قیمت پنجره دو جداره

0
501
قیمت پنجره دو جداره
قیمت پنجره دو جداره

قیمت پنجره دو جداره

گاهی هیچ چیزی برای از دست دادن نداریم، لم می‌دهم و به بدبختی‌هایم لبخند می‌زنیم، همه فکر می‌کنند هیچ مشکلی نداریم اما زندگی بدون مشکل فقط یک خواب است و آدم هم نمی‌تواند همیشه بخوابد.

قیمت پنجره دو جداره : پنجره دوجداره چیست؟ : استفاده از دو لایه شیشه و همچنین گاز آرگون در بین این شیشه ها باعث شده به این پنجره های لقب پنجره دو جداره را بدهند.

پنجره دوجداره دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد البته بسیاری از افراد به دلیل قیمت  بالایی که این پنجر هایی دارند ترجیح میدهند از نمونه های قدیمی پنجره به جای پنجره دوجداره استفاده کنند البته این تفکر بسیار اشتباه می باشد چرا که  اگر از یک فرد با تجربه در این زمینه سوالاتی را بپرسید حتما متوجه خواهید شد که  پنجره دو جداره با توجه به قیمتی که دارد بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

مزیت پنجره دو جداره نسبت به پنجره قدیمی

٭ دارای عمر بالاتری می باشد

٭ نیاز به تعمیر و نگهداری پایین تری دارد

٭ مناسب هر آب و هوایی می باشد

٭ مناسب هر آب و هوا

٭ عایق در برابر صوت

٭ عایق در برابر حرارت

قیمت پنجره دو جداره
قیمت پنجره دو جداره

البته موارد بالا تنها بخشی از مزیت های پنجره یو پی وی سی می باشد شما با استفاده از این نوع از پنجره های در دراز مدت قطعا به مزیت های این پنجره های دست خواهید یافت شرکت های مختلفی در زمینه تولید پنجره دوجداره فعالیت می کنند که  شما برای نصب این نوع از پنجره ها می توانید با این شرکت ها تماس حاصل کنید و از این نوع از پنجره های استفاده کنید لازم به ذکر می باشد جنس پنجره دوجداره بیشتر از جنس پروفیل می باشد که از مهمترین شرکت های تولید کننده پروفیل نیز می توان به وین تک و ویستابست اشاره  کرد.

پنجره دوجداره نوع جدیدی از پنجره می باشد که  طی تغییر تکنولوژی های صنعت پنجره دوجداره  به وجود آمده است پنجره در دوره های مختلف دارای تغییرات بسیار زیادی شده است این تغییرات به منظور ایجاد کیفیت در پنجره و همچنین زیبایی در پنجره بوده است پنجره های قدیمی که به صورت دوجداره نبوده اند دارای معایب بسیار زیادی بوده اند البته در هر دوره این تغییرات به منظور ایجاد کیفیت در پنجره بوده است. ابتدا از پنجره  های چوبی استفاده می شد چوب به دلیل فرسایشی که داشت عمر زیادی را نمی کرد همچنین پنجره از نوع  چوبی دارای ظاهر زیبایی نوید البته در برخی از موارد برخی از افراد پنجره های چوبی را با طرح های جالب ایجاد کرده و مورد استفاده قرار می دادند اما همانطور که گفته شده به دلیل اینکه  چوب دارای عمر خوبی نبوده سریع دچار فرسایش شده و شکل و ظاهر و همچنین عمر خود را از دست می داد. در دوره بعدی از فلزات برای ایجاد پنجره استفاده شده از جمله فلزات مورد استفاده برای پنجره آلومینیوم بود آلومینیوم می توان که اولین جرقه برای ایجاد پنجره های دو جداره بود آلومینیوم اگرچه دارای عمر خوب بود و ظاهر زیبایی داشت اما باز هم با این تفاسیر دارای معایب بسیاری بود که از جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره  کرد :

قیمت پنجره دو جداره
قیمت پنجره دو جداره

* عایق صدا نبود.

* مناسب هر شرایط جویی نبود.

پنجره دوجداره با گذر زمان و تغییر تکنولوژی در ساختار پنجره به وجود آمد پنجره دوجداره خود نیز دارای معیبی بود که  رفته رفته تغییرات بسیاری نیز برای آن به منظور ایجاد کیفیت انجام گرفت که باعث شد پنجره دوجداره عنوان اولین انتخاب برای پنجره ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد.

انواع پنجره دو جداره

+ پنجره دوجداره کشویی : پنجره‌های کشویی، عملکردی شبیه به پنجره‌های دولنگه دارند، با این تفاوت که به جای حرکت عمودی، به صورت افقی حرکت می‌کنند. نصب و تغییر این نوع پنجره‌ها در هر نوع ساختمانی قابل اجرا است، اما بهتر است آن‌ها را براساس ویژگی‌های ساختمان خود انتخاب کنید، تا از کاربری، امنیت و زیبایی آن‌ها لذت ببرید. پنجره های دوجداره از نظر نحوه باز شدن دارای دو نوع کلی است، که شامل پنجره کشویی یک لنگه بازشو و پنجره کشویی دو لنگه بازشو است. در نوع اول تنها یکی از لنگه‌های پنجره، به صورت کشویی باز می‌شود و در و نوع دوم هر دو لنگه پنجره قابلیت باز و بسته شدن را به صورت کشویی دارند.

+ پنجره دوجداره دو طرف بازشو : این پنجره ها به دو صورت باز می شوند. دو بازشو در کنار هم بصورت تک حالته یا دو حالته در این روش هر دو لنگه بازشو  دستگیره دارند و از هم جدا هستند. پروفایلی که دو لنگه پنجره دو لنگه بازشو را از هم جدا می کند هنگام بازشدن ثابت باقی می ماند. این نوع پنجره در شرایطی که میخواهیم حداکثر فضا عبوری را داشته باشیم مناسب نمی باشد.

+ پنجره دوجداره یک طرف بازشو

+ پنجره دوجداره فرانسوی با مولیون متحرک : هنگام باز شدن پنجره و درب فرانسوی، هیچ ستونی در وسط پنجره ها وجود ندارد، به همین دلیل برای سفارش توری پلیسه، اندازه دو لنگه استفاده می شود و یک توری قرار می گیرد. در صورتی که عرض دو لنگه زیاد باشد، باید از توری دوطرفه استفاده کرد. کاربرد درب فرانسوی در مواردی است که به عرض زیادی بازشو نیاز است. بطور مثال برای آنکه عرضی به ابعاد  120 سانتی متر برای بازشو نیاز باشد باید از درب فرانسوی استفاده کرد. در صورتی که این درب را به صورت تک لنگه در نظر بگیریم، به مرور زمان به دلیل وزن زیاد شیشه و استاندارد لولاها موجب افتادگی لنگه بازشو خواهند شد.

قیمت پنجره دو جداره
قیمت پنجره دو جداره

نگهداری از پنجره های دو جداره

* پنجره های دو جداره را میتوان به راحتی با آب و صابون شست و آنها را تمیز کرد.

٭ درزگیری پنجره دوجداره باید با نهایت دقت و تمیزی صورت گیرد تا از انعطاف پذیری لازم برخوردار باشد.

٭ یراق آلات پنجره های دو جداره پس از مدتی باز و بسته کردن ممکن است از رگلاژ خارج شوند, بنابراین باید آنها را تنظیم و به حالت قبل بازگرداند.

٭ به منظور بهبود عملکرد پنجره های دو جداره, آنها را باید هر چند وقت یکبار روغن کاری کرد.

خرید پنجره دوجداره

در هنگام خرید این نوع پنجره توجه به یکسری نکات امری بسیار ضروری است. هنگامی که به مراکز فروش پنجره دوجداره مراجعه می کنید حتماً به موارد زیر دقت کنید:

٭ شیشه های پنجره باید از استانداردهای لازم برخوردار بوده و به میزان کافی گاز آرگون بین آن ها تزریق شده باشد.

٭ نصب پنجره با رعایت اصول لازم صورت گیرد، در غیر اینصورت انرژی ساختمان هدر خواهد رفت.

٭ پنجره خوب باید عایق بندی شده باشد زیرا تنها در اینصورت می تواند آسایش و آرامش را برای ساکنین به ارمغان آورد.

٭ یراق آلات آن با توجه به کارایی و وزن لنگه ها خریداری شوند.

٭ شیشه پنجره باید صنعتی باشد، شیشه هایی که در شیشه بری ها یافت میشوند مناسب این کار نیستند.

٭ نصب پنجره دوجداره یو پی وی سی باید توسط نصاب حرفه ای انجام شود.

٭ نوع پروفیل ها باید با شرایط آب و هوایی سازگار و از استانداردهای لازم برخوردار باشد.

قیمت پنجره دو جداره
قیمت پنجره دو جداره

قیمت پنجره دوجداره

عوامل متعددی در قیمت این نوع پنجره ها تاثیرگذار هستند که در ذیل به آنها می پردازیم:

٭ هر چه سایز و تعداد پنجره ها بزرگ تر باشد قیمت نیز بالاتر خواهد رفت. اما برخی از تولیدکنندگان در صورت خرید عمده به خریداران تخفیف می دهند و محصولات را با قیمت کمتری عرضه می نمایند.

٭ قاب پنجره از متریال هایی نظیر چوب، آلومینیوم و پی وی سی ساخته می شود که از بین آن ها UPVC ارزان ترین و رایج ترین قاب است که از مقاومت لازم در برابر شرایط آب و هوایی برخوردار می باشد.

٭ مدل پنجره نیز در قیمت آن اثرگذار است. در بازار طیف گسترده ای از مدل ها دیده می شوند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند.

٭ هزینه نصب این پنجره ها به صورت جداگانه حساب می شود.

٭ شیشه دوجداره با توجه به جنس و نوع ساخت دارای قیمت متفاوت است.

٭ یراق آلات استاندارد و با کیفیت قیمت بالاتری به نسبت سایر یراق آلات دارند.

لیست فروش و قیمت پنجره دو جداره به نوع بازشوها و جنس پروفیل و یراق آلات پنجره  بستگی دارد . بهترین راه برآورد قیمت ، مشاور و گرفتن استعلام برای انواع درب و پنجره دوجداره ، بازدید کارشناسان فروش شرکت از پروژه میباشد . در برآورد اولیه هزینه های ساخت و نصب در و پنجره میبایست کلیه هزینه های موجود محاسبه شود و اطلاعات کامل دریافت شود همچنین تهیه نقشه و تهیه لیست مواد اولیه جز لاینفک  محاسبه و الزامی می باشند. در هر صورت برآورد کل کار با پروفیل و برند های مختلف ، قیمت های مختلفی در اختیار ما قرار میدهد که جای تامل و بررسی دارند.

٭ قیمت شیشه دوجداره که شامل هزینه ساخت ، حمل ، و جابجایی در طبقات میشود 4*6 سفید فلوت 70 هزار تومان — 4*4 سفید فلوت 60 هزار تومان

٭ قیمت پروفیل که شامل هزینه ساخت ، مواد مصرفی ساخت و حمل میشود متری 18 تومان ترک — 28 تومان آلمان

٭ قیمت یراق آلات پنجره ترک تک حالته 140 هزار تومان — تک حالته آلمان 300 هزار تومان — دو حالته ترک 250 هزار تومان — دوحالته آلمان 360 هزار تومان

٭ قیمت نصب درب و پنجره  10 درصد کل کار و هزینه مواد مصرفی نصب 5 درصد کل کار

قیمت پنجره دو جداره
قیمت پنجره دو جداره

هزینه ساخت شیشه دوجداره نیز به همین شکل باید لحاظ شود :  معمولا هزینه نصب درصدی از فاکتور فروش محاسبه می شود که ممکن است بعد از بازدید از پروژه در شرایط خاص افزایش پیدا کند.

هزینه پنجره دو جداره جدید :  نصب پنجره و پنجره های دو جداره مدل جدید نیز هزینه بردار است و حدود ۲۰درصد مبلغ کل پروژه که بر اساس عواملی نظیر بازسازی آلومینیوم، نصب روی سنگ، موقعیت پروژه و … متفاوت است را شامل می شود.پنجره توسط شرکت های مختلف و با برندهای متفاوت تولید و ارائه می شود، بنابراین تفاوت قیمتی که در این محصولات دیده می شود ناشی از تمام عوامل ذکر شده است.

٭٭٭ یکی از بهترین مزیت های پنجره های دو جداره عایق صوت بودن آنها است. این یکی از دلایل مهمی است که باعث افزایش تقاضای این پنجره در بین مردم شده است. پنجره های دو جداره به دلیل وجود مواد PVC عایق صوت می باشند. هر چه ضخامت پنجره های دو جداره بیشتر باشد صدای کمتری از آن عبور می کند. ٭٭٭

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید