فروش انواع شیرآلات

0
244
فروش انواع شیرآلات
فروش انواع شیرآلات

فروش انواع شیرآلات

من به شانس اعتقاد دارم، چون هروقت بیشتر تلاش می کنم، بیشتر شانس می آورم.

فروش انواع شیرآلات : شناخت نوع شیرآلاتی که در خانه شما به کار رفته است به شما کمک می‌کند در صورت بروز مشکل بدانید که چطور باید شیرآلات ساختمانی را تعمیر کنید. علاوه بر این‌ها، هنگام بازسازی خانه یا زمانی که شیرآلات نیاز به تعویض دارند نیز با دانستن نحوه عملکرد هر یک از انواع شیرآلات ساختمانی، می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. و همچنین هنگام خرید با فرو انواع شیرآلات نیز آشنا خواهید شد.

قیمت و فروش شیرآلات به عنوان یکی از عناصر  مهم ساختمانی همواره مورد توجه بوده است. به همین منظور در این مطلب شما را با انواع شیرآلات و قیمت آنها در بازار آشنا خواهیم کرد.

معرفی انواع شیر آلات

شیر آلات بهداشتی یا بهتر بگوییم رتبه بندی شیرآلات ایرانی به دو بخش تقسیم می شوند. پوسته داخلی (پایه  اصلی و شیر) و پوسته خارجی (بدنه بیرونی شیر). در تولید پخش شیرآلات معمولا از آلیاژ برنج یا سرب خشک استفاده می کنند که با توجه به رعایت مسائل بهداشتی باعث شده است که از سرب خشک به دلیل مجاورت در رطوبت که باعث حل شدن می شود و آلودگی خطرناکی ایجاد می کند، استفاده نکنند و در پوسته خارجی شیر آلات یا همان پوشش خارجی شیر آلات کارخانه های تولیدی معمولا از فلزاتی مثل برنج، برنز، مس و استیل استفاده می کنند که معمول ترین شان استیل است و از دیگر فلزات برای سفارشات خاص و منحصر به فرد استفاده می شود. بهترین نوع آبکاری در شیرآلات، PVD است که در این روش علاوه بر افزایش طول عمر شیر، مقاومت آن در برابر ساییدگی،خوردگی و زنگ زدگی تضمین می شود.

فروش انواع شیرآلات
فروش انواع شیرآلات
انواع شیرآلات

٭ شیرآلات فلکه ای : این مدل از شیرآلات دارای دو فلکه جداگانه سرد و گرم است که در دو طرف چپ و راست برای شیر تعبیه شده است که امروز این مدل از شیرآلات مرسوم نیست و فقط مدل های لوکس و برنزی آن در بازار موجود است. از مزایای این نوع از شیرآلات می توان به امکان بهتر تنظیم درجه حرارت دقیق دمای آب اشاره کرد و از معایب آن هم می توان به نصب سخت تر است آن نگاهی داشت. همچنین قیمت شیرآلات ساختمانی فلکه ای  معمولا کمتر از انواع دیگر است.

٭ شیرآلات تک اهرمی : شیرآلات تک اهرمی همان طور که از نام شان پیداست دارای یک اهرم هستند که اهرم به یک سمت برای آب گرم و به سمت دیگر برای آب سرد است و در وسط در دمای متعادل قرار می گیرد.

مزایای شیرآلات تک اهرمی

٭  قابلیت تنظیم دمای آب را دارد.

* به دلیل راحت تر تنظیم شدن دمای آب، مصرف آب نرا نیز کاهش می دهد.

* از لحاظ بهداشتی به دلیل تماس کمتر با شیر آب بهتر است.

معایب شیرآلات تک اهرمی

* تنظیم میزان دمای آب در این نوع شیرها نسبت به شیرهای آب فلکه ای سخت‌تر است و دقت كم‌تری دارد.

* نسبت به شیرآلات فلکه ای تعمیر و نگهداری آن سخت تر است.

* شیر کارتریجی (دو اهرمی) : اغلب اوقات تشخیص شیرهای دو اهرمی کارتریجی از شیرهای دو اهرمی فشاری دشوار است چرا که بسیار شبیه به هم هستند با این تفاوت که شیرهای کارتریجی واشر ندارند اما شیرهای فشاری با واشر کار می‌کنند. اما تفاوت دیگر آن‌ها که می‌تواند به خوبی این دو را در نگاه اول از هم مجزا کند احساسی است که هنگام استفاده از اهرم‌ها دارید. شیرهای فشاری نسبت به شیرهای کارتریج اهرم‌های سفت‌تری دارند چرا که اهرم‌ها برای بستن آب نیازدارند که به روی واشرها فشار وارد کنند. اما شیرهای کارتریجی اینچنین نیستند، حتی اگر اهرم را ½ نیز بچرخانید آب باز و بسته خواهد شد و نیازی به هیچ فشاری برای بستن یا بازکردن شیر آب نیست.

فروش انواع شیرآلات
فروش انواع شیرآلات

* شیر آلات سنسور دار (چشمی) : این نوع از شیرآلات دارای یک حسگر هستند که استفاده از آن را آسان تر می کند و با استفاده از پنل بر روی شیر می توانید آن را بر روی حسگر و یا دستی تنظیم کنید.

مزایای شیرآلات سنسور دار

هنگام استفاده به دلیل عدم تماس دست با شیر آب راحتی را فراهم می کند.جریان آب توسط سنسور حرکتی فعال می شود و همین نکته باعث کاهش مصرف آب است.

معایب شیرآلات سنسور دار

حسگر و فعال کننده خودکار در بعضی موارد در شیر آلات، در پشت و یا پایین شیرآلات قرار دارد.بعضی از شیر های سنسور دارد به نوعی است که باید بر روی آن ها ضربه بزنید تا فعال شود و در نتیجه اگر دستان شما کثیف باشد باید نقطه ای که لمس کرده اید را بشویید.

نکات مهم خرید شیر آلات

۱- شیر آلات سنسور دار (چشمی) بیشتر برای مکان های عمومی مناسب اند و تعبیه می شوند.

۲- تنظیم فشار آب از نکات بسیار مهم است که هنگام خرید باید به آن توجه شود.

۳- دارا بودن علامت استاندارد از نکات مهم است زیرا استفاده نکردن از سرب نرم که برای سلامتی خطرناک است و همچنین آبکاری شیر آلات بسیار مهم هستند.

محبوب ترین برندهای فروش انواع شیر آلات ایرانی و خارجی : برند های بسیاری در بازار موجود است اعم از ایرانی و خارجی که شامل قهرمان، راسان، البرز روز، شایان، درخشان، گروهه و کی دبلیو سی که می توانید پس از بررسی آن ها شیر آلات مورد نظر خود را خریداری کنید.

انواع روکش‌هایی که برای شیرآلات کاربرد بیشتری دارند عبارتند از: برنج، برنز، مس و استیل که از میان آنها اگر استیل استنلس اصل باشد، از دیگر اجناس بهتر است چرا که هم مقاومت بهتری در برابر پوسیدگی دارد و هم به خاطر ظاهرش کمتر لکه‌های آب را نشان می‌دهد و از لحاظ زیبایی هم مناسب‌ تر است.

فروش انواع شیرآلات
فروش انواع شیرآلات

شیرآلات آشپزخانه، پرمصرف و حساس

شیر آشپزخانه که معمولا روی سینک قرار دارد، وقت آشپزی، شستن دست، شستن میوه و… استفاده می‌شود و می‌توان آن را یکی از پرمصرف‌ترین شیرآلات منزل نامید. نگهداری از این شیرآلات اما اگر به شکلی دقیق و مرتب انجام شود خیلی آسان است. با یک پارچه نرم و سرکه رقیق شده، همه جای آن را تمیز کنید و مطمئن شوید که خشک شده تا لکه رویش باقی نماند. شوینده‌های خیلی قوی می‌توانند به شیرآلات شما آسیب بزنند. البته سریِ بیزانس طلایی شیرآلات شودر با خاصیت PVD یعنی آبکاری مخصوص در محیط خلا ، در مقابل هر شوینده‌ای مقاوم هستند. از سلامت کارتریج شیر هم مطمئن شوید چون یک کارتریج خراب یعنی هدر رفتن آب.

فروش انواع شیرآلات
فروش انواع شیرآلات

نگهداری شیرآلات

شیرآلات حتی اگر در هنگام فروش انواع شیرآلات از بهترین نوع انتخاب ونصب کنیم. مستلزم شرایط نگهداری خاصی بر حسب نوع ساخت و کاربرد دارند. گاهی اوقات بعضی از استفاده کنندگان با تصور اینکه شیرهای اهرمی تعمیر نمی شوند آنها را دور می‌اندازند. اما این شیرآلات مشروط بر اینکه استاندارد و از موارد خوب تهیه شده باشند به ندرت خراب می‌شوند، اما بعد از چند سال (برحسب استفاده) نیاز به تعویض کارتریج دارند که مانند مغزی شیرهای واشری می‌توان آن را تعویض کرد.پس برای داشتن رو شویی، حمام ، آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی کامل و زیبا منزل تان ، از استفاده از شیرآلات خوب و با کیفیت غافل نشوید.

* تمیز کردن شیرآلات سرویس بهداشتی و ظرفشویی کار بسیار سختی نیست . شما به راحتی می توانید با چند ترفند خانگی شیرآلات منزل تان را مانند روز اول برق بیاندازید . شیر آلات بخش مهمی از بخش های دکوراسیون خانه را به خود اختصاص می دهند و براق بودن شیرهای آب می تواند نشانه ای از پاکی و تمیزی باشد . البته دقت داشته باشید که برای تمیز کردن این بخش باید نکات خاصی را نیز رعایت کنید.

فروش انواع شیرآلات
فروش انواع شیرآلات

* لکه‌های کوچک سفید روی شیر آب، براقی و شفافیت را از بین می‌برند . دلیل پیدایش این لکه ها  بر اثر رسوب کردن مواد معدنی موجود در آب بر سطح شیر آب یا لوله‌های پایین آن بوجود می آیند . قبل از هر چیزی تاکید می گردد به هیچ عنوان از پاک کننده های اسیدی و شیمیایی نظیر جوهر نمک، وایتکس و سیم های ظرفشویی استفاده ننمایید . زیرا باعث از بین رفتن پوشش نیکل شده و شیرآلات را از شرایط ضمانت خارج می نماید .

* بهترین راه برای شستشوی شیرآلات استفاده از محلول آب و صابون است . چون رنگ طبیعی آنها را حفظ می کند و باعث براق شدن می شود . بهتر  است از اسکاج های نرم و اسفنجی استفاده کنید تا خطی روی آن ها ایجاد نشود .

* برای جلوگیری از جرم گرفتن شیرآلات شستن پی در پی و خشک نمودن توسط حوله ای نرم لازم است .

* حتی آب خالص هم قادر به پاک کردن شیرآلات است . در صورتی که این شستشو مداوم و روزانه باشد . ولی باز هم در صورتی که از مواد شوینده  ساده استفاده کنید بهتر است .

* سرکه (ترجیحاً سفید) یکی از مواد طبیعی است که می توانید از آن استفاده کنید . بسیاری از افراد باتجربه محلول سرکه و آب را بهترین تمیز کننده و براق کننده شیر آلات می دانند . برای پاک کردن این رسوبات یک حوله کاغذی را کاملا به سرکه آغشته کنید . حوله کاغذی را دور محل لکه ها بپیچید و ۱۰ دقیقه صبر کنید . سپس لکه ها را با استفاده از یک حوله کاغذی خشک به راحتی پاک کنید . فقط توجه داشته باشید که استفاده از سرکه به علت خاصیت اسیدی بودن آن می تواند باعث از بین رفتن رنگ شیرهای آب رنگی و شیرهای برنجی بشود.

* در صورتی که از شیرهای بی رنگ و معمولی رایج استفاده می‌کنید، می‌توانید با خیال راحت از سرکه به عنوان یک براق کننده قوی برای پاک کردن رسوبات به جای مانده بر روی شیرهای آب استفاده کنید.

فروش انواع شیرآلات
فروش انواع شیرآلات

نگهداری و حفظ آب را فراموش نکنید : بعضی از شیرآلات منزل، به دلیل استفاده خاصشان بیشتر آب مصرف می‌کنند و به همین نسبت باید بیشتر حواستان به مصرف آب باشد. شیرآلاتی انتخاب کنید که دوستدار محیط زیست هستند. کارتریج، مغزی و واشر را هم سالم نگه دارید تا آب هدر نرود. سردوش‌های ثابت و متحرک شودر مجهز به تکنولوژی Air یا ترکیب ذرات آب و هوا هستند.‌

‌این تکنولوژی آب خارج شده از سردوش را بعد از ترکیب با هوا به صورت پودر و با فشاری یکنواخت بیرون می‌دهد و علاوه بر کاهش مصرف آب و مراقبت از محیط زیست، استحمام لذت‌بخشی را به ارمغان می‌آورد. همچنین تمام شیرآلات سرامیکی، هم دوام و ماندگاری بیشتری دارند هم در مصرف آب به صرفه‌ تر هستند.

٭٭٭ در پایان به یاد داشته باشید که در هنگام خرید شیرآلات برای خانه تان خساست به خرج ندهید، زیرا داشتن یک شیرآلات خوب و باکیفیت بسیار مهم و حیاتی است ، در هنگامی که فروش انواع شیرآلات خارجی و ایرانی در بازار وجود دارد، با مطالعه کافی بهترین را انتخاب کنید. ٭٭٭

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید