غیر از ویلاهای ساحلی، در خانه های مدرن شهری نیز اجرا می شود. همان طور که از نام این سبک پیدا است، در سبک دکوراسیون ساحلی از ویژگی ها و عناصر موجود در ساحل و دریا در چیدمان و دیزاین خانه استفاده می شود تا آرامش به فضای داخلی انتقال داده شود. همچنین این سبک برای افرادی مناسب خواهد بود که از قدم زدن به روی شن های گرم ساحل و گوش دادن به صدای امواج دریا لذت می برند.

۴- سبک اسکاندیناوی

سبک  اسکاندیناوی با خاموش کردن حرکت مدرن در اواسط قرن ، نمای مینیمالیستی محبوب را به حوزه معماری داخلی معرفی کرد که تا به امروز ادامه دارد. اگرچه بیشتر مردم آن را با IKEA مرتبط می دانند ، که انواع مختلفی از آن و زیر مجموعه ای در طراحی اسکاندیناوی وجود دارد. مبلمان اسکاندیناوی دارای کانتورهای ملایم ، رنگهای ساده بازیگوش و تعادل مواد مهندسی شده و ارگانیک ، ساده ، مدرن و کاربردی است.  بسیاری از طرح های اسکاندیناوی از اصول Bauhaus استفاده می کنند و با خطوط سیال ، تمرکز بر نسبت های شیء و جذابیت پوپولیستی مشخص می شوند.  اکثریت زیادی از فضای داخلی اسکاندیناوی از رنگهای سفید با رنگهای خاکستری به عنوان رنگ پایه در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می کنند. دکوراسیون اسکاندیناوی در اوایل قرن بیستم شکل گرفت و به عنوان یک جنبش در طراحی مطرح شد. علت این شهرت نیز در به‌کارگیری از سادگی و کاربردی بودن آن بود. این سبک دکوراسیون که به آرامی در حال رشد بود در پنج کشور دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد شکوفا شد. اوج شکوفایی این مجموعه طراحی در سال ۱۹۵۰ شروع شده بود و تأثیر گذاری آن در بعد از جنگ جهانی دوم به چشم آمد. به سبک دکوراسیون اسکاندیناوی اثر تقلید یا شبیه سازی نیز گفته می‌شود؛ چرا که این سبک به نوعی از مینیمالیست و شاخه‌های دیگری از دکوراسیون شکل گرفته است. دکوراسیون اسکاندیناوی تمرکز خود را روی راحتی و دل‌نشینی محیط قرار داده است. یکی از دلایل این موضوع نیز شرایط اقلیمی کشورهایی است که این سبک از آنجا شکل گرفته است. مثلاً به دلیل برودت و سرمایه طولانی در این کشورها بیشتر سعی بر این است که محیط داخلی خانه گرما بخش افراد و علیه کننده بر سرمای طولانی مدت بیرونی باشد. به همین دلیل است که تنها بر خلاف مینیمالیست‌ها در به‌کارگیری رنگ‌های متنوع دستشان باز بوده و برای خود و خانه محدودیتی قائل نمی‌شوند.

۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز
۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز

۵- سبک بوهمی

دکور Bohemian روح بی خیال و پرماجرا از سبک زندگی آوانگارد را به تصویر می کشد.  این برنامه کاربرد خلاقانه از الگوهای غنی و رنگهای پر جنب و جوش ، به ویژه رنگهای قرمز یا بنفش دارد.  نکته اصلی این است که با دقت یک ظاهر “کثیف” هدفمند ارائه می شود و از آن طرح تمیز در میاد و شما را شگفت زده می کند. لایه بر روی پارچه (پرتاب ، بالش ، فرش ، ملیله) برای یک محیط گرم. و سنتی و زیبا که سرشار از فرهنگ و آداب آن افراد می باشد. سبک بوهمیان (Bohemian) یا دکوراسیون بوهمیانی یا در اصطلاح ” بوهو ” نوعی دکوراسیون است که در آن افراد خانه‌ها را پر از فرهنگشان کرده و بوی زندگی از در و دیوار به مشام می‌رسد. در خانه‌های بوهمیان ابزار و لوازمی خواهید دید که با تمام وسایلی که تا به امروز دیده‌اید تفاوتی خاصی دارند که این تفاوت هم از فرهنگ و سبک زندگی آن‌ها نشأت می‌گیرد. کمتر کسی است که با دیدن تزیینات و دکوراسیون بوهمیان، به آن علاقمند نشود. در دوره‌ای که نگاه‌ها به سمت چیدمان به سبک دکوراسیون مدرن پرواز می‌کند، و در پس زیبایی‌های فریبنده آرامش کمی موج می‌زند، این دکوراسیون بوهمیان است که شما را در راحتی و بی دغدغگی غرق می‌کند. با اینکه سبک دکوراسیون بوهمیان سعی می‌کند به سبک‌های امروزی شباهت داشته باشد تا از یکنواختی و روزمرگی جلوگیری کند، اما با قدرت درونی خود، مانع از یکی شدن با متد روز می‌شود و به هیچ وجه دو وجهی نبوده و نخواهد بود. اشتراک کلی با همه و تفاوت بزرگ با تک تک سبک‌های دکوراسیون از ویژگی‌های این نوع دکوراسیون است.

۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز
۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز

۶- سبک خانه مزرعه

دکوراسیون Farmhouse یک رویکرد مدرن در طراحی داخلی با الهام از کابین است. طبیعتاً در حال گذار با برخی عناصر سنتی است که در زیبایی زیبایی خانه باید تصورات شما را به پروانس فرانسه منتقل کند.  چند دسته اسطوخودوس خشک و سایر فضای سبز را تهیه کنید، ترتیب دقیق گلدان ها و گلدان ها واقعاً خانه شما را زیبا می کند، طرحی خاص در دنیا خشک و مدرن امروزی که گرمای آرامش را به شما هدیه می دهد. مبلمان خانه مزرعه با چوب پریشانی و ملافه های روتختی مشخص می شود. از نظر رنگی ، بسیار شبیه دکوراسیون دریایی است که دارای رنگهای پایه ای عمدتا سفید و بژ است.  قوانین ارتدکس تصریح می کنند که رنگ ها باید چیزی شبیه به فیروزه یا زرد روشن باشند ، اما به نظرم بهتر است برای برخی از آنها تعریف های روشن تر ، و رنگ های روشن تری معرفی شود، دکوراسیون مدرن خانه های مدرن امروزه با جذابیت های روستایی کشور همراه با مینیمالیسم گرم و عناصر صنعتی مشابه است که به طراحی داخلی در اسکاندیناوی ربط دارد. تأثیر درست بر تعادل درست از دکوراسیون مدرن خانه دار و مدرن، تأکید بر راحتی و زندگی گاه به گاه با حساسیت های معاصر، بازتابی از زمان های امروز است. به نظر میرسد تخیلی، طبیعی هنوز تصفیه شده، کشور هنوز هم متنوع و پیچیده به عنوان به ویژگی های طراحی داخلی مدرن خانه مدرن است. اگر چه اغلب تعجب آور است که در ابتدا با اصطلاحات “مدرن” و “خانه ی مزرعه” آشنا می شویم، این اتحادیه سبک های طراحی بیش از حد قابل توجه است. هنگامی که به دنبال تزئین خانه مدرن خود هستید، همیشه به دنبال چرخش تازه بر روی عناصر روستایی باشید تا خانه شما به تنهایی شما را به نظر منحصر بفرد بسپارد. و دلیل خوبی وجود دارد چرا که بسیاری از مشتریان ما از لس آنجلس به بروکلین به سبک مدرن خانه دار می افتند. رویکرد تلطیف شده خود را برای راحتی و زیبایی و طراحی ساده، روحیه ای گرم و دلسرد کننده به ارمغان می آورد، حتی اگر هیچ جایی در نزدیکی یک مزرعه وجود ندارد.

۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز
۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز

۷- سبک شهری مدرن

طراحی داخلی شهری ناشی از طراحی داخلی مدرن در شهرهای بزرگ است.  مدرن شهری با در نظر گرفتن نشانه هایی از محیط جهان وطنی خود ، تلفیقی از صفات متناقض و متضاد است.  مینیمالیستی شیک ، شیک پر زرق و برق ، طرح های آزمایشی قشنگ و طرح های آزمایشی همه در یک مکان مشخص قرن بیست و یکم با هم برخورد می کنند. و این سبک به وجود می آید. در این سبک مبلمان بزرگتر (مبل ها ، تختخواب و غیره) تمایل دارند به صورت یکنواخت براق و پر از زروق و برق با سطح پایین ظاهر شوند.  احساس راحتی کنید تا طراحی های مبلمان مدرن را به نمایش بگذارید. طرح های تزئینی (بالش ، آینه ، میزهای پایانی و غیره) در دکوراسیون شهری اغلب نیاز به بیان هنری و خلاقانه دارد برخی از طرح های هندسی ظریف ، یا وسایل پرنعمت را با تزئینات سنتی اضافه کنید. طراحی داخلی به سبک مدرن شهری برای شهروندان پیشرفته شهر مناسب است و نهایتا برای زندگی جهانگردان با گرایش به تأثیرات معاصر، مدرن و صنعتی، این سبک طراحی بالا به خودی خود متکی بر تجمل است. همیشه به دلیل تأثیر ماندگار خود بر آسایش و در زندگی شهر پر زرق و برق، به لطف تندرستی آن، باعث می شود مسیری باهوش برای ایجاد اوازه ی خود در شهر ایجاد کند.

۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز
۸ سبک دکوراسیون داخلی برتر در مهندسی ساز

۸-  سبک شیک شیبی

گرچه رنگ های شیک و شیک ارتدوکس سفید ، سفیدی و پاستلی هستند ،  اما از استفاده کردن از رنگ های پر جنب و جوش و ترکیب آن با رنگهای ساده این سبک نترسید. اما هنگام طرح ریزی پایه ای از طراحی داخلی شیک خود را با یک پس زمینه خنثی شروع کنید. دیوارهای رنگی یک رنگ خنثی (سفید و کرم ها را درخشان کار می کنند) و به چوب و کفپوش های رنگی طبیعی و جزئیات می چسبد. از آنجا که یک پس زمینه ضعیف، شما را قادر می سازد فضا را با جذاب و جذاب پیدا کند، بدون این که به نظر برسد. و در عین حال این دکور شیک ضعیف اغلب پر جنب و جوش است، به یاد داشته باشید که این یک سبک دکور آرام است که باید در چشم با هماهنگی ظریف آسان باشد.

اگر چه سبک های طراحی دکوراسیون بسیار زیادتر هستند اما ما در این مقاله سعی کرده ایم در بین سبک های طراحی داخلی سبک های پر طرفدار در سراسر دنیا را بیان کنیم، این ۸ سبک بسیار در دنیا رواج دارند.

▪▪▪ ایجاد یک اقامتگاه آرام فراتر از زیبایی و بر اساس سلیقه تان، مانند تولدی دیگر است؛ اشیا موجود در فضای خانه تان با روش های ساده می تواند گرمای آرامش را به شما انتقال دهد. مهم نیست سبک زندگیان چگونه است، اما مهم است که فضای خانه تان مسالمت آمیز و آرام باشد. ▪▪▪

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید