طراحی داخلی آرایشگاه بانوان

0
312
طراحی داخلی آرایشگاه بانوان
طراحی داخلی آرایشگاه بانوان

زندگی مانند آینه یک آرایشگر  با تجربه است، هنگامی که به او ایمان داشته باشیم  و در آن لبخند بزنیم بهترین نتایج را به دست خواهیم آورد.

طراحی داخلی آرایشگاه بانوان : آرایشگاه های بانوان از جمله مکان هایی می باشند که در طراحی داخلی آن باید به جزئیات دقت شود.اگر فکر می کنید تنها مهارت آرایشگری برای جذب مشتری نیاز است سخت در اشتباهید زیرا امروزه فاکتور های دیگری هم برای جذب مشتری در آرایشگاه های بانوان مهم می باشد که مهمترین آن طراحی داخلی آرایشگاه است.

طراحی داخلی چیست؟ طراحی داخلی یکی از شاخه های طراحی معماری است اشراف کاملی بر پروسه طراحی معماری دارد کار طراح داخلی در آوردن فضا ها و فرم های داخلی ساختمان با تمرکز بر اصول طراحی معماری است طراح داخلی در صورت داشتن سر رشته از کارهای هنری و درک هنری بالا  در خصوص چیدمان تزئینات داخلی نیز میتواند ورود کند.در طراحی داخلی آرایشگاه بانوان به سبکی نو چند فاکتور را درنظر بگیرد، انتخاب رنگ و طرح لوازم اصلی ، سبک دکوراسیون داخلی و تزیینات دیوار و نورپردازی سالن. طراح داخلی باید قابلیت برنامه‌ریزی و اجرای پروژه، تصمیم‌های عملکردی را داشته و با پیمانکار و کارفرما همکاری کند و تمام کارها بنا به نظر خود آن‌ها انجام شود. برای این منظور باید بین سلیقۀ خود و کارفرما تعادل برقرار کند و بیشتر سلیقۀ کارفرمای خود را در نظر داشته باشد. این عامل شاید در ابتدا برای کسانی که می‌خواهند وارد این حرفه شوند ناامیدکننده باشد. بخصوص کسانیکه می‌خواهند قبل از اینکه ساخت یک بنا تمام شود طراحی خودشان را شروع کنند. این دو موضوع بیانگر این نکته است که آن‌ها باید در مورد طراحی اولیه و پردازش اطلاعات و زمان‌بندی کارها مهارت داشته باشند. این اصل موجب تعجب تعداد زیادی از طراحان واقعی می‌شود که انتظار دارند تأثیرپذیری کمتری از قواعد اجرایی و فنی در مورد پیدایش یک فضا و حس کلی آن داشته باشد. سالن آرایشگاه بانوان در قسمت دکوراسیون به طور کلی دارای دو بخش است.

▪ بخش اول :  قسمت مدیریت و به اصطلاح رزور نوبت .

▪  بخش دوم : فضای اصلی انجام خدمات زیبایی و آرایشی .

تمام تلاش صاحب یک سالن زیبایی جذب مشتری است و به طبع هزینه هایی را که برای تغییر و یا طراحی دکوراسیون داخلی محیط کارش صرف می کند برای همین منظور است پس دانستن نکاتی برای اثربخشی بیشتر کاربردی خواهد بود.  بخش اعظم سالن آرایشگاه بانوان مختص قسمتی است که خدمات اصلاح و میکاپ در آن انجام می شود. به طور کلی این محیط از یک سری صندلی و آینه های بلند و کوتاه تشکیل می شود و در حقیقت ایده ها هستند که تفاوت را در همین لوازم یکسان در سالن های مختلف ایجاد کرده است. و باعث شکل دادن و طراحی خاص و زیبا سالن زیبایی می شوند.

طراحی داخلی آرایشگاه بانوان
طراحی داخلی آرایشگاه بانوان

فاکتورهایی که باید در سفارش و انتخاب لوازم و طراحی داخلی آرایشگاه بانوان در نظر بگیرید:

☆ اندازه و بزرگی آرایشگاه را در نظر بگیرید: سایز کمد و وسایل همراه سالن زیبایی تان را هماهنگ با مساحت سالن انتخاب کنید چرا که اگر این اصل را رعایت نکنید هرقدر هم مدل و طرح زیبایی انتخاب کرده باشید جلوه واقعی را نخواهد داشت علاوه بر آن فضای سالن را دچار درهم ریختگی و شلختگی می کند.

☆ ایده های سفارش کابینت و کمد در  آرایشگاه بانوان (بزرگ و کوچک).

☆ فضای مانیکو و پدیکور را حرفه ای طراحی کنید: قرار گرفتن صندلی و نیمکت های متناسب با خدمات مربوط به این دسته از بخش های زیبایی تنها لازمه ی طراحی و دکوربندی این بخش از سالن زیبایی است چرا که نورپردازی و آینه بندی اهمیت خاصی در این بخش نخواهد داشت.

☆ رنگ و طرح مناسب انتخاب کنید: رنگها را به دو دسته تیره و روشن تقسیم می کنیم. می دانید که انتخاب رنگ های تیره برای فضای کوچک اصلا مناسب نیست از طرفی هم تناژ رنگهای روشن باید ماهرانه وارد محیط شوند. از لحاظ روانشناختی رنگ زمینه تاثیر مستقیمی بر روحیه فرد دارد پس شما برای اینکه احساس راحتی و آرامش را درخود و مشتریانتان ایجاد کنید بایستی از ترکیب رنگها ملایم استفاده کنید . اگر علاقه به رنگهای جیغ دارید لازم است برای کاهش تندی رنگ از رنگ های سفید یا رنگ های ملایم دیگر استفاده کنید.

☆ خلاقیت در ترکیب رنگ در طراحی  داخلی آرایشگاه بانوان.

☆ سبک طراحی داخلی آرایشگاه را تعیین کنید: از قبل تعیین کنید که قصد دارید طراحی داخلی فضای سالن زیبایی تان را چگونه تکمیل کنید یا به بیان دیگر سبک مدرن یا دکوراسیونی مجلل و لوکس دوست دارید. هرگز از هر دو سبک در یک فضا استفاده نکنید چرا که تلاش شما بی نتیجه خواهد بود ، از تصاویر می توان دریافت که یک آینه با قاب سلطنتی نمی تواند روی دیوار سالنی مدرن و کلاسیک نصب شود.طراحان سالن هایی با سبک طراحی کلاسیک و مدرن برای تزیین دیوار و سقف از کناف و پوشش های چوبی مدرن استفاده می کنند اما دیزاینرهای سالن های لوکس بیشتر از کاغذ دیواری های گلدار و گچبری های شیک برای تکمیل طراحی داخلی ایده می گیرند.

☆ در طراحی داخلی آرایشگاه نورپردازی بسیار مهم است :  برای شرح اهمیت این فاکتور همین بس که بگوییم رضایت مشتری زمانی جلب می شود که چهره ی خود را با رنگ و لعاب دلخواه ببیند که این امر نیازمند داشتن نور مناسب در اطراف آینه است. در انتخاب رنگ نور بهترین گزینه استفاده از هر دو رنگ زرد و سفید است چرا که رنگ پوست را بهتر نشان می دهد. برخی از سالن ها لامپ های حبابی در اطراف آینه نصب می کنند درست مثل آینه هایی که گریمورهای سینمایی دارند ، این سبک بیشتر در سالن های آرایشی اروپایی دیده می شود اما در کشورهای آسیایی نصب نور در سقف کاربرد بیشتری دارد.

☆ تزیینات دیوار آرایشگاه: همه چیز آماده شد اما هنوز دیوارها جای خالی تزیینی جالب و زیبا را در خود نشانی دهند. چند ایده ی کلی برای تزیین دیوارهای آرایشگاه وجود دارد که شامل :نصب باکس و قرار دادن لوازم دکوری فانتزی ، نصب برچسب هایی با اشکال مرتبط.

☆ مدرنیه کردن آرایشگاه : یکی راه های بالا بردن مشتری خود مدرنیته کردن سالن می باشد.اولین قدم رنگ آمیزی دیوار ها می باشد که از رنگ های پر رنگ می توانید برای رنگ دیوار ها استفاده کنید.رنگ هایی مثل آبی روشن , قرمز و سیاه وسفید. قدم بعدی استفاده از صندلی های جدید و مدرن می باشد.نقش آیینه ها نیز در مدرنیته کردن سالن زیاد می باشد.آیینه های قدی جدید و سلطنتی گزینه جذابی برای آرایشگاه شما می باشد.علاوه بر مواردی که ذکر شد وسایل دیگری نیز وجود دارد که می توانید به وسیله آن ها آرایشگاه خود را به مکانی شیک و خاص تبدیل کنید.

☆ فضای آرایشگاه باید راحت و صمیمی باشد: آرایشگاه خود را طوری طراحی کنید که مشتریان از همان بدو ورودشان احساس راحتی با آرایشگاه شما داشته باشند.برای این کار حتما کف و فضای سالن را تمیز کنیدتا مکان شما به یک محیط زیبا و تمیز در ذهن مشتریانتان تبدیل شود.مرتب و منظم چیدن وسایل سالن نیز یکی دیگر از این راه ها می باشد.به این نکته نیز توجه کنید که در فضای سالن هیچ گونه زباله ای وجود نداشته باشد.

طراحی داخلی آرایشگاه بانوان
طراحی داخلی آرایشگاه بانوان
نکته ای ریز درباره رنگ لباس پرسنل

اکثر خانم ها مخصوصا آن هایی که در آرایشگاه کار می کنند دوست دارند برای پوشش خود از لباس های رنگی استفاده کنند.اما بهتر است در سالن برای جلوه بیشتر محیط سالن پرسنل از لباس های مشکی استفاده کنند و علاوه بر آن مشکی پوشیدن پرسنل باعث می شود آرایش مشتریان بیشتر به چشم آید.

مزیت استفاده از گیاهان در طراحی  داخلی آرایشگاه بانوان:  تلاش کنید تا  مشتریان شما به گیاهان توجه کنند. توصیه ما این است که گیاهانی را از سقف آویزان کنید. برای این قسمت از دکور سالن زیبایی خود می توانید ابتدا با یک متخصص گل و گیاه مشورت کنید و بعد وارد عمل شوید. با این کار شما می توانید توجه مشتریان را از فضای داخلی دور کنید. علاوه بر این، گیاهان بلند مانند انجیر سرخ مایل به قرمز، نگاهی جذاب و دلنشین به فضای داخلی شما بدون هزینه زیادی می دهد. گیاهان علاوه بر زیبایی خاص و تکی که به سالن زیبایی خواهند داد، می توانند آلودگی های ناشی از مواد شیمیایی که در هوا پخش هست را به خود جذب کنند. شما با استفاده از گیاهان به سلامت کارکنان و مشتریان احترام میگذارید. البته یادتان باشد هرکار مفیدی که برای سالن زیبایی خود انجام می دهید را حتما به دیگران نشان دهید.

انتخاب مبلمان قسمت پذیرش در طراحی داخلی : به جای اینکه در فضای پذیرش خود از چندین مبل کوچک استفاده کنید، چرا مبل طولی نمی گیرید که در یک کاناپه کامل قرار می گیرید؟ فقط به خاطر اینکه فضای شما کوچک است به این معنا نیست که مبلمان شما باید کوچک باشد. فقط اطمینان حاصل کنید که کل اتاق را نمی گیرد. مبل های بلند در منطقه پذیرش که فضای کمی دارد می تواند برای عبور مشتریان از  کنار یکدیگر برای رسیدن به میز و یا نشستن و منتظر ماندن برای خدمات خود سختی ایجاد کند، پس در انتخاب مبلمان باتوجه به فضا بسیار دقت کنید.

نکته مهم در باره تعادل نور در طراحی سالن زیبایی با چراغهای کم نور و پرنور : توجه کنید که برای روشنایی سالن زیبایی از تمام نور طبیعی سالن استفاده کنید و از روشنایی شدید فلوئورسنت خودداری کنید، چون نوع نور آن به هیچ وجه تاثیر خوبی در نشان دادن رنگ موهای مشتریان نخواهد داشت. هم چنین با جهت‌دهی مناسب به نور، می‌توان سالن زیبایی را زیباتر نمایش بدهید البته دقت کنید شدت و اثر در همه جا یکسان نباشد در انتخاب رنگ نور از هر دو رنگ زرد و سفید استفاده شود چرا که رنگ پوست را بهتر نشان می دهد. رضایت مشتری زمانی جلب می شود که چهره ی خود را با نور پردازی مناسب  ببیند که این امر نیازمند داشتن نور مناسب در اطراف آینه دکور سالن زیبایی شما است.

این که مشتری روی صندلی در محیط سالن چگونه به نظر برسد بسیار مهم است. اگر مشتری حس خوبی نسبت به ظاهر خود داشته باشد، تجربه مثبتی از کسب و کار شما خواهد داشت و تضمین کننده مراجعه مجدد او و در نتیجه افزایش درآمد شما خواهد بود. ساده‌ترین راه برای از بین بردن سایه‌ها از چهره مشتری قرار دادن نور در هر دو طرف آینه است تا نور مستقیم تامین شود. برای این منظور هم باید از لامپ‌هایی با نور گرم استفاده کنید. استفاده از لامپ‌های کوچک مجزا احتمال ایجاد سایه را بیشتر می‌کند. در چنین مواردی، روشنایی دیواری به سمت صورت بهترین گزینه است.

▪▪▪ یکی از مهمترین ابزارها در حرفه آرایشگری این است که  مشتری های شما از لحظه ای که وارد سالن زیبایی تان می شوند، احساس اولیه ای در آن ها شکل می گیرد . این احساس اولیه همان تاثیرگذاری اولیه یا first impression است. تاثیرگذاری اولیه یک قضاوت ناخودآگاهی است که با برخورد اول در ذهن مشتریان شکل می گیرد. بنابراین طراحی داخلی آرایشگاه و انجام دادن آن بر اساس اصول بسیار مهم می باشد. ▪▪▪ پایان

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید