شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران

12
12152
شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران
شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران

با اخلاق و رفتار خوب همیشه می توان در هر عرصه ای از زندگی موفق بود.  و این راز را انسانهای موفق و مدیران شرکتهای عالی می دانند.

شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران : توانمندیهای شرکتهای بزرگ پیمانکاری ایران مانند کیسون، جنرال مکانیک، ملی ساختمان، تونل ساختمان و …. در حالی است که این شرکتها به دلیل تحریمهای ناجوانمردانه بین المللی در قالبهای واقعی نتوانستنه اند توسعه پیدا کنند و در صورت بازشدن بیشتر فضای کار برای این شرکتها در حوزه بین الملل خواهند توانست به غولهای اقتصادی و پیمانکاری جهانی تبدیل شوند.

۱- شرکت پایا سامان پارس : در این بین شرکت پایا سامان پارس (سهامی خاص) بعنوان یکی از شرکتهای مادر تخصصی بنیاد مستضعفان درتاریخ 1386/08/07 در اداره ثبت شرکت ها و با هدف انجام سرمایه گذاری و مشارکت در سهام شرکت های پیمانکاری ، سرمایه گذاری در زمینه تحقیقات و فن آوری در شرکتهای پیمانکاری و برنامه ریزی در جهت تامین منابع مالی از بانکها و موسسات مالی و اعتباری مجاز برای شرکتهای تحت پوشش ایجاد و به ثبت رسیده است. در حال حاضر این شرکت هدایت و راهبری 5 شرکت عمرانی و کی شرکت مشاوره ای شامل: شرکت جنرال مکانیک، شرکت ملی ساختمان، شرکت رامان، شرکت دی ، شرکت لانیز، شرکت تالون را عهده دار می باشد. شرکت سرمایه گذاری پایا سامان پارس، شرکت عمران و مسکن ایران و شرکت شرکت مدیریت طرح آتیه سازان شاخص ترین مجموعه های بنیاد مستضعفان در پروژه های ساختمانی به شمار می آیند.

شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران
شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران

۲- شرکت عمران و مسکن ایران : شرکت عمران و مسکن ایران شامل هشت شرکت  است که به جز شرکت بنیاد سازه که فعالیت مشاوره ای انجام می دهد، سایر شرکت ها به سرمایه گذاری و پیمانکاری در بخش ساختمان مشغولند. از شرکت های مهم این مجموعه که سهم قابل توجهی در تولید و فروش کل شرکت در طی سال های اخیر داشته اند می توان به شرکت های عمران و مسکن شرق، عمران و مسکن ایران و شرکت تولید مسکن خاور ، کیانمهر، اسکان کویر یزد و شرکت خانه و شرکت بنیاد سازه اشاره کرد. دیگر شرکت ساختمانی بزرگ وابسته به بنیاد، مجموعه مدیریت و طرح آتیه سازان است. سایت بنیاد در مورد این شرکت تاکید کرده که شرکت مدیریت طرح آتیه سازان در سال 1376 تشکیل و با موضوع فعالیت سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های ساختمانی به ثبت رسید.

۳- شرکت مدیریت طرح آتیه سازان : شرکت مدیریت طرح آتیه سازان با تحت پوشش قراردادن 6 شرکت آتی ساز، شرکت مهستان، شرکت ونک پارک ، شرکت سامان ایران، شرکت خانه ایرانیان و شرکت عمران و توسعه شهرک قدس به فعالیت ساختمان سازی می پردازد. این سه شرکت تحت مدیریت بنیاد، بیشترین تعداد پروژه های ساختمانی را در اختیار دارند.

برابر گزارشی که در سال 1393 توسط خبر آنلاین منتشر شد، محسن پهلوان، مالک پدیده شاندیز، با پروژه های ساختمانی در ایران و افغانستان بزرگترین پروژه های ساختمانی ایران را در اختیار دارد. او چندی پیش موفق شد امتیاز نصب بیلبورد در افغانستان را بدست آورد. در صورتی که ساخت شهرک پدیده شاندیز به پایان برسد، پهلون بزرگترین مجموعه ساختمانی ایران را به سرانجام رسانده است. پهلوان به طور همزمان مدیریت و مالکیت 7 شرکت بزرگ در ایران را برعهده دارد. بزرگترین مجموعه او، شرکت بین المللی کیش در حوزه توریسم و تامین تجهیزات صنعتی ثبت شده است. بازار کیش با مساحت 9 هزار و 500 متر نیز در مالکیت این شرکت قرار دارد. همچنین پروژه ساخت بزرگترین لنگر کشتی به وزن 115 تن و ارتفاع 27 متر نیز به این شرکت واگذار شده است. شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز  دیگر مجموعه او، در زمینی به مساحت 50 هکتار و با زیربنایی بیش از یک میلیون متر ساختمان سازی می کند. شرکت پدیده پارسیان توس با هدف فعالیت های تجاری و بازرگانی رستوران تهران را با مساحت 2 هزار و 500 متری افتتاح ساخته است.

شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران
شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران

۴- اطلس ها چه می کنند؟ پیش بینی سازندگان این پروژه ورود روزانه حداقل 15 هزار نفر به ساختمان های واقع در منطقه نیاوران تهران ست. بانک انصار با همراهی هلدینگی متعلق به همین نهاد، یکی از بزرگترین پروژه های ساختمانی پایتخت را مدیریت می کند.

اطلس بان ایرانیان، پروژه بزرگ اطلس مال را در اختیار دارد که این پروژه هم حداقل به کمک تبلیغات تلویزیونی سریال پایتخت 3 برای تمامی مردم ایران آشنا شده است. اطلس مال با شش طبقه پارکینگ، 19 طبقه واحدهای اداری و تجاری، زیربنای تجاری 21 هزار و 841 متر، 300 واحد فروشگاهی، زیربنای اداری 24 هزار و 45 متر، ظرفیت حداقل یک هزرا و 440 خودرو در پارکینگ اختصاصی و زیربنای کل 136 هزار و 966 متر تقریبا یکی از شاخص ترین پروژه های ساختمانی ایران است.

شرکت های عمران اطلس کیش، شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه، سرمایه گذاری توس گستر، اندیشه شیوا اطلس همگی در لیست شرکت های تابع این هلدینگ قرار دارند. شرکت مشاور طرح و اندیشه شیوا اطلس، ستاره اطلس پارس که مجری پروژه برگ متروی حقانی با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم شد، شرکت ساختمانی فرودس ایرانیان که مجری پروژه بزرگ اطلس مال شد، ستاره آرمان توس که ساخت پروژه بزرگ ساختمانی آرمان در مشهد را برعهده گرفت و چندین شرکت مشاوره و خدماتی دیگر در همین دوره زمانی تاسیس شدند.

براساس گزارش عملکردی که شرکت ارائه داده تاکنون 900 هزار مترمربع ساختمان ساخته است. همچنین 16 پروژه دیگر به مساحت یک میلیون 700 هزار مترمربع دیگر نیر در دست ساخت دارد. در حال حاضر ایرانیان اطلس کیش، شرکت مهندسین مشاور طرح و اندیشه شیوا اطلس، عمران اطلس ایرانیان، رکت آ. اس. پ، شرکت شهر سازی و خانه سازی باغمیشه، شرکت سرمایه گذاری و توسعه شهری توس گستر همگی در هلدینگ مشترکی فعالیت می کنند.

شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران
شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران

۵- کیسون : كيسون يكی دیگر از شركت های بزرگ خصوصي ایران است كه خدمات مهندسی و ساخت را در يك تراز جهانی در زمينه طراحی، مديريت، تدارك و اجرای پروژه‌های بزرگ و چند نظامه به كارفرمای داخل و خارج از ايران ارائه می‌دهد و نمونه بارز اقدام عملی در حوزه اقتصاد مقاومتی است. كيسون تنها شركت در ميان پيمانكاران عمومي كشور است كه شش بار در سال های 1379، 1387،1386،1380، 1388 و 1389 به عنوان صادر كننده نمونه خدمات فني و مهندسي انتخاب شده است. کیسون در حال حاضر برخي از بزرگترين پروژه های جهان را طراحي مي‌كند و بخش بزرگي از در آمد این شركت در حال حاضر از پروژه های برون مرزی تامين می‌شود.  خدماتی كه كيسون به كارفرماهای داخلی و بين المللی خود ارائه مي‌دهد، تمام رشته های اصلی صنعت ساخت را در بر می‌گيرد و این شرکت تلاش کرده تمام پروژه‌های در دست اجرای خود را با بالاترين كيفيت ممكن اجرا كند و مرتباً ارزش بيشتری برای كارفرمايان، شركأ، جامعه و ديگر ذينفعان ايجاد نمايد. کیسون در سال 1354 با ماموریت “سازندگی در تراز جهانی” تاسیس گردید و طی سالهای گذشته تحولات گسترده ای را در نظام های مدیریتی،فرایندها،ساختار حقوقی و سازمانی و دامنه فعالیت های خود ایجاد کرده است.  كيسون تنها شركت در ميان پيمانكاران عمومي كشور است كه شش بار در سال هاي 1379، 1387،1386،1380، 1388 و 1389 به عنوان صادر كننده نمونه خدمات فني و مهندسي انتخاب شده است. کيسون در حال حاضر برخي از بزرگترين پروژه های جهان را طراحي مي‌كند و بخش بزرگي از در آمد این شركت در حال حاضر از پروژه های برون مرزی تامين می‌شود. خدماتی كه كيسون به كارفرماهای داخلی و بين المللی خود ارائه مي‌دهد، تمام رشته های اصلی صنعت ساخت را در بر می‌گيرد و این شرکت تلاش کرده تمام پروژه‌های در دست اجرای خود را با بالاترين كيفيت ممكن اجرا كند و مرتباً ارزش بيشتری برای كارفرمايان، شركأ، جامعه و ديگر ذينفعان ايجاد نمايد. کیسون در سال 1354 با ماموریت “سازندگی در تراز جهانی” تاسیس گردید و طی سالهای گذشته تحولات گسترده ای را در نظام های مدیریتی،فرایندها،ساختار حقوقی و سازمانی و دامنه فعالیت های خود ایجاد کرده است.

ویژگی های شرکتهای عمرانی موفق

شرکت ها دارای تجارتهای مختلف در زمینه های گوناگون هستند. هر شرکتی برای تجارت خود یکسری برنامه ریزی و تکنیک دارد که از آنها برای بهتر شدن و پیشرفت و توسعه ی کاری استفاده میکند. تلاش همه ی شرکت ها این است که با ایجاد فضای رقابتی سعی میکنند به جذب مشتریان بیشتر و افزایش درآمد زایی بپردازند.

1- داشتن خلاقیت و نوآوری از ویژگی های یک شرکت خوب است. شرکت های خوب سعی میکنند تا از خلاقیت بیشتر هم در روش کاری و هم در تولید محصولات و خدمات خود استفاده کنند. خلاقیت داشتن از ویژگی های مهمی است که به محبوبیت یک برند هم کمک میکند.

2- شرکت های خوب معمولا برای انجام معاملات و خرید و فروش با دقت بالا عمل میکنند و برنامه ریزی برای انجام معاملات تجاری خود دارند. معاملات یکی از بخش های مهم در هر تجارتی است که درآمد زایی و گسترش برند را نیز شامل میشود و بهترین شرکت ها همیشه از بهترین فرصت ها برای معاملات سود آور استفاده میکنند.

3- سرمایه گذاری یکی دیگر از ویژگی هایی است که شرکت های خوب از آن برای گسترش تجارت خود استفاده میکنند در واقع با استفاده از سرمایه گذاری و مشارکت در فعالیتهای تجاری شرکت ها سعی میکنند که سود آوری بیشتر و گسترش کاری بیشتری داشته باشند.

4- شرکت های بزرگ هرگز از ایده های کاری دور نمیشوند آنها به دنبال استفاده از ایده های کاری برای به وجود آوردن تغییر و تحول هستند. اغلب شرکت های موفق سعی میکنند که از ایده هایی که تیم کاری در اختیار آنها قرار میدهد استقبال کنند.

5- شرکت های خوب نهایت تلاش خود را برای حفظ مشتریان انجام میدهند و تلاش شان این است که مشتریان بیشتری را به خود جذب کنند و البته در این راه از روشهای مختلفی مثل افزایش کیفیت خدمات و محصولات نیز استفاده میکنند. تمام برنامه ریزی های یک شرکت برای حفظ مشتریان در جهت افزایش میزان رضایت آنها است.

شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران
شرکتهای بزرگ ساختمانی در ایران

6- شرکت های بزرگ اهداف طولانی مدت دارند آنها از ایده های کارآفرینانی برای توسعه و پیشرفت تجارت خود استفاده میکنند با هدف گستردگی نیروی کاری را افزایش داده و اشتغال زایی میکنند. آنها برای رسیدن به اهداف بلند مدت از اهداف کوچکتر شروع میکنند تا موفقیت های بزرگتری را بدست بیاورند.

7- شرکت های موفق چشم اندازهای بزرگتری برای آینده دارند بیشتر از همه دید آنها نسبت به کار و آینده ی کاری وسیع است بنابراین برای رسیدن به موفقیت تلاش میکنند.

8- یکی دیگر از ویژگی های شرکت های خوب ایجاد تغییر و تحول است چه در کار و چه در محصولات شرکت ها میتوانند با ارئه محصول و یا خدماتی متفاوت به جذب بیشتر مخاطبان کمک کنند.

9- شرکت های بزرگ به صورت مستقل عمل میکنند آنها از یک تیم بسیار کارآمد برای انجام فعالیتها برخوردارند که این تیم ارزش های یک تجارت را بیشتر میکند چون هر چقدر که تیم کاری موفقی داشته باشیم موفقیت کل برند نیز بیشتر خواهد بود.

10- شرکت های خوب اولویت را مخاطبان و مشتریان خود میدانند بنابراین تمام تلاش آنها در جهت جذب بیشتر مشتریان است چه از طریق تبلیغات، بازاریابی و… به ارائه بهترین خدمات میپردازند. چون اولویت اصلی شرکت های خوب مشتریان هستند بنابراین بیشتر به نیازها و خواسته های آنها توجه میکنند.

▪▪▪ شرکت موفق از شما فقط کار نمی خواهد. برایش مهم است که شما خارج از شرکت هم زندگی خوبی داشته باشید و برای تفریح و بقیه امور زندگیتان وقت کافی باقی بماند. مدیر موفق می فهمد که اگر کارکنانش هر شب مجبورند تا دیروقت بمانند و یا نمی توانند به هیچ مرخصی ای بروند، یک جای کار ایراد دارد. شرکتهای موفق همیشه به کارمندان خود احترام می گذارند و به آنها یاد می دهند که به مشتری ها احترام بگذارند. گوشزد می کنند که همیشه حق با مشتری است  ولی با این حال هیچگاه به کارمندان خود به دید یک ماشین برقی نگاه نمی کنند. و دیدگاه کلاسیک را در رابطه با کارمندان و ارباب رجوع ندارند. ▪▪▪

12 نظرات

  1. سلام و عرض ادب
    طرحی دارم با اسم ضد پرنده
    برای جلوگیری از کثیف کردن بالکن و حیاط‌ توسط پرندگان
    خواهان همکاری در زمینه فروش و معرفی به معماران و ساختمان ها
    اگر تمایل داشتید بنده درخدمتم

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید