پرده جدید

0
1003
پرده جدید
پرده جدید

پرده جدید

پرده جدید یکی از موضوعات جذاب برای هر کدبانویی است. اینکه چگونه به وسیله پرده به فضا رنگ و طرح اضافه کنیم نیز خود مقوله ای فراخور اهمیت است. اصولا آنچه از پرده در ذهن ها نقش بسته است با پرده های نسل جدید متفاوت است. پرده جدید خود یکی از مباحث داغ دنیای طراحی و دکوراسیون و صدالبته تکنولوژی است.

پرده جدید با ظهور و تولد هر سبک پا به عرصه دکوراسیون می گذارد و با گذر زمان به عنوان اِلمان سبک مربوطه شناخته می شود.

اگر دستی در دوخت دوز دارید دوختن پرده جدید کاری نسبتا آسان است؛ کافیست ایده بگیرید وبرش داده و بدوزید.

رنگ ، طرح و سایز پرده های جدید نقش موثری در بزرگ یا کوچک به نظر رسیدن فضا دارند.

پرده های پانچ از انواع نوین پرده های جدید هستند که نصب آنها توسط افراد غیرحرفه ای نیز به سهولت انجام می شود.

نسل پرده جدید با مبلمان، کوسن ها و اکسسوری های دیگر سِت می شوند.

اهمیت طراحی و تولید پرده های جدید به حدی است که مجموعه ای در این زمینه با هدف طراحی، تولید و نصب مشغول فعالیت هستند.

درخانه های هوشمند ، فقط انگشتان شماست که حرکت پرده جدید را کنترل می کند.

امروزه با ظهور پرده جدید چاپی امکان سِت کردن تمامی پرده های یک واحد (اعم از پرده آشپزخانه، پذیرایی، خواب و…) وجود دارد.

پرده جدید امکان سِت شدن با تمامی سبک ها را داشته و فقط کافیست آنچه را که می خواهید تصور کنید، نه وجود ندارد!

پرده جدید
پرده جدید

پرده جدید به معنای پرده هوشمند است؟

شاید بتوان گفت که پرده جدید نسل نوینی از پرده هاست که با هوش مصنوعی ترکیب گردیده است. نسل جدید پرده ها شامل پرده های هوشمند نیز می گردند. پرده های هوشمند شکل و طرح عجیب و غریبی ندارند بلکه همین پرده های روزمره هستند که بجای میل پرده از ریل های مخصوص در نصب شان بهره برده می شود.

نسل جدید پرده ها با دستگاه کنترل یا گوشی هوشمند شخص قابل جابجایی می باشند. امکان برنامه دهی به این پرده ها نیز وجود دارد. مثلا در ساعت خاصی باز یا بسته شوند .

ویژگیها و مزایای پرده های جدید هوشمند چیست؟

پرده های جدید هوشمند ، دارای ویژگی هایی هستند که هر مخاطبی را مجذوب خود می کنند. از جمله ویژگی های پرده های جدید هوشمند میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

* با یک تاچ، گوش به فرمانند

آیا از دستی بازو بسته کردن پرده ها خسته شده اید؟ آیا مدام در حال کلنجار رفتن با گیره ها و میل پرده برای روان شدن، هستید؟ صبر کنید ! بنشینید و فقط با یک کلیک یا تاچ شاهد حرکت پرده ها باشید. حس کسی را خواهید داشت که در سینما منتظر اکران فیلم است . به همین شیکی به همین باکلاسی !

* 24 ساعته مطیع اوامرند

پرده های هوشمند قابلیت برنامه دهی دارند ؛ مثلا سر ساعت معینی باز یا بسته می شوند. با طلوع و غروب خورشید باز و بسته شوند. و اینگونه خواهد بود که بسیار لطیف طور از خواب بر میخیزید.

* ارتقا امنیت خانه

سناریوی ترس از دزد در زمان نبود در خانه (مثلا مسافرت) را به افسانه ها بسپارید ! به پرده هایتان برنامه ی باز و بسته شدن در تایم های خاص را بدهید و با خیالی آسوده به مسافرت بروید؛ و بدین گونه حتی فکر نبود شما در مخیله ی دزدان هم نمی گنجد.

* جاذب دوستان باهوش ( مثل خودشان) هستند

پرده های جدید هوشمند قابلیت پِر شدن با دیگر لوازم هوشمند را دارند. کافیست یک ماژول ورودی و خروجی چند منظوره در منزل داشته باشید که پرده های هوشمند به آن متصل گردند. در اینصورت مطیع اوامر شما هستند.

پرده جدید
پرده جدید

همچنین امکان اتصال به ترموستات وجود داشته و پرده ها طبق دمای خانه بازو بسته خواهند شد.

* قابلیت پیاده سازی با انواع پرده ها

حریر، کتان و… یا هر جنس دیگری، مهم این است که برای کنترلر های هوشمند، تفاوت معنی ندارد. عمودی یا افقی بودن پرده ها نیز تفاوت نمی کند.

* کاهش مصرف انرژی

در صورت اتصال سیستم پرده هوشمند به یک ترموستات هوشمند، در مصرف انرژی کاهش نزولی اتفاق می افتد. مثلا در روزهای گرم تابستان برای جلوگیری از هدررفت باد کولر از بین درز پنجره ها، پرده ها بسته می شوند.

یا در روزهای سرد زمستان برای تابیدن نور خورشید به داخل ، پرده ها کنار می روند؛ و… مثال های بسیاری از این دست که همگی موجب کاهش مصرف انرژی می گردند و هزینه های شما را کاهش چشمگیری می دهند.

* افزایش بهای ملک

هوشمند سازی یک آپشن نوظهور است که تقریبا در شُرُف همه گیری است. شاید روزی برسد که دیگر هیچکس خانه های غیر هوشمند را نخرد یا اجاره نکند. تجهیز شدن خانه تان به این سیستم هوش مصنوعی، امکان فروش ملک تان را خیلی بیشتر از ارزش واقع اش، افزایش می دهد.

مزایای پرده جدید هوشمند در یک نگاه

— افزایش امنیت برای کودکان و حیوانات خانگی

— امکان تنظیم نور ورودی

— ساعت هوشمند هشدار بیداری

— بهبود دما و هوای داخلی

— محافظت در برابر گرد و غبار

— دوام بالا

— زیبایی ظاهری ( تشکیل چین های مرتب و زیبا)

— سهولت استفاده

— امکان نصب بر روی انواع پرده

— آپشن برنامه پذیری

— تامین امنیت خانه

— امکان استفاده با ریموت یا گوشی هوشمند

— امکان مَچ شدن با سایر لوازم خانه

— کاهش مصرف انرژی

— افزایش بهای ملک مجهز به پرده جدید هوشمند

انواع پرده جدید هوشمند

* پرده های رول شید

این نوع پرده دارای موتور لوله ای توبولار می باشد که در لوله بالایی که پرده در آن نصب می شود قرار می گیرد. این نوع پرده به شکل عمودی بالا و پایین می رود و بر روی میله اصلی پرده جمع می شود.

* پرده های کنار بازشو

پرده های معمول خانه ها هستند که هوشمند شده اند. این نوع پرده های جدید هوشمند دو شکل عمده دارند. نوعی که موتورشان به گوشه ریل پرده نصب می شود و با فرمان ریموت پرده را باز و بسته می کند. در نوع دیگر موتور به نخی که از ریل آمده وصل می شود و نخ را چرخانده در نتیجه موجب باز و بسته شدن پرده می گردد.

پرده جدید
پرده جدید

* پرده های هلندی

پرده های هلندی یا سایه روشن علاوه بر باز و بسته شدن ، امکان تنظیم نور ورودی را نیز دارند. مانند دراپه های قدیمی، سیستم سایه روشن از طریق شیبدار کردن تیغه های پرده امکان پذیر است. در همین راستا دو موتور مجزا در نوع پرده هلندی مورد استفاده قرار می گیرد. یک موتور امکان حرکت عمودی پرده ( بالا و پایین کردن) را فراهم می آورد ؛و دیگری جهت تنظیم نور کاربرد دارد.

مدل های پرده  2019/1398

از عصر تکنولوژی فاصله میگیریم و می خواهیم چند مدل پرده جدید مطابق با مُد 2019/1398 را با شما به اشتراک بگذاریم.

# پرده های والان 2019/1398

ساده ترین و در عین حال جذاب ترین مدل پرده جدی هستند که به سهولت نصب و نگهداری می شوند. والان ها، پرده های یک تکه ای هستند که در بالای میل پرده نصب گردیده و تقریبا (بسته به قد والان) مابقیع پنجره بدون کاور خواهد بود. این پرده ها ایده آل افرادی است که در طبقه اول سکونت داشته و گیاهان خود ا پشت پنجره قرار می دهند؛ والان ها جلوه با شکوهی به خانه تان می دهند.

# والان ها و ریسه گل

ترکیب والان و ریسه گل، نمایی چشم گیر ایجاد می نماید. در حالیکه سادگی والان وجود ندارد، ترکیب این دو بسیار شیک است؛ حس روستایی در فضا موج می زند.

اگر مایل به تابش شعاع آفتاب در طول روز هستید، به سراغ این پرده ها بروید. یک گلدان گل بر روی طاقچه پنجره می تواند مکمل نهایی اینهمه جذابیت باشد. اگر از پارچه ی زیادی استفاده نکرده اید، تاکید بیشتر بر روی میل پرده خواهد بود؛ بنابراین میل پرده ای مناسب در این گونه موارد انتخاب نمایید.

# کلاسیک و سنتی

چنانچه به دنبال پرده هایی با تاریخ انقضای جاودانه هستید، به سراغ انواع کلاسیک و سنتی بروید. می توانید از پارچه های تور، ابریشم، کتان، پلی استیر بهره ببرید. انواع پرده های کلاسیک و سنتی دیر زمانی است که مورد کاربرد هستندو دچار تغییر و تحولاتی شده اند؛ اما اصل همچنان پابرجاست. چنین پرده هایی توجه زیادی را جلب نمی کنند اما فضایی راحت و دِنج برایتان می سازند.

پرده جدید
پرده جدید

# پرده های جدید پنجره قوسی

اگر اینقد خوش شانس هستید که پنجره های قوسی شکل داشته باشید پس به سراغ پرده های متناسب ش بروید. می توانید طرح و جنس را با شکل این پنجره ها هماهنگ کنید. میل پرده ودیگر ابزار مورد استفاده در نصب این گونه پرده ها بسیار متفاوت هستند، به دنبال بهترین و هماهنگ ترین برای این نوع پنجره باشید.

شیک و باکلاس طور

در عصر تکنولوژی و به کار گیری هوش مصنوعی تقریبا تمامی غیرممکن ها، ممکن می شوند. شاید روزی، همین گیره های ساده پرده، شگفتی ساز بودند ! اما با سرعت تکنولوژی ،هیچ چیزی جدید و تعجب آور نیست. پرده جدید هوشمند با قابلیت های فراوان ، فرزند عصر تکنولوژی است که باز اسایش را به ارمغان آورده است. ممنون که با ما هستید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید